Setari Cookie-uri

Muntii Apuseni - zona Vartop

Este f frumos , aveti multe de vizitat , Pestera Scarisoara (pestera de gheata , urci pe munte cu masina cam 10 Km , noi am urcat cu o Toyota Auris , jos sunt masini care te pot duce , dar mai bine cu masina ta , drumul este bun , ai portiuni unde sunt denivelari dar daca mergi incet nu strici masina , trebuie sa te incalti adegvat de munte , la pestera cobori pe scari metalice alunecoase , daca esti gurmand poti incerca placintele din zona si clatitele ) Pestera lui Ionele ( trebuie sa o iei inainte pe langa drumul spre pestera Scarisoara este la 1Km pe stg vezi o grota apoi mai sus este pestera) , cascada Varciorog(mergi pe jos aprox 45min poate mai putin , noi am fost cu baietelul de 6ani , daca ai masina de teren poti merge pana la cabanuta de lemn , treci trei raulete apoi mergi pe jos cam 10min) , Groapa Ruginoasa , Pestera Ursilor(recomand sa ai memnorie mare la aparat , ai ce poza , sa platesti taxa de poza si filmat , te controleaza in timpul vizitei daca ai platit ) , daca vrei sa urci pe munte ai si trasee la mai multe pesteri .Noi suntem mai statici , preferam masina . Am fost cazati la Vartop , Hoteluri frumose acceptabile la pret , daca vrei piscina sauna , loc de joaca pt copii, mic dejun cu bufet suedez gasesti la hotel Four Seosons, acolo am stat si a fost frumos.
vladgg_19
Postat pe 12 Octombrie 2009 11:24
si eu recomand cu tarie zona.

mi-a placut foarte foarte mult :)

pt poze si detalii puteti accesa blogul meu http://de-weekend.blogspot.com

PARCUL NATIONAL APUSENI

Cascada Iadolina, Bihor
Cascada Miss, Bihor
Cascada Varciorog
Cetatile Ponorului, Bihor
Groapa Ruginoasa
Lacul Lesu, Bihor
Pestera Coiba Mare, Bihor
Pestera Coiba Mica, Bihor
Pestera Ghetarul de la Vartop
Pestera Ghetarul Scarisoara
Pestera Meziad
Pestera Poarta lui Ionele
Pestera Ursilor
Stana de Vale, Bihor
Valea Iadului, Bihor
whitewizzard
Postat pe 20 Octombrie 2009 09:13
ZONA ESTE FOARTE FRUMOASA, AM VIZITAT-O ANUL TRECUT.
RECOMAND CU PLACERE TUTUROR CELOR CARE VOR OVACANTA FRUMOASA
roty_7979
Postat pe 20 Octombrie 2009 11:19
Pt "whitewizzard": e frumos blogul tau iar pozele absolut superbe! Cand mai vii in NV-ul tarii iti recomand zona Maramures. Atat iarna cat si vara ai ce vizita si ce poza. Pacat ca unele zone sunt prea putin promovate (ex. statiunea Izvoare - un peisaj de vis mai ales iarna)
kudika187143
Postat pe 20 Octombrie 2009 12:37
OK, ne-ai convins, dar amanunte pt. aceasta iarna poti sa ne dai ?
120856
Postat pe 20 Octombrie 2009 12:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Agentia Medeea Tours , BEWARE!!! 10 De la: kudika418875 29 Noiembrie 2014 21:47
europa 10 De la: caiustimar 5 Mai 2010 19:13
Metamorphosis - Grecia "O mare pacaleala" 23 De la: ovidiuc70 22 Iunie 2010 22:53
Spania - Costa del sol - Benalmadena 14 De la: PostuPetre 26 Mai 2009 09:25
Intrebari despre hoteluri si agentii de turism 9 De la: ovidiuc70 22 Iunie 2010 22:49