Setari Cookie-uri

aspirator

Imi recomanda si mie cineva un aspirator bun? Cu sau fara sac, nu stiu care e mai bun.
Mersi!
andi_condo
Postat pe 18 Aprilie 2010 09:40
De la: andi, la data 2010-04-18 09:40:56Imi recomanda si mie cineva un aspirator bun? Cu sau fara sac, nu stiu care e mai bun.
Mersi!
Pot sa va recomand un model de aspirator pe care il am eu acasa, de aceea stiu ce poate si nu vorbesc degeaba, este foarte silentios si performant, si anume :ROWENTA - Silence Force Cyclonic RO8049, este un aspirator fara sac. Mai sant si altele cu siguranta dar eu pe acesta il folosesc si sant foarte multumit de el si impresionat de silentiozitatea lui, nu prea am avut altele mai bune ca acesta. PS -nu vand aspiratoare si nu lucrez la firma mentionata
MIKE_condo
Postat pe 18 Aprilie 2010 18:10
NORMAL CA MAI BUN ESTE UN ASPIRATOR FARA SAC CU FILTRU HEPA,ARE UN BORCAN UNDE SE STRANGE PRAFUL SI ARUNCI PRAFUL DIN EL FARA SA TE PRAFUIESTI DELOC,PE CAND SACUL STII CE FACE CAND IL SCUTURI,SUNT ACUM PE PIATA ASEMENEA ASPIRATOARE,CHIAR SI SAMSUNG AM VAZUT IN CORA
ely_1156
Postat pe 26 Aprilie 2010 17:02
mersi mult ely!
andi_condo
Postat pe 27 Aprilie 2010 09:06
buna ziua
va recomand un aspirator samsung sc 7060
Putere: 1600W Putere de absorbtie: 400W Nivel de zgomot: 78dBA Caracteristici: Putere de aspirare reglabila cu controlul functiilor pe maner Sistem de infasurare a cablului cu comanda la picior Dispozitiv electronic de semnalizare a umplerii recipientului de praf Perie "Smart Brush" cu dispozitiv "Smart Protector" Filtru HEPA lavabil Trei accesorii speciale Filtru special "Twister" Tija telescopica de inox Culoare: argintiu platinat cu albastru inchis
laurentiuhu
Postat pe 13 Mai 2010 08:22
eu am cumparat un aspirator fara sac de la gorenje si m-am pacalit, nu trebuie sa schimb saci, dar rebuie schimbat filtrul destul de des, iti recomand sa vorbesti la un service, ei iti vor spune care sunt mai bune
the_only
Postat pe 13 Mai 2010 09:34
ce ziceti de aspiratoarele fara sac, dar cu filtru de apa? mai sunt pe piata? parintii mei au un model vechi de cca 10 ani si isi face treaba impresionant. putin scarboasa golirea rezervorului de apa si praf ... (in sensul ca se transforma in noroi) insa practic si eficient pt persoane alergice
lumi_ana
Postat pe 13 Mai 2010 09:42
Buna,
eu am aspirator DeLonghi Pentavap cu aspirare si spalare covoare si mochete,spala si geamuri,desfunda chiuvete si cazi,aspira si apa,are aburitor care omoara microbii,aspira in apa,sunt f multumita de el,practic face treaba cea mai grea in locul meu,eu doar il conduc din maner:)am dat 16 mil lei vechi pe el,dar merita toti banii,cand fac curatenie generala nu mai muncesc cu covoarele sa le spal si e curat in toata casa fara efort,super pt cine dispune de acesti bani.Pana la acest aspirator am avut f multe care faceau praf cand umblai la sac si scoteau miros neplacut la aspirare,si nici macar curatenie nu faceau asa cum face asta,complet curat si igienic cu el,incomparabil cu cele normale.E de nelipsit la fel ca si masina de spalat rufe,eu am si masina de spalat vase si sunt f necesare pt ajutor in usurarea muncii in gospodarie toate acestea.Sincer recomand sa va ganditi cand vreti sa va usurati munca,luati ceva scump dar bun,ca e de vis.
leya_condo
Postat pe 13 Mai 2010 16:50
Leya, poti sa imi spui daca are si perie speciala pt par de animale???? sau daca ar avea puterea de a scoate asa ceva de pe covor??? la noi vesnica problema este parul de pisica, pe langa haosul ce il creeaza cei doi micuti ( 2 ani si 5 luni, respectiv 1 an si 2 luni...)

