Setari Cookie-uri

Tamplarie PVC

Buna ziua! Am si eu o intrebare…sunt din Galati si vreau sa-mi pun la casa tamplarie din PVC..numai ca nu stiu ce sa aleg…M-am interesat cat de cat si cele mai serioase mi se par Gealan, Rehao si Salamander, de restul turcismelor nu ma intereseaza….si am mai auzit si de profilul Veka care abia a aparut la noi in Galati dar nu stiu prea multe detalii despre el. Ce parere aveti? Ce mi-ati sugera sa aleg? Mi-ar fi de mare ajutor daca mi-ati da o parere personala si chiar avizata daca s-ar putea.
Va multumesc
Georgie_condo
Postat pe 4 Noiembrie 2008 10:53
Buna ziua...va recomand in primul rand Salamander (care este de departe cel mai calitativ, rezistent si elegant profil) sau Veka. Restul marcilor le puteti incadra cam in aceeasi categorie cu ...turcismele.
Rehau vinde profile clasa B produse in Turcia, Gealan sunt fabricate in Romania.
Azade
Postat pe 20 Noiembrie 2008 12:33
Buna seara !
Daca nu te-ai decis inca,te sfatuiesc sa iei in considerare si profilele belgiene Deceunink ,de foarte buna calitate,dar nu foarte ieftine.Eu le-am folosit in anul 2000,in casa in care locuiesc,si sunt foarte multumita.Ca o observatie,la un apartament am folosit Gealan,dorind sa fac economie,in 2001,si pot sa-ti spun ca au tot fost probleme la un adin ferestre,la inchideri,la balamale,culminand cu craparea geamului..."economia"dorita s-a transformat in risipa pt.ca am ales un produs prost,mai ieftin doar prin calitate inferioara...Pana la urma a trebuit sa schimb totul.IN oferta profilelor Deceunink,se afla variante pt.toate buzunarele,o gama foarte buna si cu un pret rezonabil este,daca-mi amintesc bine,Elite,cred,daca nu,voi corecta dupa ce caut factura,dar cred ca asa se numeste,un profil fabricat in Germania -firma are mai multe fabrici in Europa.Mie mi-a placut mult,chiar primavara asta l-am comandat pentru o garsoniera,si se comporta f.bine. Despre acestea stiu eu,personal.Despre Veka am auzit de bine...Fiind o investitie pe termen lung,e bine sa nu alegi pe criteriul pretului,ci pe al calitatii.Succes!
libra66
Postat pe 24 Noiembrie 2008 20:49
Buna! Eu am pus ferestre din profile SHUCKO, cu 5 camere. Profilele au o tinuta buna si sunt masive. Trebuie sa faci lucrarea cu o firma de incredere, ca daca nu pun feronaria toata in profile-camere, atunci nu o sa ai calitate ca lumea si cu timpul, profilul din PVC se va deforma.Mult noroc,Eva
office_condo
Postat pe 25 Noiembrie 2008 09:02
Nu ma pricep la termopane dar de la cunostinte stiu ca pentru a avea o izolatie cat mai buna trebuie sa ai cat mai multe camere in profilul de aluminiu sau pvc ( ex .5 camere nu trei) si geamul termopan sa fie cat mai gros adica cam trei straturi si nu stiu ce invelis protector gazul inert cica nu are valoare . De obicei la astfel de tamplarie pretul arata calitatea dar atentie la ce ceri si ce primesti , intereseazate si cere monstre , masoara monstrele si uitate atent la ele fara rusine dai o groaza de bani si este pacat sa primesti >.
gigibrbr_condo
Postat pe 4 Ianuarie 2009 18:33
nu conteaza numarul de camere asa de mult :) am vazut profile cu 5 camere care erau mai subtiri decat cele cu 3. Tatal mau are o firma de ceva timp in domeniul tamplarieie si lucreaza cu un material foarte bun care nu prea e asa de cunoscut la noi, un profil englezesc, Spectus. intrati si uitati-va. toata lumea este forte multumita de el ; este clasa A, la pret de clasa B pe care o au cei de le Gealan.

ruxtabu
Postat pe 20 Septembrie 2009 12:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
plante urcatoare 2 De la: kudika_937794 8 Noiembrie 2013 12:57
Gratare si Cuptoare vatra cu lemne 35 De la: sabiebogdan 17 August 2012 20:20
buna ziua 2 De la: kudika_953068 26 Ianuarie 2014 17:19
Constructii case 2 De la: kudika_5474 22 Februarie 2013 13:39
se dezintegreaza balconul 10 De la: gigi_braicovici 12 Ianuarie 2010 17:33