Setari Cookie-uri

Sunt disperata! Ajutati-ma!

Buna,

Nu am mai scris niciodata pe forum dar v-am urmarit cu atentie si am nevoie parerile voastre. De 10 ani (de la 17 ani - de foarte tanara) sunt cu acelasi barbat, suntem casatoriti de 4 ani, la casa noastra, si a cam fost singurul barbat din viata mea. Doar ca acum mi-am dat seama ca nu este ceea ce trebuie pentru mine, in special probabil pentru ca m-am indragostit de altcineva, dar asta a fost doar declick-ul de care am avut nevoie ca sa imi dau seama ca nu sunt fericita. Nu vreau sa il ranesc (banuiesc k ma iubeste desi s-a plafonat si nu imi mai arata niciun semn) dar inevitabil stiu ca va veni si momentul despartirii.
Problema cea mai mare este cu celalalt, care este o fire complicata, care initial a refuzat orice relatie din principiu dar care pana la urma m-a sarutat (cu mare patima) inainte sa plece in concediu. Apoi de-acolo de departe mi-a zis ca nu o sa fie niciodata mai mult de-atat, desi l-am simtit in momentele alea ca ar fi vrut mai mult.

Am fost disperata cateva zile, nu cred ca un barbat odata ce a facut asta poate da inapoi, sunt confuza pentru ca nu mai este fata in fata cu mine 8 ore pe zi si nu stiu daca cand se va intoarce il voi putea castiga din nou. Nu imi este frica de nimic, nu imi pasa de relatia de acum, oricum de doi ani am ganduri de ruptura doar ca nu am vrut sa recunosc nimic. Singura mea dorinta in momentul asta este sa fiu cu celalalt.

Nu stiu ce sa fac, nu stiu daca ati simtit vreodata o disperare, un dor care sa te macine in asa fel incat sa nu mai mananci, sa nu mai poti dormi, sa nu mai poti face nimic...
yummiy
Postat pe 17 Iulie 2010 11:40
pt ce ai deschis acelasi subiect de 2 ori [doar atat am obs eu]

vad ca dincolo ai 5 pagii de raspunsuri!!! is wrong with u?

ai alt nick, dar aceeasi poveste, ce chestie!
w_a_s_p
Postat pe 17 Iulie 2010 11:53
De la: yummiy, la data 2010-07-17 11:40:36Buna,

Nu am mai scris niciodata pe forum dar v-am urmarit cu atentie si am nevoie parerile voastre. De 10 ani (de la 17 ani - de foarte tanara) sunt cu acelasi barbat, suntem casatoriti de 4 ani, la casa noastra, si a cam fost singurul barbat din viata mea. Doar ca acum mi-am dat seama ca nu este ceea ce trebuie pentru mine, in special probabil pentru ca m-am indragostit de altcineva, dar asta a fost doar declick-ul de care am avut nevoie ca sa imi dau seama ca nu sunt fericita. Nu vreau sa il ranesc (banuiesc k ma iubeste desi s-a plafonat si nu imi mai arata niciun semn) dar inevitabil stiu ca va veni si momentul despartirii.
Problema cea mai mare este cu celalalt, care este o fire complicata, care initial a refuzat orice relatie din principiu dar care pana la urma m-a sarutat (cu mare patima) inainte sa plece in concediu. Apoi de-acolo de departe mi-a zis ca nu o sa fie niciodata mai mult de-atat, desi l-am simtit in momentele alea ca ar fi vrut mai mult.

Am fost disperata cateva zile, nu cred ca un barbat odata ce a facut asta poate da inapoi, sunt confuza pentru ca nu mai este fata in fata cu mine 8 ore pe zi si nu stiu daca cand se va intoarce il voi putea castiga din nou. Nu imi este frica de nimic, nu imi pasa de relatia de acum, oricum de doi ani am ganduri de ruptura doar ca nu am vrut sa recunosc nimic. Singura mea dorinta in momentul asta este sa fiu cu celalalt.

Nu stiu ce sa fac, nu stiu daca ati simtit vreodata o disperare, un dor care sa te macine in asa fel incat sa nu mai mananci, sa nu mai poti dormi, sa nu mai poti face nimic...


