Setari Cookie-uri

cum ati vrea sa fie viata voastra?

ati simtit vreodata ca nu aveti ce cauta in aceasta lume?sau ca unele persoane sunt foarte norocoase in timp ce voi aveti parte doar de ghinioane?simtiti uneori ca viata pe care o traiti nu va apartine?ce voriti sa schimbati la ea?sau cum ar fi viata pe care v-ati dori sa o aveti?puteti sa va exprimati liber.chiar daca v-ati dori sa fiti vampir, sau sa fiti zane...sa nu va fie frica sa va exprimati dorintele adevarate.as vrea ca sa nu fie nimeni judecat sau criticat pentru comentariul care il da. as vrea sa fim cu totii prieteni si vom descoperii ca unii avem multe in comun desi avem un comportament diferit.visele uneori variaza iar sunt sigur ca fiecare dintre noi a avut un moment in viata in care s-a simtit nefericit si strain acestei lumi.
ana0690
Postat pe 15 Iulie 2010 14:36
http://www.vopus.org/ro/gnoza-gnosticism/psihologie-autocunoastere/
suntem toti trecatori in aceasta lume :)
grasshopper
Postat pe 15 Iulie 2010 14:43
De la: yna04, la data 2010-07-15 14:36:05ati simtit vreodata ca nu aveti ce cauta in aceasta lume?..............chiar daca v-ati dori sa fiti vampir, sau sa fiti zane...



mi-am dorit sa fiu o buburuza, sa pot zbura din floare-n floare, sa le pot simtii parfumu'...........

nu cred ca mi-am pus intrebarea, vreodata, ce caut in aceasta lume. imi place sa fiu cautat!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 23 Iulie 2010 12:25
In urmatoarea faza o sa ne spui ca-ti tai venel?
Barbie30
Postat pe 23 Iulie 2010 14:12
De la: yna04, la data 2010-07-15 14:36:05ati simtit vreodata ca nu aveti ce cauta in aceasta lume?sau ca unele persoane sunt foarte norocoase in timp ce voi aveti parte doar de ghinioane?simtiti uneori ca viata pe care o traiti nu va apartine?ce voriti sa schimbati la ea?sau cum ar fi viata pe care v-ati dori sa o aveti?puteti sa va exprimati liber.chiar daca v-ati dori sa fiti vampir, sau sa fiti zane...sa nu va fie frica sa va exprimati dorintele adevarate.as vrea ca sa nu fie nimeni judecat sau criticat pentru comentariul care il da. as vrea sa fim cu totii prieteni si vom descoperii ca unii avem multe in comun desi avem un comportament diferit.visele uneori variaza iar sunt sigur ca fiecare dintre noi a avut un moment in viata in care s-a simtit nefericit si strain acestei lumi.


mi-as fi dorit sa nu am sentimente sa nu stiu sa iubesc, sa nu simt emotii, ura, bucurie,tristete mi-ar fi placut sa fiu aceeasi in orice situatie, sa nu simt frica,regretul..eu cred ca oamenii din cauza acestor trairi se shimba si din cauza lor nu ne putem pastra increderea in anumite persoane. Nu e chiar raspunsul la topicul tau dar e pe aici pe undeva..
yogeolove
Postat pe 23 Iulie 2010 21:26
De la: yogeolove, la data 2010-07-23 21:26:49
De la: yna04, la data 2010-07-15 14:36:05ati simtit vreodata ca nu aveti ce cauta in aceasta lume?sau ca unele persoane sunt foarte norocoase in timp ce voi aveti parte doar de ghinioane?simtiti uneori ca viata pe care o traiti nu va apartine?ce voriti sa schimbati la ea?sau cum ar fi viata pe care v-ati dori sa o aveti?puteti sa va exprimati liber.chiar daca v-ati dori sa fiti vampir, sau sa fiti zane...sa nu va fie frica sa va exprimati dorintele adevarate.as vrea ca sa nu fie nimeni judecat sau criticat pentru comentariul care il da. as vrea sa fim cu totii prieteni si vom descoperii ca unii avem multe in comun desi avem un comportament diferit.visele uneori variaza iar sunt sigur ca fiecare dintre noi a avut un moment in viata in care s-a simtit nefericit si strain acestei lumi.


