Setari Cookie-uri

Cada pe colt - se merita?

Salut,

Credeti ca se merita investitia intr-o cada pe colt? Cunosc pe cineva care are si zice ca asteapta foarte mult pana cand se umple, pentru ca volumul de apa care intra e mult mai mare si implicit consumul de apa e mai ridicat. Voi ce ziceti? Se merita?

Postat pe 26 Noiembrie 2008 14:06
eu zic ca se zice "merita", nu "se merita"... cel putin in limba romana. http://www.condo.ro/comunitate/forum/post_reply/1213.html#

Postat pe 27 Noiembrie 2008 14:00
vorbim doar pe subiect da?! cred ca este o modalitate utila dar si foarte faina
gigibrbr_condo
Postat pe 27 Noiembrie 2008 19:26
Daca spatiul din baia ta o permite si ai avantaje de design, cred ca da. Nu ai nevoie sa umpli cada pana sus in fiecare zi. Un ban in plus ca sa ai o seara romantica sau casa iti faci un spa din cand in cand cred ca merita.(avem doar o viata, si daca nu ne bucuram azi de tot ce putem, maine s-ar putea sa nu mai avem sansa)
Daca crezi ca arata bine si iti bucura sufletul, merita.Daca nu, nu.
Loanacristina
Postat pe 27 Noiembrie 2008 19:48
Cazile pe colt se gasesc pe piata intr-0 mare varietate de modele si in destul de multe marimi ,astfel incat poti gasi varianta optima pt. tine.Este mai ...draguta si ofera un aspect placut.Sa stii ca se poate amplasa chiar si intr-o baie "pe lung" mai dreptunghiulara,ingusta,pt. ca se gasesc cu laturi diferite,mai inguste pe dreapta sau,stanga in functie de cum e nevoie.Mai multa rabdare sa cauti,ca de gasit,vei gasi. Si nici pretul nu e o problema ,sunt game diferite,vei gasi daca vei cauta temeinic. Si eu sunt de acord ca merita sa pui o cada pe colt daca renovezi ,pur si simplu,faci o schimbare si va arata bine.Cat despre consumul de apa.....nu faci baie in cada in fiecare zi...De obicei dus....opreste si tu apa cand te speli pe dinti.....ha,ha !glumeam dar nu cred ca este un motiv serios contra cazii de baie pe colt.Numai bine !
libra66
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:39
Se merita cu varf si indesat daca e sa avem ce ... dar daca ne gandim la cata apa se duce pe garlã nu prea se mai merita !
Highlander
Postat pe 20 Decembrie 2008 17:06
sant de acord cu tine pisico nu te balacesti toata ziua in apa faci un dus iti uzi putin la butele si gata
gigibrbr_condo
Postat pe 21 Decembrie 2008 17:06
daca te exprimai corect..poate iti ziceam ceva asa...
octopus
Postat pe 22 Decembrie 2008 15:27
Te referi la prima sau la a 7-a postare? Asa...,de curiozitate...!
