Setari Cookie-uri

PORTUGALIA

As vrea sa merg in Portugalia in concediu , insa nu prea am gasit prea multe comentari despre aceasta tara.Imi poate spune cineva cum este atmosfera ,ce "surprize "neplacute pot avea, si ce nu ar trebui sa ratez?multumesc
SIMONETI
Postat pe 18 Aprilie 2009 20:43
Poti alege Lisabona ca destinatie, un oras minunat. Preturile sunt ceva mai mici decat in restul UE. Daca mergi vara, de la Lisabona poti ajunge usor in statiuni la Ocean. Porto e un alt oras ce merita vazut, dar cam departe de capitala, depinde cat timp ai.
KristianG
Postat pe 24 Aprilie 2009 13:53
merci, am ales Lisabona, .
SIMONETI
Postat pe 25 Aprilie 2009 14:24
poti merge in Albufeira, se afla in sudul Portugaliei,este foarte misto statiunea si de acolo poti merge in Potimao sau Lagos, niste orase superbe...distractie placuta!
Zino_TituS
Postat pe 26 Aprilie 2009 02:57
Sau porti merge in sud in Algrave unde e MINUNAT ...sau Porto ....sau un orasel la vreo 200 km nord de Lisabona numit Aveiro,am stat acolo 4 luni si e minunat...dak cauti pe you o sa gasesti ceva genu Aveiro-the best place to live-official...e un oras in gen Venetia cu un canal prin centrul orasului si unde te poti plimba cu gondola....dar dak ai ales Lisabona in nici un caz k nu o sa regreti:D ai grija cu limba e cam dificila,in rest de hoti si chestii de genu nu cred k ai de ce sa-ti faci griji.....Obrigado(zic barbatii) si Obrigada (zic femeile) adik multumesc:D ....have funnnnnn!!!!
catalynn1
Postat pe 26 Aprilie 2009 11:01
Lisabona e un oras frumos. Eu una am fost surprinsa de atmosfera din Alfama: zgomotoasa, nu foarte curata, cumva incat nu m-am simtit prea in siguranta. In afara de asta, nu vad ce ar putea sa-ti strice vacanta...
un_pisoi_derutat
Postat pe 26 Aprilie 2009 16:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Roma - ce trebuie neaparat sa vezi? 20 De la: gabriel481 5 Octombrie 2009 14:36
Plec la Venetia! Sfaturi? Recomandari? 22 De la: iulia_is30 24 Iunie 2009 09:03
CROATIA CU MASINA 15 De la: k8y 3 August 2009 13:25
ROMA 7 De la: Silvie 31 Mai 2010 12:36
la mare in strainatate cu masina 18 De la: Cazare_in_Insula_Thassos___Skala_Potamia 2 August 2009 20:18