Setari Cookie-uri

Povestea mea..........

Buna ,ma numesc Alexandra si vreau sa va destainui povestea mea....Terminasem clasa a 9 a cand l-am cunoscut pe ALIN.Era vacanta de vara...:))la inceput nu imi placea absolut deloc de el........mi se parea oribil....:))....si la insistentele unei prietene am continuat sa ne vedem.Nu aveam nimic serios in minte ,nici macar nu m-am gandit vreodata ca o sa dureze 8 luni relatia noastra.El se despartise de iubita lui(a fost prima lui dragoste)si va dati seama ca isi cauta o fata cuminte ,sa il consoleze s.a.m.d....in fine nu vroiam nimic de la el dar cu trecerea timpului m-am atasat de el si am aflat si multe alte lucruri ce mi le ascunsese de ex:VARSTA.... M-a mintit ca are 20 de ani si cand in colo sa aflu ca el avea vreo 25 Nu parea el de 25....dar am trecut si peste....Mi-am petrecut o vacanta de vis,a fost foarte frumos!!Am inceput scoala si m-am intalnit cu colegele....toate isi facusera "gagici"si si-o si pusesera cu ei.....=))....numai eu nu...:))....pana cand intro noapte mi-am luat inima in dinti si am facut-o ....relatia mergea mult mai bn ,ne apropiase foarte mult lucrul acesta....pana in ianuarie cand ma pregateam sa imi serbez majoratul..eram cu pregatirile in toi..cand intro zi cand ma intorceam de la scoala si il sun...imi raspunde foarte ciudat si eu ma supar pe el si ii inchid telefonu'...o facuse intentionat pentru ca el in momentu'ala nu stia cum sa faca sa o termine cu mn ....se impacase cu fosta lui iubita,prima lui dragoste...am aflat asta abia seara tarziu cand am sunat pe fix la el acasa si mi-a raspuns maicasa.....mi-a picat fatza...am inceput sa plang si ei ii parea asa rau de mn..si ma consola..si mi-a promis ca nu o sa il primeasca niciodata cu "aia"acasa.....nu mai rationam,nu mai aveam niciun chef de nicio petrecere....imi bagasem picioarele in el de majorat.(cu toate ca mai erau doar cateva zile pana faceam eu 18 ani)...dar pana la urma s-a tinut dar va dati si voi seama in ce stare am fost...nu am avut nicio treaba ,park eram aeriana....si va spun ca nici pana in ziua de azi nu am mai dat ochii cu ALIN,( a plecat cu marea lui iubire in tarile calde si nu am mai auzit nici de bn nici de rau de el)..Atunci mi-am zis ca st prea naiva si mi-am propus sa imi bat joc de toti baietii cu care o sa mai am de a face...si asa am si facut la cateva luni dupa "incident"am iesit cu cineva...ca sa imi ocup timpul ca nu imi placea deloc de el,l-am facut sa se indragosteasca de mn si nici pana aqm de cand sunt cu el nu am putut sa il iubesc,il consider cel mai bun prieten ,dar doar atat nimic mai mult.....yo mai vreau sa cunosc si alte persoane ca viata la 20 de ani e frumoasa si merita traita.Si el este mai mare decat mn cu vreo 4 ani si are planuri de viitor ,dar eu nu ma vad langa el toata viata,vb-este despre casnicie ca si cand pt el acest legamant ar fi sacru....nu stiu ce sa fac...toate prietenele mele imi zic s raman cu el ca ma iubeste,ca ce vreau sa intalnesc unu'ca Alin sa mi-o traga si sa plece....sa raman cu el ca imi face tate poftele....nu stiu ce sa mai fac??pe cine sa mai ascult?inima imi zice ca el ma iubeste si ar face orice sa nu ma piarda,dar ma caiesc ca l-am cunoscut prea devreme,ca m-am maturizat prea devreme....ma tem sa nu il ranesc pt ca daca eu o sa intalnesc o persoana mai pe placul meuo sa il las..oare merita??as vrea sa intorc "roata vietii" in timp sa nu-l fi cunoascut,sau sa nu-i fi cunoscut pe niciunul dintre ei..........
kudika162254
Postat pe 12 Iulie 2010 20:38
Ai 20 de ani?Dupa cum scrii, nu iti dau mai mult de 12 ani!
kudika195964
Postat pe 12 Iulie 2010 20:52
De la: kudika195964, la data 2010-07-12 20:52:51Ai 20 de ani?Dupa cum scrii, nu iti dau mai mult de 12 ani!
kudika162254
Postat pe 12 Iulie 2010 20:53
da am 20 de ani.....de ce crezi asta?
kudika162254
Postat pe 12 Iulie 2010 20:54
am si io o intrebare: de cand mama lui avram iancu, maturizarea voastra vine odata cu prima suferinta in dragoste?
miss_darine
Postat pe 12 Iulie 2010 21:05
poi atunci cand te lovesti cu capul de pragul de sus....iti dai seama cum stau cat de cat lucrurile...ca nu e totul roz asa cum credeam noi!!!!nu sh cel putin asa cred yo.....
kudika162254
Postat pe 12 Iulie 2010 21:10
nu crezi bine, va mai curge multa apa pe dunare pana te vei maturiza...dar nu te impacienta ca toti am avut parte de deziluziile noastre si ne-am fript destul de rau, pana am reusit sa ne dam seama exact ce ni se potriveste si ce nu
miss_darine
Postat pe 12 Iulie 2010 21:15
Ai dreptate!!!o sa trebuiasca sa trec prin foarte multe situatii neplacute,sa imi dau seama cum stau defapt treburile....
kudika162254
Postat pe 12 Iulie 2010 21:21
Ouch ochii .

