Setari Cookie-uri

Alb si negru

Ce ziceti de combinatia de alb si negru pentru amenajarile interioare? Mie mi se pare superba mai ales daca e inclus si un accent de rosu. Am vazut noua colectie de la Elvila si e conceputa dupa aceasta combinatie. O schimbare de stil pentru ei, dar extrem de reusita. :) Din pacate livingul meu deja e amenajat avand la baza aceasta combinatie si nu mai pot sa cumpar noi piese de mobilier. Daca nu le-as fi avut in mod sigur as fi tras o fuga pana la ei.
Astept si parerile voastre.

Postat pe 26 Noiembrie 2008 13:12
Combinatia de alb si negru este ok dar trebuie sa incalzesti cumva aceasta casa cu un desen pictat pe perete, chiar asa cu grena sau rosu, gri metalizat cu grena se vede superb daca doresti un desen care sa-ti dea contur camerei alb/negru contacteaza-ma pe adresa
artdesign4walls@yahoo.com
si iti pot oferi mai multe variante care sunt la moda pentru caminul tau.
Cu drag , Gabriella
artdesign4walls
Postat pe 30 Noiembrie 2008 13:12
alb si negru au fost culorile anului 2008 in mobila tendintele anului 2009 se vor vedea la targul de la milano negru va ramanbe sigur in tendinte probabil albul se va combina cu argintiu sau auriu
luminitagrigoriu
Postat pe 3 Ianuarie 2009 17:33
alb cu negru...hmmm, arata bine, insa trebuie sa colorezi cumva sa inviorezi atmosfera prin obiecte decorative
vasi_hellboy
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:15
Si mie imi place la nebunie alb/negru sub diverse forme si modele, ma gandesc ca asa imi voi decora livingul cand ma voi muta, cu accente de culoare puternica pe draperii, pernutele de canapea, eventual o vaza sau alt obiect de decor.
andradeedee
Postat pe 23 Ianuarie 2009 18:16
Imi place la nebunie combinatia alb-negru. Imi doresc si acum un covor cu imprimeu animal alb-negru insa nu s-ar potrivit nicaieri in casa si nu am avut curajul sa aleg acasta combinatie cand ne-am multat in noul apartament pentru ca stiam ca vom avea un copil si mi-a fost teama ca nu e prea suferitoare.
laura_feelings
Postat pe 23 Ianuarie 2009 18:22
e combinatia mea favorita ,redaun stil clasic elegant dar si cu tente moderne
andreeabacau
Postat pe 28 Ianuarie 2009 22:04
Combinatia de alb/negru se potriveste foarte bine la camerele mari (casa). Camerelor de bloc imprima o atmosfera sterila, iar accentele de culoare trebuiesc foarte atent alese, pentru a nu transforma camera intr-o compilatie de stiluri.
Loredana_06
Postat pe 29 Ianuarie 2009 12:45
Si mie imi place combinatia alb-negru, dar sa o contemplez, nu sa traiesc cu ea.Negru absoarbe energie si lumina, este o culoare pesimista, nu o recomand persoanelor depresive. Iar albul pur provoaca apatie si pofta de mancare, nu prea este indicat in bucatarie...stim cu totii:culorile ne influenteaza viata prin energia lor.
cryssta_2000
Postat pe 30 Ianuarie 2009 18:30
dar un dormitor alb sau un alb patinat arata super la fel o sufragetie cu un finisaj negru consumat
luminitagrigoriu
Postat pe 31 Ianuarie 2009 13:17
dar un dormitor alb sau un alb patinat arata super la fel o sufragetie cu un finisaj negru consumat
luminitagrigoriu
Postat pe 31 Ianuarie 2009 13:17
Este ok combinatia de alb cu negru cu mentiunea ca, din punctul meu de vedere, ar putea sa fie putin cam rece. Chiar daca aduci ceva accesorii si tonuri de rosu tot nu e acea atmosfera calda de acasa. parerea mea este ca aceasta combinatie ar fi mult mai potrivita pentru birou...doar parerea mea.
Dar, daca tie iti place combinatia si te simti "ca acasa", enjoy
sorana_85
Postat pe 13 Februarie 2009 10:56
categoric nu.....nagru?? nu-i suficient de neagra viata??
alynastoian
Postat pe 13 Februarie 2009 11:40
Hai sa nu fim paranoici...nicio culoare-nici macar negrul-utilizata pe suprafete mici (adica anumite piese de mobilier, sau accesorii)nu poate fi nociv, adica sa ne faca "viata neagra"...aici nu se vorbeste de pereti intregi vopsiti in negru...asta da, probabil ar fi apasator si sumbru...dar e vorba de combinatii alb-negru, cu mici accente de culoare, care sa dea viata ambientului...orice culoare, oricat de puternica si urlatoare, poate fi utilizata intr-un interior, secretul sta in "cantitatea" utilizata si in felul in care o folosim...Succese si fiti inspirati!!
feeleco
Postat pe 13 Februarie 2009 16:45
Nu mi se pare o idee prea reusita albul si negrul in amenajarea interioarelor,e prea monoton,plat daca as putea sa ma exprim asa si simplu.Rosu imi pare prea strident cu toate ca depinde de ce interior ati dori sa decorati.Culorile palide in grneral dau o senzatie placuta ochiului care si asa este stresat in viata de zi cu zi.Culorile calde ar oferi un pic de liniste sufleteasca de care ,eu cred ,toti avem nevoie.
magdadts
Postat pe 16 Februarie 2009 11:39
Imi place foarte mult aceasta combinatie...apartamentul meu nu este foarte spatios,iar negrul foarte elegant de altfel ar mici spatiul, insa sunt convinsa ca aceasta combinatie este absolut fabuloasa
andra_alexandra
Postat pe 17 Februarie 2009 17:08
Salut! eu mi/am comandat mobila de la dormitor pe negru -stejar ferara mai exact iar peretii camerei am de gand sa -i vopsesc in rosu si alb. imi place mult combinatia e superrr
kudika168387
Postat pe 19 Februarie 2009 10:50
mda, foarte interesant asa..
Insa eu as merge pe negru si verde mar
m3rlinetza
Postat pe 20 Februarie 2009 22:37
Foarte ok alb combinat cu negru plus accente de argintiu in tot ce consta decoratiuni(un argintiu lucios !!) completat de multe surse de lumina.

