Setari Cookie-uri

Gradina din apartament sau despre plantele de interior

A venit primavara si pentru plantele din apartamente.
E vremea sa le curatam, sa le schimbam substratul, sa le coafam si sa le repunem in vegetatie pe cele care au fost in repaus.
Mi-ar place sa discutam aici despre cum au iernat plantele voastre... despre cum v-ati descurcat cu ele pe timpul iernii.
Valentina33
Postat pe 28 Februarie 2009 18:41
De la: Valentina30, la data 2009-02-28 18:41:18A venit primavara si pentru plantele din apartamente.
E vremea sa le curatam, sa le schimbam substratul, sa le coafam si sa le repunem in vegetatie pe cele care au fost in repaus.
Mi-ar place sa discutam aici despre cum au iernat plantele voastre... despre cum v-ati descurcat cu ele pe timpul iernii.


plantele mele au iernat frumos...nu am pierdut niciuna.:)
micki23
Postat pe 4 Martie 2009 21:00
Buna, fetelor. Si eu sunt o mare iubitoare de plante de apartament. Am o multime, iar aranjarea lor pentru iernat chiar a fost o problema. Unele au stat in balconul inchis cu temopan, altele prin camere. Nici eu nu am pierdut din ele pe timpul iernii. Acum am avut multa munca, unele au fost scoase in jardiniere inafara balconului (muscatele), iar altele au ramas pe etajere in balcon. Unele din florile mele preferate - gloxiniile -
sunt acum in floare. O sinfonie de culori ! Ele sunt asezate pe pervazurile interne ale ferestrelor.
Iubesc mult plantele si-mi place sa ma ocup de ele in timpul liber, dar am si un necaz de care nu cred ca ele sunt chiar nevinovate, poate indirect : mi-a aparut mucegai pe tavanul din balcon. Si e tare greu de indepartat.

miana_alma
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CUM SE ADAUGA POZE PE ACEST SITE 1 De la: madian 9 Martie 2009 15:21
intrebare 1 De la: tataran 6 Iunie 2009 09:45
terasa 1 De la: mmiadi28 1 Noiembrie 2009 20:48
Case in rate,doar cu buletinul! 11 De la: kokoboy69 18 Iulie 2011 18:48
trandafiri 8 De la: condo_2009 12 Decembrie 2009 03:21