Setari Cookie-uri

O relatie ciudata. Prietenie, dragoste?

Update: Am ramas in acelasi mediu, deci ne vedem (inca!!!) aproape zilnic, vrand-nevrand. Pana la urma, intr-o alta perioada cand am lipsit din oras s-a cuplat destul de rapid cu o fata mai vesela si mai tanara, intalnita intr-o excursie. Ironia (sau poate nu?) e ca fata respectiva e nascuta in aceeasi zodie ca si mine, la vreo 3-4 zile distanta, pana la un punct semanam chiar si fizic. Nu stiu daca sa ma supar, sau sa ma amuz.

Nu ma pot abtine sa ma intreb cat o sa tina, pana acum sunt amandoi zgomotosi si fericiti. El, pe de o parte, pare ca vrea in continuare sa comunicam, dar pe de alta parte pare foarte incurcat cand suntem fata in fata, dupa ce mi-a zis de prietena. Incerc sa ma abtin sa trag vreo concuzie din detaliul asta.

Din pacate eu nu pot sa zic ca am "mers mai departe", de vreme ce nu mi-am gasit pe altcineva intre timp. Nu ma pot "lipi" de cineva potrivit, nici nu pot lua pe cineva la intamplare... Dar pot sa zic ca mi-am luat gandul de a avea o relatie cu el (sper sa nu ma apuce iar, daca redevine liber ), fiindca orice s-ar intampla, pare ca merge doar pe drumul lui, dupa propriile lui criterii, si din cand in cand se "agata" de cate cineva care pare mai puternic decat el.

Sper ca treaba asta sa nu ma faca sa ma port altfel de-acum inainte cu oamenii timizi. Sincer, uneori ma tem sa nu devin rea cu ei, dupa treaba asta. Cu el nu prea pot sa fiu rea, il cunosc destul de bine cat sa stiu ca-si poate face rau si singur.
moodygirl
Postat pe 13 Ianuarie 2012 12:51
tot singura...saraca mama!
MissDarine
Postat pe 13 Ianuarie 2012 13:25
De la: moodygirl, la data 2012-01-13 12:51:28Update: Am ramas in acelasi mediu, deci ne vedem (inca!!!) aproape zilnic, vrand-nevrand. Pana la urma, intr-o alta perioada cand am lipsit din oras s-a cuplat destul de rapid cu o fata mai vesela si mai tanara, intalnita intr-o excursie. Ironia (sau poate nu?) e ca fata respectiva e nascuta in aceeasi zodie ca si mine, la vreo 3-4 zile distanta, pana la un punct semanam chiar si fizic. Nu stiu daca sa ma supar, sau sa ma amuz.

Nu ma pot abtine sa ma intreb cat o sa tina, pana acum sunt amandoi zgomotosi si fericiti. El, pe de o parte, pare ca vrea in continuare sa comunicam, dar pe de alta parte pare foarte incurcat cand suntem fata in fata, dupa ce mi-a zis de prietena. Incerc sa ma abtin sa trag vreo concuzie din detaliul asta.

Din pacate eu nu pot sa zic ca am "mers mai departe", de vreme ce nu mi-am gasit pe altcineva intre timp. Nu ma pot "lipi" de cineva potrivit, nici nu pot lua pe cineva la intamplare... Dar pot sa zic ca mi-am luat gandul de a avea o relatie cu el (sper sa nu ma apuce iar, daca redevine liber ), fiindca orice s-ar intampla, pare ca merge doar pe drumul lui, dupa propriile lui criterii, si din cand in cand se "agata" de cate cineva care pare mai puternic decat el.

Sper ca treaba asta sa nu ma faca sa ma port altfel de-acum inainte cu oamenii timizi. Sincer, uneori ma tem sa nu devin rea cu ei, dupa treaba asta. Cu el nu prea pot sa fiu rea, il cunosc destul de bine cat sa stiu ca-si poate face rau si singur.



Lasa-l in pace,sa-si vada de viata lui,in stilul propriu!!Daca era hotarat in ceea ce te priveste,nu era angajat in alta relatie !!Cauta sa delimitezi prietenia de relatia implinita in iubire!Spui ca era timid?Nu cred asta,daca era astfel,nu era expansiv in relatia actuala!!Viata merge inainte!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 13 Ianuarie 2012 14:18
Tot singura, dar acum macar mai vad ce e in jur, mai observ si alti oameni in afara de el. Ajunsese sa ma preocupe prea mult treaba asta, si stii de ce? Nu pt ca as fi simtit ca nu pot trai fara el, sau ceva de genu... Ci fiindca era o situatie incerta, si o incertitudine tinde sa te streseze si sa te preocupe mai mult decat un adevar neplacut de care te dai cu capul direct.

Mai departe, ma gandesc ca n-oi fi eu chiar asa de speciala, incat sa nu mai gasesc puncte comune si cu altcineva.
moodygirl
Postat pe 13 Ianuarie 2012 14:22
ai puncte comune cu kudika...doar ei deschid topice din astea
FAT_FRUMOS
Postat pe 13 Ianuarie 2012 14:27




moodygirl
Postat pe 13 Ianuarie 2012 14:28
De la: TALPA_IUTE, la data 2012-01-13 14:27:33ai puncte comune cu kudika...doar ei deschid topice din astea


eu nu deschid in fiecare zi topicuri din astea

doar ca fiind intr-un mediu cu multe cunostinte comune, nu pot sa ma apuc sa discut asta cu prea multe persoane
moodygirl
Postat pe 13 Ianuarie 2012 14:31
De la: moodygirl, la data 2012-01-13 14:22:42Tot singura, dar acum macar mai vad ce e in jur, mai observ si alti oameni in afara de el. Ajunsese sa ma preocupe prea mult treaba asta, si stii de ce? Nu pt ca as fi simtit ca nu pot trai fara el, sau ceva de genu... Ci fiindca era o situatie incerta, si o incertitudine tinde sa te streseze si sa te preocupe mai mult decat un adevar neplacut de care te dai cu capul direct.

Mai departe, ma gandesc ca n-oi fi eu chiar asa de speciala, incat sa nu mai gasesc puncte comune si cu altcineva.



Nu esti cu nimic speciala,in raport cu majoritatea femeilor ,care spera la niste relatii ,ce sunt incerte din start!!
LIFE IS LIFE,,,,,JUST LIFE!
RAINBOWLADY
Postat pe 13 Ianuarie 2012 14:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor pentru un barbat distrus de 1 femeie 16 De la: kudika109268 22 Ianuarie 2010 20:25
barbatii sunt porci 512 De la: nikky21 15 Septembrie 2009 17:38
Un pic de ajutor va rog 45 De la: johnelle 8 Decembrie 2011 19:44
indragostita de un strain? 6 De la: kudika012024 27 Februarie 2011 20:19
zozo 9 De la: pickard 11 Noiembrie 2010 08:43