sculptorul
Postat pe 23 Decembrie 2008 22:19
DRAGA PRIETENE CRED CA AI CEVA PROBLEME DUTE LA UN CONSULT AI CEVA TE ROG FII MAI ATENT LA SANATATEA TA ESTI INCA TANAR ESTE ADEVARAT CA NU MAI ESTI LA PRIMA TINERETE SI NU MAI GANDESTI EFICIENT AI INCEPUT SA FII GELOS INVIDIOS PE ALTII DAR EU VAD CA TU NU AI CU CE SA TE INTEGREZI AICI PENTRU NUMELE LUI DUMNEZEU DUTE OMULE LA DOCTOR NU MAI INVRAJBI ACEST FORUM MACAR ACUM DE SARBATORI LIMITEAZATI COMENTARIILE NOI AVEM CE SCRIE PE FORUM CA CAT DE CAT MAI AVEM CUNOSTINTA SI NU STAM SA PRIMIM CONSIDERAREA TA DIN PUNCT DE VEDERE GRAMATICAL DUTE OMULE DACA AI PROBLEME LA DOCTOR SAU IN CEL MAI FERICIT CAZ PE UN FORUM CARE DEZBATE PROBLEMELE LIMBII ROMANE CA SE PARE CA DOAR ACOLO AI CEVA CUNOSTINTE IN REST ESTI CAM VARZA AM CREZUT CA POATE SPIRITUL CRACIUNULUI TE VA LINISTI DAR SE PARE CA PROBLEMA ESTE MAI VECHE POATE DIN COPILARIE CUMVA NU TE LASAU COPII SA FACI PIPI LA GRADINITA SI RAMANEAI ULTIMUL??????SA NU IMI ZICI CA FACEAI PE TINE ??? MAI DACA ESTE ASA ESTE GRAV .
gigibrbr_condo
Postat pe 24 Decembrie 2008 19:51
vaaaai rusine....se poate? oohooo azi e craciunu'.sculptore...nu stiu daca esti in bransa da-mi esti simpatic...asa un pic.
octopus
Postat pe 25 Decembrie 2008 16:20
cata ironie !!!!! ar fi nevoie de un dus rece si nicidecum de o cada ce poti face intro cada ? stai te relaxezi si iti linistesti mintea ,iar o minte linistita creaza idei prostesti si unde poti sa le scoti la lumina decat pe un forum unde poti improsca cu noroi pe oricine ca daca ar fii sai spui unui om ceva in fata te-ai abtine , romanica noastra minunata cu locuitorii ei ! deci sant impotriva cazilor in romania sant prea relaxante si nu fac decat sa creieze mai multa prostie in capul unora .
gigibrbr_condo
Postat pe 27 Decembrie 2008 10:53
De la: sculptorul, la data 2008-12-23 22:19:52Te referi la prima sau la a 7-a postare? Asa...,de curiozitate...!
Postat pe: 1 Octombrie 2008, ora 09:49 Citeaza Raspunde


Sa sti,Cornelia,ca toti avem un demon, sau mai multi, in noi.Acesta,printre alte rautati, ne indeamna si la tristete si insingurare.Deci,totul pleaca din noi si nu din exterior,nu de la alti semeni.Daca te cunosti(cinstit!)nimeni si nimic nu-ti poate zdruncina linistea si pacea interioara ,pe care le-ai castigat prin cinstita autocunoastere.Nu trebuie sa fi vesela pentru ca asa vor altii!Fii vesela numai cand te simti astfel,pentru ca altfel nu se poate si intr-un final,vei obosi.Apropos de demoni:ai vazut ce ne-au facut noua(lui Gigi si mie)?Ne-am incontrat ca berbecii,dar ne-a pus si sangele intr-o miscare accelerata.Dar...GATA!Ajunge!Pentru mine a fost frumos si interesant(Gigele imi pare rau daca te-am suparat !)Brasovul,Cornelia,are o pace si-o binecuvantare venite de SUS!Lasa-le sa te cuprinda si vei vedea.Nu strica sa incerci.Ai incredere!Pa!

POATE ITI ADUCI AMINTE SCULPTORE CA TU AI SCRIS ASTA SE PARE CA DEMONII TAI NU AU LINISTE PACAT SEPARE CA NU ESTI OM DE CARACTER SI ASTEL ITI PIERZI DIN CREDIBILITATE
gigibrbr_condo
Postat pe 27 Decembrie 2008 11:34
Nea gigi, de obicei doar citesc commenturile de pe condo, dar totul are o limita. Te dai atoatestiutor pe linie, stii si toaca din cer, numai cu gramatica o zbarcesti mereu. Ti se pare un lucru nesemnificativ folosirea corecta a regulilor gramaticale dar uiti ca la inceput a fost "cuvantul". Din respect pentru tine insuti zic sa mai treci pe la scoala si sa vezi ce mai poti recupera. Nu te mai lua de altii, incearca sa fii mai civilizat.
