Setari Cookie-uri

Delta Dunarii

Salutare tuturor! Am rugamintea pentru cei care au mai fost in Delta Dunarii (localitatea Sulina) sa imi explice si mie cum e cu taxele pentru delta, pentru pescuit. Am fost anul trecut si nu am platit nici o taxa si urmeaza sa merg si anul asta dar as vrea sa stau linistita ca am toate taxele platite si nu sunt pasibila de vreo amenda locala. Eu asa am auzit ca trebuie sa iti iei permis de pescuit pentru delta si plus ca se plateste o taxa de 10 lei/persoana pentru ca intri in delta. Super tare, nu? Multumesc si astept raspuns daca este adevarat unde anume trebuie sa achit aceste taxe? Sau pot sa merg pe burta ca anul trecut? Ce ma sfatuiti? Va pup!
roxy_o2003
Postat pe 22 Iulie 2009 15:19
Taxa de intrare in Delta e de 10 RON/persoana. Pecuitul se face doar pe baza de permis.

Aici mai multe detalii:
http://www.ddbra.ro/reguli-desfasurare-turism.php

moonlight
Postat pe 8 August 2009 02:29
si zi-mi si mie UNDE platesti taxa aia de 10 lei?

hai sa vad cati se descurca cu plata asta :D eu am umblat anul trecut de nebun prin tulcea sa o platesc... am platit-o pana la urma, dar am pierdut cam 2 ore, si nu am fost deloc incantat de asta!

mai mult, localnicii din delta radeau de noi cand au auzit ca am platit-o...
soryn03
Postat pe 26 Martie 2010 07:50
Cu draga inima am sa-ti spun regulile pentru acest an, dupa 2 saptamani cand ma intorc din Sulina,dupa Paste.Daca esti interesata si de cazare acolo iti pot fi de folos.Adresa mea de e-mail este a_mira58@yahoo.com

O zi buna si un concediu super la vara.
Maria
maria_iv
Postat pe 26 Martie 2010 08:01
iti recomand si Sf. Gheorghe. esta o zona superba si mai salbatica
poti vedea rezervatia ( pelicani, lebede....)
poti merge si la pescuit
tamarian
Postat pe 26 Martie 2010 17:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
adventours travel ploiesti 1 De la: kudika452876 13 August 2012 09:08
Cine ma poate ajuta sa-mi fac un sait !!!!! 1 De la: angel333 12 Octombrie 2009 12:15
TRANSPORT DE NOAPTE IN LONDRA 5 De la: yyomanbest 7 Februarie 2010 08:50
Hotel Regency Club Tenerife 3***/ cazare gratuita 7 nopti/ 28 De la: caiustravel 16 Octombrie 2014 21:28
kirman club sidera turcia 2 De la: ANCA1 5 Iulie 2010 08:02