Setari Cookie-uri

Pete galbene in baie dupa lavabila?

Salut tuturor! Am o problema mai veche la care sper sa ma puteti ajuta. In vara aceasta am facut reparatie in baie, am renovat tot si am dat cu lavabila speciala de baie..asa cum mi-au recomandat cei de la Practiker...suprize neplacute am avut dupa ce am observat niste pete galbene, iar lavabila se decojeste de perete in forma unor ace multe...si cel mai interesant e ca acest fenomen se petrece doar pe o portiune de perete in apropierea tevei de toaleta...desi nu are nicio legatura...am verificat, dar ma intreb daca nu cumva mai exista vreo teava in perete de care nustiu, intrucat structura casei este veche ar exista si aceasta posibilitate. Acum nustiu ce sa ma fac si sunt sigura ca dupa o alta reparatie voi avea aceleasi surprize. Dragi prieteni ce ma sfatuiti?
girnitamariana
Postat pe 13 Februarie 2009 11:02
buna eu ma ocup cu interioare si sfatul meu este sa iti faci tavanul cu rigips verde ca sa nu mai ai probleme e vorba de condens la tn ceeea ce este ft greu de scapat de el
condo000339
Postat pe 29 Martie 2009 12:14
sau peretele
condo000339
Postat pe 29 Martie 2009 12:15
te sfatuiesc sa decopertezi lavabila impreuna cu gletul pana la tencuiala si sa o lasi sa respire cateva zile dupa care sa aplici un strat de hidroizolatie hidrofoba peste care un glet de asemenea hidrofob si o lavabila care sa fie de suta la suta silikatica.
Daca doresti sa afli denumirea acestor produse si de unde le poti procura tr mail la sburlea_eugen@yahoo.com pentru a nu face publicitate.
condo000807
Postat pe 8 Iunie 2009 00:21
Daca are tencuiala dar daca e beton ce decoperteaza
Puiu35
Postat pe 8 Iunie 2009 01:12
daca ai fost atent despre ce problema era vorba, nu cred ca era vb despre beton, la suprafetele de beton se procedeaza altfel, dar cred ca este mai ok sa afli si singur, deocamdata eu am intervenit ca sa ajut nu ca sa ma contrazic sau sa ma dau mare
condo000807
Postat pe 8 Iunie 2009 21:38
nu pot sa cred ca au devenit toti cunoscatori ai artei interioare ca ciupercile dupa ploaie ,toti se cred asa zis ,,MESERIASI"",de carton dar in practica sunt la fel ca peretii dintr-o incapere adica carcaie beton de prostie,si mai dau si niste sfaturi de nici ei nu stiu de unde le scot....
condo000507
Postat pe 9 Iunie 2009 07:07
cu 2 ron scapi de pete! dai cu hipoclorit si gata
!
walsall
Postat pe 9 Iunie 2009 14:11
Si eu sunt din Tg Jiu, asa ca poti sa vi la mine la birou si sa discutam mai multe si sa iti arat cateva referinte ( pizzeria tip top, pizzeria partener, etc ),dc vrei sa te convingi sau iti dai si tu asa cu parerea, nu cred ca este o atitudine ok
Astept sa ma contactezi
condo000807
Postat pe 9 Iunie 2009 22:54
pata galbena este de la o inundatie veche ; peste petele de inundatie ( galbene) poti sa dai cu orice si tot iese, iar si iar ,aceeasi pata; un singur lucru il opreste : "vopseaua de renovare rapida"
( ma rog are un termen in germana care asta inseamna...). succes
iuli71
Postat pe 30 Martie 2010 09:43
Pentru pete sau huma sau mucegai exista o singura solutie sa dai cu amorsa Vitosin de la Vitex peste care sa dai cu lavabila Eu am folosit si e perfect. Lavabila nu acopera petele deoarece e pe baza de apa folositi amorsa Vitosin si scapati de probleme dar aveti grija ca miroase tare
kudika_993639
Postat pe 13 Septembrie 2015 19:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SAPA AUTONIVELANTA PENTRU UN LABORATOR 2 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:46
taxe de notar 3 De la: Sabina_Elena 8 Iulie 2010 08:40
Balcon inchis 1 De la: valy2 27 Iunie 2010 11:16
Decorare ferestre 2 De la: kudika_976407 12 Martie 2015 11:30
O sansa de castig oferita cand salariile scad! 1 De la: onik 9 Iunie 2010 09:40