igrasie

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent igrasie: (3.3 din 9 voturi)

Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
CristinaL_condo Avatarul lui CristinaL_condo

3 mesaje
Oras: bucuresti

cum scap de ea? exista solutii speciale? lka ce magazin as putea sa merg?
cornelia_leia Avatarul lui cornelia_leia

315 mesaje
Oras: brasov

exista in comert,solutii ce se dau pe perete inainte de a fi zugravit
cand tristetea te inconjoara, cand zambetul dispare, cand fericirea iti pare departe ,priveste o floare…… C
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

exista in bricostore o solutie care se numeste murexin,este f buna pentru igrasie
eu am folosit-o si de aceea o recomand
dumitrana_erica Avatarul lui dumitrana_erica

9 mesaje

Am aceeasi problema,si am folosit in fiecare vara alta solutie...degeaba.
Raporteaza abuz de limbaj
izomil Avatarul lui izomil

10 mesaje
Oras: constanta

Buna. Va propun sa vizitati pagina www.drywallteam.ro sau cea a firmei noastre www.izomil-construct.ro.tl Veti gasi totul despre igrasie si inlaturarea ei definitive. Depinde de judetul in care stati. Noi suntem din Constanta, dar consultind harta de pe drywallteam ve-ti gasi o firma cit mai aproape de d-stra, pe care sa o contactati pentru lamuriri. Va asteptam pentru orice intrebare la izomil.construct@gmail.com
adyminea Avatarul lui adyminea

1 mesaj
Oras: pascani

izoleaza exteriorul si no sa mai ai igrasie in veci
izomil Avatarul lui izomil

10 mesaje

Cu izolatia exterioara este o solutie. Depinde insa din ce cauza a aparut acea igrasie.
pp2007silviu14 Avatarul lui pp2007silviu14

1 mesaj

se spala peretele cu apa si sapun (daca se poate de casa), se lasa sa seusuce dupa care se ,, vruieste ,, cu un lapte de carbd stins pe care il dai cu bidineaua.lasi sa se usuce dupa care dai 3-4 straturi de var normal (sau lavabil) . succes....
sioucs Avatarul lui sioucs

3 mesaje

solutie urgenta

spala peretela cu clor soi dup ca se usuca pulverizeaza otet de
sioucs Avatarul lui sioucs

3 mesaje

De la: sioucs, la data 2008-12-25 07:22:26solutie urgenta

spala peretela cu clor si dupa ce se usuca pulverizeaza otet de 9 sau concentratie mai mare.
cretzu7 Avatarul lui cretzu7

1 mesaj

sau mai simplu ca sa rezolvi problema de la baza iti faci termo izolatie pe exterior asa nu mai patrunde apa in perete si nu se mai formeaza egrasie
sandrino Avatarul lui sandrino

3 mesaje
Oras: lugoj

",, vruieste ,, cu un lapte de carbd stins "
in nici un caz nu folositi la interior aceasta metoda chiar daca da rezultatul scontat,este periculoasa pentru sanatate.dar va pot recomanda o solutie de clor ordinar cca 1,5 l impreuna cu var la o galeta si se varuieste cu acest amestec,se lasa sa se usuce si se continua zugravirea normal.
dannutzadogaru Avatarul lui dannutzadogaru

2 mesaje
Oras: fetesti

Se pune intr+o sticla cu pulverizator clor si se stropeste pe locul afectat de igrasie si dupa aceea se sterge cu o carpa.Este foarte eficient
Fosta membra Kudika.ro
odata ce a aparut greu mai scapi de ea,si eu am aceiasi problema,ma gandesc daca o sa izolez peretii oare o sa sacap ca m-am saturat
ani_condo Avatarul lui ani_condo

1 mesaj

va vorbesc din punctul de vedere a unei persoane care a avut probleme cu mucegaiul, am izolat exterior tot apartamentul si tot nu am scapat de el.E drept ca nu mai este la fel de grav, dar exista si imi da bataie de cap.Am ajuns la concluzia ca de vina sunt doi factori: geam termopan si var lavabil.
dr_dmd_mark Avatarul lui dr_dmd_mark

4 mesaje

iti spun ce am folosit eu si de atunci nu mai am probleme.Stergi cu o carpa uscata mucegaiul apoi pulverizezi cu clor DILUAT PUTIN si apoi lasi sa se usuce
nik50 Avatarul lui nik50

