Setari Cookie-uri

eu Fecioara el Varsator

Suntem impreuna de 1an jumate, ...pana acum 5luni totul a fost la superlativ, dar...in ultima vreme am observat o raceala in comportamentul lui, mai ales in intimitate...o cauza poate fi si faptul ca am mai pus cateva kg pe mine ?...de fapt amandoi ne-am mai ingrasat...cu toate ca eu ma comport la fel ca si la inceput!
MARYMAR60
Postat pe 21 Iulie 2010 09:25
Buna dimineata! voi mai credeti in zodiace? eu nu. urmaresc de luni de zile , in fiecare zi sa vad daca se adevereste ceva, insa cu tristete va spun ca nimic nu mi sa intamplat, asa ca ,,,astea sunt doar povesti cu astrele
kudika153049
Postat pe 26 Iulie 2010 11:55
Buna dimineata!
Pana acum 1 an nu credeam nici eu in zodiace. Dar , acum, din pacate, observ ca se cam adevereste. .. cel putin in privinta comportamentului... La inceput, cand dragostea este mare, compatibilitatea este perfecta.... insa , cu timpul...
Eu sunt taur, iar el varsator. Taurii isi doresc stabilitate, sunt un pic posesivi si fac fata mai greu relatiei cu un varsator, care este cam visator si vesnic indragostit (de altcineva, desigur). Unui varsator niciodata nu-i place ce are acasa... Tot timpul este in cautare de nou. Imi pare rau ca am deschis ochii cam tarziu.
Draga Marymar60, nu vreau sa te dezamagesc, dar cred ca, partenerul tau, daca inca nu are pe altcineva, s-a cam indragostit de cineva... ar trebui sa ai o discutie cu el si sa clarifici care este problema.
Eu, una, m-am cam saturat de situatia in care ma aflu, chiar am obosit rau de tot, dar e cam tarziu... 4 copii au nevoie si de tata...

crenguta2010
Postat pe 26 Iulie 2010 12:28
Uite eu una nu cred in zodiacul zilnic,anual,sau mai stiu eu ce. Dar in caracteristicile fiecarei zodii in parte, cat si compatibilitati, cred ca se adeveresc mai mult de 50%. La asta adaugandu-se bineinteles alti factori precum: educatie,anturaje,auto-educatie,mediu,etc
Dar sa nu uitam ca baza personalitatii unui om tot ramane,si il influenteaza intr-un fel sau altul chiar si atunci cand intervin factori externi.
Si nu in ultimul rand,eu as mai face putin diferenta si intre lucruri tipic masculine care sunt valabile cam la majoritatea barbatilor si nu tin de zodii sau personalitati. Asta ca sa fiu putin si on-topic
nicoledream
Postat pe 26 Iulie 2010 13:52
De la: MARYMAR60, la data 2010-07-21 09:25:29Suntem impreuna de 1an jumate, ...pana acum 5luni totul a fost la superlativ, dar...in ultima vreme am observat o raceala in comportamentul lui, mai ales in intimitate...o cauza poate fi si faptul ca am mai pus cateva kg pe mine ?...de fapt amandoi ne-am mai ingrasat...cu toate ca eu ma comport la fel ca si la inceput!


Si eu am o situatie cat de cat asemenatoare, in sensul ca eu sunt fecioara, iar amicul, sa zic asa e varsator. Ne cunoastem de 1 an, s-a aprins scanteia la o luna dupa ce ne-am cunoscut, cam dupa 6 luni am incercat sa ma apropii mai mult de el, iar el a batut in retragere, spunand ca nu e pregatit pt o legatura acum. Am lasat lucrurile sa mearga de la sine, fara sa mai deschid subiectul si iata ca de 2 luni simt vrea el mai mult de la relatia noastra. E mai interesat de mine mai mult ca niciodata si ceea ce imi place la varsatori e faptul ca poti discuta orice problema cu ei, sunt foarte buni sfatuitori, stiu sa asculte.
Insa, in privinta sentimentelor, si zodiacul o spune si eu am observat-o, ....sunt contradictorii. Spun una, dar gandesc alta si mai ales, simt alta.
albastreaua
Postat pe 26 Iulie 2010 17:08
Multe sa iau dupa compatibilitatile dintre zodii si alte prostii de genul asta....
Si eu sunt din fecioara...si sotul e varsator...suntem impreuna de 5 ani si casatoriti de 4 ani jumate....desi zodiacele ne spuneau ca suntem un cuplu imposibil sau mai stiu eu ce porcarii
Totusi ne intelegem perfect si dupa atata timp....si suntem si 24/24 ore impreuna...si nici vorba de plictiseala.
Pana la urma se ia in considerare persoana si nu zodia....
andreea1976
Postat pe 26 Iulie 2010 17:26
De la: kudika153049, la data 2010-07-26 11:55:29 Buna dimineata! voi mai credeti in zodiace? eu nu. urmaresc de luni de zile , in fiecare zi sa vad daca se adevereste ceva, insa cu tristete va spun ca nimic nu mi sa intamplat, asa ca ,,,astea sunt doar povesti cu astrele