MSCIRJAN
Postat pe 27 Decembrie 2008 23:25
Salutari si urari de bine de la Valcea pentru Focsani!Imi rade inima cand vad ca inca mai sunt oameni care apreciaza si respecta LIMBA ROMANA,cea corecta,nu cea cu halbele de bere in locul cuvintelor.Ma bucur mult cand vad ca si alti romani pot sa-si exprime deschis parerile in legatura cu un anumit lucru,fie el legat de o teava sau altceva.Chiar daca cineva spune o prostie pe acest(ori altul)forum,dar o face dovedind ca nu e analfabet si ca n-a baut cerneala,i se iarta ,cel putin jumatate, din greseala.De ce? Pentru ca scriind corect, un om dovedeste ca are bazele minimei educatii,pe care educatie,si-o mai face omul si pe la scoala.Cu un om educat poti discuta la nesfarsit,fara ca acesta sa se simta ,,atacat".Pe cand cu un....,nu merge!Intervin ,ca piedici,complexul de inferioritate,starea oedipala,din care unii(ex:nea gigi)n-au reusit sa ,,iasa",si alte frustrari.Bai gigele,tu ai fost sutuit bine-bine si pe 9AM!Ce tot vrei tu mai flacaule? Sa-mi fie mila de tine?Bine,dar:imi este!Dealtfel, am hotarat sa te evit pe viitor.Hai noroc si vezi-ti de de halbele tale.Poate mai ,,vorbim"cand vei invata sa scri corect si sa te exprimi inteligibil.Studiaza ,mai FLACAULE!!!
sculptorul
Postat pe 28 Decembrie 2008 12:53
DRAGA CARJAN IMI ESTE JENA SA SPUN MAI MULT CA ESTI JUMATE DIN SANGELE MEU DECI SANT SUBIECTIV AM SI EU O INTREBARE :::: CE ARE A FACE CONSTRUCTIA UNEI CASE CU GRAMATICA LIMBII ROMANE ?????
gigibrbr_condo
Postat pe 28 Decembrie 2008 20:24
MAI NEA SCULPTORE A TOT STIUTOR DE LIMBA ROMANA SI MARE MORALIST TE ROG DACA AI CEVA SA IMI SPUI SA FOLOSESTI SERVICIUL DE MESAJE NU MAI IMBACSI MATA ACEST FRUMOS SITE CU LECTII DE LIMBA ROMANA CUM AU FACUT ALTII CA TINE PE 9AM DE SA DUS DRACULUI FRUMUSETEA LUI MA BUCURA INSA CA AI MAI LASAT DIN TONUL ARTAGOS POATE CA TI-AI DAT SEAMA CA AI GRESIT CUMVA FATA DE MINE ????? DESI NU CRED . DACA IMI AMINTESC BINE TU AI FOST CEL CARE A IMPROSCAT IN MINE CU NOROI SI AR TREBUI EU SA FIU CEL RAUTACIOS AM CREZUT CA CONFORM DECLARATIILOR TALE AM INGROPAT SACUREA RAZBOIULUI ESTE ADEVARAT CA EDUCATIA MEA A RAMAS PE UNDEVA IN CENTRUL ORASULUI SI NU AM PRETENTIE SA FIE MAI SUS POATE SI DIN LIPSA DE VOINTA PENTRU A DOVEDI ASTA DAR NU INSEAMNA CA TREBUIE SA ITI ACCEPT TIE NAZURILE NU DE ALTA DAR REPET AICI VORBIM DE CASE NU DE LIMBA ROMANA DIN BUNA VOINTA VOI CAUTA UN SITE PE CARE SA TE AJUT SA-TI SCOTI IN EVIDENTA IDEALURILE TALE LEGATE DE LIMBA ROMANA
gigibrbr_condo
Postat pe 28 Decembrie 2008 20:39
De la: gigi_braicovici, la data 2008-12-28 20:24:43DRAGA CARJAN IMI ESTE JENA SA SPUN MAI MULT CA ESTI JUMATE DIN SANGELE MEU DECI SANT SUBIECTIV AM SI EU O INTREBARE :::: CE ARE A FACE CONSTRUCTIA UNEI CASE CU GRAMATICA LIMBII ROMANE ?????
