Setari Cookie-uri

Anthemus Sea, Sithonia

stie cineva ceva detalii despre acest hotel? sau despre Sithonia? mergem cu copiii si sa stim cam la ce sa ne asteptam...
monicahei
Postat pe 10 Mai 2009 15:45
Poate e de folos

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g668422-d496107-Reviews-Anthemus_Sea_Beach_Hotel_Suites-Nikiti_Halkidiki_Macedonia_Region.html

peka
Postat pe 10 Mai 2009 17:13
Multumesc de idee!! Am cautat pe multe site-uri, am gasit tot felul de referinte....Ma gandeam ca o fi fost cineva la acel hotel si avea o parere . O sa va spun eu cum a fost, cand ma intorc
monicahei
Postat pe 11 Mai 2009 11:11
este minunat, nu am cuvinte sa-ti spun ce bine ne-am simtit la acest hotel - este f. linistit si are toate conditiile la cele mai inalte standarde ; concediu placut, va fi nemaipomenit!
carmen.galita@yahoo.com
Postat pe 20 Mai 2009 09:01
si inca ceva:fotografia este de la hotel anthemus
carmen.galita@yahoo.com
Postat pe 20 Mai 2009 09:02
Este superb!!!Eu am fost in 2007 si m-am simtit extraordinar.Conditiile de cazare sunt foarte bune,iar despre mancare nu mai vorbesc.Hotelul este cu circiut inchis,ideal pentru familii cu copii.De altfel,90% din turisti(nemti,rusi,italieni,romani,greci-normal)erau cu copii.Apa este mica langa mal,are 2 piscine(una la nivelul marii si una la etaj).Personalul este amabil,camerele sunt curate si peisajul superb.Hotelul este situat intr-un golf,astfel incat creeaza o atmosfera intima.In fiecare seara(cu exceptia zilei de joi)sunt specatcole pe marginea piscinei.Intr-un cuvant:MERITA!!!.Apropo,Salonicul este aproape si merita o "mica"sedinta de shopping.Petrecere frumoasa!!!
Raromi
Postat pe 20 Mai 2009 10:35
Multumesc de raspuns! In ce perioada ati fost?
monicahei
Postat pe 20 Mai 2009 11:40
Multumesc raromi noi avem unele griji legat de masa de pranz, ca am gasit oferta doar cu demipensiune si cu copiii e mai complicat....nu stiu daca se poate manca in zona, ca mie mi s-a parut destul de izolat, dar am optat pt acest hotel tocmai pt apa mica...Noi vrem si o excursie la Muntele Athos, cu barca macar..
monicahei
Postat pe 20 Mai 2009 11:48
Frumoasa alegere, drum bun si vacanta placuta.
Cu ce pleci si de unde?
Din Bucuresti se ajunge cu masina intr/o zi de mers normal, faci cam 10 ore plus pauzele de masa, de cafea si de odihna.Mergi prin Bulgaria spre Sofia si de acolo spre Thessaloniki, cum spun grecii, iar langa Salonic nu intri in oras ci alegi drumul spre Halkidiki, adica peninsula unde este si Sithonia.
Sithonia este cea mai frumoasa parte a peninsulei, bratul din mijloc dintre Athos si Kassandra, cu un relief spectaculos aproape de capatul sudic.
Daca mergeti cu masina va recomand sa vizitati toata Sithonia, turul dureaza o zi cu plimbari si pauze de masa este insa frumoasa si cu statiuni/port minunata, cu mancare buna si ieftina.
Iarasi trebuie sa cauti in plimbare veti gasi niste golfuri cu plaje minunate, ca la oceanul pacific, cu nisip sau pietre, cu stanci sau line, pe alese.
Succes si vreme buna.
calator
Postat pe 20 Mai 2009 11:59
Te rog , daca se poate sa-mi spui cat te costa sejurul de persoana in 2009?Eu am fost in 2007.
carmen.galita@yahoo.com
Postat pe 20 Mai 2009 15:15
2 adulti si 2 copii, 10 nopti, dupa indelungi negocieri , 1800 euroi
monicahei
Postat pe 21 Mai 2009 00:54
Multumesc de informatii calator!! Noi plecam din Bucuresti, cu mai multe masini, nu ne sperie drumul , e usor de gasit cu GPS, nasol e ca nu cred ca o sa stea sotul sa ii astepte si pe ceilalti amici...In ce priveste excursiile....suntem cu 2 copii dupa noi si e mai greu....am fost acum 2 ani in Corfu, fara copii, am vazut 80% din insula de pe scuter!!!!! A fost superb!!!
monicahei
Postat pe 21 Mai 2009 00:59
Daca vrei poti sa accesezi:http://www.anthemussea.gr si iti faci o idee despre modul in care se prezinta locatia aleasa; si inca ceva - noi am locui la maisonette ( doube room, cu scara interioara )- este o minune!
carmen.galita@yahoo.com
Postat pe 21 Mai 2009 09:55
Buna,
Eu am fost in august,mai precis incepand cu 13 august.Pentru masa de pranz nu a fost o problema;exista in cadrul hotelului un restaurant in aer liber unde poti servi pranzul.Sincera sa fiu preturile mi s-au parut destul de mari,astfel incat dupa 2 zile nu am mai servit pranzul.Ne saturam de la micul dejun,care(vei vedea),este foarte variat!!!La mine nu a fost o problema cu saritul peste masa de pranz deoarece copilul meu era mare,14 ani.Inteleg ca ai 2 copii si apropo de cazare vreau sa-ti spun ca toate camerele au balcon(noi am avut vedere spre mare si piscina de la nivelul marii)iar in interior sunt foarte spatioase:este un pat dublu si o canapea(nu stiu daca este extensibila).Ce ne-a mai placut a fost si baia.In camera exista si o chiuveta si un racitor.La muntele Athos nu am fost,stiind ca acolo nu pot merge decat barbatii-am renuntat.In schimb am fost intr-un mic port,aproape de hotel-Neos Marmara.Iar noi ne-am inclus in excursie si vizitarea Atenei,care este totusi departe,dar a meritat.
Daca mai ai intrebari iti raspund cu mare placere.
Sper sa ne spui impresiile dupa ce te vei intoarce din vacanta.
Raromi
Postat pe 21 Mai 2009 14:25
Multumesc de informatii!! Noi avem o camera de 4 pers, care are tot asa, un pat dublu si o canapea, doar ca baia am inteles ca are si cada si cabina de dus....Am inteles ca la Nikiti e si un Lidl, m-am linistit ca avem de unde lua apa, lapte si sucuri, sa nu mai trebuiasca sa le car si pe astea din RO. SI eu am o fata de 14 ani , dar mai am si un baiat de 6 ani, care acasa nu mananca nimic, dar cand suntem plecati vrea de toate si e foarte sclifosit la mancare...o sa vedem...Cate ore ati facut cu masina pana la Atena? Ati dormit acolo sau v-ati intors in aceeasi zi?
monicahei
Postat pe 22 Mai 2009 00:45
buna,
Sa fiu sincera nu-mi mai amintesc f.bine!!!cred ca 5-6 ore.Am dormit in Atena 2 nopti,am facut rezervare de acasa.Am mers si pe insula Egeena,la moastele sf.Nectarie.Plus vizitarea Atenei si ziua si noaptea.A fost ceva inedit,mai ales pentru mine,care nu iesisem din tara de multi ani!!!Oricum,drumul spre Atena este f.bun,ca toate drumurile Greciei(se merge pe autostrada).Astept sa-mi povestesti cum a fost.Eu merg anul asta in Asia mica,14 zile.Baiatul nu mai merge cu mine,el se duce intr-o tabara la Kusad
asi.
Vacanta placuta!!!
Aveti mare grija in Bulgaria!!!Cat mai putine opriri,poate chiar deloc.Noi nu am avut probleme,dar altii..da(chiar niste cunostinte de-ale mele,care au venit din Grecia cu 2 zile inainte sa plecam noi)

