Setari Cookie-uri

un ajutor

Buna ziua ,

Sper din toata inima sa dau peste persoane care ma vor ajuta cu cateva sfaturi la problema mea .


Sunt cu iubita mea de 6 ani impreuna.... ne iubim foarte mult dar avem o mare problema care contribuie foarte mult la o oarecare ura a ei fata de mine . Dupa 2 ani de relatie am decis sa facem dragoste .... din pacate nici eu nici ea la vremea respectiva nu aveam o astfel de experienta deci in primele 2-3 partide am fost amandoi foarte stangaci .... dupa care ea a luat o infectie numita candidoza ( eu zic ca nu a fost luata de la un alt partener ) ... a lasat-o ceva timp in speranta ca va trece si eu nu am presat-o pentru ca incepuse sa o doara contactul sexual .... timp de 4 ani a incercat tratamente recomandate de diverse prietene ... a incercat si la ginecolog... nici acesta nu i-a rezolvat problema ... in tot acest timp toate contactele noastre au fost mai mult decat esec .. am avut pauze si de 6 luni intre partide.... acu 6 luni a reusit sa gaseasca o crema numita travogen si acea problema sa zic ca a disparut in sensul ca nu o mai deranjeaza zona... durerea in timpul actului sexual tot persista , mai putin e adevarat dar tot nu reusim sa ne simtim bine in pat.... e logic ca ea si-a pierdut interesul si a inceput sa ma asocieze din start cu esecul actului sexual si de aceea a zis ca nu mai poate sa faca dragoste cu mine si ca ar fi bine sa ne despartim ... intrebarea mea este ... ce as putea sa fac sa o atrag din nou ? ce ar trebui sa stiu in pat ca sa o surprind placut ? credeti ca o eventuala relatie cu un alt baiat ar putea avea succes?

va multumesc anticipat si daca doriti detalii suplimentare ma puteti intreba .
kudika229096
Postat pe 16 Iulie 2010 14:50
mai... daca nu o mai doare de la boala respectiva atunci poate ca o doare pt ca esti tu mult prea ... dotat... pt ea .si serios vb acum. iar in privinta altei relatii, normal ca se va simti bine cu un alt barbat, trebuie doar sa gaseasca persoana potrivita. asa cum se pare ca si tu va trebui sa o faci. atat timp cat o relatie nu mai merge nu mai trage de ea in speranta ca poate poate.... mergi mai departe, cu demnitate!!
Shhh
Postat pe 16 Iulie 2010 14:59
Daca inca o doare in timpul actului sexual nu ai cum sa o surprinzi sau sa o faci sa ii placa in mod deosebit !
Incearca sa consulti un medic ginecolog, iar tratamentul pe care il prescrie trebuie sa il urmeze corect, sa nu triseze, sa nu se abata de la el...
Summer_
Postat pe 16 Iulie 2010 15:00
ah, si pt boala asta trebuie sa amandoi sa urmati tratament, in acelasi timp, ca degeaba se trateaza unu si celalalt nu
Shhh
Postat pe 16 Iulie 2010 15:01
De la: Shhh, la data 2010-07-16 14:59:45mai... daca nu o mai doare de la boala respectiva atunci poate ca o doare pt ca esti tu mult prea ... dotat... pt ea .si serios vb acum. iar in privinta altei relatii, normal ca se va simti bine cu un alt barbat, trebuie doar sa gaseasca persoana potrivita. asa cum se pare ca si tu va trebui sa o faci. atat timp cat o relatie nu mai merge nu mai trage de ea in speranta ca poate poate.... mergi mai departe, cu demnitate!!


