Setari Cookie-uri

ce nu include un " all inclusive"?

Probabil...buna dispozitie si garantia unei vacante reusite.

Postat pe 5 Septembrie 2008 11:55
De la: luana22, la data 2008-09-05 11:55:42Probabil...buna dispozitie si garantia unei vacante reusite.


am raspuns dincolo.. depinde de pensiune.. inainte sa pleci ar fi bine sa intrebi ce are acel all inclusive, ca de multe ori nu prea e all ..
lucimusat
Postat pe 5 Septembrie 2008 19:17
nu include timpul pe care il economisesti pentru a cauta de unde sa cumperi ceva racoritor
Maiagrosu
Postat pe 7 Septembrie 2008 10:54
adevarul e ca atunci cand vine vorba de all inclusive, ar trebui sa fiti un pic sceptici. va dati seama ca si hotelul respectiv vrea sa scoata profit, asa ca de obicei nu ofera servicii bune in acest caz, bauturi diluate, contrafacute, mancare de duzina etc.
dhoria
Postat pe 7 Septembrie 2008 12:31
Off...cand o sa ajungem la civilizatia in care o sa fie respectat clientul? credeam ca doar la noi in Romania se intampla ...dar vad ca nu e asa..Profit se poate realiza si respectand clientul nu incercand sa iti bati joc de el si sa il jegmanesti..

Postat pe 7 Septembrie 2008 13:50
Nu include garantia unei vacante perfecte... Succescul unui concediu reusit deriva doar din compania aleasa si destinatia vizitata.

