Setari Cookie-uri

Vacanta Cuba

A fost cineva in Cuba? Eu imi doresc fosrte mult sa ajung. As vrea sa stiu si parerile voastre...
roxxana_dumitriu
Postat pe 8 Septembrie 2008 17:34
Cuba este o imbinare de lux si lumea a treia; o tara foarte interesanta, pe care mi-ar placea sa o vizitez. Astept detalii de la voi, daca ati fost!
LUA_lazy
Postat pe 8 Septembrie 2008 22:55
Da, am fost in 2oo5! Este superb! Am fost in Varadero. Resort hotelier de 5*****.Conditii excelente! Curatenie!Sevicii ireprosabile! Merita vazuta Havana! Totul in ritm de SALSA! Este interesant !
marlmbi
Postat pe 7 Februarie 2009 20:26
Avand in vedere pretul ridicat al transportului, este (ca si Tailanda sau multe din insulele turistice din Pacific) preferabil sa stai cat mai mult, pentru ca in final pretul pe zi sa ti se para rezonabil.
KristianG
Postat pe 26 Aprilie 2009 23:56
Am fost anul trecut in ianuarie, in interes de servici O SAPTAMANA, dar am avut un weekend liber. Am fost cazat la all inclusive ca toti turistii, langa plaje si in weekend am inchiriat un scuter sa vad imprejurimile. E GROZAV !!! Merita, am fost mai la sud, intr0 statiune langa Guardalavaca (vezi regiunea Holguin) Conditiile pentru turisti sunt f. bune, locurile si oamenii sunt extraordinari, oceanul e CA IN VIS!!Daca vrei sa vezi si altceva inafara de zonele pentru turisti trebuie sa ai grija, sunt restrictii si trebuie sa fii precaut.

Nu am timp de forum, sunt multe de scris...
Biletul de avion cost cam 1000 Euro, cazarea cam 75 euro all inclusive... Trebuie viza, se rezolva tot prin agentii.
lazy000549
Postat pe 3 Iunie 2009 09:42
Viza se ia fara nici o problema de la ambasada Cubei din Bucuresti, nu iti trebuie nici o agentie. Tara este superba si nu merita sa stai prin tarcurile de all inclusive, ci la casa particular din orase - cam vreo 20 - 25 dolari pe noapte. Biletele de avion pot ajunge si la 300 euro din Paris sau Madrid cu Cubana de Aviacion, dar trebuie sa fi atent la oferte.

http://imperatortravel.blogspot.com
Imperator_lazy
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ne lipsesc o gramada! si ne deranjeaza o mie! 2 De la: fenechiu_marian 23 Februarie 2010 09:54
Minunata vacanta in Tenerife... 20 De la: horatiu_tra 31 Martie 2010 21:49
Rep Dominicana!!!!!!!!!!!!!!!!! 7 De la: kudika1993 21 August 2010 12:38
Insulele Capului Verde 16 De la: Lizy 27 Ianuarie 2010 12:39
Insula Corsica 3 De la: horatiu_tra 31 Martie 2010 21:49