Karmin_condo
Postat pe 13 Mai 2010 20:54
depinde cati bani vrei sa investesti pt un aspirator , cele maim practice cred eu sunt cele cu filtrare prin apa , nu are consumabile , nu scoate praf,ai terminat de aspirat arunci apa data viitoare cand aspiri pui alta apa curata si SPOR LA TREABA
ss_clean_up
Postat pe 13 Mai 2010 21:36
De la: Karmin, la data 2010-05-13 20:54:45Leya, poti sa imi spui daca are si perie speciala pt par de animale???? sau daca ar avea puterea de a scoate asa ceva de pe covor??? la noi vesnica problema este parul de pisica, pe langa haosul ce il creeaza cei doi micuti ( 2 ani si 5 luni, respectiv 1 an si 2 luni...)


Si eu am 2 pisicute si sunt ff multumita,nici nu ai cum sa iti imaginezi cat de curat ramane covorul,ce putere are si peria aduna si din interiorul covorului,eu am batut covorul,nu ma asteptam cand aspir sa mai iasa ceva,vreau sa iti zic ca a iesit in apa nisip si par,care s-a vazut cand am desertat vasul cu apa.Cand aspiri,ceea ce aspira se strange in vasul cu apa,nu scoate nici miros,nici praf nu se aduna ca la celelalte aspiratoare obisnuite,are perie mare cu 2 randuri de par tare si cauciuc tot pe 2 randuri,aduna si tot parul de pisica si nisipul din adancul covorului.Sa nu mai zic cand vine vremea sa speli covoarele cat chin era inainte,sa frec cu perdeaua cu biocarpet de ma lua transpiratiile si durerile de sale,acum stau cu manerul in mana si doar il conduc,spala,apoi limpezeste,apoi usuca si in final ai covoare spalate fara munca,si mai are si aburitorul de aburi pe care il folosesc cand nu spal covoarele,dar e ca si cum le spala,le dezinfecteaza,si le improspateaza,pui si parfum si miroase si frumos cand faci curatenie si ramane un miros placut apoi,e un vis,va spun.Eu mai am un aspirator pt par de animale special pe care am dat 1,5 mil,va garantez ca si acesta e de vis,nu va vine sa credeti ce poate face un micut aparat.Eu l-am cumparat ca sa dau zilnic pe covor,sa ia parul de animale si aduna chiar daca nu se vede nimic pe covor,muuuuuuuult par,incredibil,dar adevarat,daca am voie sa spun adresa de unde l-am cumparat va spun cu placere.Sunt obsedata de curatenie si mai ales de par de animale.Mi se pare practic cel mic ca sa nu scot zilnic pe cel mare care e indicat pt cand faci curatenie generala sau mai rar,nu zilnic,ca mi se pare cam greu pt curatenia zilnica,de aceea am luat si cel micut special pt par de animale,si dau cu el zilnic,iar la saptamana dau cu cel mare.Sa va zic ce mi-a intrat in cap,robotul irobot roomba,care face singur curat,poti sa fi si plecat de acasa si el isi face singur treaba si se duce sa se incarce singur cand nu mai are baterie tehnologia asta,costa dar e nemaipomenita.
leya_condo
Postat pe 13 Mai 2010 22:34
Buna, Leya! m-ar interesa si pe mine cum se numeste aspiratorul cel mic!! multumesc!
gabicls2005
Postat pe 13 Mai 2010 23:21
De la: gabicls2005, la data 2010-05-13 23:21:41Buna, Leya! m-ar interesa si pe mine cum se numeste aspiratorul cel mic!! multumesc!
Daca va referiti la aspiratorul-robot intrati pe www.robot-aspirateur.com/ si va lamuriti ce inseamna si cum functioneaza acestea, pentru ca sant mai multe tipuri, inclusiv unul pentru locuinte in care se gasesc animale (nu ma refer la anumite tipuri de oameni, ci la pisici, caini etc), singura conditie ar fi sa va descurcati putin in limba franceza.
MIKE_condo
Postat pe 13 Mai 2010 23:46
Buna tuturor,
O sa ma pomeniti dupa ce veti vedea minunea pe care o face un aspirator asa mic,eu nu i-am dat crezare cand l-am luat,dar in ideea de a fi cat mai comod si sa faca ce ma interesa cel mai mult,sa curete parul de pisici,nu va imaginati ce aveti pe covor si ce curat face in profunzime,scoate si nisipul din covor,o sa vedeti cand desfaceti cutia sa aruncati gunoiul strans,si cat par o sa vedeti nu o sa va vina sa credeti.Eu il folosesc zilnic,se numeste masina electrica de facut curatenie cleaning king,am luat-o de pe str christian tell nr 3,pe langa piata amzei,de la magazinul tv products,acum am vazut pe net ca are alt fel de nume,se numeste masina electrica de facut curatenie oricum,va las adresa de pe net sa vedeti,daca nu reusesc sa pun adresa intrati pe tvproducts.ro la prodeuse de curatenie si spalare si acolo gasiti masina electrica de facut curatenie,de laudat,va asigur,costa 130 lei,se foloseste la baterie,se incarca 1 juma de ora si il folosesti cca 30 min,dar nu e nevoie intr-o cam de mai mult de 5 min,sa aveti grija sa nu apucati fire de cabluri de pe jos,eu prinsesem cand se invartea peria rotativa cablurile de la incarcare telefoane si incepuse sa le invarteasca si pe ele :)) dar nu a patit nimic.Sa imi spuneti cat de multumiti sunteti care il cumpara,eu sunt entuziamata si ca e usor si ca aduna parul de pisica pe care practic nu il vedeam cu ochiul liber,doar la curatarea cutiei mi-am dat seama cat par e pe jos.Aduna si parul nostru si se aduna pe peria rotativa dar il scoateti sa nu se adune mereu pe perie.Eu nu am intrebat daca se gasesc perii de schimb,poate s-o toci cu timpul,dar eu il folosesc zilnic de cca 2 luni si tot asa a ramas,nu s-a tocit nimic.Spor la curatenie!