Oricat de dotat este, nu cred ca nu reuseau ei sa gaseasca o pozitie in atatia ani astfel incat sa nu o mai doara...are ea ceva probleme nerezolvate
Summer_
Postat pe 16 Iulie 2010 15:02
are, sigur ca are, dar..cine stie... inteleg din ce zice el ca alti parteneri nu au avut, si ma gandesc ca totusi putina experienta le lipseste
Shhh
Postat pe 16 Iulie 2010 15:05
nu vreau sa renunt la ea doar ca s-ar putea sa se simta bine ... daca stiu sigur ca io sunt problema asta e .. ma retrag numa sa ii fie ei bine ... dar daca exista posibilitatea sa o pot face eu fericita in pat as vrea sa stiu care e aia
kudika229096
Postat pe 16 Iulie 2010 15:09
buna,ma numesc ana maria,si eu sunt cu un baiat de 9 ani si mi am inceput viata sexuala dupa 3ani jumate si normal cu el,aceleasi dureri le am si eu,foarte rar sa fi fost sa nu am dureri,eu nu am fost dekt la un control ginecologic si mi a dat sa fac o egografie interna dar nu mam dus kmi era rusine,nu cred k iesti tu vinovatu sau ea,din cate am inteles de la altii poate fi vb ori de o raceala puternica ce tr trata,k dak nu se da intro infectie,important e k nu tr sa va despartiti,ci sa ramaneti impreuna si sa incercati sa vede ti ce se poate face,si eu am avut destule pèrobleme cu al meu,ziknd k sigur am pe altcineva,sau k nu ma satisface,dar nu i nimic adevarat durerile is foarte puternice si is de neindurat asa k mai bn vb si incercati sa vedeti ce este,eu una nu stiu ce sa fac k la doctor nu vr sa ma duc k mie rusine,sa ma ti la curent,ciao,te am pupat
kudika228063
Postat pe 16 Iulie 2010 15:12
E cam anormal sa ai dureri in timpul actului sexual(asta doar daca nu esti tu prea dotat),daca a mers la ginecolog ar fi trebuit sa se rezolve problema,nu?In fine,poate descoperi pana la urma ce si cum sta treaba
Barbie30
Postat pe 16 Iulie 2010 15:13
nu sunt un om urat dar nici printul din poveste nu sunt ... exista posibilitatea sa aiba dureri dintr-o eventuala repulsie fata de mine .. nu stiu ...
kudika229096
Postat pe 16 Iulie 2010 15:20
De la: kudika228063, la data 2010-07-16 15:12:45buna,ma numesc ana maria,si eu sunt cu un baiat de 9 ani si mi am inceput viata sexuala dupa 3ani jumate si normal cu el,aceleasi dureri le am si eu,foarte rar sa fi fost sa nu am dureri,eu nu am fost dekt la un control ginecologic si mi a dat sa fac o egografie interna dar nu mam dus kmi era rusine,nu cred k iesti tu vinovatu sau ea,din cate am inteles de la altii poate fi vb ori de o raceala puternica ce tr trata,k dak nu se da intro infectie,important e k nu tr sa va despartiti,ci sa ramaneti impreuna si sa incercati sa vede ti ce se poate face,si eu am avut destule pèrobleme cu al meu,ziknd k sigur am pe altcineva,sau k nu ma satisface,dar nu i nimic adevarat durerile is foarte puternice si is de neindurat asa k mai bn vb si incercati sa vedeti ce este,eu una nu stiu ce sa fac k la doctor nu vr sa ma duc k mie rusine,sa ma ti la curent,ciao,te am pupat



tu vb serios??? preferi sa induri atata durere decat sa faci o analiza atat de naturala?
grasshopper
Postat pe 16 Iulie 2010 15:22
in cazul in care reusesc sa o onving recomandati-mi un ginecolog bun din ploiesti bucuresti brasov ... de undeva ..
kudika229096
Postat pe 16 Iulie 2010 15:22
da cine a zis ceva de frumusete? daca a stat atatia ani cu tine inseamna ca a vazut ea ceva la tine. problema asta doar intre voi o puteti rezolva, cu multa comunicare. dar repet, daca relatia nu mai merge si ea vrea sa va despartiti atunci da'te din calea ei si las'o.
Shhh
Postat pe 16 Iulie 2010 15:22
Dr Galearschi Sorin, dar e din Iasi
Shhh
Postat pe 16 Iulie 2010 15:23
dr. Sai Claudia, din Bucuresti. Clinica Polizu.
Adresa:Gheorghe Polizu, 40, Bucuresti, Sectorul 1
ReperAcces: Metrou Gara de Nord iesirea Gh. Polizu si Piata Victoriei
Tramvai: 24, 20
Troleibuz: 65, 79, 86, 97
Telefon021.6502.047 / 021.6507.095 / 021.2125.635

numai bine!
grasshopper
Postat pe 16 Iulie 2010 15:28
multumesc.... alte sfaturi ? aveti idee ( zic si eu ) un afrodisiac ar putea sa ii mai mute gandul ?
kudika229096
Postat pe 16 Iulie 2010 15:40
De la: kudika229096, la data 2010-07-16 15:40:29multumesc.... alte sfaturi ? aveti idee ( zic si eu ) un afrodisiac ar putea sa ii mai mute gandul ?


