Setari Cookie-uri

Aranjarea mesei de Craciun

Salutare,
Voi cum va aranjati masa de Craciun? Eu intotdeauna pun mare accent pe acest aspect. Pentru anul acesta am cumparat o fata de masa bordo din catifea brodata. De fapt aceasta fata de masa nu o sa acopere in intregime masa deoarece e destul de mica. E patrata si am s-o pun pe diagonala peste o fata de masa simpla alba. Am sa fac un aranjament intr-un platou decorativ din crengi de brad si decoratiuni pe care am sa-l pun in centrul mesei. De o parte si de alta a acestui platou am sa pun cate un sfesnic inalt cu cate o lumanare. Farfuriile pe care le am sunt de sticla fumurie (precis le stiti). Mai trebuie sa cumpar servetele.
Voi cum procedati? Mai aveti alte idei pentru aranjarea mesei de Craciun?
alexa_a_condo
Postat pe 17 Decembrie 2008 17:49
dodo
Postat pe 18 Decembrie 2008 20:21
foarte frumos..pai si eu mam gandit exact la fel cu fata de masa...rosu foarte aprins cu alb sau chiar si auriu...anul trecut am impodobit pomul cu globuri albastre si argintii insa anul asta parca are alta insemnatate si am luat tot felul de ornamente si chestii sa le pot face eu sa le pun pemasa..poate pt fiecare invitat in parte...
si am inceput sa le facsi leam pus si in sufragerie si arata foarte bine...un alt secret ar fi lumanarile de pe masa....mie mi se par foarte potrivite pr craciun.....
bia_s
Postat pe 20 Decembrie 2008 07:11
xerica
Postat pe 20 Decembrie 2008 09:15
Fata de masa rosie,farfurii rosii servetele rosii doar este Craciunul,Crengi de brad!! etc
xerica
Postat pe 20 Decembrie 2008 09:16
si eu m-am gandit pentru acest an tot la o fata de masa alba completata cu un mileuas rosu cu auriu pe mijloc.ornamentul cu crengute de brad e nelipsit si in plus am gasit lumanari ornamentale in forma de steluta rosie cu ceva auriu (sunt splendide)miros a mar si scortisoara .de-abia astept Craciunul .
Cat despre brad mie imi place sa fie colorat .Craciunul inseamna culoare si bucurie asa ca in acest an voi lasa mai mult sa zburde copilul din mine atunci cand e vorba de aranjamente.craciun fericit tuturor si sarbatori cu bucurie!
brennan
Postat pe 21 Decembrie 2008 08:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pete galbene in baie dupa lavabila? 11 De la: girnitamariana 13 Septembrie 2015 19:47
FOTOTAPET PERSONALIZAT............www.pdkraft.ro 1 De la: pdkraft 19 Ianuarie 2011 12:53
Canapea din imitatie de piele rosie in living? 9 De la: emilianovac 11 Mai 2010 11:23
placare pereti 14 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:27
Help!Am nevoie de ajutor in amenajearea unui spatiu de aprox 4 mp. 7 De la: Square2Design 8 Martie 2011 10:19