Setari Cookie-uri

sf Miercuri ,o forta malefica sau poate doar o inchipuire de a mea

Aseara am patit ceva straniu ,nici macar nu stiu cum sa va explic ca sa nu cumva sa radeti de mine , m-am pus in pat sa dorm a durat vro cateva minutele pana am reusit sa imi gasesc locul ,reusind sa ma asez si sa incerc sa inchid ochii sa dorm ,mi-am plimbat ochii pe pereti ,iar la un moment dat m-am uitat in oglinda de pe perete (am o oglinda pe perete in care se poate vedea geamul de la apartament,si in care poti vedea afara )si am vazut o silueta de femeie frumoasa cu par pana aproape de coate care statea cu mainile in sold nu am stiut ce sa cred (nu eram adormita )aceasta silueta am vazut-o prin oglinda cum statea in fata geamului de la apartament (stau la et 5) apoi in nebunia mea mi-am zis :"e nu are cum sa intre"apoi dandu-mi seama ca este deschis geamul la baie m-am panicat .Dupa cateva secunde am simtit cum imi amortesc mainile si gura si simteam ca nu mai ma pot misca , stateam cu mainile pe piept exact cum sta un decedat cu degetele impreunate .Eram amortita si nu ma puteam misca si nu puteam vb ,am incercat sa tip sau sa gem si nu am reusit si apoi am inceput sa spun rugaciunea in andul meu Tatal nostru .si sa ma inchin cu limba ,nu stiu cat a durat dar pt mine au parut minute intregi ,dupa care tot rugandu-ma am reusit sa simt cum mainile m-i se dezmortesc. Am mai stat vreo 5 minute si apoi am simtit ca si cum cineva ar fi plecat din incapere ..V-as ruga sa imi spune-ti ce poate sa fie ........nu am nici o idee .....
swetty23
Postat pe 21 Iulie 2010 18:49
De unde stii ca era sf miercuri si nu sfanta vineri?
Barbie30
Postat pe 21 Iulie 2010 21:15
De cand nu ai mai vazul o p*?
kudika226898
Postat pe 22 Iulie 2010 16:14
Uite, eu am avut niste experiente mai ciudate la un moment dat si iti pot spune ca este totul in regula atat timp cat esti in casa ta si nu in a altcuiva. Este posibil sa simti uneori prezenta cuiva in casa dar asta nu inseamna ca este nevoie sa te sperii sau sa incepi sa-ti spui rugaciunea pentru ca nu ai ce sa patesti. Gandeste-te ca esti in casa ta si ca esti in siguranta, umfla-ti pernutza si incearca sa adormi.
Eu am o povestioara pentru sceptici :) De curand am vazut un film de groaza si a doua zi am vorbit cu un prieten care se mandrea ca a vazut filmul singur acasa si pe intuneric si nu s-a speriat deloc iar eu i-am spus "You weren't afraid because you weren't alone." ;)
Spitfire_artisan
Postat pe 24 Iulie 2010 05:08
nu stiu ce sa iti zic. eu una nu cred k exista sf miercuri, sf vineri, sunt zile si zile. depinde de la om la om, depinde de credinta fiecaruia. unii cred in D-zeu, iar atunci se prea poate sa fii fost un spirit malefic, un spirit ratacit. altii ar putea sa zica k ai vazut ceva de genul extraterestu, sau teoria ca in acelasi timp cu noi, in acelasi loc traiesc pers, la fel k noi, dar noi nu le vedem, iar ei nu ne vad, dar anumite pers simt prezenta lor. sunt "z" supozitii. mai e si numerologia, luna plina, ti-am zis, un infinit de supozitii ce se pot face. dak ti s-a intamplat doar o singura data sau de mult prea putine ori lucruri de genul as spune k nu a fost decat o inchipuire de-a ta, asa cum si eu paralizam cand eram mica si nu aveam somn noaptea si vedeam pe fereastra cai zburatori, exista o legenda cu calul morii, copiii care nu erau cuminti in casa la lasarea serii erau rapiti de calul mare si de o viteza ametitoare care te ducea in intunericul morii. asa k, din cauza legendei eu mult timp vedeam la geam cai zburatori. iar faza cu sf miercuri, sf vineri nu am auzit decat intr-un basm din copilarie.
aimee4u
Postat pe 24 Iulie 2010 05:10
In acest caz, TREBUIE CONSULTAT UN PREOT. Chiar si in invataturile SFINTILOR PARINTI zilele saptamanii erau tratate cu cinste si respect, nefiind vorba ca vreuna ar avea ceva malefic in ea.
