PORTUGALIA

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent PORTUGALIA: (1 din 1 vot)

SIMONETI Avatarul lui SIMONETI

4 mesaje

As vrea sa merg in Portugalia in concediu , insa nu prea am gasit prea multe comentari despre aceasta tara.Imi poate spune cineva cum este atmosfera ,ce "surprize "neplacute pot avea, si ce nu ar trebui sa ratez?multumesc
Raporteaza abuz de limbaj
KristianG Avatarul lui KristianG

23 mesaje
Oras: bucuresti

Poti alege Lisabona ca destinatie, un oras minunat. Preturile sunt ceva mai mici decat in restul UE. Daca mergi vara, de la Lisabona poti ajunge usor in statiuni la Ocean. Porto e un alt oras ce merita vazut, dar cam departe de capitala, depinde cat timp ai.
SIMONETI Avatarul lui SIMONETI

4 mesaje

merci, am ales Lisabona, .
Zino_TituS Avatarul lui Zino_TituS

1 mesaj
Oras: satu mare

poti merge in Albufeira, se afla in sudul Portugaliei,este foarte misto statiunea si de acolo poti merge in Potimao sau Lagos, niste orase superbe...distractie placuta!
catalynn1 Avatarul lui catalynn1

12 mesaje
Oras: iasi

Sau porti merge in sud in Algrave unde e MINUNAT ...sau Porto ....sau un orasel la vreo 200 km nord de Lisabona numit Aveiro,am stat acolo 4 luni si e minunat...dak cauti pe you o sa gasesti ceva genu Aveiro-the best place to live-official...e un oras in gen Venetia cu un canal prin centrul orasului si unde te poti plimba cu gondola....dar dak ai ales Lisabona in nici un caz k nu o sa regreti:D ai grija cu limba e cam dificila,in rest de hoti si chestii de genu nu cred k ai de ce sa-ti faci griji.....Obrigado(zic barbatii) si Obrigada (zic femeile) adik multumesc:D ....have funnnnnn!!!!
un_pisoi_derutat Avatarul lui un_pisoi_derutat

2 mesaje
Oras: tecuci

Lisabona e un oras frumos. Eu una am fost surprinsa de atmosfera din Alfama: zgomotoasa, nu foarte curata, cumva incat nu m-am simtit prea in siguranta. In afara de asta, nu vad ce ar putea sa-ti strice vacanta...