Setari Cookie-uri

TRANSFAGARASEAN...vis devenit realitate...

Daca sunteti buni soferi...inceracti-l ...daca aveti probleme cu inaltimea...stati acasa...:)

Postat pe 6 Septembrie 2008 11:45
da...transfagarasanul este minunat.....
roxi_mitu
Postat pe 23 Noiembrie 2008 10:36
Noi ne-am facut in fiecare an concediul pe Transfagarasean, 7 nopti , peisajul este supeb, merita !
albastrica4
Postat pe 25 Noiembrie 2008 12:26
Anul viitor ne-am propus sa facem Transfagarasanul Unde se poate innopta? Care ar fi locurile bune pt cazare? Evident ca prefer sa ne cazam intr-o pensiune, nu intr-un cort. Cat de cald este vara in zona? Multumesc pt.raspunsuri.
chandramuki_md
Postat pe 27 Noiembrie 2008 15:20
Da, superb pe Transfagarasan...
Dar de Transalpina (DN 67c) ce ziceti? Cea mai inalta sosea din Ro vreau vara asta sa o strabat dinspre Novaci spre Sebes...
http://ro.wikipedia.org/wiki/Transalpina
Radek
Postat pe 11 Februarie 2009 09:01
Intr-adevar este o frumusete rara Tranfagarasanul. Merita si efortul si banutii:))
Cazare de 3 stele in Cartisoara ( ultimul sat inainte de a urca inspre munte pe partea Sibiului ) sunt o groaza de pensiuni dar din pacate vara trebuie rezervare pt. ca este full mai tot timpul .
Gazde super-primitoare mancare la pensiuni super-buna , iar pret cazare in jurul a 80RON / camera double +- 20ron .
Nu ratati daca ajungeti in zona pastravaria de la Albota :) , preturi acolo la cazare si masa peste medie dar totul este natural ! La albota mai gasiti echitatie , ATV-uri , sala jocuri si bine'nteles ..pescuit de pastravi.
Recomand pensiunea 'Paraul Rece' din Cartisoara , printre altele sunt si camere cu jacuzzi...
Vara caldura mare...doar sus pe munte este ceva mai racoros.
Distractie placuta si drum bun
lipanadrian
Postat pe 18 Februarie 2009 18:06
Fara ATV-uri pe munte!
Polueaza aerul si linistea
Radek
Postat pe 20 Februarie 2009 12:04
Cu atv-urile poti merge numai in perimetrul patravariei si eventual in satul de langa , nu este munte propriuzis acolo:P
lipanadrian
Postat pe 22 Februarie 2009 11:57
Da... nu stiu exact, dar asa o fi...in zona Transfagarasanului nu am vazut.
O spun in general... cel putin iarna, pe V Prahovei e nebunie. Am facut un traseu in Piatra Mare si chiar era sa fiu lovit de un conducator de ATV neatent. Si asta pe poteca turistica, marcata. In apropierea cabanei Susai
Radek
Postat pe 25 Februarie 2009 13:48
Buna
Ai apucat sa mergi pe transalpina?Sa-mi spui cum este drumul.Ma bate gandul sa merg.Am auzit ca e drum forestier
mihahao
Postat pe 30 Iunie 2009 19:46
Pe Transalpina ii super..ma rog drumul rau,peisaj extraordinar...dar merita starbatut fie pe bicicleta,moto sau pe jos...sau cu o masina de teren(ca sa nu-i plangi de mila masinii)..sau Dacia 1300. :D
Alisandra
Postat pe 1 Iulie 2009 09:21
Salut ! Cu scuzele de rigoare....poate stie cineva cazare ( pensiune...sau orice) care primeste cu catei ????
Nu am mai fost de 9 ani pe Transfagarasan, as merge vara asta , dar nu stiu cine ma primeste cu cateii mei ....
Astept orice fel de sugestii, si mai ales impresii recente din zona !
120856
Postat pe 20 Aprilie 2010 14:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pomporovo_bulgaria am auzit ca-i f frumos !! 4 De la: tudor_tan 31 Martie 2010 21:52
concurs 4 De la: misu1961 30 August 2008 22:07
Complex Turistic Darina Tirgu Mures 1 De la: kudika412080 8 Iulie 2011 12:18
Va rog, recomandati-mi ! 1 De la: Maryy 30 Iulie 2009 12:35
demipensiune 8 De la: DayC 11 Decembrie 2010 20:12