Postat pe 7 Septembrie 2008 14:06
all inclusive..depinde de fiecare hotel..trebuie sa va informati foarte bine inainte de a lua all inclusive si sa nu va asteptati ca ceea ce va promit agentiile vi se va oferi 100%..mai exagereaza si ei..asta e sigur..eu lucrez la un hotel care are program all inclusive in grecia si ne-am confruntat cu o groaza de intamplari nefericite din cauza lucrurilor neadevarate promise de agentii clientilor..deci, mare atentie!! numai bine!! pup
intrusha
Postat pe 20 Octombrie 2008 08:14
Draga mea,ai putea sa ne descrii din experientza ta ce este all inclusive,acolo la hotelul unde lucrezi tu?Am impresia ca nu e la fel peste tot.La bulgari mi s-a parut ok tinand cont ca banii pe care i-am dat, nu au fost asa multzi.Noi am fost chiar multumitzi si a fost hotel de 3*.
babalica
Postat pe 14 Februarie 2009 21:07
..eu am fost la turci....e super un all inclusiv cu exceptia faptului ca mai primesti aer conditionat cu portia...eu am fost multumit deoarece di 6 zile 4 am afcut excursii si nu am stat in hotel , in rest am facut paguba mare de tot la bauturi "racoritoare".....asa ca...daca ai un grup fain meriata si FARA fara all inclusive..
felix_felix222003
Postat pe 26 Februarie 2009 21:16
super concurs
forumadria.ro
dmx
Postat pe 7 Martie 2009 13:26
Eu abia m-am intors din Punta Cana in Republica Dominicana si am avut pachet all inclusive la 4 stele.Am fost mai mult decat multumita si nu mi-a lipsit nimic,am avut acces la 4 restaurante, la Creperie, adica o terasa unde gasesti fel de fel de clatite dulci sau sarate, inghetata, milkshake si banana split.Am avut acces la orice bar din complex unde aveam orice bautura si cacktail gratuit, mai putin anumite tipuri de wiskey, dar nefiind consumatoare de alcool nu am avut nevoie.In camera frigiderul ne era umplut zilnic cu bauturi racoritoare iar la restaurante aveam zeci de feluri de mancare pentru toti, fie ca vroiai dietetice,fie numai peste sau cu specific pt fiecare tara.Dulciuri, legume si fructe din belsug si sucuri naturale abia preparate, cu fructele stoarse in fata ta.Spectacolele erau si ele gratuite,si mai aduceau si pizza pe plaja.Ceea ce se platea si mi se pare normal erau masajele, spa-ul, impachetarile cu ciocolata sau cosmetica.Gratuit aveai acces la sauna si fitness.Ce sa zic...am avut 2 saptamani de vis...
lory_baby
Postat pe 13 Aprilie 2009 02:22
Va rog f mult,cine a mai fost in Kusadasi cu masina personala,merita 10 zile cu all inclusive,va rog sa-mi spuneti daca e bine sa mergem cu masina noi si copiii,4 adulti,4 soferi?Ne vom descurca?Cat ne mai costa drumul,taxele,feribotul,etc.?Ms.Am mai fost dar in Bulgaria ,la Albena,mult mai aproape....
babalica
Postat pe 13 Aprilie 2009 11:04
De la: dhori_a, la data 2008-09-07 12:31:14adevarul e ca atunci cand vine vorba de all inclusive, ar trebui sa fiti un pic sceptici. va dati seama ca si hotelul respectiv vrea sa scoata profit, asa ca de obicei nu ofera servicii bune in acest caz, bauturi diluate, contrafacute, mancare de duzina etc.
Gabriel54
Postat pe 13 Aprilie 2009 15:12
Conceptie tipic Romaneasca,pot sspune ca am fost la bulgari la hotel 3 stele si totul a fost o.k.Fara portii injumatatitwe sau bauturi indoite,parteabuna a fost ca nimeni nu s-a imbatat cu toate ca posibilitati erau;daca dorea cineva sa se spele pe picioare in gin sau votca se putea si nu se supara nimeni
Gabriel54
Postat pe 13 Aprilie 2009 15:20
Conceptie tipic Romaneasca,pot sspune ca am fost la bulgari la hotel 3 stele si totul a fost o.k.Fara portii injumatatitwe sau bauturi indoite,parteabuna a fost ca nimeni nu s-a imbatat cu toate ca posibilitati erau;daca dorea cineva sa se spele pe picioare in gin sau votca se putea si nu se supara nimeni
Gabriel54
Postat pe 13 Aprilie 2009 15:21
All inclusive nu include bauturile si dulciurile care nu sunt fabricate in tara respectiva ,tigari.in rest ai mesele asigurate ,gustari pe toata durata zilei,bautura alcoolica si sucuri,inghetata etc.
jojo_alexya
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:00
As vrea sa merg in concediu in turcia la un hotel de 3* ALL INCLUSIVE.Imi puteti spune ce servicii presupune si dk se merita sa dam cam 300 euro de persoana?
Nota: doar din experienta!
saryna
Postat pe 26 Aprilie 2009 16:17
din experienta mea,turcii sunt no1 in turism all-inclusive,dar si la turci sunt hoteluri si hoteluri,ar trebui intrebat referinte despre hotelul respectiv,eu zic ca merita
romulus_lazy
Postat pe 14 Septembrie 2009 15:09
La turci,cel mai bn mergeti la 5*,daca vreti sa venitzi multzumitzi ac.,mie personal la 3* mi s-a parut slabutz,cei care au fost la 5,au dat mai multzi bani dar a meritat.La anu o sa ma reorientez !
babalica
Postat pe 27 Octombrie 2009 10:41
Eu am fost in Bulgaria, la Nessebar, la hotel de 5*, si a fost super OK!!! Merita toti banii!
120856
Postat pe 19 Noiembrie 2009 12:24
bautura
tudor_tan_lazy
Postat pe 31 Martie 2010 21:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pensiuni in Maramures 13 De la: lica 8 Noiembrie 2009 22:49
Pomporovo_bulgaria am auzit ca-i f frumos !! 4 De la: tudor_tan 31 Martie 2010 21:52
All inclusive e bun doar pentru familii... 38 De la: liviubratu1960 28 Decembrie 2008 00:16
Excursie prin Europa 12 De la: lazyEdi 3 Noiembrie 2009 14:09
Sejur luna de miere 7 De la: dmx 1 Iunie 2013 14:42