http://www.tvproducts.ro/masina-electrica-de-facut-curatenie.html
leya_condo
Postat pe 15 Mai 2010 17:13
De la: leya, la data 2010-05-15 17:13:02masina-electrica-de-facut-curatenie
Cea mai idioata denumire data unui aparat electrocasnic pe care am auzit-o in 42 de ani. No offence. Cred ca si-a stors creierii unu' cu facultate vreo saptamana pana a gasit denumirea aceasta.
As avea si o intrebare daca se poate : de ce era nevoie sa mentionati si locul exact de unde l-ati cumparat? Bizar. Era suficienta o descriere a operatiunilor pe care le face, ce va incanta la el, vazuta din postura dv. de utilizator, si la final o mica mentiune:- daca este cineva interesat il pot informa si de unde l-am cumparat. Simplu. Parerea mea.
MIKE_condo
Postat pe 15 Mai 2010 19:58
Imi pare rau daca am deranjat cu detaliile pe care le-am dat asupra acestui aparat numit masina de facut curatenie care de altfel si mie mi se pare caraghioasa denumirea,dar am si specificat ca face treaba buna ce am constatat eu,dar am postat mai multe detalii la cererea unor pers,dar daca am dat si adresa de unde am cumparat a fost cu buna intentie,astfel ca acei carora le-au placut functiile lui sa poata reflecta daca li se potriveste sau nu acest aparat,care de fapt e si subiectul de discutii de aici,recomandarea unui aspirator.Eu am recomandat ce am folosit eu,iar adresa de care te plangi ca am postat-o era usor de gasit pe net fara sa o dau eu si de aceea nu vad ce rau am facut,poate trebuia sa tin doar pt mine ce am eu sa nu spun la nimeni?poate cuiva ii placea si in ideea asta am oferit toate detaliile,dar cu buna intentie.Imi pare rau,daca unora ca tine nu le place nu vad de ce ar critica sau si-ar arata nemultumirea din moment ce e doar un obiect pe care l-am verificat aflandu-ma in posesia lui si am dat si altora detalii despre el pt a se putea hotari inainte de a cumpara ceva,avand mai multe optiuni de alegere.Ramane valabil pt cei carora nu le-am deranjat imaginea postarii unui simplu comentariu cum si cand sa spun ceva.Mai va informez stimate domn ca nu sunt firma,sunt persoana particulara (comunicativa) care detine acest aparat (stupid dupa denumire)dar il detin pe langa alte aparate pt care sunt dispusa sa dau informatii si detalii celor interesati ca idee si chiar ca simplu comentariu.
O zi buna tuturor!
leya_condo
Postat pe 16 Mai 2010 13:36
Si vreau sa mai adaug ceva la functiile acestui aparat de care v-am spus,e bun ca aduna tot parul de animale si face f bine curatenie si in profunzime,dar are un dezavantaj care trebuie luat in considerare,e destul de lat incat sa nu aiba acces peste tot,prin locuri unde nu ar incapea marimea lui,e bun pt locuri mai drepte,merge prin colturi,trece pe gresie si parchet de pe covor f bine,dar nu intra peste tot si aveti grija la ciucurii de covor daca aveti.La mine a inceput sa scartaie peria rotativa,am incercat sa o ung pe margini dar tot scartaie,dar treaba o face minunat,parul de pisica nu mai e stapan:
P.S. e doar pt cei care ii intereseaza,cine nu sa treaca peste com meu sa nu il citeasca,nefiindu-i folositor.
leya_condo
Postat pe 16 Mai 2010 13:48
Doamna Leya, sa va traiasca masina de facut curatenie in casa 100 de ani si dumneavoastra la fel, nu era nevoie sa va suparati, eu doar am pus o intrebare. Si asta din pricina faptului ca sant cam satul si eu si sant sigur ca si ffffff multi alti membri ai acestui forum, de atatea reclame si publicitati, uneori directe alteori mascate "dupa perdea", gen : - am cumparat ...., il folosesc, este super......, l-am cumparat de la......., iar mesajul dv. se cam incadra in acest tipar si de aceea v-am intrebat, sa ne convingeti ca nu sant doar "fumigene" cele relatate de dv. Imi cer scuze daca v-am suparat, nu asta era scopul, va iubesc si va raman dator cu un buchet mare mare de flori.
