Setari Cookie-uri

constructie casa

buna,
am si eu o problema la care imi trebe o solutie urgent, faza e urmatoarea, la primul etaj ar fi trebuit facute, pe o lungime de 10 m, latime, 4.40 m, doua camere si o baie. s-a hotarat insa ca baia sa fie facuta in continuare la fel cum am prevazut initial, doar ca in loc de doua camere sa ramana una singura mai mare. problema e ca de la parter s-au pus doi stalpi de rezistenta, care leaga peretii de jos. La etaj pe o lungime a casei va fi doar o camera, baie ;i dresing, un stalp ar fi venit exact la intrarea la usa si un altul cam la mijlocul camerei. Dat fiind faptul ca nu poate fi facut perete acolo acele bare de fier au fost taiate. Casa poate fi k, sau fara cei doi stalpi am probleme ????? Mentionez ca pe partea aceasta de casa sunt facuti doar stalpi exteriori si unul interior
cecilia_condo
Postat pe 8 Iulie 2010 15:02
Iti recomand sa iei urgent legatura cu proiectantul casei.
Iti va spune ca NU se elimina stalpi si armatura pe motiv ca nu se potrivesc in decor.
Stalpii se integreaza in designul camerei.In jurul lor se pot face rafturi sau li se pot face masti, etc.
kerria
Postat pe 22 Iulie 2010 16:44
doamneeee.... acusi ne profilam pe constructii ......renovari ... ?????????
anastasia_m
Postat pe 22 Iulie 2010 16:50
dincolo e cu parchetul, aici e cu constructia incet incet le invatam pe toate
clau19
Postat pe 22 Iulie 2010 19:27
banuiesc ca fiecare are dreptul sa intrebe orice doreste in legatura cu orice-pe net.da si parerea mea e sa iei legatura cu persoana care ti-a facut proiectul sa te ajute sa remodelezi nivelul superior dar stalpii care fac parte din structura de rezistenta a constructiei nu pot fi eliminati ci cum spunea cineva mai sus amenajati-intotdeauna dau un are deosebit incapeii zic eu...dar nu te aventura sa ii elimini pentru ca iti pui viata in pericol si desigur si pe acelora cu care locuiesti in aceasi casa
maria1931
Postat pe 23 Iulie 2010 15:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ORICE PROBLEMA PE CONSTRUCTII ARE REZOLVARE 3 De la: Dekore_Studio 24 Mai 2009 01:10
cum scap de petele de superglue 1 De la: manu08 14 Iulie 2009 13:43
etansare WC 2 De la: Dekore_Studio 24 Mai 2009 01:08
ajutooor...un membru al familiei ne spioneaza pe ceilalti 80 De la: sirghea 31 August 2010 15:20
CONVECTORUL 1 De la: condo000524 30 Iulie 2009 19:36