SA NU UITAM CA RAUL ESTE PESTE TOT! Pentru ca diavolul nu doarme NICIODATA. E bine sa ai asupra ta, intotdeauna, TAMAIE.
cnbernath
Postat pe 24 Iulie 2010 06:40
Nu trebuie sa intri in panica, dar nici sa ramai indiferenta. Cum nimic nu este intamplator in viata aceasta, nici aceasta aparitie nu este.
Sfanta Miercuri nu poate fi asemanata cu o forta malefica, indiferent ca te gandesti la personajul mitologic (intotdeauna pozitiv, avand grija de oameni si de animale), fie la persoana sfanta cu care este identificata. Insusi titlul articolului tau dovedeste faptul ca esti in necunoastere. S-ar putea ca aceasta aparitie sa fie un semnal de alarma pe care ti-l trimite Dumnezeu.
O sa ti se para ciudat, dar afla ca nimic nu se intampla fara voia Lui. Daca stii despre Iov, stii si faptul ca diavolul l-a ispitit numai atat cat Dumnezeu i-a promis (Iov este cel care spunea "Dumnezeu a dat, Dumnezeu a luat, fie numele Lui binecuvantat!").
Daca ai avut o stare de inconfort si daca linistea a aparut ca urmare a semnului sfintei cruci si a rostilrii Rugaciun ii Domnesti, inseamna ca aparitia nu a fost una benefica. Din nou iti spun ca nu trebuie sa te temi, dar trebuie sa iei masuri.
Masurile nu sunt simple de loc. De aceea, oamenii adesea apeleaza la "ajutorul" celor care nu se afla in pronia lui Dumnezeu (descantatori, vrajitori etc.). Acestia isi fac treaba, dar .. cu ce risc? Ai auzit de pactul mefistofelic, presupun...
Ei b ine, daca vrei sa stii ceea ce ai de facut pentru a te afla in grija lui Dumnezeu, afla ca trebuie sa iei legatura cu un preot (cel pe care ti-l alegi, care ti se pare mai potrivit, unul cu care sa poti comunica si care sa iti raman duhovnic). O sa incepi cu spovedanie (poate si impartasanie, daca preotul considera ca poti sa o primesti), participare la Sfanta Liturghie, la Sfantul MAslu, sfestanie in casa, poate niste acatiste pe care sa le citesti acasa, cu binecuvantarea preotului.
Cred ca ar trebui sa iei aceasta aparitie ca un semnal pe care ti-l trage Dumnezeu ca sa te intoarca acum cu fata catre El.
Si nu pierde din vedere ca Dumnezeu nu face nimic inutil, deci daca ti-a dat acest semn inseamna ca te considera o persoana care poate sa il foloseasca.
Cat priveste comentariile atotcunoscatorilor de pe forum, lasa-i sa ne bucure de propriul sarcasm...
P.S. Daca esti ortodoxa si vrei sa ramai asa poti sa ai incredere in cuvintele mele, dat fiind faptul ca sunt profesor de religie. Si catolica sa fii, tot asta ar trebui sa faci, doar ca vei contacta un preot catolic, evident.
Maria
ea_she
Postat pe 24 Iulie 2010 07:09
Bravo! Un subiect foarte foarte bun ! Si eu am patit asta intr-o noapte...stateam in pat nu puteam sa dorm..am inchis ochii si am simtit o forta puternica deasupra mea . Am vrut sa ridic mana sa vad ce se intampla si nu puteam parca ma tinea cineva de maini ( mai degraba parca se asezase ceva ft puternic peste mine pt ca simteam greutatea) . M-am panicat foarte tare si am facut cruce de 3 ori cu limba apui am simtit mainile care erau amortite ( dela greutate) cum isi revin ! Inima imi batea foarte tare am crezut ca patesc si ceva rau. M-am ridicat m-am uitat in camera nu stiam practic ce se intampla pentru ca mai auzisem dar nu credeam...
arabic
Postat pe 24 Iulie 2010 07:21
am citit raspunsul pe ce l ati dat si mi a dat de gandit!
