Setari Cookie-uri

Ce vrea de la mine?

Buna!Ma numesc Ana si e prima data cand deschid un subiect insa chiar am nevoie de parerile voastre(in special ale barbatilor).De apoape o luna (de cand am terminat scoala),am zis sa aleg si eu ca job de vara lucratul la unul din magazilele parintilor mei.Nu fac mare lucru acolo insa imi ocup timpul in mod util.Cum am inceput sa lucrez am decscoperit ca am un vecin chiar langa magazinul meu(are magazin de mobila) care imi face "ochi dulci".Pana acum o sapt venea la mine la magazin de 6-7 ori pe zi sa cumpere diverse nimicuri(gumite,bomboane) chiar daca mama mea se mai lua de el ca vine dupa mine,pe el nu-l deranja.A inceput sa imi tot ceara numarul de tf si l-am tinut cam o sapt pana m-am gandit daca sa il dau sau nu(incepuse sa imi placa si mie de el).Joi am zis sa i-l dau pt ca nu pot pierde nimic si asa ma lasa si el in pace pt ca ma intreba in fiecare zi...Acum incepe adevarata mea dilema si anume ca din momentul in care i l-am dat nu a mai venit la mine la magazin,a mai trecut pe langa mine si s-a facut ca nu ma vede,daca a avut nevoie de ceva de la magazin a rimis pe altcineva..nu mai zic ca de sunat nici atat,,,ba mai mult i-am trimis eu vineri seara un msj(aveam nevoie de o informatie pt o prietena) si nu mi-a rasp...Astept raspunsuri de la voi pt ca nu stiu nici ce vrea,nici cum sa-l abordez,si de ce o schimbare atat de brusca...va pupicesc.:*
dulceana_babyblue
Postat pe 11 Iulie 2010 00:06
Scumpa, ai putina rabdare, pur si simplu nu vrea sa iti arate ca e topit dupa tine din prima...sigur te va suna dupa ceva timp...asa sunt barbatii, uneori vor sa para mai neinteresati ca sa puna fetele pe jar :) o sa fie bine :)
abramburica
Postat pe 11 Iulie 2010 00:22
Ciudat.... lasa-l in pace, nu a fost nimic intre voi din cate inteleg, prefa-te ca l-ai uitat. Daca se va intampla sa va intalniti fata in fata, abordeaza-l, intreaba-l ceva, vezi ce reactie are. Nu cred varianta ca ar fi topit dupa tine, nu e un timid daca zici ca venea la tine, mama ta il certa si lui nu ii pasa. Cred ca vrea sa te puna pe tine pe jar. Nu ii face jocul. Nu-i arata ca il placi decat in masura in care ti-o arata si el. Tu ai facut cateva miscari...i-ai dat si mesaj si nu ti-a raspuns, e randul lui acum sa-si arate interesul. Mult noroc si ai grija de inima ta!
anutzzaa
Postat pe 11 Iulie 2010 06:28

Intr-adevar, dilema mare....greu de raspuns
_fantoma_
Postat pe 11 Iulie 2010 12:04
De la: dulceana_babyblue, la data 2010-07-11 00:06:04Buna!Ma numesc Ana si e prima data cand deschid un subiect insa chiar am nevoie de parerile voastre(in special ale barbatilor).De apoape o luna (de cand am terminat scoala),am zis sa aleg si eu ca job de vara lucratul la unul din magazilele parintilor mei.Nu fac mare lucru acolo insa imi ocup timpul in mod util.Cum am inceput sa lucrez am decscoperit ca am un vecin chiar langa magazinul meu(are magazin de mobila) care imi face "ochi dulci".Pana acum o sapt venea la mine la magazin de 6-7 ori pe zi sa cumpere diverse nimicuri(gumite,bomboane) chiar daca mama mea se mai lua de el ca vine dupa mine,pe el nu-l deranja.A inceput sa imi tot ceara numarul de tf si l-am tinut cam o sapt pana m-am gandit daca sa il dau sau nu(incepuse sa imi placa si mie de el).Joi am zis sa i-l dau pt ca nu pot pierde nimic si asa ma lasa si el in pace pt ca ma intreba in fiecare zi...Acum incepe adevarata mea dilema si anume ca din momentul in care i l-am dat nu a mai venit la mine la magazin,a mai trecut pe langa mine si s-a facut ca nu ma vede,daca a avut nevoie de ceva de la magazin a rimis pe altcineva..nu mai zic ca de sunat nici atat,,,ba mai mult i-am trimis eu vineri seara un msj(aveam nevoie de o informatie pt o prietena) si nu mi-a rasp...Astept raspunsuri de la voi pt ca nu stiu nici ce vrea,nici cum sa-l abordez,si de ce o schimbare atat de brusca...va pupicesc.:*

sunt 2 solutii, daca asta ar fi:
1.ignora-l si tu pe el si o sa vezi ca reactioneaza altfel, se va intreba cu ce te-a suparat si va vrea sa vorbeasca cu tine
2.daca tu i-ai dat numarul de telefon, desi nu se mai astepta, inseamna ca probabil i-a trecut sa mai spere ca si i-l dai pe bune. cu aceleasi ganduri pe care le avea..

