Setari Cookie-uri

sunny beach

in august plec in bulgaria cu piticul meu la hotel nesebar beach din sunny beach. a fost cineva acolo? imi poate da cineva vreo informatie in leg cu cazarea, mancarea...ms, sper sa primesc ceva raspunsuri
xpliana
Postat pe 27 Iulie 2009 14:35
daca inca nu ai platit nimic renunta .. am fost scum 2 saptamani si am avut deosebita surpriza ca la receptie sa mi se spuna ca nu am nicio rezervare la ei (cand era deja totul platit din tara)..Receptionerul a reactionat abia dupa ce am cerut sa vorbesc cu managerul , moment in care si-a amintit subit de rezervare si mi-a predat cheile ... NU RECOMAND!
lazy000941
Postat pe 27 Iulie 2009 14:46
Buna ! Si eu plec acum pe 22 tot in Sunny Beach la Hotel Metropol .A stat cineva acolo?
vladgg_19
Postat pe 18 August 2009 08:32
Am fost la Sunny Beach la sfarsitul lui iulie dar numai pentru 1 noapte, totul a fost ok, hotelierii foarte amabili,hotelul curat si linistit, plaja mare si amenajata, incapatoare.
Insa pana la plaja am avut de traversat parcari magazine hoteluri santiere etc, si strazi foarte agitate.
Am avut insa probleme cu politia, care a vrut sa/mi ridice masina atunci cand am oprit ca sa scot bani de la bancomat, langa un hotel unde erau mai multe masini bulgaresti parcate, dar numai pe mine m/a agresat, am scapat cu un ciubuc bacsis de 10 euro,
in general la bulgari e bine sa aveti bancnote de 5/10 euro pregatite pentru diverse probleme inventate de politie care se leaga numai de turistii straini, in timp ce soferii lor merg catastrofal.
Vacanta frumoasa si vreme buna.
PS mie mi/a placut mai mult drumul de la Varna prin Balcic si Mangalia si nu cel prin Giurgiu.
drum bun
calator
Postat pe 18 August 2009 09:30
De la: lazy000941, la data 2009-07-27 14:46:29daca inca nu ai platit nimic renunta .. am fost scum 2 saptamani si am avut deosebita surpriza ca la receptie sa mi se spuna ca nu am nicio rezervare la ei (cand era deja totul platit din tara)..Receptionerul a reactionat abia dupa ce am cerut sa vorbesc cu managerul , moment in care si-a amintit subit de rezervare si mi-a predat cheile ... NU RECOMAND!


ce legatura are asta cu hotelul? agentia trebuia sa rezolve situatia....zic...
123girl
Postat pe 18 August 2009 09:31
Si inca ceva, daca agentia nu v/a spus/
N/o sa gasiti nicaieri pe placutele indicatoare Sunny Beach, ci Slancev Bryag
drum bun
calator
Postat pe 18 August 2009 09:59
De la: calator, la data 2009-08-18 09:30:23Am fost la Sunny Beach la sfarsitul lui iulie dar numai pentru 1 noapte, totul a fost ok, hotelierii foarte amabili,hotelul curat si linistit, plaja mare si amenajata, incapatoare.
Insa pana la plaja am avut de traversat parcari magazine hoteluri santiere etc, si strazi foarte agitate.
Am avut insa probleme cu politia, care a vrut sa/mi ridice masina atunci cand am oprit ca sa scot bani de la bancomat, langa un hotel unde erau mai multe masini bulgaresti parcate, dar numai pe mine m/a agresat, am scapat cu un ciubuc bacsis de 10 euro,
in general la bulgari e bine sa aveti bancnote de 5/10 euro pregatite pentru diverse probleme inventate de politie care se leaga numai de turistii straini, in timp ce soferii lor merg catastrofal.
Vacanta frumoasa si vreme buna.
PS mie mi/a placut mai mult drumul de la Varna prin Balcic si Mangalia si nu cel prin Giurgiu.
drum bun
vladgg_19
Postat pe 18 August 2009 23:06
De la: calator, la data 2009-08-18 09:30:23Am fost la Sunny Beach la sfarsitul lui iulie dar numai pentru 1 noapte, totul a fost ok, hotelierii foarte amabili,hotelul curat si linistit, plaja mare si amenajata, incapatoare.
Insa pana la plaja am avut de traversat parcari magazine hoteluri santiere etc, si strazi foarte agitate.
Am avut insa probleme cu politia, care a vrut sa/mi ridice masina atunci cand am oprit ca sa scot bani de la bancomat, langa un hotel unde erau mai multe masini bulgaresti parcate, dar numai pe mine m/a agresat, am scapat cu un ciubuc bacsis de 10 euro,
in general la bulgari e bine sa aveti bancnote de 5/10 euro pregatite pentru diverse probleme inventate de politie care se leaga numai de turistii straini, in timp ce soferii lor merg catastrofal.
Vacanta frumoasa si vreme buna.
PS mie mi/a placut mai mult drumul de la Varna prin Balcic si Mangalia si nu cel prin Giurgiu.
drum bun