La mine in casa se intampla lucruri mult mai urate si mustesc in mister si groaza pt mine.Daca domnisoara a vazut, eu am si simtit fizic si am auzit! In beciul casei mele s a spanzurat " un nene", dar ceea ce mi apare in casa este...o femeie! Posibil sa nu cunosc tot trecutul casei..
In fine, ideea este ca eu nu pot dormi noaptea singura, cu atat mai mult in camera mea, unde si face foarte des simtita prezenta.
Referitor la rugaciune, atunci cand spun rugaciuni...parca face mai urat.
Am adus preoti in casa, au facut festanie, dar degeaaaba. posibil sa nu avem noi destula credinta sau...nu stiu!
Mama a intrebat o "ghicitoare" sau o femeie cu puteri paranormale si i a spus ca ar fi blestem...
Oricum, abia astept sa ma mut!
Iar pt sceptici socul ar fi de nesuportat..nu ar face fata o saptamana in camera asta :))
Multumesc!
kudika046603
Postat pe 24 Iulie 2010 07:32
Salut ! A-ti vazut filmul ,, The fourth kind" ? Este un film bazat 100 % pe fapte reale si cu filmari autentice montate in filmul regizat. Este povestea unui psiholog dintr-un intr-un orasel din Canada. Acesta primea multe plangeri de la oameni ca au insomnii... Cand incearcau sa adoarma ii lua somnul dar se trezeau se plimbau prin camera si vedeau o bufnitza si asta li se intampla la sute de cetateni. Au inceput sa puna camere de supravegere si reportofoane si ceea ce au surpins i-a inspaimantat ! Imaginea cu bufnitza si plimbatul prin camera erai impuse de o inteligenta superioara care ii rapea . O rapire a fost surprinsa si de o camera a unei masini de politie. Filmul nu este foarte bun dar subiectul si relatarile reale te socheaza.

Oameni cand atipesc trec de la starea constienta la ce subconstienta. Atunci in acele momente ti se pot parea tot felul de lucruri asta depinzand de subconstientul care preia controlul. Si mie mi sa intamplat odata o chestie tare. Eu sunt fan filme SCI-FI si Horror dar nu am o problema sa imi fie firca dupa aceea. In momentul de atipire am vazut chipul unei moarte dintr-un film care mi sa parut foarte real . Nu stiu in termeni medicali cum se numestc fenomenele astea dar sunt cauzate de ceva care te intriga.
adythekiller
Postat pe 24 Iulie 2010 07:33

buna....nu e de ras cu "inchipuirile" acestea...m-i s-a intamplat si mie in urma cu vreo 3 ani....eram cu nervii la pamant, ma trezeam noaptea ( ma indepartasem de D-zeu)...nu aveam liniste niki ziua niki noaptea...iar intr-o noapte m-am trezit ca nu mai puteam respira...nu ma puteam misca si nu puteam scoate un sunet....m-am zbatut asa in nestire (nu-mi puteam folosi mainile, simteam o greutate pe piept...pur si simplu nu ma lasa sa respir)....m-am rugat in gand, am facut semnul SF. Cruci cu limba si am simtit cum se indeparteaza acel ceva de pe mine, iar cand am deschis ochii (mentionez ca, ochii ii tinusem inchisi tot timpul)...am vazut o umbra si o coada cum se indeparteaza de pikioarele mele....m-am uitat la ceas, era ora doua si cateva minute...nu am mai putut sa adorm pana pe la vreo cinci...am ramas cu acea frika sa nu se mai repete acea experienta si in alte seri....e foarte ciudat si infricosator...a doua zi i-am povestit acea "intamplare" unei matusi care mi-a spus ca si ea a patit la fel cu catva timp in urma...in acea casa!
cobra_dm
Postat pe 24 Iulie 2010 07:47
interesanta povestea ta,nu stiu daca este inchipuire sau nu ,dar eu tind sa cred ca ai avut o problema de sanatate.Eu zic c-ar trebui sa consulti un medic,lasa preotul sau vrajitoarele ca nu te-ajuta.
