Setari Cookie-uri

tenerife

as dorii sa plec vara asta i tenerife ..o sa iau bilet prin sindicat si am nevoie de informatii:care e statiunea cea mai buna hotelurile ,atractii
alex82_lazy
Postat pe 17 Februarie 2010 12:55
Buna,
eu am fost in octombrie in tenerife in luna de miere si am stat 2 saptamani. de la bielete de avion si pana la inchirierea unei masini si la rezervarea hotelului..totull am cumparat de pe net...si am iesit cam la jumate de pret fata de ce ne oferea orice agentie.
intrebi care e cea mai buna statiune....asta depinde de ceea ce iti place...se stie ca zona animata si moderna este in sud si aici statiunea playa de Las americas. daca doresti ceva linistit iti vei cauta o zona in nord, dar sa stii ca in sud nu ploua aproape deloc si vremea e mult mult mai frumoasa. e insula contrastelor (dimineata poate fi innorat si in 2 ore e un soare incredibil)...
iti pot da foarte multe detalii despre tenerife mai ales ca am studiat insula vreo 2 luni pana am mers in concediu...zi-mi cu ce te pot ajuta mai mult:)
lazy001845
Postat pe 17 Februarie 2010 18:21
Buna! M erci ca ma poti ajuta.Deci eu voi lua un bilet redus de aceea am nevoie de agentie..voi alege playa de las americas..hotel medietrranean palace..cum inchiriez masina cat ma costa..care sunt obiectivele turistice..am inteles ca e insula free taxes..se poate face si shoping..astept raspuns...merci
alex82_lazy
Postat pe 22 Februarie 2010 10:18
Draga alex82 , am doua locuri pt.Tenerife 4-5 stele , eu am cumparat o excursie de sapte zile pt. patru persoane care mai este valabila pana in iulie 2010.Asta inseamna eu cu sotia si inca doua persoane , noi am platit 700 euro iar cei care vor sa vina cu noi vor plati transportul { de ex. daca transportul va costa 900 , mai punem noi 100 ca sa fie contributia egala 800=800 ). Am auzit ca e splendid acolo , noi nu am mai fost niciodata intr-o locatie exotica . Pot fi contactat si pe sau 0746174398 .
kudika079699
Postat pe 25 Februarie 2010 08:43
as dorii sa imi spuneti hotelul va rog sa intru sa vad despre ce e vb
alex82_lazy
Postat pe 26 Februarie 2010 08:40
26 milioane destinatii de vacante in toata lumea, Alege destinatia care ti se potriveste. Preturile sunt la jumatate fata de agentiile din Romania. Bonus, pentru orice cumperi, Un sejur gtatui in Tenerife!!! 3*** cazare in apartamente de doua camere pentru 2/4 perosnae
www.kas-afaceri.ro
kastimisoara@yahoo.com
0723653093
Kasza Sandor
Daca doriti sa faceti o afacre din calatorii, puteti deveni distribuitori de vacante in cea mai mare retea de vacante din lume si astfel veti obtineti bani si din calatoriile altora(fara sa investiti), scrieti-mi pe e-mail.
Calatorie placuta!
kas_lazy
Postat pe 27 Februarie 2010 06:47
Poti lua doar biletele de avion, eu am o oferta cu hotelul gratis 7 zile!Am fost si prietenii mei su fost.Chiar si multa lume de pe net care mi-a vizitat pagina.Intra te rog pe www.caius.ro pentru mai multe detalii
caiustravel
Postat pe 27 Februarie 2010 08:11
De la: lazy001845, la data 2010-02-17 18:21:52Buna,
eu am fost in octombrie in tenerife in luna de miere si am stat 2 saptamani. de la bielete de avion si pana la inchirierea unei masini si la rezervarea hotelului..totull am cumparat de pe net...si am iesit cam la jumate de pret fata de ce ne oferea orice agentie.
intrebi care e cea mai buna statiune....asta depinde de ceea ce iti place...se stie ca zona animata si moderna este in sud si aici statiunea playa de Las americas. daca doresti ceva linistit iti vei cauta o zona in nord, dar sa stii ca in sud nu ploua aproape deloc si vremea e mult mult mai frumoasa. e insula contrastelor (dimineata poate fi innorat si in 2 ore e un soare incredibil)...
iti pot da foarte multe detalii despre tenerife mai ales ca am studiat insula vreo 2 luni pana am mers in concediu...zi-mi cu ce te pot ajuta mai mult:)
carol_lazy
Postat pe 27 Februarie 2010 09:55
Cea mai tare posibilitate in momentul asta e www.0800Holidays.com . Au parteneriate pt tot ce vrei in domeniul turismului.Eu cazarile la hotel mi le fac pe siteurile pe care le afiseaza ei.Si e imposibil sa nu gasesti cel mai bun pret.Nicio agentie nu a putut sa-mi dea un pret mai bun ca cel care l-am gasit la astia.Totul e online.Nu isi pun comisioane.Ai si transferuri si tururi de oras si fel de fel de activitati locale,tot ce vrei.
In tenerife am rezervat pe site-ul lor ( am fost in octombrie) , am stat la Iberostar Bouganville(ei au parteneriat cu lantul IBEROSTAR),masina am inchiriat-o tot prin site-ul lor,am luat excursii (sant parteneri cu VIATOR,ISANGO,samd) tot de la ei.Nu exista sa doresti ceva in turism si sa nu gasesti la ei pe site.Partea tare e ca-ti dau si bani la fiecare rezervare....
lazy001795
Postat pe 27 Februarie 2010 10:51
buna,
Am fost de multe ori in Tenerife,vizitandu-mi sotia care este medic acolo.
Am colindat toata insula si o pot descrie in amamnult,mai mult ,cunosc locuri frumoase care nu prea sunt vizitate de catre turisti.
Dar pentru inceput iti spun ca asa cum ai mai citit sudul este cel mai tineresc,de acolo se pot face excursii de o zi cu vaporul in care sa vezi delfinii si balenele ,un bilet costand cam 35 E.
Apoi sa nu ratezi orasul Puerto de la cruz, unde poti vizita in afara orasului in sine Loro parque ,o gradina imensa cu mii de specii de papagali ( este de neratat)
Orasul capitala insa este Santa Cruz dar in afara magazinelor nu prea ai ce vedea.
Poti vizita apoi aqua parcul lor (dragon parque) ,un loc superb care detine un bazin cu valuri artificiale.
Masini de inchiriat gasesti la tot pasul si te costa cam 25- 30 E pe zi.Este de preferat sa faci asta daca vrei sa vizitezi cat mai mult.
Poti apoi vizita muntele Teide, un vulcan de 3780m inaltime care este declarat patrimoniu al umanitatii. Are niste peisaje selenare formate din roca lavei dupa ultimele eruptii.
In drum spre el poti servi masa la traditionalele Quacince ,niste restaurante cu specific local unde localnicii se simt in largul lor.
Cam atat deocamdata, insa daca mai doresti informatii este de-ajuns sa ma intrebi.
Vacanta placuta!
bodeavictor
Postat pe 27 Februarie 2010 11:25
De la: lazy001845, la data 2010-02-17 18:21:52Buna,
eu am fost in octombrie in tenerife in luna de miere si am stat 2 saptamani. de la bielete de avion si pana la inchirierea unei masini si la rezervarea hotelului..totull am cumparat de pe net...si am iesit cam la jumate de pret fata de ce ne oferea orice agentie.


