Gradina din apartament sau despre plantele de interior

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

Valentina33 Avatarul lui Valentina33

6 mesaje

A venit primavara si pentru plantele din apartamente.
E vremea sa le curatam, sa le schimbam substratul, sa le coafam si sa le repunem in vegetatie pe cele care au fost in repaus.
Mi-ar place sa discutam aici despre cum au iernat plantele voastre... despre cum v-ati descurcat cu ele pe timpul iernii.
Raporteaza abuz de limbaj
micki23 Avatarul lui micki23

377 mesaje
Oras: alba-iulia

De la: Valentina30, la data 2009-02-28 18:41:18A venit primavara si pentru plantele din apartamente.
E vremea sa le curatam, sa le schimbam substratul, sa le coafam si sa le repunem in vegetatie pe cele care au fost in repaus.
Mi-ar place sa discutam aici despre cum au iernat plantele voastre... despre cum v-ati descurcat cu ele pe timpul iernii.

plantele mele au iernat frumos...nu am pierdut niciuna.:)
FORTA STEAUA!!!
miana_alma Avatarul lui miana_alma

15 mesaje

Buna, fetelor. Si eu sunt o mare iubitoare de plante de apartament. Am o multime, iar aranjarea lor pentru iernat chiar a fost o problema. Unele au stat in balconul inchis cu temopan, altele prin camere. Nici eu nu am pierdut din ele pe timpul iernii. Acum am avut multa munca, unele au fost scoase in jardiniere inafara balconului (muscatele), iar altele au ramas pe etajere in balcon. Unele din florile mele preferate - gloxiniile -
sunt acum in floare. O sinfonie de culori ! Ele sunt asezate pe pervazurile interne ale ferestrelor.
Iubesc mult plantele si-mi place sa ma ocup de ele in timpul liber, dar am si un necaz de care nu cred ca ele sunt chiar nevinovate, poate indirect : mi-a aparut mucegai pe tavanul din balcon. Si e tare greu de indepartat.