SUPERB
kbr
Postat pe 1 Iulie 2009 23:56
"High Expectations" by Codrina
www.codrina.ro

Ca sa decorezi o casa, ai nevoie de idei, bani, curaj si rabdare. Daca tocmai sunteti pe punctul sa faceti asta, in mod cert veti avea ... "High Expectations"!

Nu este numele unui film si nici un titlu de carte... HE by C este numele unei colectii de tablouri art deco ce va va satisface in mod cert setea de frumos precum si orice pretentii legate de stilul locuintei voastre.

HE by C se adreseaza persoanelor cosmopolite si independente, si, in general, tuturor celor care incearca sa-si transforme locuinta intr-o mica opera de arta. Are un stil eclectic, se caracterizeaza prin foarte multe contraste, iar geometrizarea formelor poate da un aer de pretiozitate incaperii pe care ati accesoriza-o cu un astfel de tablou.

Tablourile cu personalitate din aceasta colectie - pictura abstracta non- figurativa, tehnica de ulei pe pinza cu insertii de alte materiale - relief pe panza, creeaza un efect spectaculos. In plus, aceste tablouri pot constitui cadoul ideal. Va asiguram sprijinul in cautarea si gasirea picturilor care va definesc cel mai bine locuinta sau biroul si va asteptam cu drag solicitarile la:


IQ art
0747.633.494
comanda@iqart.ro
IQart
Postat pe 12 Decembrie 2009 02:56
lucrezi la elvila?
romobila
Postat pe 25 Ianuarie 2010 15:22
o mare tampenie alb si negru ...e frumos la privit cu influente de inger si demon ...negru atuce tristete ,complexe e depresiv...iar albul reprezinta curatenia ordinea dar da senzatia de foame ,intindere neajunsuri
condo000202
Postat pe 28 Ianuarie 2010 11:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum pot proteja mobilierul de carii? 9 De la: aminaboga 6 August 2009 11:57
Design de interior 1 De la: Designerul_Tau 24 Februarie 2010 21:38
Decorare apartament mic! 7 De la: condo_2009 3 Martie 2010 10:27
unde pot gasi canapele sau coltare foarte comode 2 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:19
covoare din blana naturala 4 De la: attyfo 25 Februarie 2011 12:49