Setari Cookie-uri

kusadasi

M-am intors de 2 zile din Kusadasi . A fost superb, vremea superba 30-35 grade, apa super buna cca 28 grade. Am stat la in hotel de 2 stele , melike, in zona plajei Ladies Beach, unde ne-am simtit foarte bine. Curatenie in fiecare zi, lenjeria schimbata o data pe sejur, mancare destula si buna, nu ca la 4-5 *, dar e ok.Am fost cu agentia EuropaTravel, care s-a achitat cu brio de toate obligatiile contractului.Am fost in excursii optionale, cu vaporasul in croaziera pe mare (boat trip)cu o agentie de pe faleza Ladies Beach -am negociat pretul ( 9 euro/pers) cu pranzul inclus - foarte bun( pui, chiftele, salate....), am fost in safari cu jeep-uri - superb, actiune, adrenalina...oricum a fost f. bine. Am avut un sejur numai cu mic dejun inclus ( 390 lei cazare , mic dejun si transport/persoana), dar am mancat la restaurantele de pe faleza , unde sunt preturi foarte bune....la Halikarnas un pranz era cca 3-4 euro/pers, la Old House(langa hotelul Marti)o mancare f buna si cu oferte speciale : o portie de 1/2 pui ,salata, orez, cartofi prajiti,paine de casa,o zacusca picanta+smantana cu marar,o felie de pepene+cirese m-a costat 3.90 euro ! mancare foarte buna in kusadasi ! A fost un sejur super ! Va recomand bazarul din centrul orasului,poti negocia pt. orice ! Va recomand sa mergeti in Kusadasi, e mai bine decat in Mamaia .
eugmoc
Postat pe 6 Iunie 2009 08:33
As vrea sa te rog dak se poate sa ne spui cu aprox.cat te-a costat sejurul(?nopti) cu transport cu tot,individual sau transp. asigurat de ei cu autocarul,dak ai facut asig.med.?vreau sa fac o comparatie sa stiu care e varianta cea mai buna pt.Turcia.
babalica
Postat pe 24 Iunie 2009 09:01
In perioada 27 mai-4 iunie 2009 am platit 330 lei/persoana (6 nopti) transport + cazare + mic dejun. Am facut asig med care m-a costat cca 25 lei, am cheltuit pe mancare si distractii-croaziere(2) pe mare , safarii jeep cca 14 mil/3 persoane. Este foarte frumos in Kusadasi, esti tratat f. bine.
eugmoc
Postat pe 24 Iunie 2009 09:11
transportul la Kusadasi a fost cu autocar, cu aer conditionat, tv...a fost totul ok, au mers f. bine cei de la Europa Travel, ne-au trecut si repede de vami...
eugmoc
Postat pe 24 Iunie 2009 09:13
F tare, f f ieftin,merita sa mergi dincolo chiar dak e departe.Multumesc pentru informatii,la ce hotel ati fost?
babalica
Postat pe 24 Iunie 2009 22:29
am stat la hotel Melike, f. curat, se facea curatenie in fiecare zi, schimbat lejerie o data pe sejur, prosoapele la 2 zile....am ramas impresionata placut pentru ca este un hotel de 2*....la noi nu vezi asa ceva...trebuie sa dai bani sa-ti ia gunoiul sau sa-ti schimbe prosoapele...a fost f frumos si ne-am simtit foarte bine in acest hotel.
eugmoc
Postat pe 25 Iunie 2009 16:25
Salut!
Si noi avem rezervare la Melike pe 5 august (intrare) Am ales sa mergem cu masina , asa ca nu-ti pot cere detalii de drum. Poti in schimb te rog sa-mi dai mai multe detalii despre hotel? Ospitalitate, preturi... Noi avem HB asa ca ma intereseaza mai mult preturile la bauturi, ca pe la terase am vazut cam cum stau lucrurile. Am mai citit niste postari nu tocmai incurajatoare despre Melike. Ma bucur ca tu spui ca ao fost ok. Dar da-mi te rog mai multe detalii. (la ce ora v-ati cazat, masa, etc) Multumesc mult.
relly06
Postat pe 26 Iunie 2009 13:03
ne-am cazat imediat ce am ajuns....eram cca 50 persoane, un autocar intreg, adica pe la 13.30.Sunt amabili si nu cred sa aveti pb.Noi n-am avut nici un fel de comflicte si nici neajunsuri. Cand te duci intr-o vacanta pleaca relaxat si gandeste pozitiv.Despre preturile de la hotel nu am ce sa-ti spun pt. ca nu am cumparat nimic de la ei...este o alimentara langa hotel si gasesti bere( 2 lire=1 euro} Efes, sucuri , apa, paine, iaurturi ....bune la pret.Noi am avut doar micul dejun si a fost ok, branza 2 tipuri, gem,unt, miere, dulceata, ness, ceai, oua fierte, castraveti,rosii, 4 tipuri de masline, un salam care mie personal nu mi-a placut....era destul pentru dimineata.Noi ne-am simtit foarte bine cu toate ca acest hotel este de 2*. Cand am plecat nu aveam pretentii foarte mari fiind un hotel de categorie mai mica, dar ne-a surprins placut.Am avut o camera tripla...era mai mare decat una dubla, curata cu mobilier nou, tv, aer cond...oricum conditii mai bune ca in Mamaia la 2 stele plus.