Buna seara ! De ce a fost mai placut drumul pe Vama Veche ? Nu este mai lung? Noi am fost anul trecut in Balchik, dar am auzit ca ar fi mai aproape prin Giurgiu - Sunny Beach(sunt din Ploiesti ).
vladgg_19
Postat pe 18 August 2009 23:11
Am fost la Sunny Beach la sf lui August - inceputul lui Septembrie si am regretat hotararea de a imi petrece vacanta in Bulgaria. Ma rog a fost o experienta... stressanta dar macar stiu sa nu mai merg acolo.
Daca va hotarati sa mergeti la Sunny Beach, nu alegeti Burgas Beach Hotel.
Eu am facut rezervarea prin booking.com; pt ca m-am hotarat tarziu am mai gasit doar acolo tot ce voiam: 4 stele, all inclusive, si cu catel.
Desi este un hotel care lucreaza cu Neckerman, si ei spun ca este renovat in 2009, hotelul arata ca un hotel din anii 80. Tencuiala din balcoane coscovita, balconul ruginit, lifturi antice, fara usi interioare.
Camere ff mici, nu se face curatenie, mi-am sters singura praful in dulapuri, ca sa imi pot pune hainele. Nu au sters o data baia, in 8 zile...
Si poate ai trece si peste asta, dar cand ai de a face cu personal hotelier de cea mai joasa speta, barmani care sunt si hamali si portari, agresivi si prost crescuti, receptioneri care nu stiu decat bulgara si un pic de germana, indiferenti daca esti multumit sau nu.... fugi cat poti. Ne-au spus in fata tigani romani, lacuste samd, crezand ca nu intelegem.
Concluzia: chiar daca am prieteni care au fost multumiti de Bulgaria, eu nu mai calc pe acolo.
Cu bine,
cci_lazy
Postat pe 11 Septembrie 2009 10:23
Pentru cci,eu am fost in bulgaria de 4 ori anul asta,dar ce m-a socat cand am fost prima data de paste la Nisipuri,oferta a fost numai pentru romani,deci in hotel se vb numai romaneste ca sa spun asa,m-au socat conationalii mei ,ce jaf de mancare au putut sa faca si ce comportament au avut,in perioada aceea,mi-am spus ca n-o sa mai calc niciodata de paste la all inclusive unde sunt si romani.Ca si concluzie ,comportamentul bulgarilor vis-a-vis de noi este in totalitate vina noastra.Iar cat despre hotel eu tot timpul caut un hotel care reprezinta un resort international,asa incat sa am o siguranta a calitatii,teapa poti lua oriunde in lumea asta.
romulus_lazy
Postat pe 17 Septembrie 2009 08:26
Draga ivc67,
Hotelul unde am stat eu este un hotel care lucreaza cu Neckerman, 85% din turisti erau nemti. Noi vorbim si germana si engleza, am stat multi ani in Germania.
Eu nu spun ca nu sunt si romani nesimtiti si prost crescuti, dar nu o sa imi fie niciodata rusine sa spun ca sunt roman, numai pentru ca exista si astfel de specimene.
Iar, daca lucrezi in turism trebuie sa iti asumi si asa ceva, nu sa faci discriminare intre turisti care platesc pretul pe care tu l-ai cerut, nu m-am dus acolo ca cersetor, m-am dus pe banii mei. Daca m-as fi dus la 2 stele, as fi zis: da, asta este nivelul, pt asta am platit, ok. Dar, sa ma duc la 4 stele (care nu sunt 4, fie vorba intre noi), sa imi zambeasca toti cand vorbesc in germana cu ei si cand ma intreaba si le spun ca sunt din Romania, ei sa imi spuna in fata, in bulgara, tigan roman.... asta nu este de acceptat.
Asa ca...daca vrei sa te duci in alte tari si sa te feresti de romani, pt ca te simti stingherit de faptul ca esti roman, asta este alegerea ta. Eu, una, nu sunt de acord cu asta!
Iar pentru cei care aleg totusi sa mai mearga acolo, imi permit doar un sfat: ocoliti Burgas Beach Hotel din Sunny Beach.
Toate cele bune!
cci_lazy
Postat pe 19 Septembrie 2009 12:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
forum 1 De la: dmx 3 Martie 2009 10:54
Caut informatii despre LONDRA 14 De la: sorinel 29 Iulie 2009 15:43
Premiu foarte interesant - de nota 10 25 De la: Celina 31 Decembrie 2008 22:18
Agentia Medeea Tours , BEWARE!!! 10 De la: kudika418875 29 Noiembrie 2014 21:47
Destinatii pentru luna de miere 11 De la: smaranda_25muresanca 22 Februarie 2010 10:30