Du-te la medicul tau de familie stai de vorba cu el si el o sa-ti spuna ce sa faci,s-ar putea sa ai o problema de sanatate de care sa nu stii,poate ca tu nu ai,dar este bine sa faci un control.Sau poate te-ai uitat la televizor si ceva ti-a ramas in memorie,o figura,un film nu poti sa stii,eu zic sa mergi la medic
aligator_roz
Postat pe 24 Iulie 2010 07:57
Eu cred ca: ori a fost un cosmar, erai adormita dar visai ca esti treaza , o varianta. Daca totusi nu , atunci precis acea femeie nu era o sfanta (sfanta miercuri) si faptul ca ai amortit ( ti s-a intamplat ceva rau) si apoi cu ajutorul Sfintei cruci , rugaciune fie ea si in gand a disparut, denoto ca era ceva rau si cu ajutorul Domnului ai reusit insa aceasta variianta ar trebui sa te puna pe ganduri ...
Insemneaza ca acest rau a reusit sa-ti intre in casa , sa te atinga si trebuie sa iei masuri. Adica sa consulti un preot , sa faci sfintirea casei , sa aprinzi tamaie , apa sfintita sa stopesti fereastra, sa ai credinta, satana este destul de puternic si sa-l invingi.
mariacampan
Postat pe 24 Iulie 2010 08:06
este asa cum a zis mariacampan cauta-l pe pr.Doru Cristoi in Timisoara pe Str;Lidiei. nr13A el te poate ajuta deoarece este stigmatizat cu semnele crucii pe corp.
kudika168237_dana
Postat pe 24 Iulie 2010 08:12
Este in fiecare miercuri de la ora9 dimineata pana seara si nu lasa timpul sa treaca.
kudika168237_dana
Postat pe 24 Iulie 2010 08:15
buna dimineata draga mea,,,si mie mi sa intanplat sa nu ma pot misca,,,cum spui tu si lam chemat pe ISUS,,mam inchinat cu linba cum spui tu...si am putut sa ma misc...mai bine ar fi sa muti oglinda de acolo,,,dar sa nu reflecte patul si eu am cosmarurii,,nu am vaZUT SI NU AM SIMTIT PE NIMENI DAR SIMTEAM CA CEVA RAU O ENERGIE MALAFEICA ,,am facut si sf sfestanie,,pune acolo o icoana cu sf care te reprezinta ,,sau orice icoana te atrage pe tine,,,sa nu ai patul indreptat cu picioarele spre usa ,,nu e bine e pozitia mortului,,,cred ca etenitatea care spui tu tea vizitat cu un scop..ar fi bine sa mergi sa-ti faci analizele toate ,,poate sa fie un avertisment,,,,,cu drag elena o zi minunata
kudika076978_iasomie
Postat pe 24 Iulie 2010 08:36
de obicei asta se intampla la oamenii f credinciosi..
kudika001053
Postat pe 24 Iulie 2010 08:39
Parca ar fi fragmente dintr-un roman SF. Poate era Aghiuta dar deghizat; poate era mai bine sa-l vezi pe vreun simbol sexi de ex. Poponet sau Sida.
mihaibujini
Postat pe 24 Iulie 2010 08:41
dragon_fly88
Postat pe 24 Iulie 2010 08:45
buna! eu cred ca ceva se intampla in astfel de momente pt ca si eu am trait o experienta asemanatoare si anume m-am trezit la 4 dimineata,stiu sigur ca eram treaza,n am vazut nimic in camera si nici nu am auzit,insa am avut aceleasi trairi,parca cineva ma tinea strans cu mana la gura,nu puteam vorbi,nici macar geme,era tot corpul amortit,nu puteam misca nici macar un deget,m am gandit ca poate visez,insa am apucat sa vad ceasul ca era 4:00 (am un ceas electronic cu lumina rosie!)deci clar nu am visat! mi am facut cruce cu limba si la fel dupa cateva momente corpul s a relaxat si inima imi batea puternic si ma durea in gat de cat incercasem sa tip sau sa gem....eu cred ca trebuie sa ne ducem mai des la biserica si sa nu ne uitam credinta nici chiar in cele mai fericite momente ale vietii,cu atat mai mult in cele grele!
