Setari Cookie-uri

geamuri matuite

poate sa imi spuna cineva cum pot sa matuiesc un geam clar? cu ce substante se poate realiza asa ceva? doresc sa fac niste desene mate pe geamurile de la usi.Va multumesc.
AB_T
Postat pe 6 Iunie 2010 08:26
Buna! Desene mate se pot face cu folie autocolanta mata.
Exista 2 variante: 1. decupezi si lipesti numai forma dorita sau 2. In suprafata totala "spargi" cu modelul.
Daca vrei iti pot arata niste variante. Avantajele acestei metode sunt: pot fi modificate de cate ori doresti, geamul se comporta si se intretine ca un geam obisnuit.Pentru amanunte iti stau la dispozitie pe gabriela.herzog@gmail.com
tina_condo
Postat pe 14 Iunie 2010 21:31
Buna. Poti face desenul dorit pe geam, in negativ, cu parafina (parca), apoi il supui actiunii vaporilor de fluor. Eheiiiiiiiiii, amintiri vechi de la chimie. Acum revenind cu picioarele pe pamant: sunt firme care se ocupa cu asa ceva, matuiesc geamuri cu desenul care il vrei...
ergomob
Postat pe 16 Iunie 2010 00:26
domnule ergomob sau reclama , daca vrei uitate la profilul meu sau da-mi o adresa de mail sa iti trimit niste lucrari , ca sa vezi si tu ce inseamna tehnologie , si poate te trezesti si dumneata , aloooooooo suntem in 2010 , Ceausescu a murit , trezestete omule , acum vin eu cu sablarea la tine acasa indiferent de suprafata sau model, asa ca lasane cu
nicu_ddt
Postat pe 16 Iunie 2010 10:07
O sa ma abtin de la un raspuns taios, pe care fara indoiala il meriti, multumindu-ma sa ma citez singur: "Acum revenind cu picioarele pe pamant: sunt firme care se ocupa cu asa ceva, matuiesc geamuri cu desenul care il vrei... ". Era clar ca mentiunea cu procedee chimice era doar o vaga amintire de la orele de chimie, din moment ce in final am facut recomandarea de a se apela, pentru matuirea cu model a unui geam, la firme care se ocupa exact cu asa ceva. Daca nivelul de educatie iti permitea, probabil ai fi reusit sa duci lectura textului meu pana la capat, si, probabil, sa intelegi ce vreau sa spun. Ma refeream , desigur, la firme serioase, conduse de oameni seriosi, echilibrati.Probabil te-ai simtit exclus...
ergomob
Postat pe 17 Iunie 2010 00:37
pai asta fac eu bai incultule care iti faci reclama pe aici , sablez geamuri printre altele , se numeste SABLARE incultule
nicu_ddt
Postat pe 17 Iunie 2010 23:48
vad ca nici macar nu sti cum se numeste ,,MATUIREA'' . SABLARE BAAAAAA ,dar de ce te-ai bagat tu in seama la subiectul asta nu stiu , ca habar nu ai , baaa amaratule
nicu_ddt
Postat pe 17 Iunie 2010 23:54
macar omul asta care a cerut sa-l ajute cineva nu a stiut cum se numesc din punct de al procedeului de productie , dar tu ERGOMOB , in afara de reclama esti praf , te mai bagi si in seama aiurea , macar taci din gura ca te faci de ras , si daca vrei sa iti arat ce lucrari de sablare am facut da-mi o afresa de mail si o sa iti pun in attach , asta ca sa vezi ce mai fac printre multe altele
nicu_ddt
Postat pe 18 Iunie 2010 00:10
ergomob...abtine-te,te rog...nu merita...
ionelserea2007
Postat pe 18 Iunie 2010 08:05
sablarea care o poti face cu folie adeziva sunt firme care modele pe calculator si iti aplica pe geam
luminitagrigoriu
Postat pe 18 Iunie 2010 08:18
De la: ionelserea2007, la data 2010-06-18 08:05:59ergomob...abtine-te,te rog...nu merita...

