Setari Cookie-uri

Cum se folosesc cremele de bronzat

 Comertul cu cosmetice e napadit vara asta de cremele de bronzat. Create de firme celebre, ele au dezavantajul ca lasa urme si dungi galben-portocalii daca nu sunt utilizate cum trebuie. Pacat, pentru ca bronzul pe care il imprima in piele e cat se poate de frumos si de natural, scutindu-ne in plus de expunerea prelungita si periculoasa la soare.
Daca utilizati un bronzant sub forma de spuma: nu-l aplicati niciodata direct cu palma. Scuturati bine spray-ul, emiteti un jet pe o farfurioara si intindeti produsul cu o manusa uzata din flanela sau bumbac. (Se spala dupa folosire.) Pielea palmelor se pateaza usor si devine portocalie.
Nu aplicati niciodata la intamplare laptele, crema sau spray-ul bronzant. Intindeti-le la inceput in dungi verticale, apoi orizontale. Egalizati produsul, apoi - mai ales daca il aplicati pe obraz -, dupa un sfert de ora, spalati-va si clatiti-va cu multa apa. Surplusul de colorant dispare, nu mai intra in pori si totul pare mai natural.
Pentru expresie: folositi un creion dermatograf de culoare alba, cu care trasati o dunga pe marginea pleoapei de jos (nu sub gene!). Le confera ochilor stralucire.
Sincera sa fiu nu am folosit creme de bronzat..daca ati stii cat de periculoase sunt.....in medie cu expunerea la solar cam la fel.....mai bine te expui la soare!!!!! poop
ghita_oana_andreea
Postat pe 26 August 2008 11:30
Wow. Chiar nu stiam ca sunt periculoase.
Eu folosesc vara cateodata,,,
Da de ce sunt asa... foarte periculoase?
lilith1
Postat pe 27 August 2008 21:01
cremele de bronzat sunt bune si atat...cel mai bun si mai frumos bronz se obtine prin folosirea uleiului de masline, confera un bronz uniform superb,...dar la urma urmei fiecare face cum stie:))))
corny_lazy
Postat pe 28 August 2008 20:54
Mda...si eu folosesc uleiul de masline si chiar e super tare...si e chiar super si pt par....mai bun decat orice tratament din comert..
alebarim_lazy
Postat pe 29 August 2008 03:48
cremele de bronzat ...nush cat de bune sau cat de rele sunt da nu cred ca arata mai bn decat bronzul natural...si oricum nu pot avea aceleasi benefii ca soarele ...vitamina E. sincer eu am folosit....dar nu creme autobronzante ci lotiune de corp hidratanta care nuanteaza pe parcurs ...la mn a fost ok.nu am avut pete sau ceva de genu. numai ca tre sa iti exfoliezi pielea macar o data pe saptamana. apropo de uleiul de masline...chiar iti face un bronz misto ?? eu am vrut sa folosesc vara asta da nush ce m-a oprit ...am auzit ca are multe beneficii.asa e ?
deea_creata
Postat pe 29 August 2008 17:56
Eu ador uleiul Tropic Superbronzant, este cel mai bun, il folosesc inca din primele zile, dar daca aveti pielea prea alba nu va sfatuiesc, incercati intai o crema cu factor de protectie.

Postat pe 1 Septembrie 2008 12:34
Cat despre autobronzante, il folosesc pe cel de la Dove, insa aveti grija sa il aplicati uniform, pentru a nu va trezi a doua zi cu pete.

Postat pe 1 Septembrie 2008 12:53
da-mi mai multe detalii, te rog.
cum folosesti uleiul de masline?
fluffygoldenlee
Postat pe 1 Iunie 2009 09:10
De unde l-ai luat?Am vazut cum bronzeaza si vreau sa-mi iau si eu,dar nu stiu de unde...
kudika340760
Postat pe 15 Decembrie 2010 16:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sibiu - Selimbar 7 De la: lumypis 2 August 2009 18:09
CETATEA SOIMOS 5 De la: sweetwhisper 24 Iunie 2010 23:34
Confort la cele mai mici preturi 1 De la: liviubratu1960 28 Decembrie 2008 00:05
excursii pe baza de reciprocitate 5 De la: janvasiliu 29 Martie 2010 17:51
5 euro gratis ! 1 De la: lazy002573 18 Iulie 2010 12:45