Setari Cookie-uri

Spania -Madrid

Planuiesc o mini-excursie la Madrid . Daca stie cineva : cazare ieftina si buna in centrul Madridului , transfer de la aeroport in centru , tips-uri si orice info util ... astept . multumesc
danimicutica
Postat pe 7 Septembrie 2009 10:28
mi-am facut rezervare la un hotel .... astept pareri despre madrid ...
danimicutica
Postat pe 20 Septembrie 2009 18:47
Salut! Este un oras drgut, l-am vizitat si eu vara asta. Trebuie sa vizitezi neaparat Stadionul Santiago Bernabeu...it's a must!!! Turul fara ghid este in jur de 15 Euro. Have fun!
elenaiony
Postat pe 21 Septembrie 2009 09:06
Madridul este un oras aglomerat ca si Bucurestiul in Romania. Daca mergi la Madrid neaparat sa vizitezi ;; Gradina zoologica; u nde multe animale sunt lasate libere in parcul natural. Sa nu uiti sa vizitezi ;Parcul Retiro,, si ai multe de vizitat! Daca vrei sa vizitezi. Drum bun si sejur placut!
sirsof
Postat pe 21 Septembrie 2009 09:19
De la aeroportul Barajas Madrid, poti lua metroul pana la statia Gran Via, care se afla la 3 minute de punctul zero al Madridului (Puerta del Sol ºi Plaza Mayor) Iesind din statia de metrou la stanga, se afla strada Fuencaral, unde poti gasi camere curate cu baie si la preturi convenabile 18 euro/noapte, la un gen de hostel de familie.In Madrid ai f. multe de vazut. Poti sa-ti cumperi un abonament pentru doua zile (este mai avantajos ca pret) la autobuzul Madrid Vision cu care poti vizita intregul oras pe cele 3 trasee consacrate. Ai casca cu traducere in 7 limbi. Nu rata muzeele(Prado, Thysen, duminica la Prado este gratis), fantanile si monumentele, parcul Retiro, Palatul Regal, Catedrala Almudena si multe altele. Timp sa ai, ceva bani si picioare sanatoase. Poti merge la corida la Plaza de Toros, la stadionul Bernabeu, la un spectacol de flamengo. Am vazut multe orase, dar Madridul mi-a lasat impresia unui oras aristocrat. Iesi seara la terasele de pe Gran Via si admira femei nu frumoase, dar deosebit de ingrijite si relaxate. Vacanta placuta
lvladutiu
Postat pe 21 Septembrie 2009 11:37
buna eu locuies la cativa km de madrid...da e foarte frumos si ai ce vizita....in primul rand sunt doua parcuri mari de distractie daca iti place adrenalina(intre 25-35euro pers),in al doilea rand sunt mai multe gradini zoologice cum zicea cineva de acel unde mergi cu masina iar animalutele sunt lasate in voia domnului pe acolo,maimute,girafe,etc(15 euro pers)...iar un altul care este amenajat fosrte frumos si are tot felu de animale incepand de la pasari pana la lei...care se numeste ,,faunia,, si ti l-as recomanda cu ce-a mai mare placere(20-25euro).... depinde si de timpul tau...daca vrei sa mergi la unul dintre acestea iti trebuie cam o zi intreaga...iar dupa ar mai fi parcul ,,retiro,, unde te poti da cu barca poti sa te plimbi,se fac caricaturi, chesti din astea...daca vrei sa mergi la shopiing ti-as recomanda ,,plaza norte 2,, e un centru comercial super mare si super misto...gen titanic ca amenajari innterioare...se afla in San Sebastian de Los Reyes..la 20 de km de madrid..poti sa iei autobuzul din plaza de catilla nr.C 52.....iar pe centru la fel ai o gramada de magazine pt shopiing...ra fi multe de vizitat dar acum nu mi le aduc aminte pe toate ...a si mai e acel autobuz decapotat care te plimba prin madrid(16 eur pers)...orcum daca ai nevoie de ceva si nu te descurci cu ceva eu iti pot lasa un nr. de contact sa vb si sa ma mai intrebi una alta....id mess(calibruta@yahoo.com)..sper sa iti pot fi de folos..pupicei

manalexandra
Postat pe 21 Septembrie 2009 15:53
De la: calibruta, la data 2009-09-21 15:53:41buna eu locuies la cativa km de madrid...da e foarte frumos si ai ce vizita....in primul rand sunt doua parcuri mari de distractie daca iti place adrenalina(intre 25-35euro pers),in al doilea rand sunt mai multe gradini zoologice cum zicea cineva de acel unde mergi cu masina iar animalutele sunt lasate in voia domnului pe acolo,maimute,girafe,etc(15 euro pers)...iar un altul care este amenajat fosrte frumos si are tot felu de animale incepand de la pasari pana la lei...care se numeste ,,faunia,, si ti l-as recomanda cu ce-a mai mare placere(20-25euro).... depinde si de timpul tau...daca vrei sa mergi la unul dintre acestea iti trebuie cam o zi intreaga...iar dupa ar mai fi parcul ,,retiro,, unde te poti da cu barca poti sa te plimbi,se fac caricaturi, chesti din astea...daca vrei sa mergi la shopiing ti-as recomanda ,,plaza norte 2,, e un centru comercial super mare si super misto...gen titanic in interior...se afla in San Sebastian de Los Reyes..la 20 de km de madrid..poti sa iei autobuzul din plaza de castilla nr.C 52.....iar pe centru la fel ai o gramada de magazine pt shopiing...ra fi multe de vizitat dar acum nu mi le aduc aminte pe toate ...a si mai e acel autobuz decapotat care te plimba prin madrid(16 eur pers)...orcum daca ai nevoie de ceva si nu te descurci cu ceva eu iti pot lasa un nr. de contact sa vb si sa ma mai intrebi una alta....id mess(calibruta@yahoo.com)..sper sa iti pot fi de folos..pupicei

manalexandra
Postat pe 21 Septembrie 2009 15:57
vai , abia astept sa ajung ! multumesc pentru raspunsuri ! tre sa imi fac o lista cu ce voi vizita in cele cateva zile ....

multumesc , revin cu intrebari :)

D
danimicutica
Postat pe 24 Septembrie 2009 08:57
a steptam
manalexandra
Postat pe 26 Septembrie 2009 18:14
am fost la madrid, mi-a placut tare mult si cu siguranta voi reveni !! multumesc ptr sfaturi, idei si info !

danita
danimicutica
Postat pe 16 Noiembrie 2009 18:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Insula Thassos 47 De la: romulus 7 Iulie 2010 19:06
hotel Golden Tulip Mamaia 5 De la: bimby 3 Aprilie 2010 02:43
Viena- sfaturi, recomandari 16 De la: kudika134309 7 Mai 2014 09:40
paris-superb 43 De la: Sapa 31 Iulie 2011 12:18
ma duc in nikiti-halkidiki 25 De la: romulus 9 Iunie 2010 22:01