Setari Cookie-uri

glafuri interioare

imi puteti recomanda o firma care produce glafuri interioare din pvc?as dori ca raportul calitate-pret sa fie echilibrat si in mod obligatoriu ei sa ia masurile si sa le monteze pt ca am de ex 2 geamuri pe semirotund....am gasit eu ceva,dar sunt inca in cautari...
daca aveti obiectii in privinta acestor tipuri de glafuri astept sugestii,sunt deschisa sugestiilor voastre.eu am optat pt ele pt ca sunt relativ usor de intretinut si mai poti pune si un ghiveci cu o floricica fara sa te stresezi ca se uda glaful si cine stie ce se mai intampla...mda,si poate aveti idee si la ce preturi se comercializeaza -ca sa pot face o comparatie cu informatiile pe care le am eu.
va multumesc si va urez un w/end minunat!
elutza_condo
Postat pe 6 Februarie 2009 19:52
Glafuri de plastic, asta este solutia pentru a sta fara grija ca se uda de la flori. Se gasesc la toate magazinele de mat. de constructii, ti le taie pe dimensiunea dorita. Platesti cat cumperi deci este o afacere destul de buna.
stelanegut
Postat pe 17 Februarie 2009 00:12
De la: stelanegut, la data 2009-02-17 00:12:16Glafuri de plastic, asta este solutia pentru a sta fara grija ca se uda de la flori. Se gasesc la toate magazinele de mat. de constructii, ti le taie pe dimensiunea dorita. Platesti cat cumperi deci este o afacere destul de buna.



...unitatea de masura este metrul liniar. Cele mai ieftine le-am vazut la Bricostore (taiatul e gratis in limita a 5 taieuri, parca). Se monteaza cu Silicon de montaj (MONTAGEKITT sau similar)
unigrafsa
Postat pe 2 Iunie 2009 17:34


Buna ziua ,
tocmai ce am renovat apartamentul,iar la glaful de la geamul din dormitor de jur imprejur transpira peretele , toti peretii sunt placati cu polistiren de 2 pe interior, geamul este de termopan iar in apartament nu s-a dat inca drumul la caldura.
Va multumesc , astept un raspuns.
bogdan_nedea07
Postat pe 6 Noiembrie 2009 17:56
salut...
referitor la problema glafurilor laterale ale geamului termopan...zici ca ai placat interior cu polistiren ...dar glafurile le-ai placat??? .Daca nu ...placheaza-le si pe acestea... si problema este rezolvata
canady
Postat pe 22 Martie 2010 08:22
buna referitor la glafuri pot sa va ajut ma ocup cu asa ceva tel.0723251321 astept sa ma contactati ciao
lentuc
Postat pe 1 Aprilie 2010 07:18
glafuri glafuri glafuri !! Recomand glafuri de piatra naturala care oricum le-ai privi sunt mult mai estetice decat un plastic! Hmm.. in privinta intretinerii pot sa spun ca ele se trateaza cu o solutie oleohidrofuga , care le protejeaza la patare si umezeala! daca se zgarie pot fi remediate foarte usor, si ca pret pentru un metru linear pana la o latime de 20 cm ca este marmura , sau travertin , calcar sau granit pretul variaza intre 15 si 60 eur . Dimensiunile se taie dupa schita sau sablon si marginea se prelucreaza in baston semibaston sau bizot ! Incercati STOENAGE! 0756 056 565
AFILIPAS
Postat pe 1 Aprilie 2010 11:39
da. daca nu ti-ai gasit iti pot da un nr de tel al unei firme care iti poate raspunde la toate intrebarile - 0722697906 - Adrian Visoiu. eu am fost f multumita. bafta!
zana_zorilor2003
Postat pe 1 Aprilie 2010 14:05
dupa cate inteleg eu, geamurile sunt deja montate....nu?!?
de regula glafurile de interior se monteaza sub tamplarie...doar cele exterioare sunt aplicate pe tamplarie si sunt din aluminiu. de multe ori sunt cazuri cand apare condens la interior pe la colturile tamplariei. acest aspect neplacut se poate datora lipsei siliconului dintre glaf si tamplarie. de aceea e bine ca la imbinarea intre glaf si tamplarie sa se izoleze cu putin silicon.
carissa
Postat pe 1 Aprilie 2010 22:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna ziua 10 De la: ian_condo 3 Februarie 2012 11:38
piese de schimb- aragaz zanussi 1 De la: coajaoana_condo 17 Ianuarie 2011 11:57
INCALZIRE IN PARDOSEALA 2 De la: carmen_natural 27 Iunie 2011 15:54
termoizolatie!! 16 De la: karlyto 12 Iunie 2010 04:48
Spaga.la.biserici.ro 33 De la: Darius_ 5 Martie 2013 16:05