Setari Cookie-uri

celulita

am incercat eu crema supliform si nu mi s-a parut asa extraordinara...am tot citit ca e buna insa cred ca s-a schimbat mult continul:)
criss84
Postat pe 27 Septembrie 2010 18:06
De la: criss84, la data 2010-09-27 18:06:55am incercat eu crema supliform si nu mi s-a parut asa extraordinara...am tot citit ca e buna insa cred ca s-a schimbat mult continul:)


N-a fost niciodata nu stiu ce de capul ei...dar pe aici bantuie tot felul de vanzatori de apa de ploaie...
kudika226898
Postat pe 27 Septembrie 2010 20:25
Buna,
Eu am folosit C-RX Cream crema pentru celulita! de la Calivita si sunt foarte multumita de ea. Dk cineva e interesat de aceasta crema id-ul meu este delyiutza_p.
delyiutza_p
Postat pe 3 Octombrie 2010 00:24
Calivita e un alt MLM care pretinde ca face "minuni"...in fapt, alta magarie ce profita de naivitatea unora....
kudika226898
Postat pe 3 Octombrie 2010 08:47
Eu am devenit fan Calivita, pt ca m-a ajutat, de slabit am slabit cu tratament de la Calivita, si aici chiar a facut minuni, si minunea persista de 2 ani,
de Noni lichid de la Calivita ai auzit? Iti spun eu ca e foarte bun si il recomand la oricine. iar acum aceasta crema pt celulita pe mine ma ajuta, inca o folosesc si rezultatele se vad ceea ce ma face sa fiu foarte multumita de aceste produse.
delyiutza_p
Postat pe 3 Octombrie 2010 13:25
Texte MLM-iste....
kudika226898
Postat pe 4 Octombrie 2010 00:43
de saloane de infrumusetare ati auzit? vacuum-ul, ultrasunetele si electrostimularea chiar dau rezultate....
Ligia7
Postat pe 17 Octombrie 2010 22:10
Daaa....mai plangea cineva dupa banii aruncati pe astfel de tratamente..
kudika226898
Postat pe 18 Octombrie 2010 18:48
depinde de cat de grava e celulita. ca daca e foarte vizibila si urata na se recomanda tratament in salon.eu la salonul la care merg mi-au dat o spuma anticelulitica pentru utilizare acasa pe care o folosesc si eu in salon dar am preferat sa o iau sa o folosesc eu acasa.se numeste trexi si este foarte buna.chiar se vad rezultatele si mi-a ajuns cam 1 luna si jumatate.va pup
eli_mihai
Postat pe 20 Octombrie 2010 15:52
De la: kudika229737, la data 2010-07-19 03:22:34macar da ti lapte ? nici atat . mancati . altceva nu stiti , la lucerna cu voi


off celulita au si persoanele super slabe, ia si citeste, ce imi place mie de voi astea care le stiti pe toate si nu stiti decat sa faceti pe alea destepte cand realitatea e alta si cruda

Ce este celulita?

Definitie: celulita este o alterare a tesutului conjunctiv ca urmare a acumularii grasimii in adipocite si are ca urmare imbatranirea tesutului prin actiunea glucozei asupra fibrelor de colagen si elastina, tulburari la nivelul circulatiei limfatice si sanguine, care favorizeaza retentia de apa si toxine.

Stadiile celulitei :

Celulita STADIUL 1 :
Aspect exterior : depunere usor deformata a liniei corporale, pliul cutanat se deplaseaza cu usurinta, aspectul " coaja de portocala " este insesizabil cu ochiul liber, ci numai cand formam pliul cutanat.
Corespunde formei de celulita FLASCA.

Celulita STADIUL 2 :
Aspect exterior : depuneri pe coapsa supero-externa in special fese, zona abdominala. Pliul cutanat nu este mobil, se simte un turgor plin, zona este usor dureroasa la palpare, denivelari vizibile ale tegumentului. Corespunde formei de celulita COMPACTA.

Celulita STADIUL 3-4 :
Aspect exterior : depuneri inestetice, piele are un aspect de " valuri ". Depozitele de celulita sunt evidente cu aspect de noduli, palpare dureroasa a pliului cutanat. Apar modificari in circulatia limfatica si microcircualtie, oxigenare defectuoasa, retentie de deseuri toxice, vergeturi,venectazii etc. Aceasta descriere corespunde formei de celulita FIBROASA-EDEMATOASA.
Care sunt factorii ce favorizeaza aparitia celulitei ?

1. Alimentatia deficitara cu excese de: grasimi animale, dulciuri, paste, sucuri, conserve si aditivi alimentari;
2. Lipsa exercitiilor fizice regulate ;
3. Dereglarile hormonale( pubertate, pilule contraceptive,sarcina, menopauza) ;
4. Stresul ( provoaca o hipersecretie hormonala)
5. Consumul de cafea, alcool si tutun.

De ce trebuie sa urmam un tratament in centrele de estetica ?

Grasimea si celulita se formeaza in tesutul adipos localizat in hipoderm. Grasimea afecteaza doar adipocitele, in timp ce celulita afecteaza toate componentele tesutului adipos ( vascularizatie, nervii, fibrele de colagen si elastina, celulele si substanta profunda). Aceasta explica de ce grasimea se reduce in timpul dietei, in timp ce celulita persista indiferent de dieta si nu dispare spontan.

Cum scapam de celulita ?