Buna!
Si eu vreau sa merg in luna de miere in Tenerife, insa m-am cam lasat bagubasa dupa ce am primit ofertele de la agentii.
Tu spui ca ai iesit la jumatate de bani rezervand pe internet. Ma pot ajuta cu mai multe detalii? Ce hotel / companie / cost total, etc?
Scrie-mi pe andreea_gsp@yahoo.com daca nu iti cer prea mult.

Multumesc mult.
AndreeaRadu_lazy
Postat pe 28 Februarie 2010 21:26
Voi care ati fost in Tenerife si atat de des, cu ce ati zburat? As vrea sa gasesc si eu niste legaturi ok, sa nu pierd zile intregi prin aeroporturi si sa nu fie foarte scump...
alecs_matei
Postat pe 1 Martie 2010 13:32
Daca vrei sa pleci gratis in Tenerife scrie-mi pe : manu_ela_tene@yahoo.com
manu_007
Postat pe 11 Martie 2010 16:01
Pentru zbor am citeva sugestii in pagina "transport" din www.caius.ro pentru o rezervare va astept cu un mail sau completati "butonul" de contact din pagina.
caiustravel
Postat pe 12 Martie 2010 18:18
buna ,
vreau sa imi dai si mie mai multe detalii.
eu vreau sa plec cu sotul meu in luna de miere in septembrie si vreau sa imi rezerv de acum tot ce trebuie.

astept raspunsul tau pe nicoleta_hardau@yahoo.com

multumesc mult de tot
nikole_lazy
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
coasta de azur 6 De la: carmen_natural 30 Aprilie 2011 15:23
pistruii calitate sau defect... 52 De la: kudika370543 13 Martie 2012 14:27
Iordania 2 De la: dorina2011 7 Iulie 2022 11:30
Plec la Londra 4 De la: c_catalyna 11 August 2009 21:13
tenerife 15 De la: nikole 22 Aprilie 2010 16:09