Setari Cookie-uri

HOTELURI DIN KUSADASI

IN VARA ASTA VREAU SA MERGEM IN TURCIA-KUSADASI,CE HOTEL MAI SUS DE 3 STELE IMI RECOMANDATI(MERG EU ,SOTIA SI FETITA SUB 1 AN)NU AM MAI FOST NICIODATA,LA ALL INCLUSIVE?
LEOPARD
Postat pe 13 Februarie 2010 20:22
Ca hotel de 4 stele iti pot recomanda Batihan, 5 stele Aqua Fantasy sau Adakule toate au aqua park. Sunt ok pentru familii. Dar depinde si de bugetul pe care il aloci acestei vacantate.
cristina_iuli
Postat pe 23 Februarie 2010 08:00
Iti recomand cu toata increderea Grand Blue sky! Noi am fost cu o fetita de 2 ani jumate si a fost superb. Pot sa-ti dau poze daca te intereseaza. Are toate camerele cu vedere la mare. Eu zic ca merita!!!
ramona_ciutrila
Postat pe 23 Februarie 2010 09:05
Sunt mai multe hoteluri ok in Kusadasi, nu face prostia sa alegi 3 * chiar daca pretul pare avantajos , conditiile sunt chiar nasoale, alege Festival are 4 e chiar dragut, are si plaja si ponton,privelistea e super, sau alege Vera Santa Maria 4* iar daca ai ceva mai multi banuti cat sa alegi ceva deosebit alege Aqua Fantasy Resort , Richmond Ephesus, Adakule sau chiar si Fantasia de luxe, astea au 5*. Stii cum se zice aceste hoteluri au raport calitate-pret ok. Sfatul meu mai bine te duci la un hotel mai scumpicel si sa ai mancare buna si igiena decat sa te duci la trei stele si sa fie urat, dar na acum totul depinde de bugetul tau de vacanta.
tzutzi_condo
Postat pe 23 Februarie 2010 09:25
buna,
iti pot da eu informativ cam cat te ajunge un pachet cu autocarul in kusadasi: seriile sunt de 7 nopti cu transport autocar
1.Adakule 5*
Kusadasi, Turcia
Pe plaja - min 364 euro/ familie - max 832 euro/ familie cu all inclusive
2.Grand Efe 4*
Kusadasi, Turcia
Pe plaja - min 287 euro/ familie - max 650 euro/ familie cu all inclusive
3.Surmeli Efes 4*
Kusadasi, Turcia
Aproape de plaja - min 454 euro/familie - max 998 euro/familie cu all in
4.Arora 4*
Kusadasi, Turcia
Pe plaja - min 350 euro/familie - max 620 euro/ familie cu all inclusive
5.Club Egeria Beach 4*
Kusadasi, Turcia
Pe plaja - min 303 euro/ familie - max 710 euro/ familie cu all inclusive
ACUM DACA IMI SPUNETI CAM IN CE PERIOADA DORITI SA PLECATI, VA SPUN IN CE TARIF VA INCADRATI.
O ZI BUNA..
123girl
Postat pe 23 Februarie 2010 09:45
Salut ! Am sa it-i recomand Oferta de la Agentia de Turism ,,Velimedtourism,, ! www.velimed.ro Aici gasesti oferte All Inclusiv Hotel 4*** linga Kusadasi ..Hotel ,,Grand Effe ,, !!!
SUCCES !
skorpiojoco
Postat pe 23 Februarie 2010 10:32
Salut LEOPARD!
In septembrie doresc sa merg si eu cu sotia si inca o familie la KUSADASI(20.09.2010)Te sfatuiesc sa cauti si pe site-ul"www.lastminute.gr"o oferta pentru aceasta statiune.Am niste prieteni care au fost de 2 ani consecutiv cu aceasta agentie si au fost foarte multumiti(atat de pret cat si de conditii)Am ales sa merg la SURMELI EFES care are 5* (conform aceluiasi tour operator)Prieteni mei merg la acest hotel in 21.06.2010 pana pe 30.06.2010,AI,cu un copil de 10 ani si su platit 565EURO fara transport.Astept sa vina sa-mi spuna cum a fost.
Astept pareri despre ce ai gasit pe acest site.
BAFTA!
cimi2006
Postat pe 23 Februarie 2010 10:33
Nu te du obligatoriu undeva impus de cineva, si cand spun asta ma refer atat la statiune cat si la hotel. Da un clik si tu pe turkey hotels si vezi toate hotelurile, toate statiunile; au imagini, preturi, si-ti faci propria parere. Nu te astepta ca parerea sau impresiile tale sa coincida cu ale altora. Este totusi indicat sa citesti review-urile altora, pentru fiecare hotel in parte. Apege! Poate petreci 2h, dar investitia asta merita.