Va doresc tuturor numai bine si somn linistit!
ami24
Postat pe 24 Iulie 2010 08:53
salut
imi pare rau pt experienta traita
uneori si eu vad chestii,, care par oameni,,, din cauza geamului si perdelelor care reflecta lumina

ceea ce ai simtit fizic este doar o cadere de calciu,, aceeasi descriere o fac zeci de oameni care ajung la spital si care s-au "panicat" din cele mai diverse motive... si in momentul in care te-ai speriat era normal sa simti fizic ceea ce ai simtit

sf miercuri e o sfanta,,, oare cum ar putea sa fie malefica
nu mai crede prostii
fa-ti rugaciunile si cand nu vezi fantome asa ca idee
si scoate oglinda din camera (toti am auzit o multime de chestii referitoare la oglinda ..undeva in memeorie s-or fi intiparit)

be safe
trateaza-te... un pic de calciu nu strica
healthy004061
Postat pe 24 Iulie 2010 08:58
Biblia ne spune ca mortii stau undeva in asteptare pana la Inviere iar "sfintii" nu au cum sa fie altceva decat ingeri, singurele fiinte spirituale care exista printre noi, desigur ca si ei sunt de doua feluri, cei buni si cei cazuti. Cert este ca se intampla ceva puternic in spiritual in ultima vreme (uita-te la stiri si vezi numarul mare de sinucideri) si despre Madalina se spune ca tot fost miercurea la biserica pentru blestemele de care credea ca este prinsa si care, pana la urma, au doborat-o. Persoanele sensibile la lumea spirituala, cum probabil esti tu, vad sau simt multe lucruri. Ce este cert este ca nu iti pot face nimic aceste aparitii decat cu voia ta. Teama este poarta prin care pot intra si iti pot tine viata sub controlul tau. Asa ca, nu te teme. Am citit raspunsul cuiva care spunea ca viata ta este pretioasa lui Dumnezeu, de aceea vezi niste lucruri ca astea. Fara teama vei putea sa te aperi mai bine. Continua sa crezi si sa te rogi lui Dumnezeu, Cel in controlul caruia sunt toate lucrurile. Toate astea pot fi un semn al cresterii tale spirituale asa ca bucura-te!
elena_mihaela2009
Postat pe 24 Iulie 2010 09:29
Si inca o chestie: sunt o gramada de studii care dovedesc ca organismul ne poate instiinta daca exista vreo problema de sanatate ascunsa.Spre exemplu, un barbat si-a facut la un mom dat analizele de rutina si la cateva zile a visat ca este urmarit in padure de o haita de lupi, unul dintre ei il ataca si ii sfashie stomacul. Ulterior la analize i-a iesit ca are ulcer.Sau alta intamplare: o femeie era in coma, dupa 4 zile a spus doctorilor ca a visat ca se afla intr-o gradina care avea multe statui printre care zburau ingeri si la un mom dat si-a dat seama ca ea insasi este statuie.Femeia fusese grav ranita intr-un accident de masina si cu toate ca pana la urma a iesit din coma, a ramas paralizata. In legatura cu amorteala, eu mereu dorm pe o parte si visez ca cineva imi amputeaza mana dreapta. Visurile pot fi premonitorii dar este vorba in mare parte de un aspect fizic.
Spitfire_artisan
Postat pe 24 Iulie 2010 09:31
Daca faci copii in urmatoarea jumatate de ora, ceea ce ai vazut tu era un ET. care te iubea prin fereastra deschisa. Ca sa nu mai ai viziuni de acest gen: viseaza si tu barbati nu femei, pentru ca asa ar fi normal la varsta ta, inchide geamul, trage perdeaua si sparge oglinda.Eu in locul tau as mai pune si pusca de vanatoare a tatalui astfel ca daca se deschide geamul, pusca sa faca poc.In felul acesta tu te scoli si vezi ce iepure ai prins.
