Setari Cookie-uri

Plec la Londra

Vreau sa fac o iesire de 10 zile la Londra. Ce sfaturi imi dati? Transport, obiective, suveniruri, locuri bune si ieftine de mancat, magazine, parcuri. Cum sunt oamenii? Poate are cineva si harti pentru orientare. Multumesc.
dorina66
Postat pe 21 Iulie 2009 08:33
Dragã Ilinca, pleci la Londra. Hei, la Londra nu la Bucureºti. Tu îþi faci probleme de hartã? Pãi nici nu cobori bine din avion ºi te izbeºti de Info Point unde ai tot ce vrei în materie de orientare. Eu nu am ajuns pânã la Londra, dar îþi spun acestea ca un fost turist prin Munchen, Innsbruk, Salzburg, Viena (de vreo trei ori), Budapesta... Mai mult, hotelurile îþi oferã zeci de pliante, hãrþi cu tot. Cât despre locuri bune cautã pe net ºi vei gãsi foarte multe date. Despre oamenii din lumea civilizatã "no problem", sã nu prea vorbeºti româneºte sau dacã vorbeºti sã nu te audã ºi alþii. S-ar putea sã regreþi.
Vacanþã plãcutã ºi amintiri frumoase.
lucian2itf
Postat pe 10 August 2009 09:43
Tocmai de doua zile am fost la Londra si vreau sa spun ca e un oras ce merita vizitat,dar ai nevoie de mult timp si de incaltaminte pe masura daca mergi pe jos.pe harta distantele par mici dar in realitate sunt un pic mai mari iar hartile le gasesti la tot pasul.In materie de vizitat nu rata national galerry,daca iti plac impresionisti e o expozitie de monnet,in rest locurile pe care le stie toata lumea.sa ai destui banuti la tine pt ca e un oras foarte scump de ex. o calatorie cu metroul e 4 lire.a,si umbrela,timpul e inselator.
andrule85
Postat pe 10 August 2009 20:39
Felicitari, ai facut o alegere super ok !
Daca pleci singura pt 10 zile, daca ai cazare platita iti trebuiesc vreo 500 lire.
Obiectivele le gasesti pe toate pliantele, la tot pasul.
Iti recomand sa-ti rezervi pe internet bilete de intrare la cate 2-3 obiective, tot pe internet rezervari la tur Londra cu Big-bus(scutesti multi bani astfel).
Magazine super si pt toate buzunarele pe Oxford Street.
Distractie placuta si astept sa ne spui daca ti-a placut.
c_catalyna
Postat pe 11 August 2009 21:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Votati Parcul National Retezat 2 De la: lazy000653 1 Ianuarie 2010 13:40
tenerife 15 De la: nikole 22 Aprilie 2010 16:09
pistruii calitate sau defect... 52 De la: kudika370543 13 Martie 2012 14:27
O mana de ajutor,va rog ! 2 De la: kudika370543 23 Martie 2011 17:22
Vacanta la Italia!!! 4 De la: vali_mama 18 Martie 2010 17:13