Nu ai auzit de :
- semne de punctuatie?
- de spatiu intre propozitii?

Nu de alta, dar dam in strabism cu tine.
Micsunica
Postat pe 13 Iulie 2010 01:42
De la: kudika227922, la data 2010-07-13 01:42:15Ouch ochii .

Nu ai auzit de :
- semne de punctuatie?
- de spatiu intre propozitii?

Nu de alta, dar dam in strabism cu tine.


Mergi mai sus cu un topic, acolo orbesti instantaneu.
stem_29
Postat pe 13 Iulie 2010 15:23
povestea mea e tare frumoasa treiesc o adevarata poveste de dragoste,parca ar fii desprinsa din filmee o poveste incredibilasi acel om pe care-l iubesc cred ca are calitati foarte bune si multe,nu ma recunosceu femeia fidelade 20 de ani...........aum sunt o adolescenta cu capul in nori...................ma comportca atare,dar dragostea iti da aripi...................e un sentiment nobil
kudika183384
Postat pe 4 August 2010 02:19
lasa draga mea, ca esti tanara....o sa mai treci prin multe. Ce s-a intamplat acum este o chestie minora si peste ani de zile cand iti vei aduce aminte o sa zici : "Doamne ce copilarii" si o sa zambesti. Deocamdata tine de baiatul asta daca te iubeste si se poarta frumos cu tine, ca vorba aia: pofta vine mancand. take care.
euinahot
Postat pe 4 August 2010 10:30
poate sunt eu mai prostovana....dar nu am inteles mare lucru ...stai asa...la sf clasei a 9-a l-ai cunoscut...deci ai trecut in a 10-a cand ti-ai 'pus-o'...relatia a durat 8 luni....cum ai ajuns tu inaintea majoratului sa te desparti de el?parca in clasa a 10-a ai 15-16 ani nu?...in fine...ca sfat acum pt povestea ta:nu-ti bate joc de el daca nu il iubesti...si el merita o persoana sa il iubeasca,iar daca tu nu esti in stare...las-o pe alta,ca poate il merita mai mult ca tine.esti o egosista ca si alin daca vei ramane cu el doar pt faptul ca iti face toate poftele,pt ca pana la urma va veni si ziua in care te vei indragosti din nou si atunci ii vei da actualului cu sutul in fund.vei face exact ca alin...vezi ca roata se invarte...sa nu patesti iar sa fi batjocorita...fi sincera cu tine insuti si cu el,ai sa vezi ca va veni si marea ta iubire.esti inca foarte tanara!
kudi_kami
Postat pe 4 August 2010 12:45
De la: kudika162254, la data 2010-07-12 20:54:58da am 20 de ani.....de ce crezi asta?


iete ca se da singura de gol. pai nici cu certefecatu de nastere in fata sa mi-l pui si nu cred asta. la grajd!
Boca
Postat pe 16 August 2010 18:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia berbec 9 De la: Barbie30 16 Octombrie 2010 17:29
Parasita de Craciun... 26 De la: ferero 6 Mai 2009 04:51
prea multa cearta intre mine si iubitul meu:(:(: 8 De la: Elif22 8 Iulie 2010 04:28
Relatia cu o persona mai mica cu 2 ani 12 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 17:43
Am pofta de deschis subiecte !!! :)))) 0 De la: 14 Mai 2011 20:21