Setari Cookie-uri

A locui sau nu intr-o Mansarda???

Buna ziua.
Sper sa pot gasi pe cineva care ma poate sfatui... Sunt in cautarea unui apartament cu 2 camere si am gasit cava foarte bun la bani,un apartament cu 3 camere de 100m2 duplex mansardat la pret de 2 camere.
Acum... care sunt conditiile sau care au fost conditiile in care acest duplex a fost construit? Mare lucru nu stiu exact decat ca vechiul bloc de 4 etaje (unde se afla ap.) a fost renovat in totalitate iar firma care s-a ocupat de renovare/restructurare a cumparat ultimul etaj pe care l-a mansardat.Pardon, ultimul etaj ar fi fost etajul 4 acesta este la etajul 5 deci firma respectiva a construit inca un etaj +mansarda pe un bloc de 4 etaje.
ii intreb pe cei care au experienta sau au mai auzit de asa ceva (ptr mine este ceva nou) daca imi pot da un sfat, daca au mai auzit care au fost impresiile si o parere generala.. oare o fi o structura sigura sau...

Astept opiniile voastre.

O zi frumoasa . :)
merryicious
Postat pe 24 Septembrie 2009 10:06
Sa incerc sa-ti raspund eu la cat ma pricep.Acoperisul blocului este cumparat de la asociatia de locatari de anumiti oameni pe preturi foarte mici investesc cat mai putini bani pentru a avea un profit cat mai mare,adica pereti slab izolati,structura slab construita,de aceea pretul lor este mai jos,plus de asta este ultimul etaj si de aceea este pretul mai jos.cel mai bine ar fi sa te verifici apartamantul cu un cunoscator pentru a-ti spune daca merita sau nu.
danielestamathe
Postat pe 24 Septembrie 2009 14:37
Ok, merci mult pentru parere.
merryicious
Postat pe 24 Septembrie 2009 15:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Alimentatia bolnavilor de GUTA 3 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:36
zugraveli in 2 culori 30 De la: mirabella_art 15 Ianuarie 2011 01:54
A fost cineva dintre voi la Kika? 16 De la: 28 Septembrie 2012 16:32
incalzire pardoseala electrica 1 De la: condo002921vlad 20 Ianuarie 2010 17:43
adaptare cazan baie ca o mini centrala 3 De la: thadoogback 10 Septembrie 2010 11:09