nu te agita prea mult..
am uitat...ce varsta are el?????
bogdan76
Postat pe 11 Iulie 2010 12:09
Sincer nu stiu varsta exacta pt ca nu am apucat sa discutam foarte multe.Are in jur de 25.
dulceana_babyblue
Postat pe 11 Iulie 2010 15:34
pai, daca el la 25 de ani e asa de "copt", de ce te agiti?
daca tu ai facut pasul 1-ala mic, cu datul numarului de telefon...poate ar fi trebuit sa continue partea cu flirtul si vorbitul..ca d-aia are gura si creier..
thoamne, de unde l-ai cules?
daca el nu te baga in seama dupa ce i-ai dat numarul de telefon, poate ca nu-l mai interesezi ca atunci cand nu stia mare branza despre tine
dragon_fly88
Postat pe 11 Iulie 2010 15:47
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-11 15:47:46pai, daca el la 25 de ani e asa de "copt", de ce te agiti?
daca tu ai facut pasul 1-ala mic, cu datul numarului de telefon...poate ar fi trebuit sa continue partea cu flirtul si vorbitul..ca d-aia are gura si creier..
thoamne, de unde l-ai cules?
daca el nu te baga in seama dupa ce i-ai dat numarul de telefon, poate ca nu-l mai interesezi ca atunci cand nu stia mare branza despre tine
da poate nu-l mai interesez dar asa de brusc..pana atunci m-a batut la cap cu numarul facea orice ca sa fie langa mine cat mai mult timp..cine ii mai intelege pe barbati...oricum nu am de gand sa il mai bag in seama..
dulceana_babyblue
Postat pe 11 Iulie 2010 16:21
De la: dulceana_babyblue, la data 2010-07-11 16:21:03
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-11 15:47:46pai, daca el la 25 de ani e asa de "copt", de ce te agiti?
daca tu ai facut pasul 1-ala mic, cu datul numarului de telefon...poate ar fi trebuit sa continue partea cu flirtul si vorbitul..ca d-aia are gura si creier..
thoamne, de unde l-ai cules?
daca el nu te baga in seama dupa ce i-ai dat numarul de telefon, poate ca nu-l mai interesezi ca atunci cand nu stia mare branza despre tine



da poate nu-l mai interesez dar asa de brusc..pana atunci m-a batut la cap cu numarul facea orice ca sa fie langa mine cat mai mult timp..cine ii mai intelege pe barbati...oricum nu am de gand sa il mai bag in seama..


e bine
mai nu stiu de ce atat de brusc, poate nu se mai astepta sa-i dai nr ala..si dupa, sa-i dai tu msj pt altcineva..nu stiu, zic si eu
dragon_fly88
Postat pe 11 Iulie 2010 16:28
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-11 16:28:02
De la: dulceana_babyblue, la data 2010-07-11 16:21:03
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-11 15:47:46pai, daca el la 25 de ani e asa de "copt", de ce te agiti?
daca tu ai facut pasul 1-ala mic, cu datul numarului de telefon...poate ar fi trebuit sa continue partea cu flirtul si vorbitul..ca d-aia are gura si creier..
thoamne, de unde l-ai cules?
daca el nu te baga in seama dupa ce i-ai dat numarul de telefon, poate ca nu-l mai interesezi ca atunci cand nu stia mare branza despre tine



da poate nu-l mai interesez dar asa de brusc..pana atunci m-a batut la cap cu numarul facea orice ca sa fie langa mine cat mai mult timp..cine ii mai intelege pe barbati...oricum nu am de gand sa il mai bag in seama..


e bine
mai nu stiu de ce atat de brusc, poate nu se mai astepta sa-i dai nr ala..si dupa, sa-i dai tu msj pt altcineva..nu stiu, zic si eu
nu..mesajul pe care l-am dat se referea la magazinul lui..l-am intrebat daca are ceva acolo ca sa stiu daca ii trimit pe prietenii mei sa cumpere..deci nimic legat de cuplat sau in senul asta
dulceana_babyblue
Postat pe 11 Iulie 2010 16:43
De la: dulceana_babyblue, la data 2010-07-11 16:43:47
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-11 16:28:02
De la: dulceana_babyblue, la data 2010-07-11 16:21:03
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-11 15:47:46pai, daca el la 25 de ani e asa de "copt", de ce te agiti?
daca tu ai facut pasul 1-ala mic, cu datul numarului de telefon...poate ar fi trebuit sa continue partea cu flirtul si vorbitul..ca d-aia are gura si creier..
thoamne, de unde l-ai cules?
daca el nu te baga in seama dupa ce i-ai dat numarul de telefon, poate ca nu-l mai interesezi ca atunci cand nu stia mare branza despre tine



da poate nu-l mai interesez dar asa de brusc..pana atunci m-a batut la cap cu numarul facea orice ca sa fie langa mine cat mai mult timp..cine ii mai intelege pe barbati...oricum nu am de gand sa il mai bag in seama..