mi-as fi dorit sa nu am sentimente sa nu stiu sa iubesc, sa nu simt emotii, ura, bucurie,tristete mi-ar fi placut sa fiu aceeasi in orice situatie, sa nu simt frica,regretul..eu cred ca oamenii din cauza acestor trairi se shimba si din cauza lor nu ne putem pastra increderea in anumite persoane. Nu e chiar raspunsul la topicul tau dar e pe aici pe undeva..



toate astea au un nume: robocoapa!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 23 Iulie 2010 23:46
De la: yogeolove, la data 2010-07-23 21:26:49
De la: yna04, la data 2010-07-15 14:36:05ati simtit vreodata ca nu aveti ce cauta in aceasta lume?sau ca unele persoane sunt foarte norocoase in timp ce voi aveti parte doar de ghinioane?simtiti uneori ca viata pe care o traiti nu va apartine?ce voriti sa schimbati la ea?sau cum ar fi viata pe care v-ati dori sa o aveti?puteti sa va exprimati liber.chiar daca v-ati dori sa fiti vampir, sau sa fiti zane...sa nu va fie frica sa va exprimati dorintele adevarate.as vrea ca sa nu fie nimeni judecat sau criticat pentru comentariul care il da. as vrea sa fim cu totii prieteni si vom descoperii ca unii avem multe in comun desi avem un comportament diferit.visele uneori variaza iar sunt sigur ca fiecare dintre noi a avut un moment in viata in care s-a simtit nefericit si strain acestei lumi.


mi-as fi dorit sa nu am sentimente sa nu stiu sa iubesc, sa nu simt emotii, ura, bucurie,tristete mi-ar fi placut sa fiu aceeasi in orice situatie, sa nu simt frica,regretul..eu cred ca oamenii din cauza acestor trairi se shimba si din cauza lor nu ne putem pastra increderea in anumite persoane. Nu e chiar raspunsul la topicul tau dar e pe aici pe undeva..


In cazul asta ce rost mai are sa traiesti?
Barbie30
Postat pe 24 Iulie 2010 00:01
oricat de mult ar avea ,omul,niciodata nu va fi multumit,mereu va dori mai mult si mai mult...bn nu generalizez.eu,una, sunt multumita de ceea ce am,putin si bun,muncit de mine...
sweet_heart
Postat pe 24 Iulie 2010 00:33
De la: yna04, la data 2010-07-15 14:36:05ati simtit vreodata ca nu aveti ce cauta in aceasta lume?sau ca unele persoane sunt foarte norocoase in timp ce voi aveti parte doar de ghinioane?simtiti uneori ca viata pe care o traiti nu va apartine?ce voriti sa schimbati la ea?sau cum ar fi viata pe care v-ati dori sa o aveti?puteti sa va exprimati liber.chiar daca v-ati dori sa fiti vampir, sau sa fiti zane...sa nu va fie frica sa va exprimati dorintele adevarate.as vrea ca sa nu fie nimeni judecat sau criticat pentru comentariul care il da. as vrea sa fim cu totii prieteni si vom descoperii ca unii avem multe in comun desi avem un comportament diferit.visele uneori variaza iar sunt sigur ca fiecare dintre noi a avut un moment in viata in care s-a simtit nefericit si strain acestei lumi.


sau ca unele persoane sunt foarte norocoase in timp ce voi aveti parte doar de ghinioane?
- la partea asta m-am gandit si eu, dar sentimentul acesta este pt ca nu avem vointa, curaj sa cunoastem lucruri noi, sa intram in tot felul de activitati etc. gandeam asta inainte, dar acum nu. am intrat in voluntariate, prieteni buni, iesiri.

