Setari Cookie-uri

dezorientare:(

De o saptamana sunt cu un baiat care face parte din gasca surorii mele care a mrit in accidnet acum2 luni.El ma place de anul trecut ,iar vara asta mereu incerca sa ma vada macar ,eu nu aveam nici o treaba.Iar acum cred ca pur simplu pentru faptul ca se poarta cu mine foarte frumos si e acolo cand am nevoie ,am acceptat sa fim impreuna.Doar ca el e foarte mamos ,si ma enerveaza putin.I-am cerut putin timp ieri seara(asta fiind sambata) ca sa imi un gandurile in ordine si a fost destul de ciudat pt el.In aceeasi seara am fost la o petrecere a unui prieten pe care il stiu de cate va luni el are 30 de ani eu 20 .Si la perecere mi-a spus ca ii place enorm de mult de mine ca ma respecta foarte mult ca ma potrivesc cu el extraordinar de bine dar vrea ca eu sa-l cunosc sa fiu siguraa ca accept tot ceea ce tine de el si faptul ca pentru prieteni face orice ei fiind un grup extrem de unit .Mi-a spus multe lucruri adevarate despre mine ca persoana m-a "citit" bine ,ca imi ofera tot sprijinul si voi trece si peste peroada aceasta trista cu decesul surorii mele.Tine la mine asta stiu dar e in probleme mari cu o tipa cu care e sau a fost 4 ai si e pe cale sa rupa relatia am suprins oricum cateva lucruri din care mi-am dat seama ca nu minte dar nu stiu ce se intampla de fapt situatia concreta dintre el si ea in fine.M-a dat peste cap total,cuvintele lui chiar m-au bulversat.M-a lasat sa aleg o zi in care sa ne vdm am zis luni seara.INtre timp duminica trebuia sa merg cu priumul tip la o nunta l-am sunat i-am zis ca merg ca sa n fiu nesrioasa si acol i-am zis ca am decis sa raman cu el pentru simplu fapt ca imi lace ca e foarte mult pe gustul meu e vesel e mereu langa mine ma intelege dar mi-a si zis ca trebuie sa-i mai dau cate un sut in fund din cand in cand pentru a face vre chestie mai importanta cuma r fi slabitul , dar nu stiu inca daca ma cunoaste asa cum a facut al doilea pe care il simt mai langa mine mai realist.Acum nu stiu ce rahat sa fac nu vreau sa stric relatiile cu al doilea dar nici sa-mi bt joc de primul sunt foarte dezorientata nu vreau sa merg luni seara la al doilea ,nu vreau sa insel.,Nu stiu ce sa fac cm sa procedez pana la urma ...help
1
krysssu
Postat pe 21 Septembrie 2009 04:02

.... pe rand.

incep cu acel tip de 30 de ani, pentru ca mi se pare interesant ce spui tu... are o relatie mai veche de 4 ani...etc... din cate inteleg eu, daca inteleg bine, el doreste sa rupa relatia cu actuala sa iubita datorita faptului ca te-a intalnit pe tine .. spui ca are 30 de ani... parerea mea este, desi se poate intampla sa ma insel, ca nu este un timp destul de matur. eu consider, ca nu este necesar sa apara o nou persoana in viata ta, ca sa rupi o relatie care nu merge. lucru asta nu tine de a 3 a persoana ci doar de tine. adica el nu este suficient de matur, de puternic sa isi puna ordine in viata, ci are nevoie de un factor extern (in acest caz tu), care sa-l determine sa puna capat unei relatii esuate. spui ca are probleme mari cu actuala iubita... eu nu stiu cat de mari sunt problemele, dar ma intreb in mintea mea de blonda...de ce s-a ajuns la asemenea probleme si de ce el a lasat lucrurile sa evolueze atat de urat...

al doilea tip... este un tip care este langa tine si care te sustine...interesant pentru un prieten, dar nu pentru un iubit.

stii ce mi se pare ciudat, in descrierea pe care ai facut-o ai vorbit foarte putin despre tine... inteleg ca esti confuza... nu vorbesti de ce simti tu, de care tip esti atrasa din toate punctele de vedere. ar fi mai bine sa stii foarte bine ce iti doresti tu ca persoana, apoi totul va decurge OK.. stii cum e, daca tu nu poti gasi linistea langa propria ta persoana, nu o sa o gasesti nici langa persoana de langa tine.
eu, in asemenea situatie, nu as alege pe nici unul... dar ma rog, e doar umila mea parere...

Multa bafta!
keep_shining
Postat pe 22 Septembrie 2009 17:38
De la: keep_shining, la data 2009-09-22 17:38:17
.... pe rand.

incep cu acel tip de 30 de ani, pentru ca mi se pare interesant ce spui tu... are o relatie mai veche de 4 ani...etc... din cate inteleg eu, daca inteleg bine, el doreste sa rupa relatia cu actuala sa iubita datorita faptului ca te-a intalnit pe tine .. spui ca are 30 de ani... parerea mea este, desi se poate intampla sa ma insel, ca nu este un timp destul de matur. eu consider, ca nu este necesar sa apara o nou persoana in viata ta, ca sa rupi o relatie care nu merge. lucru asta nu tine de a 3 a persoana ci doar de tine. adica el nu este suficient de matur, de puternic sa isi puna ordine in viata, ci are nevoie de un factor extern (in acest caz tu), care sa-l determine sa puna capat unei relatii esuate. spui ca are probleme mari cu actuala iubita... eu nu stiu cat de mari sunt problemele, dar ma intreb in mintea mea de blonda...de ce s-a ajuns la asemenea probleme si de ce el a lasat lucrurile sa evolueze atat de urat...