kudika023770
Postat pe 24 Iulie 2010 09:39
Si eu am avut experiente similare si chiar in pericolul de a fi posedata, insa am scapat cu agiazma mare, cu acatistele Sfintei Cruci, Sf. Antonie cel Mare, Acoperamantul Maicii Domnului si canonului de rugaciune catre Puterile Ceresti citite noaptea, apoi dupa aceste rugaciuni mi -am pus Biblia( cartea cea mai incarcata din punct de vedere energetic pozitiv) pe piept si mi-am repetat pana dimineata Tatal nostru, Rugaciunea Inimii si apoi incontinuu : Dumnezeu ma apara, ma pazeste si ma intareste! lla un moment dat am simtit cum se indeparteaza de mine, in toata aceasta perioada cat i am simtit prezenta nu m-am infricosat pt ca frica atrage si mai mult, ingerul pazitor are grija de noi chiar si cand nu stim asta si ne sustine !
De atunci ii sunt recunoscatoare lui Dumnezeu ca m-a scapat si m-a intors la credinta reala in El, ne iubeste mai mult decat suntem noi capabili sa ne iubim parintii sau copii, este o iubire pe care nici o fiinta umana nu o poate darui nimanui, asta am simtit in acele vremuri cumplite prin care treceam, totul are un scop, mai ales suferinta pentru a ne apropia si mai mult de Dumnezeu si nu pentru a ne indeparta, spun asta pentru ca am trecut prin decesul propriului meu bebelus. Pentru a nu se mai apropia de noi vreo astfel de entitate trebuie asa cum spune si Biblia:sa Cauti sa faci si sa gandesti numai bine pt tine si ceilalti din jurul tau, pentru ca nu poti sa faci RAU nici unei fiinte si sa spui ca esti cu Dumnezeu, trebuie sa ti alegi calea, ori cu Raul ori cu Binele, cale de mijloc nu exista!
sneptis
Postat pe 24 Iulie 2010 09:49
de ce ai numit-o sf. Miercuri?poate o zana!!!!!!! In mod sigur dormeai si ai visat. Aceste stari cand vrei sa fugi si nu te potzi misca, sau vrei sa strigi si nu iese nici un sunet se intampla in vis (cosmar) si cred ca au mai patzit-o si altzii.(eu una am patzit,mai bine zis, visat) Iarta-mi cinismul, dar eu una nu cred in chestii de genul acesta.Auzi, la etajul cinci! Sigur erai deja in lumea viselor si te chinuiai sa te trezesti ca sa scapi. Daca e Sfanta de ce sa te temi?
Da-mi voie sa itzi povestesc ceva: acum mai bine de opt ani mi-a murit sotzul. Era vara si eu in disperarea mea dormeam cu toate ferestrele si usile deschise ca doar- doar va veni inapoi.Intr-o dimineatza cand m-am trezit o pisica a vecinilor dormea incolacita pe fotoliu aproape de mine .Cand m-am miscat a luat-o la goana pe usa afara. Gandeste-te ce as fi simtzit daca m-as fi trezit noaptea si ii vedeam ochii stralucind.... stim cu totzii cum se vad ochii pisicii noaptea.... As fi zis ca un duh rau a venit din infern !!!!
Inchipuirea sau vederea ne joaca feste uneori ,dar totul are o explicatzie logica. Eu zic sa nu mai cautzi explicatzii fanteziste,ci sa lasi lucrurile in voia lor. Partea cu rugaciunea e buna pentru ca in momente de criza chiar ne intareste.
