Setari Cookie-uri

Cu cine mergeti in Croatia? (agentie) Si pe unde?

Vreau sa stiu si eu o agentie buna de turism cu care sa merg in Croatia, si pe ce ruta e mai bine. Nu sunt genul care sa caute cazare la fata locului.
andreeapresa
Postat pe 14 Februarie 2010 17:37
Eu am mers vara trecuta pe cont propriu.Mi-am facut rezervarile pe Booking.Ca traseu am ales unul mai greu dar cu peisaje superbe bucuresti,Calafat unde am trecut in Bulgaria cu bacul,apoi prin Bulgaria, Serbia Bosnia Hertegovina si in final Croatia. Peisajele sunt superbe dar drumul este foarte dificil, l-am facut in doua zile.
ca agentie de turism iti pot recomanda agentia Maxi Turism, este o agentie mai mica dar sunt niste profesionisti, niciodata nu recomanda sau ofera locatii despre care nu a referinte Ok.
alinutzasadicutza
Postat pe 20 Februarie 2010 07:33
Va recomand sa mergeti cu JEKA DIN BUCURESTI eu am incredere sa merg cu ochii inchisi la recomandarile lor.Eu am fost doi ani la rind in POREC si va pot recomanda hotel PARRENTIUM sau hotel LAGUNA MOLINDRIO.Ca traseu eu am mers GALATI ARAD BUDAPESTA ZAGREB CROATIA
pia
Postat pe 20 Februarie 2010 08:21
te invitam sa vezi si ofertele agentiei noastre, eventual da un e-mail pe passpartout@birotec.ro putem sa-ti oferim niste variante avantajoase si atractive. Poti vizita si www.passpartout.ro - Agentia de Turism Passpartout
hangiul
Postat pe 20 Februarie 2010 09:50
Eu am fost in 2008 cu Christian Tour.M-am "imbarcat" la Tr.Severin.Rezervarea am facut-o pe net,al fel plata si apoi am tinut legatura telefonic.Am fost in localitatea Trogir.Drumul frumos,peisaje de neuitat.A fost o vacanta SUPER!.Cazarea OK!La fata locului poti opta pt deplasari propuse de agentie,sau sa stai numai la plaja .Dar merita sa vezi Croatia...e chiar foarte frumoasa!Eu mi-am propus sa ma intorc in acest an ....iar daca se poate chiar la locatia avuta.
6scorpio6
Postat pe 20 Februarie 2010 10:13
Vezi Oferta Agentiei de Turism www.velimed.ro ,, Croatia,, !!!
skorpiojoco
Postat pe 20 Februarie 2010 13:20
eu am vizitat aproape toata europa ( inclusiv croatia ) pe cont proprie cu rezervari facute prin booking.com. sunt foarte seriosi si nu am avut niciodata surprize neplacute , rezervarile sunt sigure si cu cat le faci mai devreme sunt mai ieftine , in plus nu trebuie sa dai nici un ban inainte , platesti cand ajungi la hotel. tot ceea ce ai nevoie este un card visa sau maestro valid . nu este obligatoriu sa ai bani pe el , dar fii atent la rezervari pentru ca exista unele cu preturi foarte mici dar la care iti retin banii de pe card in momentul comenzii . in rest se verifica doar valabilitatea cardului. drumul catre croatia variaza foarte mult in functie de locul unde vrei sa te duci. o varianta este cea mentionata de un prieten anterior , prin bulgaria , srbia, bosnia. rutele cele mai bune le obtii tot pe net pe yahoo maps , ai distante , traseu , durata de deplasare . intradevar drumul prin bosnia este superb dar este infernal. mai poti merge , daca locuiesti in vestul tarii, pe la timisoara , szeged, pecs , osjek, zagreb, split. eu am facut acest drum este in majoritate autostrada ( dar care la croati este foarte scumpa se plateste la km ) . poti sa ocolesti autostrada pe drumurile nationale care sunt gratis dar sunt putin cam aglomerate, in general te descurci usor pentru ca sunt foarte bine semnalizate si cu o harta buna pe care o gasesti la statiile PECO te decurci minunat . mare atentie ca in croatia se ia comision la casele de schimb valutar asa ca cel mai bine poti schimba la unguri la pecs la casele de schimb valutar de la supemarketul TESCO . acolo schimbi direct lei in kuna ( moneda croata) fara comision . daca mai ai nevoie de informatii iti stau la dispozitie . eu iti recomand cu caldura , in schim , bosnia si hertegovina , care este o tara superba si unde preturile sunt mult mai mici si oamenii mai amabili decat in croatia .
o zi buna
gabirasanu
Postat pe 22 Februarie 2010 09:36
Mara Tour
andatoma2002
Postat pe 22 Februarie 2010 10:31
In 2008 am fost pe cont propriu cu masina. Am cautat pe internet cazare si locurile pe care vreau sa le vad. Am stat aici http://www.vila-dolcevita.com/pages.asp?ID_stranica=&lan=EN. Pentru rezervare am achitat un avans. Zona aleasa ne-a permis sa vizitam multe locuri..... am ajuns pana la Dubrovnik.
Depinde cu ce mijloc de transport te deplasezi. Am iesit din tara pe la Stamora Moravita. Din Hateg pana la Plitvice am facut 11 ore(recomand: http://www.np-plitvicka-jezera.hr/eng/index.php si Dubrovnik).
Succes.
lazy001870
Postat pe 22 Februarie 2010 14:27
De la: smaranda_25muresanca, la data 2010-02-22 10:31:58Mara Tour
Puteti sa dati date mai concrete despre drumul prin Bosnia-Hertegovina?Eu vreau sa merg in mai cu masina.Multumesc
kudika118217
Postat pe 15 Martie 2010 11:58
HAS HAS Travel.
Irinuca_22
Postat pe 19 Aprilie 2010 17:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Last minute concert Lady Gaga Budapesta 8 De la: _oktober_ 19 Noiembrie 2010 11:34
cazare roma 3 De la: andra1188 27 Iunie 2011 11:20
europa 10 De la: caiustimar 5 Mai 2010 19:13
jamaica 1 De la: kudika_994097 24 Septembrie 2015 21:37
Caut informatii despre LONDRA 14 De la: sorinel 29 Iulie 2009 15:43