Setari Cookie-uri

disperare..drumul pe care altii ti-l fura!

de curind am descoperit ca o femeie se mai poate naste atunci inca o data cind se descopera..cind traieste ce au trait altii pt ea o vreme!..cum e atunci cind cineva..iti taie aripile de multe ori..te inghesuie intr-o lume stearsa..pt ca ai un copl cu aceea persoana!..iubirea nebuna si disperarea ..lui nu o inteleg pe ea..ca ar vrea sa spuna GATA..nu mai rezist..ma-i transformat destul..si nu mai vreau sa fiu..obiectul iubirii tale tirzii!..el o iubeste ca un nebun..dar nearatindu-i in timp ea sa stins ca o pasare frumoasa stralucitoare cu hrana putina!..el de teama de frustari ..de anxietate..a.daruit atita indiferentza asupra ei..si multe critici!..ea a rezistat..ca un campion mai departe a cistigat..omorindu-se incet pe ea!...a daruit..un copil..un rod desi..se simte seaca! si totusi a dat un rod! tirziu..intr-o alta ..dimensiunii a povestii ea are are curaj..si de atita timp adunata furia ei..de a se cauta si de a respira adevarata ..fatza a ei..sau pur si simplu de evadare..fuge..fuge..neuitindu-se in urma..fara ragret fara frica ca ar putea fi ajunsa din urma!..a devenit confunza ..si frustata..transformata incet dupa..cel care a..modelat-o!.cu copilul ei de mina cauta un colt de luma sa simta aerul de femeie ..care traieste pasiune..speranta si care ar vrea sa invinga teama din ea obsesia ca..e atit de fragila!..si totusi dupa o indelungata tortura din partea ..lumii lui.a tot ce inseamna el..ea plecata..singura pe un drum..care nu recunoaste o mana ..de familie de prieten..incercind sa de-a la o parte ..stricaciunile si mizeria multora ca sa simta si ea..ca ..a ajuns..femeie independenta!..dar cum poate soarta e la fel de ..rinjitoare precum..zimbetul fals al relatiei..o intoarce din drum..lasind .rodul ei ..copilul.sa ramana o perioada.langa..cel.si cei demult dragi!.dar..ea placa din nou..inhamindu-se mai mult si ,mai mult la drumul noroios si greu ce o astepta....nimik nu mai conta pt ca acolo undeva ..erau sperante sa faca ce poate sa simta.sa traiasca!..neinvinsa inca..merge mai departe!..cu ochii inundati de lacrimi..de cautare..orbita sa vada in ea..o schimbare..sa vada cum..se naste iar asa cum si altii prin ea au nascut!...dar condamnata treptat..de..multe lucruri din viatza sa..ajunge..epuizata sa fie..compromisa.sa nu mai aiba fortza..pt ea si puiul ei mai departe..pt ca ..ei..asa cei dragi..nu vad in ea decit..cea care sa se intoarca acolo..indiferent ce sentimente si..chinuri ..o incearca!..sa ramana dak va vrea sa isi mangaie puiul..sau sa-i zimbeasca!..si de la cel..care ea a rodit..a curatat sufletul lui..suferind.a cicatrizat ranile lui..fara ca ea sa aibi vreo..vina..sau de la cei care..a fost si ea cindava un rod..nu primeste ..atit de infima intelegere!..ca sufletul ei stins..nu mai traieste..demult ca viatza sa oprit cind ea inca se agata insetata de relatia si ..jumatatea ei de viatza!..ca nu a crezut un min..ca totul se naruie..iar acum..copilul ei..drept arma..consecintele ei dezastruase..taie bucati din ea..si nimeni nu vede cit sa..straduit sa nu fie o straina!..a iubit ..a nascut..a spalat cu lacrimile ei...
raymanna
Postat pe 16 Iulie 2010 20:13