Raromi
Postat pe 24 Mai 2009 16:10
Ma intereseaza si pe mine hotelul Lily Ann Beach din Sithonia ,ma poate ajuta cineva?
sorintat
Postat pe 10 Februarie 2010 11:11
Stimata doamna / Stimate domn,
Noi furnizam toate tipurile de Sexy Lingerie ºi costume sexy, de calitate, Cinstit de afaceri, preþ rezonabil, Safe Transport, Secure de platã. accepta paypal.
Suntem noi suntem cel mai mare din China Sexy Lingerie ºi costume distributor.http Sexy: / / hotsexy-lingerie.com / este un producãtor specializat de haine sexy în China, supplys piaþa internaþionalã, cu lenjerie sexy la modã ºi costume sexy din 2005. Cu servicii rapide ºi confortabile. Toate produsele noastre sunt de (calitate inalta), preþuri rezonabile ºi rapid de transport maritim. Acum avem clienþi din întreaga lume.
Vom navã de pachete International / DHL / UPS / TNT / EMS, general este nevoie de 5 zile lucrãtoare de la peste tot în lume.
Sper cã putem începe acum pentru a construi relaþii de afaceri.
Bine ati venit pentru a vizita site-ul nostru:
Website: http://hotsexy-lingerie.com
MSN & Email: hotsexy-lingerie@hotmail.com
Vã vom rãspunde fãrã nici o întârziere!
Vã rugãm sã nu ezitaþi sã ne contactaþi dacã aveþi nevoie de asistenþã suplimentarã sau aveþi orice questions.Best ceea ce priveºte, Xu
candy12
Postat pe 30 Decembrie 2010 17:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casa in Bucovina 1 De la: rox_rbz 8 Decembrie 2011 18:08
dc vi se pare ca all inclusive ar avea avantaje...eventual pt babalici.. 12 De la: roxanana 28 Februarie 2010 11:24
caut o camera pt o seara.pt 2 pers pe21-22aprilie?in bucuresti 4 De la: ad__83 18 Aprilie 2011 15:14
Mai putin bani cheltuiti.. 18 De la: cezar_spatariu 8 Septembrie 2008 23:11
septembrie in Zakynthos 6 De la: ivc67 19 Septembrie 2009 15:47