Setari Cookie-uri

Cazare la necunoscuti?

Multi dintre noi pleaca la mare, fara sa aiba asigurat cazare, si primesc oferte de la necunoscuti.u ai accepta?stiind toate riscurile la care te expui??
reshaky
Postat pe 27 August 2008 11:25
nu cred ca merita riscul.. de ce sa pleci de nebun de capul tau cand poti avea totul asigurat, sa ajungi acolo si sa te simti bine fara alte batai de cap? e adevarat ca in ambele cazuri poti avea parte de neplaceri dar riscul este oricum redus cand pleci printr-o agentie
Mariah_lazy
Postat pe 27 August 2008 17:01
depinde, unora le place sa aiba parte si de putina aventura
atheusa
Postat pe 27 August 2008 17:13
In nici un caz nu trebuie sa pleci in vacanta si sa accepti sa stai la necunoscuti, mai ales daca nu esti intr-un grup mai mare de persoane. Eu recunosc am plecat asa nepregatita si am fost nevoita sa dorm in masina..:D
euandra
Postat pe 27 August 2008 22:22
In mare parte, cred ca ai dreptate, dar exista si cazuri cand poti merge in vacanta pe cont propriu, chiar si in alta tara. Eu am fost in vara asta in Grecia, la Neos Marmaras. gandind ca si tine, am folosit serviciile unei agentii, dar acolo am fost surprins sa constat ca erau destui romani care venisera pe cont propriu (se gasesc locuri de cazare la preturi rezonabile, in conditii mai mult decat decente).
dsavus
Postat pe 27 August 2008 23:09
dap, de multe ori am plekt la mare (si ma refer in Romania) fara sa am cazare si intotdeauna am gasit oameni seriosi cu conditii de cazare f bune. si preturi acceptabile. deci nu resping aceasta idee
kudika093316
Postat pe 28 August 2008 00:30
..da clar...e mult mai ieftin...
monyi
Postat pe 28 August 2008 15:16
Eu numai asa am mers, si a fost OK! M-am uitat si la om inainte. Conteaza. Take care!
lazygirl
Postat pe 29 August 2008 13:14
Lazy GIRL, sunt lAZY boy, si sunt de acord cu tine:)
puma01
Postat pe 29 August 2008 14:23
Niciodata nu am plecat , nici in tara , nici in strainatate, fara sa am asigurata cazarea.Mi-a fost greu sa risc ,mai ales ca am plecat cu toata familia.Mi-a fost teama si imi este teama in continuare de necunoscut, de aceea si in vara aceasta am apelat la agentii de voiaj pentru a calatori in strainatate.Cu mancarea nu este o problema nicaieri, dar dormitul este ceva ce trebuie sa fie sigur si comod.Rosalba
Rosalba
Postat pe 29 August 2008 18:40
eu nu mai merg dupa aoferte primite pe strada...am fost mai multi kre am stat intr-o camera, cum plecam la plaja si ne intorceam se vedea k au fost lucrurile mutate cine stie pe unde au mai umblat sau ce putea sa dispara, in cel mai rau caz dak nu aveti cazare puteti merge la casute este chiar ieftin nu sunt conditii excelente dar makr stii k nu iti umbla prin lucrui

Postat pe 1 Septembrie 2008 10:57
Depinde de noroc. La mine a tinut de mai multe ori faza si mi-a mers foarte bine dar anul trecut de revelion era cat pe ce sa ne intoarcem acasain ajun. cel mai bine e sa ai ceva dinainte rezervat ca sa nu ai bataie de cap pe urma.
OnaAndreea
Postat pe 1 Septembrie 2008 15:34
Asa e. Am o prietena care mereu face asa. De exemplu, in primavara s-a hotarat cu niste prieteni de ai ei sa mearga in Bulgaria. Bineinteles ca nu stie limba si nici drumul pana la Nisipurile de Aur nu il stiau destul de bine. Pana la urma a fost o distractie mare dar cu multe multe peripetii.
OnaAndreea
Postat pe 1 Septembrie 2008 15:37
In toata viata mea de pan' acum, niciodata nu mi-am asigurat cazarea inainte de plecare. Asta si pt ca majoritatea plecarilor au fost neprevazute. Am trecut prin multe peripetii dar intr-un final am scos-o la liman si am intalnit oameni f ospitalieri, cazare in conditii decente (nu lux) la preturi rezonabile. Am observat ca mai nou au aparut si intermediari, in special in gari care iti prezinta mai multe oferte de "particulari"
Radek
Postat pe 2 Septembrie 2008 11:05
Asta e si ideea cand pleci in vacanta........sa ai parte de aventuri dar sa te si relaxezi. Niciodata nu mi-am asigurat cazare dar am gasit intotdeauna pe cineva amabil si foarte de treaba care sa ne cazeze. In ultima vacanta am plecat la munte cu prietenii si pana ne-am plimbat, pana am facut cumparaturi se facuse tarziu si am inceput sa cautam cazare. Am gasit cand nici nu ne asteptam, din intamplare, intr-un loc mult mai fain decat acela in care erau hotelurile si la un pret super si aveam si conditii. (50 lei camera cu 2 paturi duble)
just_lory
Postat pe 2 Septembrie 2008 15:34
De la: nelke, la data 2008-08-27 22:22:48In nici un caz nu trebuie sa pleci in vacanta si sa accepti sa stai la necunoscuti, mai ales daca nu esti intr-un grup mai mare de persoane. Eu recunosc am plecat asa nepregatita si am fost nevoita sa dorm in masina..:D
este groaznic depinde daca vrei sa fii furat cazeazate la necunoscuti ,am patoto la croati cu 600 euro mi-a luat chiar baba care ne-a dat apartamentul asa ca banii pe card nu in geanta lili constanta .