sa nu va fie frica sa va exprimati dorintele adevarate.
-aici cred ca e lipsa de socializare. de ce sa iti fie frica?? toti suntem egali, toti avem dorinte si nu se intampla nimic daca le spui, daca asta simti. Nu ma refer sa le strigi in gura mare, prietenilor le poti dezvalui, si prin sfaturi, prietenie dispare aceasta frica de exprimare.

as vrea ca sa nu fie nimeni judecat sau criticat pentru comentariul care il da.
-aici din pacate nu se poate, asa e lumea si trebuie sa acceptam si critici care poate ne prind bine daca sunt adevarate;) trebuie sa acceptam ca nu suntem perfecti

as vrea sa fim cu totii prieteni si vom descoperii ca unii avem multe in comun desi avem un comportament diferit.
-prieteni putem fi, dar nu cu toti. oamenii sunt diferiti, nu accepta pe oricine in viata lor, devenim prieteni cu persoane care sunt ca si noi in mare parte, pe aceeasi lungime de unda. Pe unii ii simpatizam, pe altii nu. Daca nu iti place cineva nu poti fi prieten doar asa ca "hai sa fim cu totii prieteni ca asa e frumos"

visele uneori variaza iar sunt sigur ca fiecare dintre noi a avut un moment in viata in care s-a simtit nefericit si strain acestei lumi.
-de obicei acest sentiment apare cand avem o dezamagire, un necaz, o cearta, o pierdere a cuiva drag etc. Dar noi suntem puternici si mergem mai departe. Rau fara bine nu este si nici bine fara rau
clau19
Postat pe 24 Iulie 2010 00:47
Suzuki i-a spus lui Suzuka:
-Draga mea, cea mai rea zi a fost aceea in care te-am cunoscut si te-am luat de sotie.
-Putem da divort,-i-a sugerat ea.
-Dar ce. Tu crezi ca eu sunt chiar asa de prost? Si cine mai imi spala pantalonii si imi calca camasile?
kudika023770
Postat pe 24 Iulie 2010 10:19
De la: yna04, la data 2010-07-15 14:36:05ati simtit vreodata ca nu aveti ce cauta in aceasta lume?sau ca unele persoane sunt foarte norocoase in timp ce voi aveti parte doar de ghinioane?simtiti uneori ca viata pe care o traiti nu va apartine?


Daca tu gandesti asa ceva, mergi la un psiholog .Suferi de o depresie sau de o boala a tiroidei.
angelica74nicu
Postat pe 24 Iulie 2010 11:48
Barbie 30 ma sperii.Am mai citit comentarii de ale tale , dar acesta ma sperie.
Ai necazuri? Ti s-a intamplat ceva?Nu imi place ce am citit.
Da-mi o veste ca esti bine!
angelica74nicu
Postat pe 24 Iulie 2010 11:53
De la: angelica74nicu, la data 2010-07-24 11:48:29
De la: yna04, la data 2010-07-15 14:36:05ati simtit vreodata ca nu aveti ce cauta in aceasta lume?sau ca unele persoane sunt foarte norocoase in timp ce voi aveti parte doar de ghinioane?simtiti uneori ca viata pe care o traiti nu va apartine?


Daca tu gandesti asa ceva, mergi la un psiholog .Suferi de o depresie sau de o boala a tiroidei.


nu!
sufera de prostia oamenilor!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 24 Iulie 2010 14:59
si ce crezi ..k iti voi spune, chear ce-mi doresc..am noroc destul fiekre are,mai mult sau mai putin.
kudika275734
Postat pe 24 Iulie 2010 15:04
cate nu mi'as dori..si cum ar fi viata mea daca eu as decide multa multa bautura, viata de noapte, sa locuiesc singura, sa am o pisica si cum zicea cineva inaintea mea.. sa nu simt iubire, ura si toate alea. doar un dor amre de betie. ce viata

da de unde..mai am de asteptat
sycorax
Postat pe 24 Iulie 2010 23:19
are dreptate cineva p aci dak tu gandesti asa este vorba de depresie nu de "prostia oamenilor" cum spune cineva. dovada de prostie este cel ce gandeste ca depresia este o stare usoara si trecatoare si ca numai cei cei slabi pot trece prin asta.