Poti sa bagi si varianta mai scurta? Daca este povestea ta poate o spui fara ocolisuri..
Barbie30
Postat pe 16 Iulie 2010 20:17
este o varianta a lui liviu rebreanu... adam si eva reloaded?
miss_darine
Postat pe 16 Iulie 2010 20:23
Aduna-ti gandurile si exprima-te mai coerent sa intelegm ceva...
anutzzaa
Postat pe 17 Iulie 2010 03:53
yumy
Postat pe 17 Iulie 2010 07:46
CE AI VRUT SA SPUI CU ASTA ?
irisey
Postat pe 25 Iulie 2010 22:48
Sa multumim lui Dumnezeu ca nu trebuie sa facem un comentariu acestei povestiri.
stem_29
Postat pe 28 Iulie 2010 12:14
pot sa revin si io cu un coment maine seara? nu de alta, da.. e tarziu al dracu" si tre sa incerc macar sa inteleg altfel...simt ca timpul imi inghite inutil existenta.. ;...gagiciliiii...io crez ca fata asta ne testeaza neuronii, hai ma, nu-i frumos s-o lasam neinteleasa, ca s-ar simti geniu..., ce naiba? ea a fost deschisa, sincera... io revin maine asupra problemei, sa stiti!!!
nucuta
Postat pe 31 Iulie 2010 23:35
stai linistita,drumul i-a fost furat si ramane pe aici un timp!
Barbie30
Postat pe 31 Iulie 2010 23:37
Rezumatul ar fi...a tras un prunc cu unul a cariu obiect de iubire tarzie a fost...ala nu a luat-o..ea a ramas de caruta si acum o chinuie depresia...
Draga, revino-ti si vezi de copil, el nu trebuie sa fie victima tampeniilor tale de tinerete...
kudika226898
Postat pe 1 August 2010 10:20
AI SUFLET MARE,CALD....SENTIMENTE DE IUBIRE DE DARUIT DAR NU CELUI CARE TI LE-A ARUNCAT LA GUNOI,SAU NU TE-A MERITAT PE TINE .....MERGI MAI DEPARTE! EU TE INTELEG,DAR MAI MULT DE ATIT NU POT SA FAC NIMIC...IA-O CA PE O INCERCARE A VIETII!
kudika227120
Postat pe 1 August 2010 10:54
RAYMANNA.TE INTELEG, MAI BINE DECIT TI0AI PUTEA IMAGINA! NU TE MAI GINDI LA TOATE FRUSTRARILE SI INJURIILE SI NEDREPTATILE , CE A TREBUIT SA LE INDURI, PENTRU A DEMONSTRA CA ESTI DEMNA SI VREDNICA DE O IUBIRE! TU ESTI CAPABILA SA IUBESTI .MAI PRESUS DE TOATE.......MINUNEA DE COPIL, CE TI-A FOST DARUITA. PENTRU EL, TREBUIE SA GASESTI FORTZA, ENERGIA, PUTEREA SI RABDAREA.DE AMERGE MAI DEPARTE. INTOTDEAUNA IN IUBIRE UNUL IUBESTE MAI MULT, IAR CELALALT SE LASA MAI MULT IUBIT!"-LUCIAN BLAGA
NU UITA, CA EXISTA UN REVERS AL MEDALIEI! CIND NICI NU VEI GINDI, DUMNEZEU VA LUICRA IN FAVOAREA TA SI SUFERINTZA ITI VA FI RASPLATITA CU O IUBIRE CURATA SI ADEVARATA! VIATZA E UN CONTINUU SACRIFICIU.E ADEVARAT! DAR...CAUTA SA-TI GASESTI LINISTEA .. RUGINDU-TE.ITI SCRIU IO...CIT DE MULT TE VA AJUTA. MAI DEVREME, DECIT AI SA GINDESTI, DUMNEZEU ITI VA ASCULTA GLASUL! INVATZA SA-I VORBESTI..LUI DUMNEZEU. ZILNIC! NE ASCULTA PE TOTI! NUMAI CA.TREBUIE RABDARE! PUTEREA.TOT EL TI-O VA DA.....SA MERGI MAI DEPARTE! VORBESTE CU EL! CERE-I LUI D-ZEU, SA TE LUMINEZE, SA GASESTI CALEA , INTELEPCIUNEA SI SA-TI ARATE CE E MAI BINE SI CARE ESTE VOIA SA! NU A TA! IN TINE ZAC PUTERI NEBANUITE! IESI.DIN STAREA ACEASTA! TE UCIZI! PAS-CU-PAS! CIT MAI E TIMP, IESI DIN UMBRA SI ..LUPTA! CE AI TRAIT.NU A FOST O IUBIRE CURATA! SE CHEAMA: NEVOIA DISPERATA DE IUBIRE! AI CAUTAT-O UNDE NU TREBUIA! NU-I NIMIC! TOTZI GRESIM! IMPORTANT ESTE SA NE INSUSIM LECTIILE DE VIATZA SI SA MERGEM MAI DEPARTE!"CE NU TE UCIDE, TE VA FACE MAI PUTERNIC!" DUMNEZEU SA-TI LUMINEZE CALEA, VIATZA SI INIMA! CURAJ! SI MAINE E O ZI.PINA LA URMA!
alinamisaru