Postat pe 10 Decembrie 2008 21:55
Nu se intelege nimic din postarea ta
Radek
Postat pe 17 Decembrie 2008 13:41
Da poti pleca si pe cont propriu nu neaparat prin agentii dar e bine sa faci asta intr-o tara sau zona unde ai mai fost si stii preturile, conditiile, mersul in general, altfel poti lua teapa.
Niciodata nu am plecat fara rezervare, chiar daca am facut-o singur pe net, ba am fost odata si am fost nevoit sa dorm o noapte aiurea, altadatra sa platesc cam mult, etc.
succes
calator
Postat pe 5 Ianuarie 2009 12:49
da am fost anul trecut la mare cu niste prieteni si ne am trezit in Costinesti ca nu avem cazare , unde am vb cu cineva s-a ocupat si am stat o sapt la o familie necunoscuta in chirie si totul a fost ok, de fapt acolo cam toata lumea statea ca si noi, era mult mai ieftin ca la hotel
benjy
Postat pe 8 Ianuarie 2009 16:53
Sunt de acord cu tine ,dar mai gasesti si oameni care-ti ofera(ca noi) apartament la cheie,frumos,curat langa mare cu 2 camere la parter.
stan_jana_lazy
Postat pe 25 Februarie 2009 12:21
forumadria.ro

dmx
Postat pe 3 Martie 2009 10:52
super concurs

forumadria.ro
dmx
Postat pe 6 Martie 2009 11:03
Aveti dreptate,daca ai noroc poti gasi cazare ieftina cu tot confortul,dar afara daca nu cunosti nici limba tari respective,este mai greu asa ca va recomand agentiile sau cunostiinte care au mai fost.La mare in Spania ex.am pe cineva care inchiriaza un apartam de 3 camere cu 800 eur/1000eur/2 saptam.pe coasta Almeriei/statiunea Garuccia,superb apart.chiar saptamana aceeasta ma duc acolo,va aduc poze.Daca va intereseaza in per sept oct mai putin sub 800eur.Daca vreti va dau adresa pers respective,este din Romania dar locuieste in Spania.Concedii placute cu mult soare,tuturor!
claudia_carmen
Postat pe 26 Iulie 2009 15:41
Am fost la Costinesti,fara cazare asigurata dar am gasit repede.Oamenii decenti in gara ofera cazare ieftina.Am vrut sa stau cateva zile si s-a facut o luna!Recunosc k nu am avut nici macar bilet de tren
lazy001673
Postat pe 12 Ianuarie 2010 23:53
asa merg de obicei si nu am avut surprize neplacute niciodata.
imi asumi un risc, desigur, dar in general merg pe recomandarile cuiva. anul acesta as dori sa merg la particulari in Bulgaria, asa ca cine a mai fost, rog sa ma contacteze. fac o cinste
sumomanu
Postat pe 20 Iunie 2010 12:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor 4 De la: skywalker 22 Ianuarie 2010 18:07
paralia katerini 14 De la: lazy001659 10 Ianuarie 2010 12:19
Date contact Hotel Smolikas Platamonas 3 De la: fiorelo 6 Iulie 2010 21:43
sa nu aveti incredere in tur-operatorul ALI BABA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 13 De la: ovidiuc70 22 Iunie 2010 22:51
inchirieri insula corfu-apartamente 2 De la: kas 15 Martie 2010 18:06