Setari Cookie-uri

Amsterdam

Buna tuturor.

am si eu o intrebare pt voi... a fost cineva cazat la hotel Omega din Amsterdam? Ma poate ajuta cineva cu mai multe detalii despre acest hotel...

va multumesc
camelia
cristiansd
Postat pe 6 Octombrie 2009 15:31
AAAAMMMMSSSSTTTEEEEEERRRRDDDDAAAAAAAAAAAMMMM

-e ok merita vazut dar despre hoteluri nu-tzi pot spuune nika pt k eu am dormit tot timpul la prieteni...

-aa o data am dormit la ceva hotel pe-afara nu mai tzin minte pe unde exact dar a fost ok dar ce sa spun mi sa parut un pic cam scump

-in rest sosele suuuupeeer faaiine potzi sa te plimbi linistit e plin de poliitzie civila care controleaza strazile.

--AAATTEEENNTTZZIIEE maare in locuri neiluminate vin oameni si se prezinta k si cum ei sunt politzai civili si cu pretext k te cauta de droguri te cauta si itzi ia banii sau vin la tine la masina si se legitimeaza.

-nu le datzi atentzie sau daca sunt impunatori putetzi urla pooliitzzziiiiaaa si vedetzi cum o rup la fuuga.




DRUM BUN SI SA DISFRUTATZI DIN PLIN AMSTERDAMUL ! ! ! !
australianul78
Postat pe 12 Octombrie 2009 03:31
Multumesc pentru informatii... abia astept sa ajung... sper sa fie vreme buna...
cristiansd
Postat pe 12 Octombrie 2009 10:26
De la: cristiansd, la data 2009-10-12 10:26:46Multumesc pentru informatii... abia astept sa ajung... sper sa fie vreme buna...


Speri tu dar speri cam degeaba in perioada asta
Sa-ti dau un exemplu?Ieri ma pregateam sa plec prin oras pe la ora 12 si era asa un soare fain pe cer incat abia asteptam sa ies din casa.Eih in 5 minute s-a facut intuneric ca si cand era noapte afara si o ploaie cum numai vara vezi prin Romania,adica dintr-aia torentiala.Totul a durat cam 15 minute dupa care a iesit iar soarele Asa ca....nu-ti uita umbrela!!!De vreo 10 zile a stat ploaia doar vreo 2 zile in rest....
Distractie maxima daca ajungi pe aici!
Dya_Jasmine
Postat pe 12 Octombrie 2009 11:56
Macar sa nu ploua toata ziua... Imi poti recomanda, te rog, cateva locuri unde se poate manca la niste preturi relativ ok. Ma voi caza in zona Vondelpark...
cristiansd
Postat pe 14 Octombrie 2009 15:15
De la: cristiansd, la data 2009-10-14 15:15:10Macar sa nu ploua toata ziua... Imi poti recomanda, te rog, cateva locuri unde se poate manca la niste preturi relativ ok. Ma voi caza in zona Vondelpark...


Sincera sa fiu eu nu locuiesc in Amsterdam dar nici foarte departe,asadar nu prea cunosc localurile unde se mananca bine si ieftin.Eu cand merg in A'dam, stau la prieteni de-ai mei si mancam la ei,dar daca ne apuca foamea prin oras luam in special de la cei care au mancare asiatica.In zona in care vei sta tu chiar nu cunosc.Poate se vor gasi altii care sa-ti furnizeze o informatie utila.
Succes!!!
Dya_Jasmine
Postat pe 15 Octombrie 2009 16:07
De la: cristiansd, la data 2009-10-06 15:31:05Buna tuturor.

am si eu o intrebare pt voi... a fost cineva cazat la hotel Omega din Amsterdam? Ma poate ajuta cineva cu mai multe detalii despre acest hotel...

