Setari Cookie-uri

pensiuni in Maramures

As vrea sa petrec o scurta vacanta la vara intr-un cadru pitoresc, undeva unde nu am mai fost. Si m-am gandit la Maramures, sau chiar nordul Moldovei... Stiti zone cu peisaje superbe, pensiuni unde sa te simti ca la mama acasa? Spuneti-mi si mie, sunt deschisa la orice sugestie. Multumesc
cionteavalentina
Postat pe 7 Februarie 2009 18:09
Maramuresul istoric este superb, nu ai nevoie de recomandari, gasesti la tot pasul oameni primitori, ospitalieri. Trebuiec doar sa ajungi acolo restul curge de la sine.
getaiuliana
Postat pe 16 Februarie 2009 10:09
Buna,am fost anul trecut in Maramures...este absolut superb,merita vazut,iti recomand pensiunea Miuta din Sapanta,gazdele sunt niste oameni fff primitori,gasesti si pe net prezentarea pensiunii.
annya07
Postat pe 18 Februarie 2009 08:04
Ma bucur ca a-ti abordat si peisajele autohtone...:)..este foarte frumos Maramuresul, Ardealul...dar si Moldova...ce sa mai spun de Delta....in fine peste tot in Romania este frumos...binenteles facnd abstractie de anumite lucruri...oricum imi place Romania din punctul asta de vedere...ai ce vedea..:)
lfelicia
Postat pe 18 Februarie 2009 08:49
Anul trecut am fost in Maramures, la Pensiunea Turlas, gasesti poze pe net si daca vrei iti trimit pe un E-mail cateva poze facute acolo, e exact ca la mama acasa, mancarea e delicioasa, tinutul e de vis iar oamenii sunt extraordinari , cum rar mai gasesti in romania noastra
http://www.tur.ro/travel/item.php?view=views/item.xsl&PHPSESSID=1ae59c817a3e891c41bdde8fc9cd1a50
auradutzu
Postat pe 18 Februarie 2009 10:32
... sa nu uiti sa mergi cu mocanita daca s-a reparat plecarea e la 8:30 din Viseul de Sus .... oricum oriunde te-ai caza o sa-ti placa .... este alt gen de turism pe acolo ... oamenii sunt primitori in adevaratul sens al cuvantului, nu simti niciun moment ca o fac din curtoazie sau ca sa-si sporeasca afacerea ... pe Valea Izei vei gasi multe pensiuni .... am fost anul trecut si mi-am planificat un program pe care nu l-am mai respectat ...pur si simplu mergi acolo si alergi dintr-un loc in altul si nu te mai saturi ;) .... indiferent de anotimp sa ai echipament de ploaie :)
.... distractie ....
Geluxg
Postat pe 18 Februarie 2009 10:44
Am vizitat Maramuresul acum 2 ani si am ramas mai mult decat impresionata de locurile vazute. Recomand cu cea mai mare caldura o pensiune pe care personal o consider cea mai frumoasaa din multitudinea de pensiuni la care am stat pana acum: Perla Maramuresului din Borsa. E amenajata acolo o mini gradina zoologica, animalele fiind marea dragoste a gazdei. Sunteti inconjurati de verdeata, in fata casei va intampina un helesteu cu pastravi, statui sculptate in lemn, plante exotice, caini, pisici, cerbi, un ras, porumbei..si poate lista s-a mai intregit intre timp.Mancarea se poate servi la restaurantul propriu iar despre ospitalitatea gazdelor am numai cuvinte de lauda.
andreeathebest
Postat pe 18 Februarie 2009 13:22
Eu am petrecut Pastele din 2007 in Sucevita. Am stat la pensinea Poiana de vis, chiar in Sucevita. Au si site si poti vedea imagini si gasi date de contact.
Nu pot uita acea mini vacanta, a fost extraordinara. Bucovina este minunata, despre oameni ce sa mai vorbesc....
Despre gazde .... nu exista suficiente cuvinte de lauda. Sunt ospitalieri, fac o mancare extraordinar de gustoasa (chiar si cea de "frupt" adica de post).
Precizez ca am fost impreuna cu copii (6-7 ani) si cu totii ne-am simtit foarte bine.
eligagiu
Postat pe 19 Februarie 2009 11:27
forumadria.ro
dmx
Postat pe 4 Martie 2009 17:50
Ai ales bine ! Maramuresul e de vis. nu cred ca ajunge o vacanta sa-l descoperi. Oriunde vei poposi esti binevenita.Noi am stat la o familie care nu avea pensiune. Am ramas cu sufletul acolo,ne-au primit de parca ne cunosteam de-o viata.Nu vei regreta vacanta in Maramures.
layla2010
Postat pe 13 Iunie 2009 09:19
gasiti aici pensiuni in Maramures, chiar pe prima pagina:

www.exposhop.ro
lazy000475
Postat pe 29 Iunie 2009 21:12
..."de frupt" nu e de post!
tpopa
Postat pe 23 Octombrie 2009 12:01
Va asteptam cu drag in Maramuresul istoric.www.valea-izei.ro
lica_lazy
Postat pe 8 Noiembrie 2009 22:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
all inclusiv 31 De la: tudor_tan_lazy 22 Iunie 2013 07:55
Gaseste-ti cazare pentru sarbatori. 1 De la: kudika482835 13 Decembrie 2011 10:55
Complex Turistic Darina Tirgu Mures 1 De la: kudika412080 8 Iulie 2011 12:18
bilete internationale la tren 15 De la: LEON77 29 Iulie 2012 14:44
caut o camera pt o seara.pt 2 pers pe21-22aprilie?in bucuresti 4 De la: ad__83 18 Aprilie 2011 15:14