ca sa citez un om intelept..."preludiul este cheia"... cu cat mai lung, cu atat mai bine. Ti-as mai spune eu ce sa faci...dar nu ma pot exprima prea liber aici...
grasshopper
Postat pe 16 Iulie 2010 15:42
ti-am trimis un mesaj
kudika229096
Postat pe 16 Iulie 2010 16:01
M-am uitat pe net ce este candidoza si la simptome nu scrie nimic de dureri. Zici ca a fost la ginecolog...a facut o ecografie ceva?
Dureri in timpul actului sexual pot aparea atunci cand femeia are un "uter retrovers"(uter infantil),plasat mai pe spate decat e normal, uterul normal e plasat mai in fata, de aceea o doare, penisul are tendinta sa intre spre fata si ii chinuie uterul. Sa se intereseze de acest aspect...
Uite un link sa citesti cate ceva despre uterul infantil:
http://www.csid.ro/health/ce-este-uterul-infantil-4047229/

anutzzaa
Postat pe 17 Iulie 2010 04:22
Daca problema este un uter infantil, aceste dureri nu dispar decat dupa ce femeia ramane insarcinata(daca ramane). Este posibil sa ramana f greu insarcinata iar daca ramane in majoritatea cazurilor se pierde 1-2 sarcini tocmai din cauza ca uterul este prea mic, nu se dilata, si nu este loc sa se dezvolte fatul. Printr-o minune tocmai in urma acestor pierderi de sarcina uterul se poate regenera si deveni mai mare si poate sa sustina o sarcina macar 7 luni. Si aceste dureri dispar atunci cand uterul revine intr-o pozitie normala, mai spre fata.
anutzzaa
Postat pe 17 Iulie 2010 04:46
De la: kudika228063, la data 2010-07-16 15:12:45buna,ma numesc ana maria,si eu sunt cu un baiat de 9 ani si mi am inceput viata sexuala dupa 3ani jumate si normal cu el,aceleasi dureri le am si eu,foarte rar sa fi fost sa nu am dureri,eu nu am fost dekt la un control ginecologic si mi a dat sa fac o egografie interna dar nu mam dus kmi era rusine,nu cred k iesti tu vinovatu sau ea,din cate am inteles de la altii poate fi vb ori de o raceala puternica ce tr trata,k dak nu se da intro infectie,important e k nu tr sa va despartiti,ci sa ramaneti impreuna si sa incercati sa vede ti ce se poate face,si eu am avut destule pèrobleme cu al meu,ziknd k sigur am pe altcineva,sau k nu ma satisface,dar nu i nimic adevarat durerile is foarte puternice si is de neindurat asa k mai bn vb si incercati sa vedeti ce este,eu una nu stiu ce sa fac k la doctor nu vr sa ma duc k mie rusine,sa ma ti la curent,ciao,te am pupat
eu zic sa lasi rusinea si sa mergi la ginecolog pt ca nu-i de joaca!eu nu vreau sa te sperii dar chiar si o simpla raceala a ovarelor netratata e periculoasa...
nikol_nikol
Postat pe 18 Iulie 2010 15:51
cel mai erogen organ este creierul... daca problema ei nu e de natura fiziologica, e de natura psihologica. Dar trebuie mers la ginecolog mai intai pentru a elimina cauzele fiziologice.
De-abia apoi va puteti gandi si la altceva, ca de exemplu, ati putea incerca preludiu mai lung, sau ai putea sa incepi sa o saruti si sa o atingi ca in timpul preludiului, dar sa te opresti inainte de penetrare (cere multa vointa din partea ta, stiu); asta ca ea sa se relaxeze, pentru ca atunci cand simte ca vine penetrarea, probabil ca in mintea ei are numai "o sa ma doara" si ghici ce se va intampla: o va durea.