Alooo donsoara daca tu stai sa pice din astre.......
Barbie30
Postat pe 26 Iulie 2010 18:06
De la: Barbie30, la data 2010-07-26 18:06:05
De la: kudika153049, la data 2010-07-26 11:55:29 Buna dimineata! voi mai credeti in zodiace? eu nu. urmaresc de luni de zile , in fiecare zi sa vad daca se adevereste ceva, insa cu tristete va spun ca nimic nu mi sa intamplat, asa ca ,,,astea sunt doar povesti cu astrele



Alooo donsoara daca tu stai sa pice din astre.......

si mai urmaresti si in prezent?
clau19
Postat pe 26 Iulie 2010 18:10
De la: clau19, la data 2010-07-26 18:10:43
De la: Barbie30, la data 2010-07-26 18:06:05
De la: kudika153049, la data 2010-07-26 11:55:29 Buna dimineata! voi mai credeti in zodiace? eu nu. urmaresc de luni de zile , in fiecare zi sa vad daca se adevereste ceva, insa cu tristete va spun ca nimic nu mi sa intamplat, asa ca ,,,astea sunt doar povesti cu astrele



Alooo donsoara daca tu stai sa pice din astre.......

si mai urmaresti si in prezent?


Clau,ea nu mai crede,NU si NU!De ce fac misto de ea astrele si nu ii dau nimic? Acum s-a sucit si asteapta de la doamne doamne........MARIRE TIE DOAMNEEEE
Barbie30
Postat pe 26 Iulie 2010 18:15
De la: Barbie30, la data 2010-07-26 18:15:22
De la: clau19, la data 2010-07-26 18:10:43
De la: Barbie30, la data 2010-07-26 18:06:05
De la: kudika153049, la data 2010-07-26 11:55:29 Buna dimineata! voi mai credeti in zodiace? eu nu. urmaresc de luni de zile , in fiecare zi sa vad daca se adevereste ceva, insa cu tristete va spun ca nimic nu mi sa intamplat, asa ca ,,,astea sunt doar povesti cu astrele



Alooo donsoara daca tu stai sa pice din astre.......

si mai urmaresti si in prezent?


Clau,ea nu mai crede,NU si NU!De ce fac misto de ea astrele si nu ii dau nimic? Acum s-a sucit si asteapta de la doamne doamne........MARIRE TIE DOAMNEEEE

amin!
clau19
Postat pe 26 Iulie 2010 18:16
bla bla...astrele astea!
roz5blue6lila7
Postat pe 26 Iulie 2010 18:36
eu sunt fecioara si am avut o relatie cu un varsator. Nu a mers.
dar depinde... al meu era baiatu mamii...iar eu nu suport astfel de persoane...
nu te implica prea mult si nu-ti bate capu... daca il obisnuiesti el sa fie rece si tu sa arzi dupa el asa o sa fie toata viata si la un moment dat vei obosii... cel putin eu am obosit
Just1Angel4Demon
Postat pe 27 Iulie 2010 12:25
eu fecioara .... el varsator cel mai extraordinar barbat din toate punctele de vedere. Suntem impreuna de 6 ani si maine implinim 3 ani de la casatorie...cum spunea cineva mai sus persoana conteaza nu zodia
crissty_doi
Postat pe 27 Iulie 2010 19:59
Subscriu spuselor Andreei.Eu sunt fecioara,el varsator.Ne cunoastem de 15 ani si suntem casatoriti de 12 ani.Intre noi.relatia e aceeasi.Asa visator cum ii e specificul zodiei,sotul meu ma iubeste la fel de mult ca la inceput.Si credeti-ma,o fecioara simte asta .Orice relatie este unicat pentru ca nici un om nu seamana cu altul in totalitate.
olivia_59
Postat pe 27 Iulie 2010 20:04
buna. am avut si eu o relatie asemanatoare de 2 ani si jumatate (eu fecioara el varsator) si, asa cum zici si tu, dupa o perioada s-a indepartat de mine.chiar daka incercam sa-l ajut,sa discutam mereu raspunsul era "nu am nimic, nu s-a intamplat nimic" iar mai tarziu am observat k varsatorii sunt foarte buni actori, in sensul k pot avea 2 relatii fara sa dea de banuit, asa k sfatul meu e ai grija.fii mai suspicioasa si arunca un oki peste colegele de munk, anturaj etc.bafta multa
cursed
Postat pe 28 Iulie 2010 17:16
Buna! Ai mare dreptate larisa fluturash2006! Ar trebui sa fie mai atent la femeile din anturajul lui. Ei nu prea se dau la femei pe care le cunosc... Iar daca a devenit mai rece, este interesat de alta femeie...
Mi-a atras atentia si viata unor vedete. Va mai amintiti de divortul lui Catalin Crisan? Ati auzit parerile prietenilor lor de familie (de ambele parti, desigur)? El devenise rece in relatia lor, chiar ii vorbea urat... si, desi, el sustine ca nu a avut si nu are vreo amanta, a fost zarit cu cineva
iar de Florin Piersic, ce spuneti? Cate neveste a avut? Iar intro emisiune televizata zicea ceva la mudul cã "pe platou trebuie sa fii fresh tot timpil...nu intereseaza pe nimeni ce probleme ai acasa, ca a plecat amanta cu altul, etc. "
Asa ca trage concluzii... dar sa stii ca relatia cu un varsator e foarte obositoare....