si acum sa raspund la intrebare.da, de multe ori ma simt nefericita, de multe ori ma gasesc in situatia pe care o descri u, si am aceasta stare in ultimul timp destul de frecvent.De ce? nu stiu, cred k din mai multe cauze, ma simt f singura, simt ca afisez in fata celorlalti o imagine care nu reflecta realitatea, simt ca viata trece pe langa mine, si ca nu mai e nimeni in situatia asta ca toti cei din jurul meu au macar un motiv care sa i faca fericiti.
In urma cu un an de zile aveam alte asteptari de la viata credeam ca viata mea se va schimba, aveam planuri si multe iluzii care s au spulberat, aveam o speranta ca se poate schimba cv in viata mea, acum nimic nu mai ma face sa cred acest lucru. e prima data cand recunosc acest lucru in fata altora, si nu i deloc usor.

cum spune si Yna va rog, nu judecati.
ancootza
Postat pe 25 Iulie 2010 07:14
In viata toti avem momente mai bune sau mai rele,de cele mai multe ori ni le facem nboi singuri si nu trebuie sa danm vina pe altii.Tot ce conteaza in viata e ca trebuiesa traim ca de asta ne am nascut si indiferent de greutati trebuie sa traim cu speranta si tot timpul sa gindim pozitiv ,sanu lasam sa ne cotropeasca gindurile negre nici in cele mai grele momente.
ravena53
Postat pe 25 Iulie 2010 15:57
De la: angelica74nicu, la data 2010-07-24 11:53:00Barbie 30 ma sperii.Am mai citit comentarii de ale tale , dar acesta ma sperie.
Ai necazuri? Ti s-a intamplat ceva?Nu imi place ce am citit.
Da-mi o veste ca esti bine!

M-ai facut sa rad!Eu doar o intrebam pe donsoara in cauza daca mai are rost sa traiesti lipsit de sentimente,precum un robot!Eu sunt multumita cu viata pe care o am,chiar daca uneori ca orice om am parte si de lucruri neplacute,dar ma bucur ca am sentimente.
Barbie30
Postat pe 25 Iulie 2010 16:03
roz5blue6lila7
Postat pe 25 Iulie 2010 20:18
Zana Maseluta sa colectez banii de dinti de la copii! Copilasi sa nu fiti zarciti!
roz5blue6lila7
Postat pe 25 Iulie 2010 20:18
ati simtit vreodata ca nu aveti ce cauta in aceasta lume?sau ca unele persoane sunt foarte norocoase in timp ce voi aveti parte doar de ghinioane?simtiti uneori ca viata pe care o traiti nu va apartine?ce voriti sa schimbati la ea?sau cum ar fi viata pe care v-ati dori sa o aveti?puteti sa va exprimati liber.chiar daca v-ati dori sa fiti vampir, sau sa fiti zane...sa nu va fie frica sa va exprimati dorintele adevarate.as vrea ca sa nu fie nimeni judecat sau criticat pentru comentariul care il da. as vrea sa fim cu totii prieteni si vom descoperii ca unii avem multe in comun desi avem un comportament diferit.visele uneori variaza iar sunt sigur ca fiecare dintre noi a avut un moment in viata in care s-a simtit nefericit si strain acestei lumi.