al doilea tip... este un tip care este langa tine si care te sustine...interesant pentru un prieten, dar nu pentru un iubit.

stii ce mi se pare ciudat, in descrierea pe care ai facut-o ai vorbit foarte putin despre tine... inteleg ca esti confuza... nu vorbesti de ce simti tu, de care tip esti atrasa din toate punctele de vedere. ar fi mai bine sa stii foarte bine ce iti doresti tu ca persoana, apoi totul va decurge OK.. stii cum e, daca tu nu poti gasi linistea langa propria ta persoana, nu o sa o gasesti nici langa persoana de langa tine.
eu, in asemenea situatie, nu as alege pe nici unul... dar ma rog, e doar umila mea parere...

Multa bafta!




sunt de acord cu ce a scris keep_shining.
tipul in varsta de 30ani e cam suspect,si chiar daca ti-a spus c ti-a spus..sfatul meu este sa verifici si sa vezi exact ce se intampla ca apoi sa iei o decizie...iar cel de'al doilea tip...bravo lui ca te sustine ca te intelege..da ce sa faci daca tu nu ai atractie de el...degeaba toate astea...mai bine te-ai mai gandi la ce iti doresti tu..langa cine ai vrea sa fii .bafta
issa12
Postat pe 23 Septembrie 2009 10:17
De la: issa12, la data 2009-09-23 10:17:53
De la: keep_shining, la data 2009-09-22 17:38:17
.... pe rand.

incep cu acel tip de 30 de ani, pentru ca mi se pare interesant ce spui tu... are o relatie mai veche de 4 ani...etc... din cate inteleg eu, daca inteleg bine, el doreste sa rupa relatia cu actuala sa iubita datorita faptului ca te-a intalnit pe tine .. spui ca are 30 de ani... parerea mea este, desi se poate intampla sa ma insel, ca nu este un timp destul de matur. eu consider, ca nu este necesar sa apara o nou persoana in viata ta, ca sa rupi o relatie care nu merge. lucru asta nu tine de a 3 a persoana ci doar de tine. adica el nu este suficient de matur, de puternic sa isi puna ordine in viata, ci are nevoie de un factor extern (in acest caz tu), care sa-l determine sa puna capat unei relatii esuate. spui ca are probleme mari cu actuala iubita... eu nu stiu cat de mari sunt problemele, dar ma intreb in mintea mea de blonda...de ce s-a ajuns la asemenea probleme si de ce el a lasat lucrurile sa evolueze atat de urat...

al doilea tip... este un tip care este langa tine si care te sustine...interesant pentru un prieten, dar nu pentru un iubit.

stii ce mi se pare ciudat, in descrierea pe care ai facut-o ai vorbit foarte putin despre tine... inteleg ca esti confuza... nu vorbesti de ce simti tu, de care tip esti atrasa din toate punctele de vedere. ar fi mai bine sa stii foarte bine ce iti doresti tu ca persoana, apoi totul va decurge OK.. stii cum e, daca tu nu poti gasi linistea langa propria ta persoana, nu o sa o gasesti nici langa persoana de langa tine.
eu, in asemenea situatie, nu as alege pe nici unul... dar ma rog, e doar umila mea parere...

Multa bafta!




sunt de acord cu ce a scris keep_shining.
tipul in varsta de 30ani e cam suspect,si chiar daca ti-a spus c ti-a spus..sfatul meu este sa verifici si sa vezi exact ce se intampla ca apoi sa iei o decizie...iar cel de'al doilea tip...bravo lui ca te sustine ca te intelege..da ce sa faci daca tu nu ai atractie de el...degeaba toate astea...mai bine te-ai mai gandi la ce iti doresti tu..langa cine ai vrea sa fii .bafta


Si eu cred ca ar trebui sa te gandesti foarte bine la ce ai de facut...parerea mea este ca de fapt tu treci printr o perioada grea si esti extrem de confuza...cred ca nici cel de 30 de ani si nici cel de al doilea nu sunt pentru sufletul tau...in cazul celui de al doilea puteti fi f buni prieteni in cazul primului ...nu este sincer ...nu poti rupe o relatie de 4 ani asa din senin...ascunde ceva ...asta este parerea mea si ar fi bine sa stai departe de el ...mai ales ca esti foarte vulnerabila acum....take care
smiley_face
Postat pe 1 Octombrie 2009 11:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SPEED DATING 4 De la: iacinta 20 Octombrie 2009 21:03
Il plac enorm dar e foarte timid. va rog un sfat!:. va rog!? 10 De la: kudika380044 29 Martie 2011 20:33
Am nevoie de un sfat 96 De la: kudika504052 7 Februarie 2012 11:24
Ati accepta ca prietenul(a) sa aiba ca best friend pe cineva de sex opus ? 24 De la: inna_1688 13 Iunie 2009 21:54
relatie de prietenie... un pic mai alftel 13 De la: Barbie30 30 Iulie 2010 20:56