e bine
mai nu stiu de ce atat de brusc, poate nu se mai astepta sa-i dai nr ala..si dupa, sa-i dai tu msj pt altcineva..nu stiu, zic si eu
nu..mesajul pe care l-am dat se referea la magazinul lui..l-am intrebat daca are ceva acolo ca sa stiu daca ii trimit pe prietenii mei sa cumpere..deci nimic legat de cuplat sau in senul asta

poate se astepta la ceva altcv
dragon_fly88
Postat pe 11 Iulie 2010 16:45
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-11 16:45:22
De la: dulceana_babyblue, la data 2010-07-11 16:43:47
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-11 16:28:02
De la: dulceana_babyblue, la data 2010-07-11 16:21:03
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-11 15:47:46pai, daca el la 25 de ani e asa de "copt", de ce te agiti?
daca tu ai facut pasul 1-ala mic, cu datul numarului de telefon...poate ar fi trebuit sa continue partea cu flirtul si vorbitul..ca d-aia are gura si creier..
thoamne, de unde l-ai cules?
daca el nu te baga in seama dupa ce i-ai dat numarul de telefon, poate ca nu-l mai interesezi ca atunci cand nu stia mare branza despre tine



da poate nu-l mai interesez dar asa de brusc..pana atunci m-a batut la cap cu numarul facea orice ca sa fie langa mine cat mai mult timp..cine ii mai intelege pe barbati...oricum nu am de gand sa il mai bag in seama..


e bine
mai nu stiu de ce atat de brusc, poate nu se mai astepta sa-i dai nr ala..si dupa, sa-i dai tu msj pt altcineva..nu stiu, zic si eu
nu..mesajul pe care l-am dat se referea la magazinul lui..l-am intrebat daca are ceva acolo ca sa stiu daca ii trimit pe prietenii mei sa cumpere..deci nimic legat de cuplat sau in senul asta

poate se astepta la ceva altcv
o sa vad maine ce reactii mai are si poate imi dau si eu seama ce vrea cu adevarat..
dulceana_babyblue
Postat pe 11 Iulie 2010 18:45
www.mariefecte.blogspot.com
Am scris cateva idei despre diete, nutritie, psihoteste si alte lucruri care sper sa va ajute si sa vi se para interesante.

Sper sa participati si la sondaj pentru a satisface cat mai mult nevoie voastre. Multumesc si ma scuzati de deranj.
chic_sindy
Postat pe 11 Iulie 2010 18:47
sa-mi zici sau de fapt sa zici ce mai e nou
dragon_fly88
Postat pe 12 Iulie 2010 16:33
Pai chiar ca nou.Am vorbit putin cu el azi insa nu prea multe dar acum pe seara mi-a trimis msj si si-a cerut scuze ca nu mi-a raspuns,mi-a spus ca nu a avut credit.Am vorbit destul de mult si chiar m-a invitat la un suc...
dulceana_babyblue
Postat pe 12 Iulie 2010 22:23
ce sa vrea..ce vrea orice baiat de la o gasca...hahahahah..si a si obtinut..pt ca asa cum iti spunea cineva odata..nu exista femei care sa nu cedeze..ci barbati prea putin insistenti...
kudika317187
Postat pe 27 August 2010 05:07
Super comportament are tipul! Adevarat gentleman. N-avea credit? Pai parca era la doi pasi de tine. Avea nevoie de credit un tip care facea ture in fiecare zi, doar ca sa ia bomboane si guma? Nu-i de mirare ca or sa ti se aprinda calcaiele dupa el (va plac mitocanii sau baietii rai, cum vreti voi sa-i numiti) si ca o sa te lase cu lacrimi in ochi. Si-a cerut scuze ca nu ti-a raspuns? Ehee! Ca si cum restul, adica ignorul total si indiferenta brusca nu meritau nicio justificare.
In fine, cum crezi tu! Eu as zice ca a inceput cu stangul. Nu pentru ca a gresit ci pentru ca asa e el. Dar nu-i bai, asa te calesti. Incearca sa nu mai tremuri toata cand il vezi, sa-l suni doar daca arde, sa nu trimiti sms-uri fara sens si pentru toate prietenele si neamurile lor, doar-doar isi aduce aminte de tine.
Bea sucul ala fiind constienta ca stii ce bei, nu doar sorbindu-l pe el din ochi fascinata de tot ce o sa-ti indruge. Si foloseste prezervativ, nah, ca tot acolo se va ajunge, nu-ti face iluzii.

In prima parte am vrut sa-ti spun ca e un mojic. In ultima parte, am vrut sa-ti spun sa ai grija de tine.
rashela
Postat pe 27 August 2010 06:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce ganduri are un barbat care-i cere prietenei sa-i faca prajituri? 197 De la: kudika029282 11 Decembrie 2010 16:23
help! pls 24 De la: SweetDadyD 15 Februarie 2009 13:44
Intrebare pt barbati si femei cae au experimentat tactica ..."indiferenta" 34 De la: sakura_7777777 7 Aprilie 2010 12:22
"m-am obisnuit sa ador o iubire care m-a ucis" 182 De la: rockk 7 Noiembrie 2010 10:31
recuperare dupa o dragoste care de fapt era obisnuinta 8 De la: rashela 30 Iunie 2010 02:10