Ok, celalalt o sa vrea sa fie cu tine, renunti la sotul tau, dar nu te gandesti ca de vreme ce se intampla acum asa, sa renunti la sotul tau, pt celalalt poti sa nu insemni nimic, ca sincer, eu sa fiu in locul lui, ma gandesc ca asa cum ai renuntat la sot, ai putea sa renunti si la el la un moment dat. Ai grija sa nu vrea doar o aventura si pt asta sa platesti destul de mult.
kudilik
Postat pe 17 Iulie 2010 11:59
Esti o femeie lasa si slaba!
kitty_krieger
Postat pe 17 Iulie 2010 12:43
De la: w_a_s_p, la data 2010-07-17 11:53:03pt ce ai deschis acelasi subiect de 2 ori [doar atat am obs eu]

vad ca dincolo ai 5 pagii de raspunsuri!!! is wrong with u?

ai alt nick, dar aceeasi poveste, ce chestie!


Fata prinde mai greu!
Barbie30
Postat pe 17 Iulie 2010 12:52
Daca oricum vrei sa divortezi de sotul tau si de 2 ani te gandesti la asta, nu inteleg ce e asa de complicat. Inteleg ca nu divortezi pt noul iubit ci ca nu mai esti tu fericita cu actualul....tu stii cum e actualul, cat de "rau"este nu ne-ai spus...oricum gandeste-te de 10 ori inainte sa iei o decizie....
anutzzaa
Postat pe 17 Iulie 2010 19:15
Este doar o coincidenta! Povestea mea este de departe asemanatoare cu cealalta. Dar oricum multumesc pentru raspunsurile voastre, ale celor care nu s-au grabit sa judece inainte. Subiectul este inchis.
yummiy
Postat pe 18 Iulie 2010 11:11
Shhh
Postat pe 18 Iulie 2010 11:25
obsv ca azi sunt cam labila cu pisicul una doua curge lacrima in coltul ochiului...stai sa-mi revin...gata....fataaaaaaaaa canta andante andante, aia a lu' abba
http://www.youtube.com/watch?v=cU_2nspV4V8
miss_darine
Postat pe 21 Iulie 2010 21:51
Da de ce te-ai ofuscat asa madam?!
Ia zi-ne de ce " concediosul" nu vrea sa fie cu tine?
Banui ca are nevasta si vreo 1-2 copii?....d'aia, nu?
Cam confuza esti dumneata, oricum ala o sa-ti dea papucii si o sa te faci de rasul colegilor ( banui ca ti-e coleg ca doar ai scris ca il vezi 8 ore/ zi.
In fine, stiu sigur ca nu o sa-mi raspunzi, doamne dinastea ca tine vor doar raspunsuri in favoarea lor.
Daca are nevasta si copii/copil, fa bine si-ti vezi de treaba, te-o sarutat ca te-ai bagat in seama cu el, insa omul e destept, stie ce are acasa, si d-aia ti-a retezat-o din start.
Poate a picat in capcana unui sarut, poate ti-o si trage o data ( ma scuzati cei ce cititi ) insa asta nu inseamna ca te iubeste.( doar UNELE femei cred ca un sarut si un tavalit inseamna iubire, barbatii se scutura precum cocosii si pleaca.......)
Madam, viata de familie cu copii nu e doar lapte si miere, prioritatile se mai impart, divid....
stem_29
Postat pe 21 Iulie 2010 22:09
De la: stem_29, la data 2010-07-21 22:09:15Da de ce te-ai ofuscat asa madam?!
Ia zi-ne de ce " concediosul" nu vrea sa fie cu tine?
Banui ca are nevasta si vreo 1-2 copii?....d'aia, nu?
Cam confuza esti dumneata, oricum ala o sa-ti dea papucii si o sa te faci de rasul colegilor ( banui ca ti-e coleg ca doar ai scris ca il vezi 8 ore/ zi.
In fine, stiu sigur ca nu o sa-mi raspunzi, doamne dinastea ca tine vor doar raspunsuri in favoarea lor.
Daca are nevasta si copii/copil, fa bine si-ti vezi de treaba, te-o sarutat ca te-ai bagat in seama cu el, insa omul e destept, stie ce are acasa, si d-aia ti-a retezat-o din start.
Poate a picat in capcana unui sarut, poate ti-o si trage o data ( ma scuzati cei ce cititi ) insa asta nu inseamna ca te iubeste.( doar UNELE femei cred ca un sarut si un tavalit inseamna iubire, barbatii se scutura precum cocosii si pleaca.......)
Madam, viata de familie cu copii nu e doar lapte si miere, prioritatile se mai impart, divid....

