Setari Cookie-uri

ajutor pentru amenajarea unui perete rotunjit

As dori si eu niste idei de amenajare a unui perete rotunjit.
Am o camera intr-o casa mai veche care nu mai are 4 colturi ci numi 3, deoarece unul este rotunjit. In trecut in acel loc era amenajata o usa care dadea direct in strada (a fost magazin).
Am zidit usa respectiva iar camera este folosita pe post de living. In "coltul" acela nu prea stiu cam ce obiect de mobilier as putea sa pun sau ce decoratiuni ar merge pe perete, as putea face ceva din rigips ...... parchetul e un gri inchis, mobila e ferara cu rosu si e plasat pe un singur perete, in fata coltarului care e alb cu negru. "coltul" respectiv este situat intre peretele cu coltarul si peretele cu fereastra. Vreau sa zugravesc peretii in alb si deacamdata nu am nici un obiect de decoratiune.
atelizel_condo
Postat pe 29 Septembrie 2009 16:28
O schita a camerei si a dispunerii mobilierului ar fi utila pentru a te putea ajuta.
Mihaela09_condo
Postat pe 3 Octombrie 2009 12:35
E foarte important ce unghi are acel colt. Eu as pune o pictura ingusta si lunga. Daca esti interesata, discutam.
anna_i_maria
Postat pe 5 Octombrie 2009 10:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mobila de bucatarie la comanda 4 De la: luminitagrigoriu 19 Iulie 2010 19:16
PARCHET PESTE GRESIE? 3 De la: vasilecroitoru 9 Martie 2010 16:55
Fose Septice Ecologice ieftine pentru case si vile 1 De la: condo002180 25 Octombrie 2009 14:31
Va semnalez o noutate - aparatele Saniflo 1 De la: najurb 21 Ianuarie 2009 04:05
buna 6 De la: Katakrissconstruct 7 Iulie 2010 23:40