Setari Cookie-uri

MASINA DE SPALAT INDESIT 1200 ROT/MIN

Am spalat rufe normale, iar cand a intrat pe programul de centrifugare s-a auzit un zgomot in cuva, parca se freca de o sarma otelita cu tamburul. Am incercat s-o dezmembrez dar nu stiu cum se scoate burduful. Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Va multumesc!
ELYIAN_CO
Postat pe 21 Martie 2010 21:51
Salutare!
Te rog sa imi dai mai multe amanunte:masina are capa lateral sau sus (incarcare pe sus ???? Cu respect!
ieftin
Postat pe 22 Martie 2010 09:11
Masina are incarcare laterala, model indesit w125tx.Multumesc!
ELYIAN_CO
Postat pe 22 Martie 2010 18:00
Salutare
Daca vb de burduf cred ca e cel de la capac ....atunci treb sa desfaci partile laterale ca sa poti ajunge la partea interioara....burduful este prins de obicei cu un arc(daca pot sa ii zic asa )de jur imprejul pa interiorul capacului ..sincer toate operatiunea necesita f mare atentie mai ales ca sint la fire cit par in cap ....fa-le cite un semn distinct ptr a le pune la loc ...ca sa ajungi la cuva .trebuie sa demontezi masina in proportie de 90% ce mai aproape complet .Nu poti scoate bazinul afara pibna nu demontezi tot ce e deasupra -inclusiv dedesubt toate conexiunile (furtunele) ...iti deresc succes ....imi pare rau ca atunci cind am demontat-o pe a mea sa o repar ,nu am facut niste poze ...acum am una demontata dar e cu incarcare pe sus -tot indesit .Cred ca am sa fac niste poze ptr eventuale afaturi
Cu respect!
ieftin
Postat pe 22 Martie 2010 21:11
Am demontat masina complet, dar am apelat la un mecanic.Cand a vazuto demontata, bietul om s-a crucit!I-am spus ca vroiam sa scot si rezistenta de incalzire dar era aproape miezul noaptii. Domnul respectiv a demontat rezistenta (destul de greu)si mi-a aratat ce producea zgomotul. Un arc de la sutien! Cu acazia aceasta am vazut si eu cum se extrage din cuva tot ce pica dupa burduf. Misiune indeplinita! Oricum va multumesc pentru ajutor
ELYIAN_CO
Postat pe 24 Martie 2010 13:02
masina trebuie pusa in cumpana, si nu ai nevoie de 1200 de rotatii, foloseste 1000 de rotatii, si eu am masina de spalat cu 1200 de rotatii si cand am folosit cei 1200 am crezut ca mi se va arde masina.
arm_ramona
Postat pe 3 Iulie 2010 11:18
Buna ziua, stie cineva de unde pot cumpara un hublou de incarcare pentru INDESIT? (usa rotunda din fata pe unde se incarca rufele, cu balama cu tot).
Merci pentru eventualele sugestii. cu deosebit respect, gabi
gabihabina
Postat pe 4 Iulie 2010 12:08
incearca la cei care acorda garantie in Ro. Asigura si parti de schimb cu transportul si manopera lor..e destul de ieftin
iuliansasa
Postat pe 5 Iulie 2010 10:25
ce cota are rulmentul de tambur pentru masina indesit, unde se poate gasi si la ce pret?
multumesc!
ELYIAN_CO
Postat pe 5 Iulie 2010 19:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TERMOPANE 1 De la: condo001093 17 Septembrie 2009 22:08
REDACTOR site profil feminin 1 De la: condo002585 2 Decembrie 2009 11:30
igrasie in bucatarie 11 De la: kudika144511 17 Martie 2011 12:29
INCALZIRE IN PARDOSEALA 2 De la: carmen_natural 27 Iunie 2011 15:54
AMENAJAM DECORAM RESTAURAM TAPET STUCATURI STUCO-VENETIAN 1 De la: TANASE_CONSTRUCT 7 Februarie 2012 19:04