SI INCA CEVA DRAGUL MEU NU EU M-AM LUAT DE ALTII CI ALTUL SA LUAT DE MINE TE ROG FII MAI ACTIV PE ACEST FORUM URMARESTEMI TOATE COMENTARIILE SI CONTEXTUL IN CARE AU FOST ADAUGATE SI APOI SA FACI ASTFEL DE DECLARATII EU CONSIDER CA AM FOST FOARTE INDURATOR SI PREA SUFLETIST CU MEMBRII ACESTUI FORUM DESIGUR NU AM SUPORTAT PROSTIA(NU CEA GRAMATICALA ) SI INGANFAREA CAUTA MA PE SERVICIU DE MESAJE DACA VREI MAI MULTE DETALI SAU AI NELAMURIRI
gigibrbr_condo
Postat pe 28 Decembrie 2008 20:45
Hellooooo! cada pe colt ,va mai amintiti de subiectul acestui topic ??? Sustin parerea exprimata in urma cu ceva timp ,si anume ca o cada pe colt arata bine,modifica aspectul baii,si daca faci o ....prospectare inainte , poti gasi modelul optim la un pret bun . Domnilor,haideti sa lasam disputele contradictorii si sa ne pregatim sa primim Noul An cum se cuvine !
libra66
Postat pe 28 Decembrie 2008 23:57
Offfffffftopic ! macar de sarbatori sa va intelegeti !
Highlander
Postat pe 29 Decembrie 2008 18:00
O cada pe colt este un lucru pe care l-am dorit f.mult,iar cand ne-am mutat,mesterul a spus ca daca vrem o chiuveta cu dulap si o toaleta mai buna, nu mai avem loc pentru o cada clasica, asa ca singura solutie a fost .. cada pe colt! Acum este super! Da o nota excitanta in baie, si daca va temeti ca este prea mare consumul de apa, faceti dus! Dar cand o umpleti cu apa si spuma...considerati-l ca pe un cadou pentru ca ati fost cuminti..!
kudika080234
Postat pe 30 Decembrie 2008 12:07
De la: theCat, la data 2008-12-28 23:57:02 Hellooooo! cada pe colt ,va mai amintiti de subiectul acestui topic ??? Sustin parerea exprimata in urma cu ceva timp ,si anume ca o cada pe colt arata bine,modifica aspectul baii,si daca faci o ....prospectare inainte , poti gasi modelul optim la un pret bun . Domnilor,haideti sa lasam disputele contradictorii si sa ne pregatim sa primim Noul An cum se cuvine !