corina40_healthy
Postat pe 24 Iulie 2010 09:54
draga mea....nu e nici o putere malefica....totul e in subconstientul tau....paralizarea si nemiscarea dupa ce ai vazut asa ceva...e data de un atac de panica....care trece in citeva secunde cu toate ca ti se pare o vesnicie ..pana iti revii...deasta si explicatia dece ti-ai revenit dupa rugaciune si inchinatul cu limba.....tu singurica ai reusit sa iesi din acel atac de panica...i-ai transmis subconstientului ..ca e totul ok....si el s-a deblocat...iti zic astea ptr ca eu sunt o persoana anxioasa(asa se numesc prs care sufera atacuri de panica)......si sunt foarte multi care sufera de asa zisa "boala a subconstientului"..dar nu multi o stiu.....deci eu aveam des asemenea atacuri de panica....cu sufocari....vedeam tot felul de chestii...simteam ca nu ma pot misca......simtiam ca imi sta inima in loc....si am mers la psiholog.....si mi-a confirmat ca am atacuri de panica.........sa nu va speriati cind o sa fiti diagnosticati cu asa ceva....e ceva normal ....ptr ca traim intr-o.tara cu un popor stresat....daca tot ti se mai intampla asa ceva...mergi la un psiholog.....sau contacteaza un reflexoterapeut.....eu am luat si medicamente......dar m-am tratat si prin reflexoterapie......a functionat la maxim...acum am mai multa incredere in mine....si am invatat sa-mi tin sub control subconstientul.......daca nu vrei totusi sa mergi.....incearca sa iei magneziu forte cu B6(cel romanesc)......si ai sa vezi ca o sa fii mai linistita.....sau inainte de culcare bea o cana de lapte cald cu o lingurita de miere de albine.....iar dimineata ....bea o cescuta de ceai de cimbru(1 lingurita la o 100ml)....se gaseste in comert.....ceaiul il bei ca pe cafea cu inghitituri mici......succes...si sper ca nu o sa mai a vedenii ....
manix_0308
Postat pe 24 Iulie 2010 09:57
si eu am patit asa de cateva ori auzeam cum se plimba prin casa parca cineva si fosnea pe jos tot asa nu ma puteam nici eu misca si inima imi batea ametitor. interesant e faptul ca nu poti sa faci nici o miscare un sunet sa scoti nici respira nu puteam bine si totusi limba o putem misca sa facem cruce nu?deci uite cum puterea infinita a lui Dumnezeu poate sa te ajute. cat e de puternic semnul crucii!mai denota ca nu avem suficienta credinta din ce moment ni se intampla ciudateniile astea daca am fi avut-o nu ne speriam pt ca stim ca puterea lui Dumnezeu e de neinvins si deci nu ne poate face rau ceva daca credem cu tarie in Dumnezeu necredinta noastra ne face slabi.ar trebui sa te rogi mai mult sa mergi la biserica si tot ce tine de acestea,apoi scoate oglinda neaparat din camera ea e o poarta de intrare intr-o alta lume paralela cu noi si deci era benefica sa poata veni orice spirit pe care sa il poti vedea ,stii sau poate nu ca atunci cand moare cineva si este oglinda in camera ea se acopera imediat pt ca prin ea sufletul mortului se poate intoarce in casa si sa nu vrea sa plece curand pt ca e in contact permanent cu noi prin oglinda e o usa deschisa practic pt orice suflet sa intre in lumea noastra.asa ca roaga-te in fiecare seara inainte de a adormi eu defapt am patit astea in noptile in care uitam sa zic sau imi era lele sa zic rugaciunile si deci daca noi uitam asta si Dumnezeu "uita"sa ne mai pazeasca sau sa ne ajute.deci credinta multa caci atunci se spune ca poti muta si muntii.Domnul sa te ajute in toate!
micurutza2005
Postat pe 24 Iulie 2010 10:00
dormeai, dar visai ca erai treaza- in mod constient nu prea poti sa-ti misti corpul in timpul somnului, asa ca aveai impresia ca erai paralizata. rugandu-te, te calmezi si incepi sa te trezesti, dandu-ti seama ca silueta a disparut
adispiridon
Postat pe 24 Iulie 2010 10:01
Un atac de panica...
angela_surariu
Postat pe 24 Iulie 2010 10:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce nu se schimba mentalitatea la roman?!?!?? 89 De la: ladyOscar 5 Iulie 2009 22:24
un sfat va rog.. 3 De la: elenacortojan 17 Februarie 2010 19:19
apa....:| 6 De la: sirghea 22 Mai 2010 08:21
intimitatea in doi - invitatie la dialog cu psihologul de serviciu:) 19 De la: dulcik_ubita 26 Septembrie 2008 08:59
Gradinita particulara ideala!! 1 De la: deny_d_a 21 Martie 2010 21:37