Si mai este ceva, as zice eu, ce-ti alegi tu cu propria ta minte este ceea ce se potriveste cel mai bine familiei tale.
luminitaticolea
Postat pe 23 Februarie 2010 12:22
Eu nu recomand decat 5*in Turcia, noi am fost la 3* la hotel Surtel pe care nu vi-l recomand,in centru statiunii,discoteci non-stop,odihna 2-3 h pe noapte, plaja mizerabila si mica, mancare asa si asa, dar fructe ioc, dulciuri oribile,servicii proaste,etc,in Turcia, clar mergeti la 5*,altfel va pierdeti timpul si banii,mai ales ca e asa departe.
babalica
Postat pe 23 Februarie 2010 12:41
La Hotel Prelude1 1 au o gradina superba, plaja proprie, insa apa este murdara la tarm, nu stiu de ce, probabil pozitia, intr-un fel de golf. Oricum, un hotel cu o arhitectura aparte, deosebita de a altora, este tipic mediteraneana, as zice cu influente grecești, lucru extrem de rar in Turcia. Mâncarea bunicica, oricum, n-am prea stat la hotel, in fiecare zi am fãcut câte o excursie, sa vedem si din tara cat mai mult.
Dar,indiferent ce hotel alegi, atentie la oferta: multe din centru sunt situate intre blocuri de locuinte, sunt inghesuite, nu au plaja proprie (in oferte scriu ca au acces la plaja publica,asta insemnand ca mergi pe o caldura innebunitoare vreo 20 de minute pana la plaja).cele care sunt situate mai departe, au gradini generoase, iar spre oras sunt multe microbuze,rezonabile la pret.
recomand transport cu avionul, cu autocarul dureaza aproape 24 de ore. Scuba diving este ieftin, comparativ cu alte tari, si intri direct in mare, fara prea multa pregãtire, este super. In rest, o țarã deprimanta, nu stiu daca m-as mai duce, poate doar in Antalya, unde prețurile sunt mai mari, dar este si mai luxos.
Distracție plãcuta!
gringoed
Postat pe 24 Februarie 2010 19:44
iti recomand hotel resort adica un spatiu mare cu main hotel 200 bungalouri de 2 camere fiecare (adica niste vilute)vreo 7 piscine si 7 restaurante parc de distractii pt tine si copii amfiteatru cu spectacole in fiecare seara si posibilitatea ca pe timpul zilei sa te plimbi in acest spatiu larg curat si frumos
acolo amfost eu in vara 2009 hotel pine bai holiday resort cu super pret aferit de agentia peron tour
oanacios
Postat pe 25 Februarie 2010 12:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vacanta in fata calculatorului sau la munte, intr-o tabara? 1 De la: adventurecamps 23 Iunie 2009 11:05
bavaria 1 De la: maria 6 Iunie 2010 20:52
vacante chartere 1 De la: crystyanno3 8 Februarie 2010 09:30
rauris 6 De la: ligy 12 Martie 2009 21:03
Grecia statiuni 36 De la: carmen_natural 6 Martie 2011 23:53