Setari Cookie-uri

E adevarat ca o anumita apa poate afecta parul?

Uneori imi cade parul cam mult...in ultimii doi ani am renuntat la vopsit si parca e mai bine...

am incercat tot felu' de sampoane...

cineva mi-a zis ca apa e poluata si sa ma spal cu apa plata, da' mi se pare cam scump. Merita?
a mai facut cineva asta
kudika228464
Postat pe 22 Iulie 2010 11:48
Dar cu calciul, cum stai?
kudika226898
Postat pe 22 Iulie 2010 14:27
ii trebe un gagiu sa'i dea un calciu
Shhh
Postat pe 22 Iulie 2010 14:30
kudika226898
Postat pe 22 Iulie 2010 17:05

eu zic sa incepi cu apa de ploaie e gratuita
yumy
Postat pe 22 Iulie 2010 17:07
De la: kudika228464, la data 2010-07-22 11:48:09Uneori imi cade parul cam mult...in ultimii doi ani am renuntat la vopsit si parca e mai bine...

am incercat tot felu' de sampoane...

cineva mi-a zis ca apa e poluata si sa ma spal cu apa plata, da' mi se pare cam scump. Merita?
a mai facut cineva asta


de obicei apa sarata din mare afecteaza structura firului de par si decoloreaza shuvita vopsita
dar exista posibilitatea sa iti cada parul si daca apa de la canal nu este bine filtrata si vine cu impuritati de pe tzeava,in cazul asta iti recomand sa faci un tratament cu galbenus de ou (masezi parul la radacina cu galbenus de ou crud il lasi sa actioneze 5-10 minute si il clatesti cu apa calie "recisoara" nu calda ca se prinde oul!) poti efectua tratamentul de fiecare data dupa ce ai aplicat prima samponare cea de degresare a scalpului si dupa ce ai clatit samponul ,aplici oul 5-10 min dupa care clatesti ssamponezi dinou si masezi pana scartaie parul ,iar apoi daca e nevoie blasamul aplicat numai si numai pe lungimea firului de par ...nici o data la radacina

sau inca o metoda despre care marii hair stilysti zic ,ca functioneaza este, clatirea parului cu apa minerala inainte de a spala parul.
algocalmin500mg
Postat pe 22 Iulie 2010 17:41
Eu am avut probleme cu parul cand am schimbat orasul si am nimerit intr-o zona cu apa mai dura (cu multe saruri)... In prima faza parul nu mai avea deloc stralucire, apoi a inceput sa si cada, spalat cu acelasi sampon pe care il foloseam de ani de zile fara probleme. Am incercat si eu cu galbenus de ou, dar efectul era numai temporar, cum il lasam cum incepeau iar problemele. Atunci mi-a venit o idee trasnita, ca sa vad daca apa e de vina am incercat sa ma spal pe cap ca de obicei, cu apa de la robinet, dar la sfarsit sa folosesc ca ultima apa de clatit o cana de apa plata. Si a mers.. Nu e musai sa te speli cu apa plata de la inceput, important e sa nu-ti ramana la sfarsit in par apa de la robinet.
moodygirl
Postat pe 6 August 2010 21:31
sper ca nu e asa.in dimineata asta plec in italia si sper ca parul meu sa nu sufere de la schimbare:-?..
blondiewishes
Postat pe 13 August 2010 00:05
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 13:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Par ondulat cu mult prea mult volum. 7 De la: balrog 14 Martie 2011 13:07
Inca o problema cu parul... 12 De la: balrog 14 Martie 2011 15:11
Coafuri de Revelion 9 De la: Diavolyta_ 21 Mai 2009 19:01
Revenire la culoarea naturala 2 De la: alexandragru 3 Ianuarie 2016 17:11
Incerc sa identific nuanta de koleston special blond care imi trebuie:) 7 De la: just_me_ana27 3 Mai 2011 16:03