plus de asta, recunoaste ca relatia ei e pe butuci de ceva vreme, dar nu-i pune punct, ci sta cu fraierul si se gandeste sa-l insele, eventual.
kitty_krieger
Postat pe 21 Iulie 2010 22:30
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-21 22:30:33
De la: stem_29, la data 2010-07-21 22:09:15Da de ce te-ai ofuscat asa madam?!
Ia zi-ne de ce " concediosul" nu vrea sa fie cu tine?
Banui ca are nevasta si vreo 1-2 copii?....d'aia, nu?
Cam confuza esti dumneata, oricum ala o sa-ti dea papucii si o sa te faci de rasul colegilor ( banui ca ti-e coleg ca doar ai scris ca il vezi 8 ore/ zi.
In fine, stiu sigur ca nu o sa-mi raspunzi, doamne dinastea ca tine vor doar raspunsuri in favoarea lor.
Daca are nevasta si copii/copil, fa bine si-ti vezi de treaba, te-o sarutat ca te-ai bagat in seama cu el, insa omul e destept, stie ce are acasa, si d-aia ti-a retezat-o din start.
Poate a picat in capcana unui sarut, poate ti-o si trage o data ( ma scuzati cei ce cititi ) insa asta nu inseamna ca te iubeste.( doar UNELE femei cred ca un sarut si un tavalit inseamna iubire, barbatii se scutura precum cocosii si pleaca.......)
Madam, viata de familie cu copii nu e doar lapte si miere, prioritatile se mai impart, divid....

plus de asta, recunoaste ca relatia ei e pe butuci de ceva vreme, dar nu-i pune punct, ci sta cu fraierul si se gandeste sa-l insele, eventual.
stem_29
Postat pe 22 Iulie 2010 09:17
Buna,
Vezi ca si noi f suntem asa cum ii acuzam pe b ca sunt?Daca ai stat cu pr tau de atata timp imp[reuna , inseamna ca ti-a placut,..nush cat de normal e sa nu-ti mai placa de el, ca dragostea nu se duce asa usor...ma rog, la tine s-a dus in 2 ani.Problema ta cred ca e urmatoarea:ai vrea s ate departi de pr tau si sa alergi in bratele celuilalt.Dar daca celalalt te refuza te-ai intoarce tot la "al tau".Ori asta nu e corect.Daca nu mai crezi ca poti sta langa actualul pr spune-i acum , nu amana, pt k o sa fie mai rau mai tarziu.Si vezi ce simte si celalalt, iar daca nu , ia o pauza.Nu trebuie sa alergi din b in b...
Anunta-ma cum te-ai descurcat.Pup
andreussa
Postat pe 27 Iulie 2010 15:29
Sti....parerea mea este ca tu vrei sa iti inseli actualul partener si nu sti cum.....nu te supara dar asta cred. Poate ai nevoie de o schimbare in relatia actuala. De ce crezi ca actualul nu mai e bun?
joy_18
Postat pe 27 Iulie 2010 18:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatii de prietenie 6 De la: jeanpierre 26 Noiembrie 2009 16:44
Remediu pt indepartarea parului....stiu este un subiect dezbatut, inepuizabil 3 De la: alinutza_alinutza 21 Mai 2009 18:35
Nu inteleg... 25 De la: strainger_s_dream 3 Octombrie 2009 19:25
Sa separam sexul de prietenie ? 72 De la: annyanny 5 Iunie 2009 11:54
despre prieteniile adevarate 51 De la: negrul_de_serviciu 14 August 2010 15:27