Buna Ionel..ma abtin, da-i greu...e dus tare omul asta..l-a afectat criza rau. Ok, acum pentru "destept". Am folosit cuvantul matuire, pentru ca acesta a fost cuvantul folosit de persoana care a cerut informatia. Pentru cultura ta generala, de fapt pentru a pune inceputul culturii tale, pentru ca acum e egala cu zero, matuire inseamna opreratia de prelucrare a unui obiect, prin care acesta devine mat. Se poate face prin diverse procedee, unele chimice, cum ar fi atacul cu un agent coroziv, altele fizice, cum ar fi sablarea, care vine de la cuvantul "nisip", operatie care inseamna prelucrarea suprafetei cu un jet de aer care antreneaza particule fine de nisip, care corodeaza materialul de prelucrat. Asta daca tu intr-adevar folosesti acest procedeu si nu altul, caz in care esti redus la un frustrat cu gura mare care nu stie ce vorbeste. In ceea ce priveste pozele de la profilul meu si de pe site-ul meu sunt 100% reale si doar lucrari ale mele, ceea ce nu se poate spune despre ce am vazut accesand link-ul lasat de tine intr-o discutie in care ti-ai facut reclama.Putem continua micul duel verbal pe care nu stiu de ce l-ai starnit, desi e plictisitor sa ma contrazic cu un ZERO cu gura mare sau ne putem opri aici. Iar pentru tine personal, daca tot iti merg afacerile si ai succes, iti recomand o operatie de marire de penis sa nu mai fii asa stresat.
ergomob
Postat pe 18 Iunie 2010 08:49
Bine ma sa fii tu sanatos , dar la partea cu penisul trebuie sa iti raspund , adica poti sa mi-o dai pe nevastata sa iti spuna cum e sa poti sa ma verifici tu cu gura . Repet nu te mai baga in seama aiurea incultule
nicu_ddt
Postat pe 18 Iunie 2010 15:24
tu esti ala cu reclama la vatar ma fomistule , asa ca mi se pare ca tu esti cel cu foamea in gat afectat de criza si frustrat care se agata de orice numai , eu doar le spun oamenilor ce pot sa fac , intelegi care e diferenta si vezi ca ai sarit calu' si nu e bine pentru tine ,daca ma intelegi ....... pastreaza-ti cuvinte gen penis pentru mata
nicu_ddt
Postat pe 18 Iunie 2010 15:48
Ok, imi cer scuze de deranj. Ramai asa cum esti. E mai bine asa.
ergomob
Postat pe 18 Iunie 2010 15:50
S.C. ERGOMOB S.R.L.

Iasi, ROMANIA
Sediu social: Aleea Rozelor, Nr. 32

Punct de lucru: Rufeni, Nr. 4

Tel.: 0756.662.452

0788.662.452
email: office@ergomobiasi.ro
nicu_ddt
Postat pe 18 Iunie 2010 15:51
Iti accept scuzele , iar la randul meu imi cer si eu scuze , ce sa iti fac dac mai enervat ....... Gata
nicu_ddt
Postat pe 18 Iunie 2010 15:53
Tu chiar n-ai sesizat ironia? Iar datele expuse de tine nu sunt chiar un secret, din contra, e bine ca le promovezi. In fine, daca revezi inceputurile discutiei vei constata ca ai fost primul care ai jignit, intr-o forma sau alta. Mie personal imi place linistea. Cat despre amenintarile dumitale din mesajul trimis pe privat, ei bine, nu le voi comenta, de dragul linistii.
ergomob
Postat pe 18 Iunie 2010 16:02
domnilor v-am vizitat la amandoi profilul ca sa imi fac o idee ce tip de personaj poate purta o conversatie asa de elevata
NU UITA-TI ESTE UN SPATIU PUBLIC
luminitagrigoriu
Postat pe 18 Iunie 2010 23:32
Oricat te-ar fi enervat acel domn , care este sensul de te-ai legat de sotia lui si i-ai propus ce i-ai propus ? Daca aveai ceva de spus , aratai ca esti un tip cerebral , eventual il trimeteai la CIOMU , dar sa spui ce ai spus de sotia lui , te degradeaza ca om .
popeskku
Postat pe 19 Iunie 2010 07:57
Imi cer scuze in fata celorlalti utilizatori atat pentru disconfortul creat, cat si pentru devierea de la subiect, in masura in care sunt vinovat de acest lucru.
ergomob
Postat pe 19 Iunie 2010 08:21
daca nu va convine nu cititi , merg pe principiul ,,eu cand vreau sa fluier fluier'' chiar si in biserica daca e nevoie ........ Cat despre cuvinte elevete fitze si alte basini in cap .... intotdeauna mi sau parut niste discutii gretoase , imi place sa vorbesc deschis ,liber sa spun ceea ce vreau sa spun cum vreau eu si cum ma simt bine si cum cred eu , chiar daca uneori gresesc, nu sa ma fortez si sa ma screm ca pe wc sa caut nu stiu ce cuvant ca sa par eu vezi doamne mai inteligent sau mai cult , problema e ca voi toti astia pomposi ascundeti sub masca asta a cuvintelor pompoase alte probleme mult mai grave , tocmai din cauza ca nu va puteti exprima cum vreti voi , poate unii din cauza pozitiei sociale altii din alte motive , nu le stiu pe toate , dar cand scpati din lesa explodati mai rau decat ce am spus eu acolo , asa ca nu mai faceti pe grzavii ca va stiu destul de bine mentalitatea
nicu_ddt
Postat pe 19 Iunie 2010 11:41
Ok, nu pot sa spun ca ai dreptate, dar nici ca n-ai...uneori se mai aprind si oamenii calmi. Da' nu m-am prins la ce te referi cand vorbesti de cuvinte pompoase... In fine..asta-i viata..te mai certi. Clientul as fie multumit si banu' sa iasa, ca de asta esti in "bisnis".
ergomob
Postat pe 19 Iunie 2010 13:24
nu ma refeream la tine ERGOMOB , ci la multi altii de pe aici si din lumea reala , covinte pompoase , adica nu mai stiu ce cuvinte de nedeslusit sa foloseasca , ca sa para mai destepti ,ma rog destepti in lumea lor acolo , deocamdata eu traiesc cu picioarele pe pamant
nicu_ddt
Postat pe 20 Iunie 2010 13:01
a trai cu piciarele pe pamant inseamna sa iti bagi si scoti imi pare rau pentru tine .Dar sunt in lumea foarte reala in productie si nici cu omul care matura in curte nu as vorbi urat, fiecare merita respect pentru opinie si pentru munca depusa iar despre restul inseamna educatie ,cultura si cea ce vrei sa fii in viata.
luminitagrigoriu
Postat pe 20 Iunie 2010 19:13
De la: nicu_ddt, la data 2010-06-20 13:01:34nu ma refeream la tine ERGOMOB , ci la multi altii de pe aici si din lumea reala , covinte pompoase , adica nu mai stiu ce cuvinte de nedeslusit sa foloseasca , ca sa para mai destepti ,ma rog destepti in lumea lor acolo , deocamdata eu traiesc cu picioarele pe pamant