problemele gramaticale nu se rezolva intr-un forum despre cazi incapatoare. dar uneori faptul ca nu scriem corect ii deranjeaza pe unii, fiind considerata lipsa de respect.si mai ales lipsa de competenta...nu poti sta alaturi de persoane care scriu bine si sa ai pareri.ASA CONSIDERA UNII..dar altii cred ca pot. nu e chiar asa important sa scrii corect..nu? atita timp cit scrii despre subiect...si ai si idei
octopus
Postat pe 30 Decembrie 2008 16:02
Draga Corina!Merita sa-ti pui in camera ta de baie chiar si o cada jacuzzi!Poti sa-ti pui cazi suspendate,pe colt,ovale,clasice,mari,mici,rotunde,patrate...orice.Trebuie sa-ti placa tie si sa se-ncadreze in spatiul respectiv. Cat despre ,,scrierea corecta"...,Karmen,...,eu sunt convins(s-am vazut ca mai sunt si alti oameni)ca e mai mult decat ,,important".E normal!E romaneste!Numai superficialii isi permit sa scrie fara cap si coada , cu vagi si greoaie intelesuri.Un sfat,o parere se poate da in cateva propozitii simple si nepretentioase.Ce-i asa de greu?Iti folosesti capul,le ,,pregatesti" s-apoi le tastezi!Simplu.Nu?Ce zici Karmen...?Un sfat(parere)competent si scris normal,corect(si-am vazut destule pe-aici)te-ajuta,te incurajeaza,macar.Pe cand o bolboroseala,o balbaiala,o gangaveala....Vorba Guerrillei:,,...si ce sa va mai esplic?..." La multi ani!
sculptorul
Postat pe 31 Decembrie 2008 09:12
eee dragilor hai sa traim!!la multi ani..care cu dus, care cu cada, care cu jacuzzi...si sa tot sporovaim de una de alta, ca asta-i distractiv. nu prea cred in seriozitatea de beton a unui subiect deschis pe forum..asa ca sanatate...!!!
octopus
Postat pe 1 Ianuarie 2009 20:06
La multi ani! N-am mai fost pe-aici de-un an si vad ca am contribuit la animozitati. Chiar sunt un pacifist si-mi cer scuze dac-am fost cam dur cu nea gigi. Raman la ideea ca chiar conteaza atat informatia cat si forma in care este expusa ea. Dar destul despre asta! Cat despre cada, chiar am una pe colt si este buna, atat ca estetica in cadrul baii cat si ca functionalitate, cred ca are chiar capacitatea mai mica decat fosta cada de fonta, este mai ergonomica. Este din acryl si vreau sa spun ca initial mi-a fost teama ca se matuieste in timp (cum spuneau unii) dar dupa 4 ani de folosire este perfecta, se curata extrem de usor. Ca imbunatatire, recomand lucrul pe care l-a facut mesterul meu, sub partea de jos a cazii a turnat un postament de ciment care era moale cand a pus cada, asa ca e perfect imobilizata si nici nu se aude ecoul acela suparator cand curge apa in ea. Multe salutari la toata lumea in noul an si numai bine!
MSCIRJAN
Postat pe 10 Ianuarie 2009 17:40
Eu am cada pe colt si cred ca are volumul mai mic decat o cada normala si gandeste-te ca fac baie zilnic. Eu zic ca se merita.
laura_feelings
Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:22
Se merita o cada pe colt in primul rand pentru ca economisesti spatiu si nu este necesar sa achizitionezi de o capacitate mare ca sa nu faci risipa de apa.
ingridtecsi
Postat pe 13 Februarie 2009 11:24
pt spatiul din baie merita ..
alynastoian
Postat pe 13 Februarie 2009 12:05
cabina de dus este mai indicata
mmarians
Postat pe 13 Februarie 2009 14:18
Eu cred ca se merita, mai ales daca ai o baie mica, este estetic si iti da senzatia de spatiu. Si ce? trebuie sa umplem cada ochi? Oricum, jumatate din ea se poate umple cu spuma.. si te balacesti cat vrei, mai ales daca ai si una cu hidromasaj...
m3rlinetza
Postat pe 15 Februarie 2009 12:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Decoratiuni Craciun 15 De la: roxana096 2 Decembrie 2008 09:03
Mobila bucatarie 30 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:18
AMENAJAM DECORAM RESTAURAM TAPET STUCATURI STUCO-VENETIAN 1 De la: TANASE_CONSTRUCT 7 Februarie 2012 18:59
Saltele - unde gasesc? 72 De la: kudika_1043331 15 Aprilie 2022 12:29
izolare pivnita 2 De la: diulian 18 Iulie 2010 11:41