Setari Cookie-uri

Balvanyos

Salutare tuturor
A fost cineva la Balvanyos?Vreau sa merg pe acolo si vreau cateva sugestii.
Am citit de pensiunea Cetate.Ma gandeam sa ma cazez acolo.
Cum sunt traseele?Dificile sau usoare?Pe unde as putea sa ma plimb?Cum e soseaua spre sf Ana?Dar poteca?
Pesterile se viziteaza?
Ai ce sa faci in 3 zile?
Multumesc
mihahao
Postat pe 7 Septembrie 2008 13:14
da, eu am fost la balvanyos ,e foarte frumos, mie si familiei ne-a placut,traseul pana la pestera puturosul e foarte bun si frumos, numai prin padure,ajungi la pestera cu sulf unde nu poti sta mai mult de 10 min ,aerul e incarcat cu acest gaz, de fapt ai si indicatii la intrarea in pestera ,am sa postez catava fotografii ca sa ai idee,de acolo poti merge la lacul sf. ana e aproape cu masina poti ajunge in 20-30 min acolo e rezervatia pe care o poti vizita doar cu ghid,e frumos,merita vazut
tury65
Postat pe 31 Octombrie 2008 09:37
Multumesc.Am fost acolo si e f placut.Am fost si la cetate.Am nimerit o zi cu soare si una in care ploua.Am ajuns si la hotel ciucas.Oameni primitori peste tot.La intoarcere am fost prin covasna si am trecut muntii de am ajuns la intors buzaului.Ce druuuum!!!Jale.De raliu.Daca ar fi ingrijit ar fi superb.Noroc ca nu ne-a prins ploaia.La Siriu ploua torential
mihahao
Postat pe 19 Ianuarie 2009 17:51
vara e minunat,mie mi-a placut enorm aceasta zona,iar valea Buzaului e cea mai frumoasa zona,imi place mult ,e mai salbatica
recomand un moment de relaxare la Sita Buzaului la manastire, nu ai ce regreta..poti vedea Ciucasul in toata maretia lui...noi am fost de Paste si am dormit acolo o noapte ,e foarte frumos am prins o vrema excelenta...ospitalitate nu mai spun,totul l-a superlativ
tury65
Postat pe 17 Martie 2009 10:10
De la: nicole65, la data 2009-03-17 10:10:32vara e minunat,mie mi-a placut enorm aceasta zona,iar valea Buzaului e cea mai frumoasa zona,imi place mult ,e mai salbatica
recomand un moment de relaxare la Sita Buzaului la manastire, nu ai ce regreta..poti vedea Ciucasul in toata maretia lui...noi am fost de Paste si am dormit acolo o noapte ,e foarte frumos am prins o vrema excelenta...ospitalitate nu mai spun,totul la superlativ
tury65
Postat pe 5 Mai 2009 08:25
puteti recomanda si niste locuri de cazare ?
danimicutica
Postat pe 21 Mai 2009 09:30
NOI AM STAT IN CAMPING LA TUSNAD, APOI IN CAMPING LA SF. ANA..AM AVUT NOROC DE O VREME FOARTE CALDUROASA
tury65
Postat pe 4 Iunie 2009 09:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cursuri scafandri 1 De la: omnismares 8 Mai 2010 10:19
Urgent caut colega de camera pt vacanta in insula Zakynthos Grecia pret super 1 De la: ssimonas 9 Septembrie 2012 14:44
Hai sa facem sport! 10 De la: Christine_C 11 Ianuarie 2011 00:03
-----FLORIILE--ROMANIEI 1 De la: kudika374727 17 Aprilie 2011 16:04
Vacanta 2 De la: elenaserbanescu1 27 Aprilie 2009 14:48