va multumesc
camelia
____sc_rf_ce3____
Postat pe 18 Octombrie 2009 22:35
e beton akolo si eu ma duc aproape in siecare an akolo la vara sau sa-mi far revelianul akolo mie imi place akolo, mai ales cand ma duc de revelion sa nu pierzi akazia ca e fffoarte drumos faci cum vrei tu e decizia ta :*:*:*:*:*:*:*
____sc_rf_ce3____
Postat pe 18 Octombrie 2009 22:43
Este un hotel de 3* simpaticut!...Ce beneficiaza de ........
Restaurant, Bar, Recepþie 24 de ore, Grãdinã, Terasã, Camere nefumãtori, Lift, Seif, Încãlzire, Camerã de bagaje,
cata_const
Postat pe 8 Februarie 2010 02:25
Am fost si eu in Amsterdam in 2007. Am fost cazata la un hotel tot pe langa parcul despre care vorbesti, doar ca nu ii mai tin minte numele. Parcul este urias. Hotelul la care am stat avea 3 stele si era in apropierea strazii cu magazine de moda. Serviciile au fost ok.
Restaurante ieftine nu am gasit (si am stat 10 zile). Cum a mai spus cineva mai devreme cel mai ieftin am mancat la o bodega (denumirea nu e bine aleasa, dar si sa ii zic restaurant e prea mult) cu specific asiatic. Nu am fost incantata de ceea ce am mancat.
Parerea mea e sa te duci cu bani. Sa vizitezi ca ai ce. Amsterdamul este un oras foarte frumos si pitoresc.
Poti alege pachete turistice de la punctele de informare turistica si vizitezi atat orasul cat si imprejurimile. Eu am fost la Madurodam (un fel de muzeu in aer liber cu exponate in miniatura - Amsterdam Arena, aeroportul, muzee si cladiri importante din Olanda). Am vizitat o fabrica de facut cascaval, o fabrica de ceramica in Delft,am trecut si prin Haga. In Amsterdam sunt o serie de muzee (Rembrandt, van Gogh, si altele dar nu prea stiu cum se scrie) Sa nu ratezi nici Cartierul Rosu. Iti recomand cu caldura Coffee Shop-urile.
Ce am scris sunt doar amintiri. Nu pot da prea multe amanunte (legate de preturi, doar ca sunt mari), dar as vizita oricand Amsterdamul.
eligagiu
Postat pe 8 Februarie 2010 09:15
La Amsterdam e cam țeapã cu hotelurile și cu mâncarea.Eu am stat anul trecut la 2 hoteluri,unul de 3* altul de 4*.La cel de 3* nu aveam AC,aveam un ventilator,iar geamul se deschidea cam 10cm,pentru cã stãteam la parteer.În rest micul dejun ok și camera curatã.La cel de 4* un Best Western nu funcționa AC-ul.Restaurantele cam sãracãcioase în oferte,cele mai bune tot cele italienești sunt.Totul e scump,inclusiv taxã de oraș ai ,unele hoteluri au taxa inclusã.Mai interesant a fost Den Haag și orașul de miniaturi de lângã Den Haag-Madurodam.Concluzie,am fãcut tur Olanda-Belgia,pãrerea mea este ca Belgia este peste Olanda,Olanda e mai sãrãcãcioasã,iar in Brussel nu poți compara restaurantele de acolo cu cele din Amsterdam.
romulus_lazy
Postat pe 8 Februarie 2010 09:19
Ai mai fost in Amsterdam?

Sa ne scrii impresii si ce merita vizitat.
kiddo_gyo_lazy
Postat pe 8 Februarie 2010 17:23
Eu am fost in amsterdam de craciun vreo cateva zile si trebuie sa spun ca pana acum e capitala mea preferata : decorul e unic, ambienta urbana e geniala. mie mi-a convenit sa ma plimb pur si simplu in mod haotic pentru ca e extrem de frumos totul si la fiecare colt de strada e ceva dragut de vazut, dar cea mai frumoasa plimbare e pe bicicleta, e atat de comod si de calmant! :) muzeele Rijksmuseum si Van Gogh sunt superbe , si am sunt convinsa ca exista niste case memoriale frumoase, de epoca, pe care ar merita sa le vedeti :)
mancarea asiatica e din abundenta si buna :D
roxanana
Postat pe 9 Februarie 2010 10:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Halkidiki 15 De la: andra1188 27 Iunie 2011 11:18
Cazare Litoral, Baile Olanesti,Brasov 1 De la: 17 Iulie 2009 16:55
Unde sa merg in concediu? 3 De la: 20 Septembrie 2016 13:37
Ocoliti agentia CARAVELLE 1 De la: lazy002197 3 Mai 2010 16:10
agentie pentru bilete in insule 14 De la: caiustimar 18 Februarie 2010 07:29