Postat pe 1 August 2010 13:08
Fetelor de ce tipati?
Barbie30
Postat pe 1 August 2010 13:10
De la: raymanna, la data 2010-07-16 20:13:05de curind am descoperit ca o femeie se mai poate naste atunci inca o data cind se descopera..cind traieste ce au trait altii pt ea o vreme!..cum e atunci cind cineva..iti taie aripile de multe ori..te inghesuie intr-o lume stearsa..pt ca ai un copl cu aceea persoana!..iubirea nebuna si disperarea ..lui nu o inteleg pe ea..ca ar vrea sa spuna GATA..nu mai rezist..ma-i transformat destul..si nu mai vreau sa fiu..obiectul iubirii tale tirzii!..el o iubeste ca un nebun..dar nearatindu-i in timp ea sa stins ca o pasare frumoasa stralucitoare cu hrana putina!..el de teama de frustari ..de anxietate..a.daruit atita indiferentza asupra ei..si multe critici!..ea a rezistat..ca un campion mai departe a cistigat..omorindu-se incet pe ea!...a daruit..un copil..un rod desi..se simte seaca! si totusi a dat un rod! tirziu..intr-o alta ..dimensiunii a povestii ea are are curaj..si de atita timp adunata furia ei..de a se cauta si de a respira adevarata ..fatza a ei..sau pur si simplu de evadare..fuge..fuge..neuitindu-se in urma..fara ragret fara frica ca ar putea fi ajunsa din urma!..a devenit confunza ..si frustata..transformata incet dupa..cel care a..modelat-o!.cu copilul ei de mina cauta un colt de luma sa simta aerul de femeie ..care traieste pasiune..speranta si care ar vrea sa invinga teama din ea obsesia ca..e atit de fragila!..si totusi dupa o indelungata tortura din partea ..lumii lui.a tot ce inseamna el..ea plecata..singura pe un drum..care nu recunoaste o mana ..de familie de prieten..incercind sa de-a la o parte ..stricaciunile si mizeria multora ca sa simta si ea..ca ..a ajuns..femeie independenta!..dar cum poate soarta e la fel de ..rinjitoare precum..zimbetul fals al relatiei..o intoarce din drum..lasind .rodul ei ..copilul.sa ramana o perioada.langa..cel.si cei demult dragi!.dar..ea placa din nou..inhamindu-se mai mult si ,mai mult la drumul noroios si greu ce o astepta....nimik nu mai conta pt ca acolo undeva ..erau sperante sa faca ce poate sa simta.sa traiasca!..neinvinsa inca..merge mai departe!..cu ochii inundati de lacrimi..de cautare..orbita sa vada in ea..o schimbare..sa vada cum..se naste iar asa cum si altii prin ea au nascut!...dar condamnata treptat..de..multe lucruri din viatza sa..ajunge..epuizata sa fie..compromisa.sa nu mai aiba fortza..pt ea si puiul ei mai departe..pt ca ..ei..asa cei dragi..nu vad in ea decit..cea care sa se intoarca acolo..indiferent ce sentimente si..chinuri ..o incearca!..sa ramana dak va vrea sa isi mangaie puiul..sau sa-i zimbeasca!..si de la cel..care ea a rodit..a curatat sufletul lui..suferind.a cicatrizat ranile lui..fara ca ea sa aibi vreo..vina..sau de la cei care..a fost si ea cindava un rod..nu primeste ..atit de infima intelegere!..ca sufletul ei stins..nu mai traieste..demult ca viatza sa oprit cind ea inca se agata insetata de relatia si ..jumatatea ei de viatza!..ca nu a crezut un min..ca totul se naruie..iar acum..copilul ei..drept arma..consecintele ei dezastruase..taie bucati din ea..si nimeni nu vede cit sa..straduit sa nu fie o straina!..a iubit ..a nascut..a spalat cu lacrimile ei...






