Setari Cookie-uri

faianta si gresie opoczno

Multe rugaminti mai am la voi:mai am una.Daca sunteti draguti sa va uitati pe opoczno.eu ,ajutati-ma sa aleg pt. baie dintre colectia zebrano si fiji.Multumesc frumos.
condo003110
Postat pe 3 Martie 2010 20:49
Tot catalogul este superb, este foarte greu sa te hotarasti ce sa alegi.
Amandoua colectiile care ti-au placut sunt foarte frumoase, dar foarte sobre. Prezentarile din catalog sunt iluminate de un perete-fereastra, ceea ce noi nu avem la bloc. S-ar putea ca dupa montaj sa constati ca ambianta creata este prea rece.Intr-o baie de bloc nu poti placa decat o portiune mica folosind culoarea inchisa, deoarece optic se va micsora mult spatiul.
Deoarece ai si o fetita, cred ca baia ar trebui sa aiba un aer primavaratic, vesel. Iti recomand sa privesti cu atentie colectia Linero.
E doar o parere, tu poti alege ce iti place.
Mihaela09_condo
Postat pe 4 Martie 2010 05:05
Multumesc mult de sugestii,Mihaela.Ma gandeam sa nu pun deloc maro decat crem si placa cu model maro-varianta aceea cu plante-copacei.Colectia linero este si ea f. frumoasa,dar mi se pare ca pentru ea e necesar mai mult spatiu decat avem noi,altfel va fi prea incarcat.Ce parere ai?
condo003110
Postat pe 4 Martie 2010 07:19
Dintre colectiile care iti plac, cred ca mai potrivita la bloc este zebrano. Fiji este o amenajare in stil japonez si pentru a respecta elementele stilului iti trebuie maimult spatiu, ca de exemplu pentru un bambus de apartament, corpuri de iluminat din hartie, etc.
Sigur ca poti folosi doar placile cu motiv vegetal si pe cele de nuanta deschisa, dar totusi ai putea imbraca in nuanta inchisa cada de baie pentru a evita monotonia.Poti folosi si bordurile decorative pe care le are fiecare colectie. Sunt destule variante, poti incerca sa faci mai multe schite in 3D, ca sa gasesti solutia optima.
Mihaela09_condo
Postat pe 5 Martie 2010 08:32
Ma puteti ajuta sa gasesc pe net programe 3D de aranjare gresie si faianta de baie?Va rog.
condo003110
Postat pe 5 Martie 2010 19:38
Incearca cu Sweet Home 3D, iar pentru bucatarie e foarte usor de folosit ALNO AG Kitchen Planner. Si IKEA are un program util, IKEA Home PLanner.
Mihaela09_condo
Postat pe 5 Martie 2010 20:11
Multumesc frumos de ajutor.
Am ajuns la faza de zugravit.Ce vopsea imi recomandati pentru pereti?Ce producator?E bine sa pui altfel de vopsea in baie si bucatarie?
condo003110
Postat pe 6 Martie 2010 10:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mobilier la comanda 4 De la: Dekore_Studio 24 Mai 2009 00:47
idei pe reamenajare casa stil vagon. 17 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:36
Ce faci cand cauti obiecte Vintage? 6 De la: DesignInterior 10 Septembrie 2013 23:26
amenajari exterioare gradini , iazuri artificiale , fantani arteziene gazon si mobilier lemn masiv 1 De la: cjc_marius 17 Mai 2010 13:40
Becuri economice ieftine? 42 De la: alexa_a_condo 1 Iulie 2015 12:14