Esteticienii profesionisti isi pot aduce contributia in obtinerea unor rezultate bune in tratamentul anticelulitic. Pentru ca rezultatele sa fie satisfacatoare este esentiala cooperarea clientilor. Astfel obiectivele tratamentelor pot fi indeplinite :
" Stimularea catabolismului
" Favorizarea microcirculatiei
" Stimularea eliminarilor
" Restructurarea tesutului conjunctiv afectat

In prima faza se incepe o corectie alimentara. Consuma cel putin 2 l de apa pe zi ( fara a lua in calcul : ceaiul,cafeaua,supa etc.). Consuma mai multe fructe si legume in stare naturala. Evita sa mai maninci carne grasa, carnea de pui maninc-o fara pielita si grasime. Evita combinatiile de carne cu paine, carofi sau paste, prefera in locul lor o salata mare de cruditati. Consuma fructele cu cel putin 45 de minute inainte de masa si la cel putin 3-4 ore dupa masa. Redu consumul de cafea (incearca cea fara cofeina), alcool, tutun si mai ales sucurile (acidulate sau nu). Scade consumul de glucide rafinate mai ales zaharul, inlocuieste-l cu zaharina.

In faza a doua se incepe tratamentul anticelulitic in cabinetele de estetica corporala( rezultate mult mai rapide) :

1. Electrostimulare cu progame de : slabit, anticelulita, drenaj limfatic si tonifiere;
2. Tratamente corporale cu FANGO, PARAFANGO sau PARARGIL ;
3. Masaj : anticelulitic, drenaj limfatic si reflexogen ;
4. Termoterapie ;
5. Folosirea unei creme anticelulitice profesionale acasa recomandate de esteticiana.














visan_georgiana
Postat pe 20 Octombrie 2010 15:56
De la: Ligia7, la data 2010-10-17 22:10:07de saloane de infrumusetare ati auzit? vacuum-ul, ultrasunetele si electrostimularea chiar dau rezultate....


da, dar persoanele cu circulatia proasta si capilare sparte nu au voie sa foloseasca asemenea tratamente
visan_georgiana
Postat pe 20 Octombrie 2010 15:57
ba da, pot folosi electrostimularea , ultrasunetele si presoterapia. mie mi se sparg capilarele si ma si invinetesc imediat, dar am fost la un salon ok si n-am patit nimic, doar am slabit si am scapat de celulita...mai e, dar ff putina.
Ligia7
Postat pe 20 Octombrie 2010 23:11
Super reduceri la aparatele cu radiofrecventa si la abonamente!!! Intrati pe www.esteticaviitorului.ro
cleo_c
Postat pe 22 Decembrie 2010 14:32
Daca este combinat masajul cu o crema buna nu are de ce sa nu dea rezultat. Iar daca mai adaugi si putina miscare succesul e garantat. Eu ma masez zilnic cu un gel anticelulitic de la bruno vassari - Celluli-Firm. Lupta impotriva retentiei de apa si a depunerilor de grasime. Rezultatele sunt vizibile =, lucru care ma face nespus de fericita, mai ales acum ca vine caldura.
Kimberlita
Postat pe 3 Aprilie 2011 15:24

Dragele mele, nu stiu daca ati aflat de un aparat foarte bun si util pentru orice femeie. Acesta este de mariminea unui telefon mobil (deci poate fi luat oriunde), pe baza de curent galvanic (ceea ce se foloseste si in sedintele de la saloanele de infrumusetare, doar ca pentru acelea scoateti banuti multi multi din buzunar, fie si pt o singura sedinta) si are 4 capete interschimbabile:
- pt toata fata (pt riduri)
- pt focalizare (pentru zona din jurul gurii si al ochilor) - pt riduri
- ptscalp (cei care au probleme cu parul care cade sau este prea putin, este foarte bun)
- pt corp: pt zonele cu celulita.

REZULTATELE SUNT VIZIBILE INCA DE LA PRIMA UTILIZARE!!

Compania care are aceasta tehnologie este nr 1 mondial in tratamentele antiimbatranire si toate produsele sunt NATURALE.

Chiar daca nu va permiteti sa mergeti constant la cabinete de infrumusetare, va puteti bucura singurele, facandu-va frumoase pentru iubitul voastru acasa.

Aparatul se numeste Galvanic Spa II. Va pot da mult mai multe date si materiale despre acest aparat daca imi scrieti pe mess (id: amihur) sau pe mail: amihur@yahoo.com.
mohoreaalina
Postat pe 13 Mai 2011 18:53
Inca o smechereala...
kudika226898
Postat pe 14 Mai 2011 21:03
Un ajtor impotriva celulitei este ventuza clasica care o poti folosi cu usurinta acasa, ea este folosita foarte des in saloane de catre maseuri pt un mai bun rezultat in tratarea celulitei. O puteti gasi pe sit-ul
http://magazinulmeu.blogspot.com/2011/06/ventuza-ventuze-pentru-masaj.html
Eu am cumparat si ajuta mult pe langa exercitiile fizice care le fac.
Ventuza are garantie 3 ani si e creata dintr-un material medicinal.
Va scuteste de banii care ii dati la maseur.
Georgya7
Postat pe 8 Iunie 2011 10:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Extensii de par 2 De la: Andreeea 23 Martie 2010 08:37
Afacere la cheie. Aveti un calculator? Puteti sa faceti bani frumosi 1 De la: healthy016102 16 Mai 2010 03:21
Salon Francis Walter 1 De la: delialecsa 11 Noiembrie 2010 17:59
breton sau nu? 2 De la: hessome 8 Mai 2009 12:40
Chocolate The Tanning Bar, a lansat Sun Make-up 4 De la: inna_grace 15 Octombrie 2010 17:25