eugmoc
Postat pe 28 Iunie 2009 20:03
te rog, cand vii din vacanta din Kusadasi sa-mi spui ce preturi mai au la croazierele pe mare . Oricum iti doresc vacanta placuta si sa pleci cu ganduri pozitive, turcii sunt oameni foarte amabili .
eugmoc
Postat pe 28 Iunie 2009 20:20
salut! suntem 3 cupluri care am vrea sa plecam pe 19.08 sau pe 25.08 in kusadasi, tot la hotel melike cu autocarul, prin europa travel.au balcoane cu vedere la mare, nu? toate camerele sunt asa? ai idee cat costa inchiriatul unei masini in kusadasi? eu am mai fost si anul trecut in kusadasi cu ai mei, cu masina si am stat la ilayda 5 nopti BB, intr-o camera tripla cu 330 euro/camera/sejur. a fost mai mult decat ok si o priveliste superba!! as mai avea 2 curiozitati: cat mai costa viza? dar feribotul la canakkale? multumesc anticipat.
natalia7
Postat pe 30 Iunie 2009 10:10
Viza de intrare in Turcia este acum 15 Eur(a fost 10),care se plateste doar la intrare,feribotul este 23 lire turcesti/un drum,mai e o taxa de autostrada de 2 lire,la bulgari 7 Eur - rovigneta pt o sapt.,noi am stat 12 nopti si am mai platito si la intoarcere cu toate ca doar tranzitezi tara,nu conteaza,taxa de pod la giurgiu - russe vreo 28 lei/dus,la intoarcere la bulgari 6 Eur,(nu vor lei),iar in Turcia nici nu ai ce face cu lei,nici la casele de schimb nu ti-i primesc,lire e bn sa schimbi la vama bulgaro- turca,aaa,benzina jale - dublu fata de Romania.Concediu placut!!
babalica
Postat pe 1 Iulie 2009 09:31
Informatii pt cei ce pleak cu masina lor.
babalica
Postat pe 1 Iulie 2009 09:34
Iti multumesc mult pentru raspuns. Clar plecam cu buna dispozitie si eu personal cam stiu la ce sa ma astept (am mai fost acum 4 ani tot in Kusadasi si tot la un hotel de 2 stele si am fost super incantata. Clar conditii mult mai bune decat la noi). Se pare ca preturile au ramas cam aceleasi la bere..Nu vreau sa fie dezamagaiti sotul si verisorii mei care merg pentru prima data.Dar nu cred , tinand cont de locatie si ospitalitatea turcilor...M-am mai linistit in legatura cu hotelul. Eu am stat prima data la hotel EFE, dar nu ma mai gasit acum locuri libere, din pacate.Insa se pare ca si Melike e ok
relly06
Postat pe 5 Iulie 2009 11:39
ai tu mai multe informatii pentru cei ce pleaca cu auto propriu sau vrei si tu mai multe informatii?
plecam pe 25 august 2009 la kusadasi cu masina. Si pentru ca este pentru prima oara in Turcia ne-am gandit ca poate mai este cineva care pleaca in aceasi data.
acesta este id nostru pentru yahoo maryyy2015
aalleess
Postat pe 30 Iulie 2009 01:57
pe mine cam 310 la kusadasi.... hotel euphesia.... pe cont rpopriu( adik fara transport) a fost de vis..cine merge sa nu omita pamukale si efesu...sunt de vis, mai ales pamukale...super impresionant
andatoma2002
Postat pe 24 Ianuarie 2010 19:51
buna tuturor,asi dori si eu informatii despre hotel vera santa maria fost vera prince ada,anul asta plec pe 26 iulie.am mai fost in turcia la hotel surtel daca doreste cineva informatii va stau la dispozitie
catalin1989
Postat pe 18 Martie 2010 09:31
As vrea si eu mai multe detalii cu privire la acest hotel (Surtel), si despre vremea in iunie sau septembrie, intrucat si noi vrem sa mergem cu fetita anul acesta. Multumesc mult.
kudika378056
Postat pe 21 Martie 2011 12:17
Kusadasi merita aleasa pentru a-ti petrece vacanta. Eu am ramas impresionata de serviciile ofertite de hoteluri acolo.
RoxyRoxx
Postat pe 13 Septembrie 2011 02:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bulgaria-Krapetz, Kaliakra si minunea de la malul marii, Dalboka 1 De la: whitewizzard 4 Iulie 2011 11:33
Vulcanii noroiosi 11 De la: kudika324344 4 Octombrie 2010 15:05
HOTEL SITHONIA - CHALKIDIKI 7 De la: lazy001100 23 August 2009 09:22
Weekend -> Belogradchik Rocks (un mare canyon chiar langa tine :P) 1 De la: whitewizzard 15 Iulie 2010 09:42
Vineri seara, dupa o saptamana de munca...la o cana cu vin (fiert) 3 De la: an125d 21 Iunie 2014 18:40