Si daca tot mergeti la ginecolog, intrebati cum e cu candidoza aia; candidoza pot sa faca si fetele/femeile care nu sunt active sexual (sau chiar virgine).
kitty_krieger
Postat pe 18 Iulie 2010 16:05
PS: sa inteleg si ca a lasat candidoza netratata?? si ca daca a luat ceva, a luat dupa ureche?
aoleo, neparat sa mergeti la ginecolog si sa-i spuneti de candidoza netratata!
kitty_krieger
Postat pe 18 Iulie 2010 16:10
De la: kudika229096, la data 2010-07-16 15:40:29multumesc.... alte sfaturi ? aveti idee ( zic si eu ) un afrodisiac ar putea sa ii mai mute gandul ?


adica tu vrei sa-i dai niste cantarina (pe vremea tineretii mele se dadea la animale) si apoi sa sara pe tine si sa va fu..teti sabatic si ea sa aiba orgasm si sa-ti declare dragoste vesnica si tu sa zambesti parsiv fumand tigara de dupa?
hmmmmm!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 18 Iulie 2010 16:14
on topic:ar trebui sa o vada un ginnecolog pt a fi sigura ca boala s-a tratat.oricum daca ea gandeste inca de la inceputul actului sexual ca va fi dezastru,ca va avea dureri,ca nu-i va placea ...asa o sa fie indiferent de ce ai face tu.incearca un preludiu mai lung,sper sa reusesti pana la urma
nikol_nikol
Postat pe 18 Iulie 2010 16:19
nu inteleg de ce unii oameni se joaca cu sanatatea lor...oameni buni...SANATATEA este cel mai important lucru! daca nu esti sanatos nu poti face nimic, nu te poti bucura de nimic! stiti k suferiti de ceva, aveti anumite simptome..de ce stati si postati pe forum, va vaitati in stanga si in dreapta sau luati medicamente dupa ureche? si cand toate astea nu merg si situatia s-a inrautatit, abia atunci va duceti la medic....duceti-va frate de la inceput si rezolvati problema. ce credeti k va face? va mananca? nu asta e meseria lui? sa va faca bine? de ce sa va fie rusine? k sunteti bolnavi? SA VA FIE RUSINE CA NU VA TRATATI SI STATI ASA !!! wake up!!
FRN
Postat pe 18 Iulie 2010 16:58
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-18 16:14:42
De la: kudika229096, la data 2010-07-16 15:40:29multumesc.... alte sfaturi ? aveti idee ( zic si eu ) un afrodisiac ar putea sa ii mai mute gandul ?


adica tu vrei sa-i dai niste cantarina (pe vremea tineretii mele se dadea la animale) si apoi sa sara pe tine si sa va fu..teti sabatic si ea sa aiba orgasm si sa-ti declare dragoste vesnica si tu sa zambesti parsiv fumand tigara de dupa?
hmmmmm!



nu vreau asta.... vreau sa se simta bine .. daca exista o metoda sa ii iau gandul de acolo .... m-ai inteles gresit ... eu vreau sa se simta ea bine ... pentru ca pentru mine e usor sa ma simt bine si merita si ea sa se simta la fel ... multumesc si imi cer scuze daca m-am facut inteles gresit
kudika229096
Postat pe 19 Iulie 2010 19:55
De la: kudika228063, la data 2010-07-16 15:12:45buna,ma numesc ana maria,si eu sunt cu un baiat de 9 ani si mi am inceput viata sexuala dupa 3ani jumate si normal cu el,aceleasi dureri le am si eu,foarte rar sa fi fost sa nu am dureri,eu nu am fost dekt la un control ginecologic si mi a dat sa fac o egografie interna dar nu mam dus kmi era rusine,nu cred k iesti tu vinovatu sau ea,din cate am inteles de la altii poate fi vb ori de o raceala puternica ce tr trata,k dak nu se da intro infectie,important e k nu tr sa va despartiti,ci sa ramaneti impreuna si sa incercati sa vede ti ce se poate face,si eu am avut destule pèrobleme cu al meu,ziknd k sigur am pe altcineva,sau k nu ma satisface,dar nu i nimic adevarat durerile is foarte puternice si is de neindurat asa k mai bn vb si incercati sa vedeti ce este,eu una nu stiu ce sa fac k la doctor nu vr sa ma duc k mie rusine,sa ma ti la curent,ciao,te am pupat


