Setari Cookie-uri

In pana de idei :-S

BUna..am si eu un stativ format din 3 "etaje" cu polite simple unite printr-un cadru metalic negru spiralat...politele sunt un maro inchis cu reflexe de maro deschis....cum as putea sa il inviorez putin??ce culoare ar iesi daca as da peste maroul acela inchis???eu as vrea sa iasa o nuanta cat mai deschisa un crem pal ceva...sau ceva mai aparte...va rog dati-mi un sfat :(( merci
christa_condo
Postat pe 27 Martie 2009 11:03
din ce material sunt politele?
rora_condo
Postat pe 27 Martie 2009 15:04
......... N-ar strica sa dai mai multe detalii...Ce fel de...cadru este ? La ce vrei sa-l folosesti ? In ce spatiu ? Vrei sa pui obiecte grele pe politele , care sunt din ....???
libra66
Postat pe 27 Martie 2009 21:03
pai cadrul este din "bare" verticale de fier..grosimea fiind de 1 cm...3 bare sunt pe dreapta si 3 pe stanga..pozitionate vertical...orizontal sunt din nou acele "bare de fier" pe 4 randuri peste care sunt asezate niste polite de lemn cred ca lacuite si inchise la culoare...un maro urat oricum pe care as dori sa il transform intr-o culoare vesela avand in vedere ca mi-am zugravit camera in portocaliu si alb :D as vrea sa il folosesc pt obiecte decorative usoare..eventual pe utimul rand sa asez cartile...dar as vrea sa il modific arata prea antic :D sper ca s-a inteles ceva din ce am descris deoarece nu ma prea pricep :D va multumesc
christa_condo
Postat pe 31 Martie 2009 14:31
da christa,nu prea am inteles,dar incerc sa te ajut.Labarele de fier daca vrei sa le schimbi culoarea cel mai ieftin este sa le cureti cu pinza abraziva(shmirghel)apoi sa le vopsesti in culoarea dorita.Pentru lemn cam aceeasi metoda,sau daca poti sa cumperi un alt lemn la dimensiune si apoi il vopsesti .Pentru lemn i-ti mai recomand lac cu teflon savana care are si bait in el si se gaseste intr-o gama variata de culori ,esente de lemn.Adica poti trnsforma o buc de scandura de brad de spune lumea ca este lemn de cires.SUCCES Daca i-ti reuseste si asta te angajez la mine
rora_condo
Postat pe 31 Martie 2009 15:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Exista undeva cursuri de design de interior? 35 De la: 14 Iunie 2012 20:56
mobilier pentru bucatarii mici 37 De la: ergomob 7 Iulie 2010 22:01
Amenajari Interioare Complete 1 De la: romastucchi 12 Martie 2011 19:58
renovare casa veche din caramida 19 De la: kudika115788 21 Iunie 2016 17:53
targ handmade in weekendul acesta! 1 De la: hopsiio 11 Septembrie 2009 10:10