incearca sa fii om bun daca tot esti cu picioarele pe pamant, asa vom construi o lume mai buna si daca aveai ceva de spus se putea si altfel. Sa auzim de bine!
Radita_condo
Postat pe 25 Iunie 2010 09:26
incearca sa faci diferenta intre om bun si fraier
nicu_ddt
Postat pe 27 Iunie 2010 10:05
De la: nicu_ddt, la data 2010-06-27 10:05:15incearca sa faci diferenta intre om bun si fraier
D-le. Nicu, asta este cam greu.
La noi la romani, in 99 % din cazuri, un om bun este calificat ca fraier.
Si asta nu numai la noi la romani, diferenta este ca la alte popoare procentul este mult mult mai mic.
MIKE_condo
Postat pe 27 Iunie 2010 15:39
adica daca ajuti pe cineva cu un sfat fara sa profiti material esti un fraier????
luminitagrigoriu
Postat pe 28 Iunie 2010 08:19
De la: MIKE, la data 2010-06-27 15:39:12
De la: nicu_ddt, la data 2010-06-27 10:05:15incearca sa faci diferenta intre om bun si fraier
D-le. Nicu, asta este cam greu.
La noi la romani, in 99 % din cazuri, un om bun este calificat ca fraier.
Si asta nu numai la noi la romani, diferenta este ca la alte popoare procentul este mult mult mai mic.

ha, ha, eu sper sa fiu acel 1%, va astept sa completam randurile. Toate cele bune!
Radita_condo
Postat pe 28 Iunie 2010 08:20
Pai si acum vin eu si te intreb , daca in romania sunt catalogat fraier daca ajut cu un sfat , cine e al dracu , eu , sau ala care cere sfatul ?
nicu_ddt
Postat pe 28 Iunie 2010 08:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pompe de caldura americane la preturi fara concurenta 17 De la: edy_edy 27 Noiembrie 2013 13:12
Va semnalez o noutate - aparatele Saniflo 1 De la: najurb 21 Ianuarie 2009 04:05
camera pentru 2 baieti 11 De la: cirmos79 7 Mai 2010 00:54
Blatul pentu bucatarie 64 De la: maria_pavel 12 Martie 2015 11:22
Rama foto digitala 16 De la: kudika486224 16 Decembrie 2011 20:12