de la Ingerul Denis...

multe cuvinte multa durere mult nonsens satanismul / haoticul , isi plange deciziile pe care nu si le recunoaste...


UN inger nou in lumea lui dumnezeu, calatoreste prin unives alaturi de creatorul sau... Udeva intr-o padure, ingerul vede un inger ce-i seamana identic, dar care era biciuit pina la singe... Ingerul, socat fiind de cele ce vazuse, il intreba pe d-zeu: Vai Dumnezeule !? Dar de ce lasi sa se intample una ca asta ???
Dumnezeu, privi la ingerul sau nou, si cu un zambet pasnic ii raspunse : Eu daruiesc tuturor ceea ce-si doresc... Acest inger pe care-l vezi legat in lantzuri si biciuit pana la singe, mi-a cerut sa fac o multzime de ingeri noi, alaturi de care sa vin si sa-l vizitez, pt ca el sa le insufle in inimile lor , ura fatza de mine... el vrea sa va spuna / invetze, ca eu sint nedrep... ca Eu sint vinovat pt suferintza lui...
Si este adevarat ? intreaba ingerul ... Dumnezeu spuse : Eu sint cel ce va implinesc toate dorintzele...
Acest inger si-a dorit sa planga, sa sufere si sa ma condamne ... Unii ingeri noi , cad alaturi de el si incep si ei sa planga si sa ma condamne pt ceea ce i-am daruit acestuia, altzii raman alaturi de mine...
Celor care cad alaturi de cei ce plang si ma numesc crud si sadic fara limite, eu le raspund : Facase dupa cum ginditzi si dupa cum credeti despre mine !!! Faca-se voia voastra !!! Si ei continua sa creada ca eu sint rau si sadic...
Tot la fel le spun si celor ce cred ca eu sint bun, drept si iubitor... Sa fie dupa cum credetzi !!!
Am trimis in lumea suferinzilor, glasul meu catre ei, si le-am spus : Credintza voastra, este cea care va mantuieste sau care va asupreste... Voi alegetzi ce vretzi sa credetzi... Eu doar va daruiesc dupa cum credetzi...
"Credintza ta te-a mantuit " ... "Credintza ta te-a umilit"...

Acum, ingeras nou, ti-am aratat si tie gradina mea infinita... si ti-am aratat si pomul suferintzei, din care daca vei manca, te vei asocia cu credintza lor si cu suferintza lor...
Alege ingeras... si alegerile tale iti vor creea lumea ta ...

Sfaturile salvatorului sint: + + + Alege sa-i ascultzi si sa-i intzelegi , pe cei din lumina, pe cei fericitzi, pe cei intzeleptzi, pe cei din adevar, pe cei din iubire, pe cei din armonie, pe cei ce vesnic zambesc, pe cei ce vesnic sint multzumitzi, pe cei din lumina dragostei infinite, si lauda-l si iubieste-l pe d-zeu pt ceea ce le-a daruit +++

Sfaturile satanismului sint: - - - Alege sa privesti la cei ce sufera, la cei ce plang, la cei indoliatzi, la cei presatzi de frica si groaza, la cei chinuitzi, si condamna-l pe d-zeu pt ceea ce lea daruit - - -

Eu...
denis_3d25
Postat pe 1 August 2010 15:01
De la: Barbie30, la data 2010-08-01 13:10:07Fetelor de ce tipati?

...pai tu nu auzi cum urla ala micu si mumasa e pieduta pacilea...ei na si tu...
RUY_BLAS
Postat pe 1 August 2010 16:52
kudika226898
Postat pe 1 August 2010 18:03
pfoaaaiiii..., ma, da ati abandonat asa repede interesant subiect? scuze ca n-am articulat..
nucuta
Postat pe 21 August 2010 19:52
De la: nucuta, la data 2010-08-21 19:52:13pfoaaaiiii..., ma, da ati abandonat asa repede interesant subiect? scuze ca n-am articulat..


Am incercat sa ii gasim drumul,dar ne-am pierdut printre tufisuri
Barbie30
Postat pe 21 August 2010 19:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubirea adevarata nu are de-a face cu obsesia... 1 De la: kudika379923 30 Octombrie 2011 10:33
Relatie cu un iranian..?! 241 De la: Adela2222 25 Iulie 2013 10:08
Cum sa procedez?? 29 De la: dulce_shi_amar 25 Septembrie 2009 15:36
Ce sa fac? 6 De la: tavi85 13 Iulie 2010 12:35
am nevoie de sfaturi 17 De la: Eva32 31 Iulie 2011 00:03