Ynanina
Postat pe 25 Iulie 2010 21:20
De la: Ynanina, la data 2010-07-25 21:20:05ati simtit vreodata ca nu aveti ce cauta in aceasta lume?sau ca unele persoane sunt foarte norocoase in timp ce voi aveti parte doar de ghinioane?simtiti uneori ca viata pe care o traiti nu va apartine?ce voriti sa schimbati la ea?sau cum ar fi viata pe care v-ati dori sa o aveti?puteti sa va exprimati liber.chiar daca v-ati dori sa fiti vampir, sau sa fiti zane...sa nu va fie frica sa va exprimati dorintele adevarate.as vrea ca sa nu fie nimeni judecat sau criticat pentru comentariul care il da. as vrea sa fim cu totii prieteni si vom descoperii ca unii avem multe in comun desi avem un comportament diferit.visele uneori variaza iar sunt sigur ca fiecare dintre noi a avut un moment in viata in care s-a simtit nefericit si strain acestei lumi.



esti emo?sau ce e cu 'filozofiile' astea?
amyboy
Postat pe 25 Iulie 2010 21:24

Da , viata este foarte grea, pe aceasta lume nu noi am ales sa venim, dumnezeu ne-a trimis iar noi suntem pusi la incercare, reusim sau nu reusim sa facem parte din aceasta lume . Si eu ma intreb uneori acelasi lucru ca si tine dar copii mei imi da putere sa merg mai departe, chiar daca nu este viata pe care mi-am dorito.
Gaseste si tu putere in ceva sa mergi mai departe. Fi optimista!
Ynanina
Postat pe 25 Iulie 2010 21:27
De la: Barbie30, la data 2010-07-25 16:03:44
De la: angelica74nicu, la data 2010-07-24 11:53:00Barbie 30 ma sperii.Am mai citit comentarii de ale tale , dar acesta ma sperie.
Ai necazuri? Ti s-a intamplat ceva?Nu imi place ce am citit.
Da-mi o veste ca esti bine!

M-ai facut sa rad!Eu doar o intrebam pe donsoara in cauza daca mai are rost sa traiesti lipsit de sentimente,precum un robot!Eu sunt multumita cu viata pe care o am,chiar daca uneori ca orice om am parte si de lucruri neplacute,dar ma bucur ca am sentimente.

ai vazut drac mort si rata inecata?(glumesc , nu am zis cu rautate)...am inteles din prima ce ai postat...
RUY_BLAS
Postat pe 26 Iulie 2010 11:34
De la: sirghea, la data 2010-07-26 11:34:35
De la: Barbie30, la data 2010-07-25 16:03:44
De la: angelica74nicu, la data 2010-07-24 11:53:00Barbie 30 ma sperii.Am mai citit comentarii de ale tale , dar acesta ma sperie.
Ai necazuri? Ti s-a intamplat ceva?Nu imi place ce am citit.
Da-mi o veste ca esti bine!

M-ai facut sa rad!Eu doar o intrebam pe donsoara in cauza daca mai are rost sa traiesti lipsit de sentimente,precum un robot!Eu sunt multumita cu viata pe care o am,chiar daca uneori ca orice om am parte si de lucruri neplacute,dar ma bucur ca am sentimente.

ai vazut drac mort si rata inecata?(glumesc , nu am zis cu rautate)...am inteles din prima ce ai postat...


Sa-mi dai o bere ca sa te iert ca m-ai facut drac!
Barbie30
Postat pe 26 Iulie 2010 11:48
De la: Barbie30, la data 2010-07-26 11:48:01
De la: sirghea, la data 2010-07-26 11:34:35
De la: Barbie30, la data 2010-07-25 16:03:44
De la: angelica74nicu, la data 2010-07-24 11:53:00Barbie 30 ma sperii.Am mai citit comentarii de ale tale , dar acesta ma sperie.
Ai necazuri? Ti s-a intamplat ceva?Nu imi place ce am citit.
Da-mi o veste ca esti bine!

M-ai facut sa rad!Eu doar o intrebam pe donsoara in cauza daca mai are rost sa traiesti lipsit de sentimente,precum un robot!Eu sunt multumita cu viata pe care o am,chiar daca uneori ca orice om am parte si de lucruri neplacute,dar ma bucur ca am sentimente.

ai vazut drac mort si rata inecata?(glumesc , nu am zis cu rautate)...am inteles din prima ce ai postat...