MIKE_condo
Postat pe 16 Mai 2010 15:31
D-le Mike,supararea mea nu era de pus la suflet asa cum mesajul dv mi-a ajuns acum la suflet,sunteti un om deosebit si va admir,iar ca sa nu blocam aici cu conversatii offtopic,vreau doar sa va multumesc pt intelegere si la randul meu sa imi cer scuze daca am parut insistenta,exagerata si chiar deplasata,adevarul e ca asa a parut mesajul meu,ca fiind reclama,dar e doar o recomandare,si chiar vreau sa atentionez asupra unor aspecte negative,cu toate astea eu sunt f multumita dar cu restrictia locurilor greu accesibile.Am spus ca vreau si un robot aspirator,deci caut ceva si mai practic si mai bun.Prieteni?:)Sa fiti sanatos si sa va bucurati de ani multi peste 100 si dv.Sper sa faceti toti alegeri bune si sa cantariti bine inainte de a cumpara ceva,mai intrebati,mai alegeti,nu va grabiti.
leya_condo
Postat pe 16 Mai 2010 18:05
Leya, iti multumesc pentru raspuns si recomandare!si pentru adresa!cu 2 pisicute in casa, chiar vreau sa gasesc un aspirator bunicel!nu am inteles de ce au aparut comentarii legate de adresa! eu ma gandeam ca ajuta omul sa aleaga ceva de care sa fie multumit!
gabicls2005
Postat pe 17 Mai 2010 22:49
Cu multa placere,gabicls2005,exact pt cei interesati am dat cat mai multe detalii tocmai ca sa se poata folosi si acei carora le-a placut acest aparat pe care l-am recomandat exact pt parul de animale si chiar si curatenie,cu micile inconveniente,dar pt mine a meritat pt parul de animale pe care nu stiam zilnic cum sa il iau mai usor,asa am gasit solutia cea mai usoara,ca si eu am tot 2 pisicute in apart.In curand vreau sa imi iau si robot aspirator,o sa va zic cum e,daca se merita,daca e bun,etc.Tot pt cei care vor sa afle cum functioneaza si daca voi fi multumita de el,testat de pers particulara(nu firma)Cumparaturi placute cand vreti sa achizitionati un aspirator si spor la treaba! P.S. gabicls2005 daca ai sta aproape de mine ti-as da acasa aspiratorul asta de care zic sa ii faci proba personal ca sa te lamuresti cat par aduna si gunoaie din covor care nici nu le vezi,asta ca sunt prea incantata de cum aduna parul de pisica,ca un favor cuiva care iubeste pisicutele:)si fiindca sunt si f comunicativa si binevoitoare iar eu ma simt bine cand ceva imi place sa aiba parte si altii de ce cunosc si am eu.
leya_condo
Postat pe 17 Mai 2010 23:22
buna ziua!Daca te intereseaza, este mai nou pe piata un aparat multifunctional,ecologic care purifica aerul la nivel de virusi si indeplineste 18 functii ,lasa-mi un numar de telefon pentru mai multe informatii.
kudika321895
Postat pe 17 Septembrie 2010 11:07
Buna, eu acum am vazut acest comentariu si drept sa-ti spun ai fost foarte convingatoare. Ti-ai luat cumva irobot roomba? Eu asta caut si doream sa aud pareri ale posesorilor. Pana ma hotarasc la un robot m-ai convins cu masina electrica de facut curatenie. Multumesc pentru amanunte. Mariana
nesi
Postat pe 14 Martie 2011 15:51
Eu iti recomand zelmer cu filtrare prin apa. Uite aici cateva recomandari foarte bune de aspiratoare fara sac :

http://topcadouri.ro/care-sunt-avantajele-aspiratoarelor-fara-sac.php
idcatalin
Postat pe 2 Martie 2012 23:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Radiatiile hartman 3 De la: adriandonose 19 Noiembrie 2009 12:24
Unde gasesc piese de schimb pt. centrala termica Protherm Leopard 24 BTV 1 De la: aikidosrl 27 Noiembrie 2011 11:50
Sex in 3,greseala vietii mele! 667 De la: kudika_nikole 4 August 2020 18:06
procedura golire 2 De la: kudika_976152 9 Noiembrie 2014 19:45
totul a inceput odata cu termopanele 1 De la: adriano 23 Septembrie 2009 08:11