crenguta2010
Postat pe 29 Iulie 2010 11:33
Imi cer scuze pentru greseli... Rectific . Ar trebui sa fie mai atenta Marymar60....
crenguta2010
Postat pe 29 Iulie 2010 11:35
buna fetelor...am vazut pana acum mai multe variante in ceea ce priveste relatia fecioara-varsator! si eu am un prieten de 10 luni aproape si la inceput nu stiam daca aceasta relatie va merge... la fel ca si voi am consultat horoscopul, caracteristicile zodiilor, compatibilitati etc si peste tot gaseam acelasi lucru: fecioara si varsator = total necompatibili.apoi am avut o discutie cu mama si ea mi`a zis ceva ce m`a facu sa pasesc cu incredere in aceasta relatie.....mi`a spus k dragostea nu tine de zodii, de compatibilitati sau altceva ci de dragostea dintre noi, de faptul k imi place sau nu o persoana, de educatia si manierele acelei persoane. Si cum mie imi placea baiatul, iar lui ii placea de mine, am zis k voi incerca si vom vedea c va iesi din aceasta relatie! am avut multe de invatat unul de la altul timp de 10 luni de cand suntem impreuna, si am apreciat mereu rabdarea cu care partenerul meu a fost inzestrat deoarece a asteptat si nu s`a grabit, a inteles si nu a facut presiuni asupra mea, m`a cunoscut pe mine cu toate calitatile si defectele mele si m`a iubit si ma iubeste pt ceea ce sunt. niciodata nu a fost interesat de alta cu toate ca existau multe "posibilitati". eu cu latura mea realista l`am adus cu picioarele pe pamant iar el a dat o nota de optimism vietii mele. asa ca fetelor, nu va mai luati dupa aparente, dupa compatibilitai etc. eu am apelat si la potrivire nume si la altele, si tot nu mergea.situatia era jalnica , dar mi s`a demonstrat contrariul.asa ca acum citesc horoscopul meu(uneori se potriveste) si horoscopul lui si nu conteaza dak zodiile noastre sunt compatibile sau nu! El este topit dupa mine si asta nu o va schimba nicio zodie si niciun astru dak voi stii cum sa il tin langa mine, cum sa mentin vie relatia noastra, cum sa ma feresc de monotonia vietii. sunt convinsa ca veti lua decizia corecta...va doresc o zi buna!
Daniela17Vampire
Postat pe 30 Iulie 2010 10:18
buna! eu sunt varsator si sotul meu este fecioara, nu cred in zodiac, fiindca nu suntem compatibili sub nici o forma dupa parerea lui. noi facem o echipa super, ne completam unul pe altul. si din cate stiu eu fecioarele trebuie sa spuna mai des te iubesc unui varsator.adica fetelor cu varsatorii trbuie sa fiti invntive ca altfel devine plictiseala, e valabil si in cealalta privinta:)
cornelia_ela
Postat pe 31 Iulie 2010 21:23
sunt varsator!
kudika076087
Postat pe 4 August 2010 11:25
Eu fecioara,el varsator. La inceput eu saream de fund in sus sa i intru in gratii..,el nimic,sloi de gheata.Acum,dupa 2 ani si jumatate de vietuire si convietuire..totul e ok. El calm,eu nervoasa..eu cu capu'n nori..el cu picioarele pe pamant.Si invers.Importanta e dragostea.Nu zodiacul.
magnolia27
Postat pe 9 August 2010 07:52
Multumesc pentru rãspunsuri, comentarii tuturor fetelor...dar, Cornelia, este adevãrat cã spun "TE IUBESC" foarte des, spun pentru cã asta simt, dar îmi doresc s-o spunã ºi el, îmi doresc sã fie mai drãgãstos, mai tandru, mai atent cu mine...am nevoie de aºa ceva ºi chiar i-am spus ce-mi doresc, pentru cã el este al doilea bãrbat din viaþa mea dupã primul soþ cu care am stat 26ani ºi am tânjit dupã aceleaºi lucruri...De multe ori cred cã , ori îi este teamã sã recunoascã ºi el ce simte, ori îi este jenã...
MARYMAR60
Postat pe 9 August 2010 09:40
Eu fecioara el varsator, impreuna de 18 ani! Greu, dar greu, sa-ti spuna "te iubesc", in schimb iti arata asta cat de mult poate!
deydey
Postat pe 9 August 2010 15:26