Sa-mi dai o bere ca sa te iert ca m-ai facut drac!

DAUUUU...da stii ca eu nu beau ...bere...stau cu tine pina bei si apoi...te duc acasa... mai...?
RUY_BLAS
Postat pe 26 Iulie 2010 17:39
De la: sirghea, la data 2010-07-26 17:39:09
De la: Barbie30, la data 2010-07-26 11:48:01
De la: sirghea, la data 2010-07-26 11:34:35
De la: Barbie30, la data 2010-07-25 16:03:44
De la: angelica74nicu, la data 2010-07-24 11:53:00Barbie 30 ma sperii.Am mai citit comentarii de ale tale , dar acesta ma sperie.
Ai necazuri? Ti s-a intamplat ceva?Nu imi place ce am citit.
Da-mi o veste ca esti bine!

M-ai facut sa rad!Eu doar o intrebam pe donsoara in cauza daca mai are rost sa traiesti lipsit de sentimente,precum un robot!Eu sunt multumita cu viata pe care o am,chiar daca uneori ca orice om am parte si de lucruri neplacute,dar ma bucur ca am sentimente.

ai vazut drac mort si rata inecata?(glumesc , nu am zis cu rautate)...am inteles din prima ce ai postat...


Sa-mi dai o bere ca sa te iert ca m-ai facut drac!

DAUUUU...da stii ca eu nu beau ...bere...stau cu tine pina bei si apoi...te duc acasa... mai...?


Nici eu nu beau dar trebuia sa platesti si tu cumva pentru "compliment"!
Barbie30
Postat pe 26 Iulie 2010 17:58
De la: Barbie30, la data 2010-07-26 17:58:34
De la: sirghea, la data 2010-07-26 17:39:09
De la: Barbie30, la data 2010-07-26 11:48:01
De la: sirghea, la data 2010-07-26 11:34:35
De la: Barbie30, la data 2010-07-25 16:03:44
De la: angelica74nicu, la data 2010-07-24 11:53:00Barbie 30 ma sperii.Am mai citit comentarii de ale tale , dar acesta ma sperie.
Ai necazuri? Ti s-a intamplat ceva?Nu imi place ce am citit.
Da-mi o veste ca esti bine!

M-ai facut sa rad!Eu doar o intrebam pe donsoara in cauza daca mai are rost sa traiesti lipsit de sentimente,precum un robot!Eu sunt multumita cu viata pe care o am,chiar daca uneori ca orice om am parte si de lucruri neplacute,dar ma bucur ca am sentimente.

ai vazut drac mort si rata inecata?(glumesc , nu am zis cu rautate)...am inteles din prima ce ai postat...


Sa-mi dai o bere ca sa te iert ca m-ai facut drac!

DAUUUU...da stii ca eu nu beau ...bere...stau cu tine pina bei si apoi...te duc acasa... mai...?


Nici eu nu beau dar trebuia sa platesti si tu cumva pentru "compliment"!

stii ce parere am eu despre platile astea virtuale...sunt ca"o frectie buna la un picior de lemn" sau ca "luminarea in mina mortului"...lumineaza da nu-l trezeste...
oricum sa inteleg ca sunt iertat?...mi-am ispasit "condamnarea"?
RUY_BLAS
Postat pe 27 Iulie 2010 14:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Important 13 De la: messalinda 30 Mai 2009 17:12
Am intalnit-o pe ea ! 2 De la: 12 Ianuarie 2013 22:56
Licenta nota 10 9 De la: 4Life 7 Ianuarie 2011 09:32
Inca un topic care te va plictisi! 372 De la: greierash 3 Octombrie 2009 16:01
ceva frumos...se poate? 26 De la: irina_teodora 6 Noiembrie 2008 22:32