Setari Cookie-uri

Spania - Costa del sol - Benalmadena

Hello!

Am luat si eu o mica teapa pe acolo la un restaurant...
Pe scurt povestesc poate o sa ajute pe cineva :)
Deci am comandat peste dorada fara garnituri fara chestii era parca 4euro 100g (ma asteptam sa fie 200-300g), la nota a venit ca si cum as fi comandat dorada meniu de 29 euro :) cu creveti calamari etc .. anyway nu aveai cu cine sa te intelegi in engleza asa ca am platit si aia a fost.

Sper sa ajute tzeapa mea si pe altii:)
whitewizzard
Postat pe 9 Septembrie 2008 09:45
AM FOST IN SPANIA,COSTA BRAVA SI COSTA DEL SOL,SUNT DEFAPT NISTE REGIUNI CARE SE INTINDE DEA LUNGUL COASTEI MARII MDITERANE,CU STATIUNI CA PINEDA DEL MAR,CALLELA,FLORES DEL MAR ETC.
SUPERBE DAR CA SI PLAJE NU SE COMPARA CU CELE DIN GRECIA...SINCER.
DAR SUNT SI PESTE ...MARINA d'OR de exemplu,este o statiune fantastica peste tenerife si altele....aricum merita sa fie vazute si batute cu pasul...goo
gabriello_g
Postat pe 21 Februarie 2009 08:54
Am fost anul trecul prin septembrie octombrie si am stat chiar si in Benalmadena. In afara de portul cu ambarcatiuni de lux, nu prea ai ce vedea, plaja nu mi-a palcut deloc, era cu nisip gri, foarte multi batrani si desigur, f multi negri, avand in vedere apropierea de Malaga:). Nu mi s-a parut o statiune de distractie sau de relaxare, ci o statiune ca oricare alta, pe care nu as recomanda-o in mod deosebit. Mai bine alegeti plajele din Portugalia, tinutul Algarve: Portimao/ Albufeira / Vilamoura sunt f deosebite, nisip super fin, curat, peisaje super cu stanci inalte pe plaja. Coasta de sud/ sud-vest/ vest a Portugaliei este mult peste calitatea plajelor din sudul Spaniei, gen Costa del Sol. Chiar nu mi-a placut Costa del Sol, desi mi-am dorit f mult sa ajung acolo si in special in Malaga. Nimic deosebit, se simt influentele africane, infractionalitate mai mare, nesiguranta mai mare! In schimb plaja din Valencia este f buna, plajele din jurul Barcelonei, statiuni precum LLoret del Mar, plajele de pe langa Castellon, plajele de pe coasta de Est, in general. Dar aceste nu au nimic deosebit in afara de nisipul f curat, fin, alb, adica, peisajele nu sunt spectaculoase, cum sunt in Portugalia. Dar depinde ce vrea fiecare: apusul pe mare/ ocean, peisje, plaja/ viata de noapte/ liniste, relaxare....
codrutza_lazy
Postat pe 21 Februarie 2009 12:42
In Spania poti vedea si deal si mare la Plaja de Gandia(orasul de noapte).E o zona super .Toate vilele au piscina.Aproape totul este inchis ziua si se deschide la ora 21.O plaja superba,un restaurant aproape de plaja unde se manca orice si cat doreai, numai cu 10 euro(program limitat ce-i drept, de la 21-23).Am vizitat Madridul,Salamanca (orasel de munte).
maria_iv
Postat pe 5 Martie 2009 22:14
si eu sunt de aceeasi parere cu tine, Codruta...
niceandreea
Postat pe 17 Martie 2009 12:48
Buna tuturor. Eu mi-am luat bilet din 27 aug. in Calella, hotel les palmeres. Am optat pt Calella, pt ca am vazut ca e mai aproape de Barcelona, iar ideea a fost sa vizitam Barcelona. Stie cineva ce mijloace de transport sunt sau alte detalii vis a vis de cum poti vizita Barcelona, daca stai in alta parte? Multumim pentru detalii, pe mine chiar ma interesau. O zi buna tuturor!
micumihaela
Postat pe 11 Mai 2009 11:56
Vizitati in Spania, Valencia,apoi ,Xeraco, este la marginea Marii Mediterane, puteti sa va cazati la apartament cu ,,3 camere si salon puteti sa va ,cuplati mai multi! Are,,toate utilitatile cu,75euro/24ore sau la bungalov cu 110euro! Va puteti face mancare,trebuie doar cearceaf de pat sa va duceti,hartie igienica ,, si solutie pt, spalat vase,Marea, plaja este la 5 minute de apartament De la Xeraco, ne-am dus la ,Gandia, este port,un magazin mare fff, ieftin ,iar pt, cadouri au un magazin cu bijuterii argint, aur si pietre de mina ,fff,frumos ,elegant si ieftin! Vizitati,,Xeraco,,-Gandia noi am fost acum,,8-9-10mai,,2009.La cativa km, de Valencia-Spania.
sirsof
Postat pe 13 Mai 2009 16:05
Se poate merge cu trenul e cel mai bine. Circula ireprosabil.
Va lasa aproape de centru, mai bine zis de Rambla.
unul_lazy
Postat pe 25 Mai 2009 17:31
sal.ai tren din 30 in 30 min si face 20 min pana in barcelona .te lasa chiar in centru pe bulevardul la ramblas.este f ok ain callea.o alegere ok dar te sfatuiesc sa nu incerci sa mananci pizza dar sa incerci sangria.
horia26enescu
Postat pe 26 Mai 2009 07:56
Va multumesc mult de informatie. M-am linistiti, e ok daca e asa. Multumesc si de sfat. Sa aveti o saptamana reusita!
P.S. Daca va mai amintiti de ceva ce mi-ar putea fi util, astept recomandarile voastre si sfaturi.:)
micumihaela
Postat pe 26 Mai 2009 08:27
Buna ziua!
Am fost anul trecut in Callela, Hotel Blau Mar. Statiune excelenta, pentru toate gusturile!
Exista un tren care va duce in Barcelona.
Sejur placut!
PostuPetre
Postat pe 26 Mai 2009 09:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casa in Bucovina 1 De la: rox_rbz 8 Decembrie 2011 18:15
GERMANIA 8 De la: lazy000746 4 Iulie 2009 18:06
Hotel Regency Club Tenerife 3***/ cazare gratuita 7 nopti/ 28 De la: caiustravel 16 Octombrie 2014 21:28
Unde va petreceti revelionul? 2 De la: AIrina 3 Noiembrie 2014 15:29
Caut transport cât mai ieftin pânã în Spania 1 De la: adventurecampstabere 4 Mai 2010 09:33