astrologia are 2 ramuri : zodiacul ( care tine de caracterul oamenilor ) si horoscopul ( care tine de ceea ce iti rezerva viitorul ) deci faci confuzii .
banalulanonim
Postat pe 9 August 2010 16:22

nu stiu daca este din cauza kg dar in timp relatia voastra va avea de suferit , o fecioara este foarte banala ptr un varsator , iar ptr un varsator o relatie il sufoca daramite o casnicie , asa ca rabdarea fecioarei va avea mult de suferit , tinand cont ca varsatorii sunt cam fustangii.
banalulanonim
Postat pe 9 August 2010 16:25
Banalulanonim - te contrazic! Niciun varsator din cati stiu, fie barbat fie femeie, nu este fustangiu. Si cei care ii stiu sunt toti familisti si nu-i sufoca casnicia. O sperii degeaba pe Marymar cu "banalitatea" fecioarei pentru varsator. Totul tine de firea omului si nu neaparat de zodii, care au caracteristici 'foarte' generale! Parerea mea!
deydey
Postat pe 9 August 2010 18:18
CEL MAI TARE ZODIAC

http://Blogs.FanBox.com/ZODIACbylilia50
LILIA50
Postat pe 10 August 2010 11:21
eu scorpion el berbec ce ne puteti spune?
healthy009166
Postat pe 12 August 2010 08:18
De la: andreea1976, la data 2010-07-26 17:26:50Multe sa iau dupa compatibilitatile dintre zodii si alte prostii de genul asta....
Si eu sunt din fecioara...si sotul e varsator...suntem impreuna de 5 ani si casatoriti de 4 ani jumate....desi zodiacele ne spuneau ca suntem un cuplu imposibil sau mai stiu eu ce porcarii
Totusi ne intelegem perfect si dupa atata timp....si suntem si 24/24 ore impreuna...si nici vorba de plictiseala.
Pana la urma se ia in considerare persoana si nu zodia....
candy_me2006
Postat pe 12 August 2010 23:40
De la: andreea1976, la data 2010-07-26 17:26:50Multe sa iau dupa compatibilitatile dintre zodii si alte prostii de genul asta....
Si eu sunt din fecioara...si sotul e varsator...suntem impreuna de 5 ani si casatoriti de 4 ani jumate....desi zodiacele ne spuneau ca suntem un cuplu imposibil sau mai stiu eu ce porcarii
Totusi ne intelegem perfect si dupa atata timp....si suntem si 24/24 ore impreuna...si nici vorba de plictiseala.
Pana la urma se ia in considerare persoana si nu zodia....

poi da dar aici cu siguranta se ia in calcul ascendentul....:P deci tot dupa zodii ar fi :P
candy_me2006
Postat pe 12 August 2010 23:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
haine si cosmetice 3 De la: l_diana_c 29 Mai 2009 16:54
Concurs cu premii in valoare de 1200 euro !!!! 8 locuri curs Fashion bricolage !!! 5 De la: kudika_13697 30 Noiembrie 2012 17:19
cat tine o perioada de criza la un barbat? 22 De la: candy_girl79 21 Iulie 2009 19:37
prea matura la 21 ani? 2 De la: kitty_krieger 2 Mai 2010 12:35
rochii de ocazie 1 De la: kudika183277 15 Mai 2010 22:00