19 mesaje

Cum elimin igrasia din cabina de dus
silviu1981 Avatarul lui silviu1981

2 mesaje

Incrercatio mucegaistop. Dài de 2 ori si ai scapat
kalis27 Avatarul lui kalis27

176 mesaje

IGRASIE E O CIUPERCA,NU SE SCAPA DE EA POATE DOAR PT MOMENT SI AI MEI AU PRB,AU IZOLAT MATERIALE SCUMPE,SI A REAPARUT IAR IN SPECIAL IARNA,DE FAPT ARE TOT BLOCU CICA VINE D ELA BAZA BLOCULUI,ASA CA,,,,BANI INVESTITI DOAR DE MOMENT.CEI DE LA Duro STICK,au ceva prfesionale si sunt chiar bune dar se dau direct pe ciment structura si exterior si interior.O ZI BUNA
viorel_militaru Avatarul lui viorel_militaru

1 mesaj

E GREU DE SCAPAT DE IGRASIE, DEOARECE ACEASTA EXISTA IN PERETII AFECTATI. NU ESTE DE AJUNS, ELIMINAREA EI LA SUPRAFATA PERETELUI. TREBUIE CAUTATA IN PRINCIPAL, CAUZA FORMARII EI, CA APOI SA GASIM REMEDIUL. Va propun sa vizitati pagina www.drywallteam.ro sau cea a firmei noastre www.izomil-construct.ro.tl Veti gasi totul despre igrasie si inlaturarea ei definitive. Depinde de judetul in care stati. Noi suntem din Constanta, dar consultind harta de pe drywallteam ve-ti gasi o firma cit mai aproape de d-stra, pe care sa o contactati pentru lamuriri. Va asteptam pentru orice intrebare la izomil.construct@gmail.com
alupigus Avatarul lui alupigus

1 mesaj
Oras: tulcea

tratarea igrasiei este dificila, desi e simpla...se aplica clor prin pulverizare si igrasia dispare pentru citva timp...problema e tratarea de fond, care presupune izolarea peretilor exteriori si incalzirea corecta a incaperii, pe intreaga perioada rece....atentie! igrasia inseamna mucegai, iar mucegaiul inseamna generarea unor toxine extrem de periculoase numite aflatoxine care se acumuleaza in timp in organism si nu pot fi eliminate niciodata, si acetea au efect cancerigen demonstrat, deci igrasia este un pericol mortal, de aceea trebuie inlaturata energic si definitiv...nici un efort nu trebuie pretuit pentru asta!
pussycat Avatarul lui pussycat

14 mesaje

eu am incercat totate so;utiile care au dat rezultat temporar ,singura solutie este izolatia exteriara,nu numai k scapi de igrasie dar vei avea si mai multe caldura in casa...
gabelache Avatarul lui gabelache

16 mesaje

Spala locul cu clor, lasa sa se usuce si pulverizeaza solutie antimucegai, care se gaseste la orice magazin care vinde materiale de constructii.
vasilecroitoru Avatarul lui vasilecroitoru

56 mesaje

solutia izolarii exterioare este valabila dar va trebui verificata sursa directa de umezeala as dori sa stiu mai multe despre cum este facuta casa si atunnci as putea sa va ajut, in limita posibilitatilor
babalica Avatarul lui babalica

160 mesaje
Oras: brasov

F f adevarat,dupa izolatie apare pe la imbinari.E o adevarata pacoste!!Definitiv nu scapi de ea,doar temporar.

9 mesaje

Cum sa procedez in cazul cand igrasia s-a instalat pe placa de rigips.Anterior izolarii s-au curatat peretii si au fost tratati cu solutii dar se pare ca degeaba.
vasilecroitoru Avatarul lui vasilecroitoru

56 mesaje

izolatia interioara este temporara.tratarea peretilor cu orice tip de produs este inutila atit timp cit igrasia vine de afara sau de dedesupt.va trebui sa contactati o firma care executa izolatii.cu sfaturi va putem ajuta dar fara a vedea sau a sti mai multe despre casa nu pot sa va dau un sfat inutil.
auricapopsm Avatarul lui auricapopsm

15 mesaje
Oras: satu mare

Singura tehnologie care opreste si indeparteaza igrasia este:DRY WALL TEAM,prin produsul DRYZONE!Detalii pe:www.drywallteam.ro,sau daca sunteti aproape de Jud. Satu Mare,apelati la LIRA AUR SRL,TEL:0754613288,E-mail:liraaursrl@yahoo.com.Succes!

9 mesaje

Este apartament si igrasia s-a instalat in colturi (perete interior cu perete exterior)Peretii sunt de caramida mai multe detalii nu stiu.Cat despre firme de izolatii ...cand am facut investitia acum ceva ani ne-au spus ca daca nu scoatem tot si sa refacem nu vom avea rezultate.Zis si facut ca ei si rezultatele se vad ...din nou.

9 mesaje

Si cum o pot folosii?Banuiesc ca va trebui sa dau jos izolatia si sa fac tratamentul direct pe pereti dupa care sa refac izolatia.
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina: