Setari Cookie-uri

Mobila bucatarie

Imi renovez bucataria. Am terminat de zugravit. Culoarea peretilor este orange pal. Ce culoare sa aleg pentru mobila? Si ce magazine imi recomandati?
Astept sfaturi de la voi. Multumesc

Postat pe 8 Decembrie 2008 15:14
Buna. Pai in primul rind eu zic ca depinde de suma in care doresti sa te incadrezi. daca ai dori o bucatarie modernista, ai putea alege o mobilas cu finisaj lucios in culoarea fisticului si cu blat de inox.
De asemeni se potriveste foarte bine cu bej, stejar natur, wenge.
Sunt mai multe site-uri cu mobilier de bucatarie. Cea mai importanta este oricum calitatea produsului. Stiu ca presupune o investitie mare dar bucataria este cea mai "utilizata' incapere din casa. o investitie mare acum isi va arata roadele in viitor pentru tine va fi o adevarata placere sa stai acolo:)
TI_001
Postat pe 9 Decembrie 2008 08:08
salut
aceiasi culoare o am si eu si am luat mobila venghe
da f bine incerca!
ramona_30_1979
Postat pe 9 Decembrie 2008 17:55
eu am cires/cu verde inchis...e superb.si tot o nuanta de portocaliu am...
octopus
Postat pe 9 Decembrie 2008 19:00
uita-te pe www.rusticartsibiu.ro. poate vei constata ca vrei mai mult decat o culoare la bucatarie.
daniela, sibiu

Postat pe 10 Decembrie 2008 15:29
Abia de 2 sapt.am terminat de renovat bucataria,am schimbat absolut tot,am investit in jur de 100 mil.dar a meritat,nu e f mare,deci nu am avut f multe optiuni,mobila de 2,60 m cu cuptor si plita incorporata,am facuto pe comanda ca nu gaseam nimic sa se potriveasca,am umblat cu sotul meu in toate magazinele de ne-am saturat,ce ne placea era f f scump(la mobexpert),pana si usa de la camara am asortato cu blatul si faianta(crem cu wenge)iar usile de la mobila le-am combinat cu un bordo si crem, ca si wengele e prea inchis si parea cam trist sa mergem cu totul pe culoarea asta,am pus un parchet mai deschis la culoare dar de calitate(stejar de 12,3 mm),am gasit niste scaune f misto ,tot pe wenge,din piele ecologica,inalte si f comode,acum caut o perdea mai deosebita,asta imi mai lipseste si nu am gasit decat porcarii(toata lumea are aceleasi modele),ma dispera, dar nu ma las,no schimb pana nu gasesc ceva deosebit!!
babalica
Postat pe 11 Decembrie 2008 09:51
eu as propune culoare nuc inchis,wengw mai este inca le moda sincer daca o vrei in stil modern as propune culoarea negru
luminitagrigoriu
Postat pe 13 Decembrie 2008 10:24
daca vrei calitate iti recomand www.fortissima.ro au mobila de lux.. la anumite preturi, calitate germana.. foarte frumoase si pe comanda pe deasupra.. tu iti alei ce vrei culoarea tipul de glisare tot.. Succes
andreeam_ro
Postat pe 17 Decembrie 2008 20:34
am cautat pe www.rusticartsibiu.ro. si nu are un stil rafinat...e cam varza...nemteasca putin asa, dar si piticii de gradina tot de acolo ne vin...:D :D
octopus
Postat pe 18 Decembrie 2008 16:40
mergi si comanda o bucatarie dupa necesitatile tale practice nu merita sa iti cumperi ceva facut la norma.
costicaionescu
Postat pe 21 Decembrie 2008 19:04
incearca pe www.kubikonline.it au la comanda orice model.si o trimit unde vrea clientul
ellait69
Postat pe 5 Ianuarie 2009 12:05
MI-AM RENOVAT BUCATARIA, PERETII SUNT VERNIL, IAR MOBILA E IN DOUA CULORI : BEJ CU VERDE. SUNT CULORI ODIHNITOARE SI PRIMITOARE. IMI PLACE SA STAU IN BUCATARIE ACUM!!!!

Postat pe 23 Ianuarie 2009 19:51
ACUM SUNT BUCATARII IN DIFERITE NUANTE SI MODELE IAR IN FUNCTIE DE CULOARE PERETILOR ITI ALEGI NUANTE ASEMANATOARE CARE SA SE POTRIVEASCA,DAK CULOREA PERETILOR E MAI APRINSA ATUNCI CULOAREA MOBILE VA FI MAI INCHISA MAI DIKAT O SINGURA CULOARE MAXIM DOUA SI INVERS!
andreeabacau
Postat pe 24 Ianuarie 2009 12:45
De la: floryana, la data 2008-12-08 15:14:12Imi renovez bucataria. Am terminat de zugravit. Culoarea peretilor este orange pal. Ce culoare sa aleg pentru mobila? Si ce magazine imi recomandati?
Astept sfaturi de la voi. Multumesc

Iti recomand o culoare de grena perlat cu usi postforming,corp din aceeasi culoarea peretelui si numai cu canturi ABS,iar blatul il poti gasi in nuanta de orange,daca vrei o sugestie,iti recomand un filmulet de pe pagina mea si iti poti alege un model care sa iti fie util sau aici http://www.youtube.com/watch?v=LgUr34hfxjQ
condo000524
Postat pe 1 Mai 2009 17:32
de ce nu incerci www.lagunastar.ro?
sau tel 0731 343 262

acolo vei gasi designeri care sa-ti faca bucataria de vis, mult mai ieftina decat mobexpert.
pot veni ei la tine si nu te lasa pana nu reusesti sa iti realizezi bucataria dorita.
patratel_condo
Postat pe 16 Mai 2009 22:22
www.lagunastar.ro 0731 343 262
eu sunt fff multumita.
am primit 5 ani garantie la mobilier, mi-au adus electrocasnocele pe care le-am vrut, mi-au adus mobile, mi-au montat-o si mi-au pus in functiune electrocasnicele GRATUIT!!!!!
patratel_condo
Postat pe 16 Mai 2009 22:24
www.lagunastar.ro
exista magazin in bucuresti dar va recomand echipa din sibiu.
sunt mult mai amabili si mai pregatiti.
patratel_condo
Postat pe 16 Mai 2009 22:27
Buna,am inteles ca iti renovezi bucataria,nu?iti pot da niste sfaturi(si eu am renovat toata casa,singur)referitor la culori,ce poti amplasa colo colo,etc,in concordanta cu principiile feng-shui(sper ca ai auzit),acestea te vor ajuta enorm(in toate domeniile vietii)...inceputul este sa-mi arati un plan al casei(punctele cardinale,cu o busola buna)si sa-mi spui in ce punct cardinal se afla bucataria(daca crezi si iti va face placere putem continua pt toata casa)..asta pt inceput si apoi vom mai vb(mentionez ca o culoare si mobila nepotrivita,tablouri sau statuete nefaste,)iti vor aduce multe obstacole in viata(casa fiecarui om trebuie sa fie in armonie cu membri ei)...asta bineinteles daca crezi ca astfel de sfaturi te vor ajuta...toate bune si vorbim
merkury888
Postat pe 1 August 2009 01:28
Buna seara,merkury888

interesant ceea ce spui tu de feng shui ! poti detalia? sunt in plin planul amenajarii casei si am nevoie de mult ajutor. Pana acum nu am facut decat sa comand parchetul care este o nuanta de nuc, insa nu iuni, ci in degrade asa ..uneori prin anumite locuri are chiar si o nuanta de roz- mov....mi s-a parut interesant si am zis ca pot comanda mobila in foarte multe nuante , nu o sa fiu conditionata doar de crem, bej, maron, toate culorile clasice.


O seara frumoasa.
emilia14
Postat pe 1 August 2009 22:52
M-am uitat si eu la cei de la LAguna pe site, foarte frumoase nu am ce zice, insa daca pretul este in euro, pe mine ma depaseste cu mult sa dau 7000 de euro pe o bucatarie , mi se pare foarte mult mai ales ca nu o iei sa o pastrezi o viata..:) dar cei care va permiteti ..nu ezitati ....sunt frumoase cu adevarat.
emilia14
Postat pe 1 August 2009 22:58
Buna sera Emilia14,eu incercam s-o ajut pe Floriana dar tu ai parut interesata.Sper ca ai auzit cate ceva de aceasta arta Feng -Shui(te asigur ca nu sunt povesti sau aiureli)si probabil crezi....nu stiu cum sa incep cu tine deoarece imi trebuie mai multe detalii legate de pozitia locuintei in functie de punctele cardinale(se va imparti in 9 zone) Am inteles ca parchetul este un roz(sau ceva deschis,nu?),,acesta va fi benefic numai daca este in partea de sud a locuintei(reprezinta focul),,dar parchetul trebuie sa reprezinte elementul pamant ,stabilitate,deci ceva spre un maro....mai bine pot explica pe mess nolimits2012@yahoo.com si te lamuresc mult mai bine.Intra cand poti,da buzz sau mesaj si ne auzim.O seara minunata
merkury888
Postat pe 2 August 2009 01:13
multumesc,

o sa intru pe mess si o sa iti dau mai multe detalii. Parchetul este singurul obiect pe care l-am comandat..nu este roz..este un nuc insa nu este uniform, sunt zone unde nuanta de nuc este foarte deschisa si bate spre roz, zone unde este foarte inchis si tot asa..cum o sa fie montat o sa postez ceva poze , dar o sa dureze cam 2 saptamani.

O sa fac rost de o busola sa vad punctele cardinale ale casei si o sa ti transmit.

Multumesc mult pentru ajutor.
emilia14
Postat pe 2 August 2009 16:46
mobila de bucatarie trebuie sa fie in primul rand practica si rezistenta materialele sant foarte importante ---- fara pal
gigibrbr_condo
Postat pe 3 August 2009 18:31
Execut absolut orice tip de mobilier din pal melaminat (dormitoare,bucatarii,dressinguri,mobilier pt birou,etc)la comanda,ofer garantie 24 luni,factura ;asigur montajul si transportul in bucuresti si imprejurimi.Pt cine e interesat, ma puteti contacta pe mail la adresa mirea_mob_design@yahoo.com sau la nr de telefon 0721329677,0740145427,0766745830
mirea_mob_design
Postat pe 4 August 2009 23:20
Ideile tale de decorare a bucatariei le poti realiza cu noi. Mobilleta Factory produce si comercializeaza orice tip de mobila din pal si lemn masiv.


http://www.mobilleta.ro
mobilleta
Postat pe 12 August 2009 18:12
Bucataria mea e in rosu si negru. Eu am zugravit-o, cu peretii rosii si mobila neagra.
Imi plac interioarele neconventionale.
Nolwenn
Postat pe 20 Octombrie 2009 23:52
absolut orice tip de mobilier din pal melaminat (dormitoare,bucatarii,dressinguri,mobilier pt birou,etc)la comanda,ofer garantie 24 luni,factura ;asigur montajul si transportul in bucuresti si imprejurimi.Pt cine e interesat, ma puteti contacta pe mail la adresa mirea_mob_design@yahoo.com sau la nr de telefon 0721329677,0740145427,0766745830
mirea_mob_design
Postat pe 5 Noiembrie 2009 00:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pictura pe pereti/ Pictura murala 2 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:58
Vase decorative de ceramica 27 De la: kudika_1043751 25 August 2022 18:09
Cum aduc salteaua acasa? 17 De la: kudika_27997 4 Iunie 2013 11:10
SAPA AUTONIVELANTA PENTRU UN LABORATOR 2 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:46
hei 1 De la: condo003994 1 Iunie 2010 12:48