Tu glumesti? Daca ai dureri trebuie sa consulti un medic, lasa rusinea! S-ar putea sa ai vaginism... Esti de atatia ani cu el, si suporti cu stoicism durerile, in loc sa te simti bine?! Nu mai suntem in Evul Mediu, sa stii!
Micael
Postat pe 30 Iulie 2010 13:13
De la: kudika229096, la data 2010-07-16 14:50:56Buna ziua ,

Sper din toata inima sa dau peste persoane care ma vor ajuta cu cateva sfaturi la problema mea .


Sunt cu iubita mea de 6 ani impreuna.... ne iubim foarte mult dar avem o mare problema care contribuie foarte mult la o oarecare ura a ei fata de mine . Dupa 2 ani de relatie am decis sa facem dragoste .... din pacate nici eu nici ea la vremea respectiva nu aveam o astfel de experienta deci in primele 2-3 partide am fost amandoi foarte stangaci .... dupa care ea a luat o infectie numita candidoza ( eu zic ca nu a fost luata de la un alt partener ) ... a lasat-o ceva timp in speranta ca va trece si eu nu am presat-o pentru ca incepuse sa o doara contactul sexual .... timp de 4 ani a incercat tratamente recomandate de diverse prietene ... a incercat si la ginecolog... nici acesta nu i-a rezolvat problema ... in tot acest timp toate contactele noastre au fost mai mult decat esec .. am avut pauze si de 6 luni intre partide.... acu 6 luni a reusit sa gaseasca o crema numita travogen si acea problema sa zic ca a disparut in sensul ca nu o mai deranjeaza zona... durerea in timpul actului sexual tot persista , mai putin e adevarat dar tot nu reusim sa ne simtim bine in pat.... e logic ca ea si-a pierdut interesul si a inceput sa ma asocieze din start cu esecul actului sexual si de aceea a zis ca nu mai poate sa faca dragoste cu mine si ca ar fi bine sa ne despartim ... intrebarea mea este ... ce as putea sa fac sa o atrag din nou ? ce ar trebui sa stiu in pat ca sa o surprind placut ? credeti ca o eventuala relatie cu un alt baiat ar putea avea succes?

va multumesc anticipat si daca doriti detalii suplimentare ma puteti intreba .







... parerea mea este ca problemele se rezolva daca nu fugi de ele ... ''pretena'' ta pare decisa sa incerce ceva nou nu sa rezolve ceva ... asa ca oricit ai incerca sa o retii o sa te lase cu ochii in soare, mai devreme sau mai tirziu ... mai ales ca nu sinteti casatoriti, e greu, si costa mult sentimental si fizic ... trebuia sa faci ceva inainte nu acum ...

marco918
Postat pe 30 Iulie 2010 13:23
daca ea spune ca nu poate avea relatii sexuale cu tine datorita durerii ...atunci singura solutie este mersul la un medic de specialitate ( ginecolog)
de rusine nu poate fi vorba in cazul consultarii unui medic , caci mai devremew sau mai tarziu acolo ajungem toti ( cel putin in cazul femeilor)
daca tu zici ca o iubesti si esti sigur ca ai face orice pentru ca iubirea voastra sa mearga in continuare
sfatul meu este sa faci tu o programare pentru amandoi si sa mewrgeti sa spuneti medicului problema
cu siguranta solutia o detine medicul
asa ca nu mai cautati sfaturi pe net ca se poate sa fie eronate
mergeti la medic si tinetine si pe noi la curent cu raspunsul
kudika099277
Postat pe 30 Iulie 2010 20:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
divortul si impactul asupra copilului 12 De la: rashela 21 Martie 2011 13:43
Relatie interzisa.AJUTOR! 3 De la: kudika_22127 26 Noiembrie 2012 16:11
Sa fii mereu pe locul doi................. 22 De la: geo_xx 7 Ianuarie 2010 22:22
Dezamagire... 71 De la: Mr_6pack 29 Septembrie 2010 00:58
Inselat cu ...internetul 17 De la: kudika_15918 24 Decembrie 2012 13:20