Setari Cookie-uri

fototapet

As dori sa luminez un hol potrivit de mare, fara lumina naturala deci destul de intunecos. Cred ca un foto-tapet care sa dea impresia unei ferestre catre o zona luminoasa, deschisa, ar fi ceva placut. Intr-o revista am vazut ceva de genul unei paduri de bambus cu soarele stralucind printre copaci. Culorile si imaginea de ansamblu dadeau bine, sau cel putin mie imi placea. Desi am cautat prin magazinele de profil, nu am reusit sa gasesc nimic potrivit. Daca zariti undeva ceva asemanator descrierii de mai sus, va rog sa ma anuntati.
celestina20
Postat pe 26 Ianuarie 2009 09:48
Salut, lavini! Foarte buna alegerea pt un hol- fototapet- si mai ales daca alegi o imagine luminoasa, placuta, plina de viata, rezultatul nu poate fi decat unul de efect. As putea sa te ajut cu un site www.madiradesign.ro, au cateva modele pe net, si sunt chiar din bucuresti, asa ca vei putea sa ii contactezi fara mari probleme. Eu cred ca vei gasi la ei ceea ce iti doresti. Succese si fii inspirata!!!
feeleco
Postat pe 27 Ianuarie 2009 19:33
A, si nu trebuie sa te opresti doar la tema cu peisaj insorit sau fereastra luminoasa...pe site-ul recomandat de mine vei gasi si alte imagini luminoase care ar da foarte bine, de ex flori(cale) pe un fond alb, sau de culoare deschisa...Sper sa-ti fie de folos "mana mea de ajutor"...
feeleco
Postat pe 27 Ianuarie 2009 19:41
Multumesc mult Feel Eco! Am vizualizat site-ul si sunt frumoase imaginile.
celestina20
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:11
mai exista si varianta picturii murale...sau in ziua de azi in acrilic pe zid(nimeni nu mai are rabdare sa astepte dupa o pictura murala traditionala)...are mai mult suflet decat un tapet...bafta!
dorucristiandeliu
Postat pe 10 Februarie 2009 14:18
????????????? M-am gandit si eu la ceva pictat, ma descurc un pic. Desigur ceva mural este arta, mi-ar fi drag. Poti dezvolta putin ideea ta?
celestina20
Postat pe 10 Februarie 2009 15:10
Intamplator cautam acelasi lucru si ma bucur ca ai pus aceasta problema
andra_alexandra
Postat pe 17 Februarie 2009 15:57
Fratilor dar de oglinzi ce spuneti?
O oglinda bine plasata care are in fata ei un tapet crem iar lumina aia putina pe care o ai sa cada fix pe ea ...cred ca efectul si-l poate imagine oricine....

Daca mai vreti ajutor din asta ....cu cea mai mare placere...
pup
Coca
valericao
Postat pe 15 Martie 2009 14:44
Buna! daca te mai intereseaza subiectul, iti recomand inca un site cu fototapete: www.decorperete.arbexartdecor.ro . Bafta
ingrid_condo
Postat pe 2 Aprilie 2009 20:34
Daca mai este de actualitate subiectul, am vazut la Hornbach un fototapet care reprezinta "o usa care da spre gradina" si care chiar mi se pare potrivita pentru hol. Sunt si alte modele frumoase, depinde ce iti place.
Mihaela09_condo
Postat pe 25 Iunie 2009 14:08
cunosc o pictorita care face astfel de lucrari pe pereti la cererea clientului.;) e foarte talentata, va asigur.
dianaene80
Postat pe 17 August 2009 11:19
E posibil ca tu sa fii rezolvat de mult problema...dar....mai este o solutie....depinde de ce culoare are peretele....ai putea pune un tablou de mari dimensiuni pe fond alb cu arginitiu, cred ca cel mai bine merg flori maxi de genul maci deschisi, sau lalele sau magnolii.....iar deasupra sa adaugi iluminatul printr-un spot sau mai multe....care sa fie permanent aprinse, normal cand esti acasa :) cam in genul cum se lumineaza unele piese in galeriile de arta, de sus..... prin faptul ca apar tusele de arginitiu si lumina cred ca efectul va fi super. eu de putina vreme am intrat pe forumul acesta asa ca imi cer scuze daca reply-ul e depasit :) iar sugestia asta vine de la faptul ca am pictat deja ceva de genul asta, putin diferit insa,pe un fond negru am intrat cu frunze si linii argintii si a dat un efect de numa, pentru contrast......iar acum am in lucru niste maci imperiali mari cu alb, gri si argintiu la care vreau sa introduc la mijloc margele, negre si rosii, in relief...sper sa iasa ok si sa reusesc sa le prind...eu am dormitorul alb si pe langa tablourile cele viu colorate cu maci rosii vreau sa adaug si asta....si mobila deschisa da impresie clara de lumina si spatiu, pentru ca e tare mic dormitorul.....multe salutari!
dreamer_healthy
Postat pe 25 Noiembrie 2009 15:24
Buna.Eu sunt studenta la design interior,dar in timpul liber ma ocup cu pictatul peretilor ,in loc de fototapet(care nu prea se mai poarta)pot sa iti spun ca poti schimaba total aspectul unei camere printr-un desen direct pe perete.Eu pot desena apsolut orice vrei tu.Iti atasez link catre blogul meu unde am poze cu desene pe pereti,poate iti place ceva...cine stie
http://netshopingcenter.blogspot.com/2010/02/arta-pe-pereti.html
anamaria_ion
Postat pe 1 Martie 2010 09:44
Fototapet personalizat la comanda (realizare si montaj)

Fototapet lavabil personalizat - Fotografii unice de mari dimensiuni transpuse pe peretele - Decoreaza in propriul stil peretii tai www.fototapet.ro.Confera unicitate casei tale ! Eleganta, Stil, Modern, Clasic. Servicii de realizare la comanda si montaj.
rangy21
Postat pe 26 Martie 2010 22:52
Iti recomand un fototapet luminos de pe situl www.happywall.ro, cel cu trandafirul galben, alb sau apricot: datorita culori dar si a faptului ca este o singura floare macro, mareste incaperea.
Succes
kudika173576
Postat pe 27 Martie 2010 14:55
www.pdkraft.ro va asteptam pe site-ul nostru pt oferta de fototapet
pdkraft
Postat pe 1 Iunie 2010 23:48
www.fototapet.ro/amenajari - orice idee este realizata !
kudika314027
Postat pe 13 August 2010 19:45
Exista fototapet din hartie, care are o rezistenta redusa la factorii externi si in special la apa. Insa pe [u]http://www.fototapet.ro/amenajari[/u] gasesti avem tapet / fototapet lavabil, rezistent la umezeala si in contactul cu apa, de calitate cea mai buna .
Fototapet
Postat pe 23 August 2010 16:54
Buna ziua , execut printuri fototapet de mare rezolutie si montaje , 0733.097.707 , Nicu
nicu_ddt
Postat pe 7 Octombrie 2010 12:04
Aveti grija la acest ip "Nicu"
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/44771/Inselatorie.html
kudika_993478
Postat pe 10 Septembrie 2015 07:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Centrala termica 1 De la: danlarion 28 Ianuarie 2010 10:49
PLANTE CULTIVATE SPRE NORD 2 De la: anamaria_ion 3 Martie 2010 20:06
indreptarea peretilor tencuiti cu lut 3 De la: jeanconstruct 3 Februarie 2011 10:03
CARAMIDA SAU BCA ? 1 De la: condo002335 20 Martie 2010 06:56
ce caramida sa folosesc la un zid de 24cm grosime 2 De la: MIKE 23 Iunie 2010 19:51